banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 171 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Avg 2014, 22:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Apr 2014, 19:36
Postovi: 45
Slucajno udjoh nakon dugo vremena na onaj sajt speedtest i da vidim rezultat, 4 mbps, i jos pise "slower than 60% of BIH", a ja sve mislio za nase pojmove imam brz net. Odem na stranicu koja biljezi rezultate po zemljama ( http://www.netindex.com ), kad ono u BIH prosjek 8 mbps, dakle tu smo Hrvati prosjek 7,3 Srbija prosjek 9 mbps. Pogledam malo oko sebe, ne znam nikoga da ima toliko brz net. Nije net ovdje luksuz, ima ga svaka kuca, ali da neko ima tu brzinu, sem kolege koji drzi kafanu - niko. Internet 10 mbps kod mtela kosta 60 KM mjesecno, poprilicno mnogo za nase uslove.

Prosvrljam malo po netu, a ono federacija nam dize prosjek. Mali milion provajdera (za vecinu prvi put cuo) koji imaju ekstra pakete u odnosu cijena/brzina. A gle cuda, nijedan od tih provajdera nije dostupan u RS. Zasto?


Redom:

1. Telemach
Spoiler:
Slika


2. Global.net
Spoiler:
Slika


3. HS HKB
Spoiler:
Slika


4. Logosoft
Spoiler:
Slika


5. BHTelecom
Spoiler:
http://www.bhtelecom.ba/privatni_net_adsl.html



1. Do cega zavisi brzina? Moderna mreza? Zar je moguce da oni imaju duplo bolju mrezu od nas? Sumnjam. Da li bi eto preko noci mogli da uduplaju brzine svima, da li bi mtel imao problema?
2. Iz kojeg razloga ovi operateri ne dolaze u RS?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 00:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Инфраструктура тј. недостатак исте тј. немогућност приступа постојећој, тј. немање пара за изградњу оптичке инфраструктуре и на крају акутна курцобоља. Укратко.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 01:32 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Da mi je vidjeti kako radi 25 Mbps na wirelesu... :roll:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 07:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Pa kod nas Blic ima već u najjeftinijem trio paketu 8mbps, paket je 39KM+PDV... ja za sad zadovoljan... a vidim imaju i 50mbps u QUADRO PREMIUM ...ranije sam koristio mtel, ali pređoh na blic jer za manje love daju ako ništa brži net...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 08:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Fazon je da naša tri pružaoca usluga (u BL mislim) velike brzine uslovljavaju korištenjem i ostalih usluga u njihovoj ponudi, a ako hoćeš samo net moraš onda masno i da platiš.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 08:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
U ovim krajevima se pojavio neki internet operater iz Modrice (al' mislim da im je sjediste negdje u ZG), zaboravio sam ime, nesto kratko od 3-4 slova... Uglavnom, 8mbps je 25KM, oni dodju, postave opremu i to je to, nema ugovora, nema nicega. A stabilan je, u to sam se uvjerio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 08:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
_зока je napisao:
Fazon je da naša tri pružaoca usluga (u BL mislim) velike brzine uslovljavaju korištenjem i ostalih usluga u njihovoj ponudi, a ako hoćeš samo net moraš onda masno i da platiš.


to jest, ali ko se nađe u potrebama za paket uslugama može imati solidan i net za korektnu cijenu... o eventualnim povremenim problemima tipa nema neta, nema ovoga onoga, zapinje... ne bih sad...

edit: kad je u pitanju samo internet, znam dosta slučajeva, bar je tako ranije bilo, da su se u zgradama udruživali dvoje ili više pa kupe jedan jači paket neta koji zajedno koriste...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 09:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
shakal je napisao:
U ovim krajevima se pojavio neki internet operater iz Modrice (al' mislim da im je sjediste negdje u ZG), zaboravio sam ime, nesto kratko od 3-4 slova... Uglavnom, 8mbps je 25KM, oni dodju, postave opremu i to je to, nema ugovora, nema nicega. A stabilan je, u to sam se uvjerio.

www.dslon.ws знам лика. Радио му је нет ок још кад смо га користили на 2,4 у Модричи прије ихахај година.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 10:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2014, 13:59
Postovi: 45
druskane nije to samo u rs na citavj BiH je tako ako ne uzmes neki paket usluga,.,

ali tek da vidte brzinu neta po nekim razvijenim zemljama(doduse zabit nebrasaka neko selo)

evo meni telemach daje 20mbps ali moram uzet telefunken, tv, neki klinac togoo, i jos nesto sto ne koristim i placam 80KM.,.,
da uzmem sam net to bi me kostalo 100KM.,.,


a sve zavisi gdje stanujes, u kakvom su stanju kablovi(recimo starci nemogu da imaju brzi net od 5mbps-stare instalacije)

_________________
trol expert


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 11:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
100 km za 20 mb :roll: pa ti kolju j.e.bote,ja za 100 km imam 100/10 mb :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
A i zasto bi koristio 100mbps? Logicno da se ide ka brzem, progres, ali ko bi to stvarno iskoristio?

Ja bi rekao da u nasim uslovima, normalnom korisniku bi bilo ok 10-15 mbps. Net se ionako dijeli vise ljudi odjednom i to bi bilo nesto optimalno..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Pa sad ja neznam kucu koja ima samo jedan aparat spojen na interent,kod mene je situacija 4-5 telefona,4 laptopa,xbox,tv,a mislim daje isto kod vecine tako da 100 mb i nije puno.Ovo kako je krenulo trebace nam i u sparetu internet da ispecemo pile :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:25 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2014, 13:59
Postovi: 45
BOSS66 je napisao:
100 km za 20 mb :roll: pa ti kolju j.e.bote,ja za 100 km imam 100/10 mb :wink:



sory druze fulio sam za 100km dobijem telefunken, neke digitalne kanale hd nesto(sto negledam) i net je 100mbps ali
ali ja do sada nisam niti jednom izmjerio tu brzinu,., mada na taj kablo se kaci 4tv, sigurno preko 12mobitela, i 3-4 racunara(za ove znam)
najvecu brzinu sto sam vidio bila je 22mbps,.,

tu brzinu koliko kazu tesko da ispostuju a nema se kome zalit

_________________
trol expert


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Pa nije tesko otici na sajt telemacha i pogledati

Slika

(Uracunat pdv u cijenu)


Sta mtel nudi za 60 KM?

Pretplata za fiksni telefon uključena u cijenu
Besplatni razgovori u m:tel fiksnoj mreži
Internet (neograničen protok) 4 mbps / 320 kbps
OPEN Iptv osnovni paket +korisnik bira dodatni paket


Ma da me slaze i za pola, da smanji brzinu i za pola na telemachu, to je i dalje pojam za mtel. A ja sam bio kod ljudi koji koriste telemach net i nikakvih problema nije bilo. Brzina cak i veca nego ono sto su napisali da je najmanja deklarisana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 16:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
sinip je napisao:
shakal je napisao:
U ovim krajevima se pojavio neki internet operater iz Modrice (al' mislim da im je sjediste negdje u ZG), zaboravio sam ime, nesto kratko od 3-4 slova... Uglavnom, 8mbps je 25KM, oni dodju, postave opremu i to je to, nema ugovora, nema nicega. A stabilan je, u to sam se uvjerio.

http://www.dslon.ws знам лика. Радио му је нет ок још кад смо га користили на 2,4 у Модричи прије ихахај година.



To je to. Stvarno dobro fercera, samo cekam da mi istekne ugovor sa mtelom. Za 30KM 10mbps, malo li je


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 22:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Apr 2014, 19:36
Postovi: 45
To je wireless internet, od dosta ljudi sam cuo da nije nimalo pouzadno. Tj najveci problemi sa tim netom su zimi..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 23:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Wireless radi kvalitetno bez obzira na vremenske uslove ako se ispoštuju neke stvari i ako se kvalitetno odradi montaža. I sam sam na wirelessu i skeptičan sam po pitanju brzina koje pišu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 23:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ne bih znao oko tog, nisam strucan, al' ovaj lik koristi oko mjesec dana, kaze da je sve po JUS-u. Nema padova, nema gubljenja signala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2014, 07:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Apr 2012, 20:04
Postovi: 18
Ja sam korisnik usluga dva wireless providera (zbog posla mijenjam mjesto boravka). DSL je sila, u dvije godine se desilo mozda 3-4 puta da nema interneta. Brzina za 25 KM je sjajna. Stabilnost neta najjaca osobina. Ovaj drugi provider (s kojeg sad pisem) je svjetlosnu godinu iza po kvaliteti a spada u grupu prosjecnih ISPova u FBiH.

Uglavnom, odusevljen sam njima. Lijepo je kad imas net bolji i brzi od rodbine u Njemackoj :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2014, 09:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Ovaj dslon ne obuhvara BL,barem je tako oznaceno na mapi pokrivenosti...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 171 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs