banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 882 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Avg 2014, 11:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
_зока je napisao:
Voće. Znam par mladih ljudi, iz grada, koji su iskoristili neku zemlju koju su naslijedili i posadili šljive, jabuke i sl. Traži određena ulaganja, par godina se jedva pokrivaš ili ne pokrivaš uopšte ali nakon pet godina počneš ostvarivati solidne prihode. Jbg, nije para sad i odmah kako kod nas ljudi hoće al' na duže staze se isplati.

Sta je bilo sa onim likovima sto su pokrenuli plastenicku proizvodnju u BL.Jel to jos fercera ili se kompanija raspala_

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 11:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
prodali plastenik milinom malom i potrosili pare na drogu

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 11:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
koji glup potez a mogli su sami prizvoditi

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 12:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ono od prošle godine? To je neko udruženje, neprofitno valjda. Mislim da su ostali bez prostora. Svačije = ničije.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 12:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
_зока je napisao:
Voće. Znam par mladih ljudi, iz grada, koji su iskoristili neku zemlju koju su naslijedili i posadili šljive, jabuke i sl. Traži određena ulaganja, par godina se jedva pokrivaš ili ne pokrivaš uopšte ali nakon pet godina počneš ostvarivati solidne prihode. Jbg, nije para sad i odmah kako kod nas ljudi hoće al' na duže staze se isplati.


То је то. За то воће одређени принос се очекује већ треће године. Треба уложити и радити, а велика је предност ако неко има властиту земљу.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
ljudi kantese poljoprivrede i voćarstva,jedva preživljavaju oni kojima je to osnovno zanimanje,koji znaju i umiju.Nema tu mjesta za avanturiste.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
I ja citam i ne belivim. I sta ako bi se svi bavili vocarstvom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Знам ја то све, одрасла сам на селу видим да је тешко, али не разумијем зашто не? Неће сви то ни да раде, па неће поједини који имају све на готово :)

Ја ћу се тим позабавити свакако, али не планирам да ми то буде основно занимање ни извор прихода. Једноставно зашто не, осјећам се лијепо кад сам на селу, на земљи, кад се нешто ради.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Sva ova biznis lutanja su rezultat opšte bjede i siromaštva društva.lJjudi bi nešto radili,nešto počinjali misleći da u tom poslu ima mjesta za njih.Ali vozovi su poodavno prošli,Lemi je prvih godina vladavine bogato poticajima nagradio nove zasade i opremu za njih.To se sasvim slučajno poklopilo sa njegovim zasnivanjem voćnjaka :wink: koji je danas u punom rodu.Poticaja više nema,cilj je ostvaren.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Necemo se lagati, ali tako dodje :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Ти мене не разумијеш ако се мени обраћаш, мада говориш у множини па нисам сигурна.
Нпр ја ћу прије дићи кредит и уложити у воћњак или купити шуму, него да купим ново ауто. Радије ћу викендом лежати под дрветом него се возикати од кафе до кафе.

Има и сад подстицај само се треба регистровати, пријавити, испунити одређене услове и триста чуда, али има.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
BMary je napisao:
Знам ја то све, одрасла сам на селу видим да је тешко, али не разумијем зашто не? Неће сви то ни да раде, па неће поједини који имају све на готово :)

Ја ћу се тим позабавити свакако, али не планирам да ми то буде основно занимање ни извор прихода. Једноставно зашто не, осјећам се лијепо кад сам на селу, на земљи, кад се нешто ради.


Danas bilo kakvo bavljenje poljoprivredom zahtjeva da se u startu donese izbor između dva extrema... jedan je raditi na veliko pa imati osnova za nekakvo dugoročno planiranje šta i kako, a drugi je baviti se uslovno rečeno hobi-poljoprivredom iliti samo radi svojih potreba za proizvodima pa da znaš 100% da jagoda koju si uzgojio nije prskana, ili da si zlaticu iz krompira uklonila ručno a ne nekim ddt-om itd...
Moji roditelji imaju voćnjak jabuka, oko 1000 sadnica i danas od tog voćnjaka nije moguće živjeti, to je sad tek neki dodatak zaradi koji opet zahtjeva svakodnevni rad i zalaganje... isti taj voćnjak je onih poratnih godina bio dovoljan za život jedne četveročlane porodice...zašto, pa tad je jabuka imala cijenu 50-70 pf/kg na veliko, a danas jedva 40-50 pf/kg, pa onda godišnji izdaci za naftu i sredstva su bila tad 3 puta manji nego danas...
Kad je u pitanju konkretno jabuka, onda ozbiljna proizvodnja počinje od minimum 5000 sadnica...navodim ovaj primjer jer mi je blizak...


Poslednji put menjao despot777 dana 07 Avg 2014, 13:37, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Bmary, na kojeg mislis? Na svog zemljaka Spijana ili mene :-)

Prilicno sam siguran da ne znas zakaciti plug za traktor. A to znaci da to moras platiti, a to znaci da ce oni drugi koji to umiju biti konkurentniji.

I onda ce ti subota popodne u kaficu biti veoma, veoma privlacna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
BMary je napisao:
Ти мене не разумијеш ако се мени обраћаш, мада говориш у множини па нисам сигурна.

Da te ne razumijem-to si u pravu :D
Citiraj:
Нпр ја ћу прије дићи кредит и уложити у воћњак или купити шуму, него да купим ново ауто.

auto ćeš moći nakon izvjesnog vremena prodati i samim tim povratiti određenu količinu uloženih para dok za voćnjak postoji samo jedna opcija-motorka.
Citiraj:
Радије ћу викендом лежати под дрветом него се возикати од кафе до кафе.

to je opet stvar izbora ali imati voćnjak zahtjeva konstantnu angažovanost bez ladovanja
Citiraj:
Има и сад подстицај само се треба регистровати, пријавити, испунити одређене услове и триста чуда, али има.

ima...do sad je max. bilo na ruke 30.000 a sad 15.000 za posticaje za koje moraš imati hrpu papira i nekoga u ministarstvu a plus što ,u tvom slučaju,ti kao neko ko je već zaposlen ispadaš iz priče o poticajima.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 13:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
despot777 je napisao:
baviti se uslovno rečeno hobi-poljoprivredom iliti samo radi svojih potreba za proizvodima pa da znaš 100% da jagoda koju si uzgojio nije prskana, ili da si zlaticu iz krompira uklonila ručno a ne nekim ddt-om itd...


На то сам мислила. Ето Спијо можда сад разумијеш. Може подстицај добити и неко ко је запослен само кажем ти, треба и неке друге услове испунити. Само од тога (за мене) нема ништа јер ја не испуњавам те друге услове...

@TNS Мислим на Спију, али није он мој земљак :D

У праву си дјелимично, ако ћу ја качити плуг за трактор онда то нема смисла :D а није да не знам :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 14:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
"Znati" umjesto "moci" ;-)

Nije ovo Svabija da je mehanizacija takva da babe od 70 kuka kao od sale upravljaju John Deer traktorima. A gredica luka, salate i sl. nije brate za poticaja :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 14:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
The_new_Statesman je napisao:
"Znati" umjesto "moci" ;-)


Ах :D можда има неко да може али не зна.

The_new_Statesman je napisao:
Nije ovo Svabija da je mehanizacija takva da babe od 70 kuka kao od sale upravljaju John Deer traktorima. A gredica luka, salate i sl. nije brate za poticaja :-)


Па и није, нека, и не треба. Полако само колико може да се не иде у минус.
Дај немојте обесхрабривати ионако је све отишло у кк. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 14:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mnogo je tu rijeci mozda :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 14:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2014, 14:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Molim. I drugi put :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 882 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs