banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Mar 2014, 14:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2012, 16:44
Postovi: 333
Lokacija: Prijedor
Mozda najslicnije ovom Hitachi/IBM laptop drive with bad heads making clicking sound.

Evo vec 2 dana radi ok . Prije toga mi je sa check disc pronasao nekih data errors nesto malo .
Zadnje sto sam ubacio je LAN kartica ,pa kontam da nije onda mozda "dodirnula" max power od napajanja pa zbog toga nastaje freeze i taj data errors na disku .
Znaci ovako :
Core2Duo 2.53 (overclock na 3.0MHz)
4 GB RAM DDR2
DVD-RW
HD 250 GB
HD 1000 GB
Zvucna dodatna na PCI slot ( integrisanu sam diseable u biosu)
GeForce 450 GTS Gainward 1GB ddr5 sa 2 coolera na sebi
imam jos jedan cooler na kucistu
i to je radilo ok .
Zadnje sam dodao lan karticu (integrisanu sam diseable u biosu)
i odprilike tad mi se pocelo to desavati , nemogu reci da li 100% bas nakon toga ali odprilike .
Jeli mogla ta lan kartica da prebaci onaj max limit napajanja pa da diskovi pocnu zezati ?
Napajanje Cooler Master 500W


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2014, 14:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2012, 16:44
Postovi: 333
Lokacija: Prijedor
Ispravka nije 500W nego 420W :((((


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2014, 14:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa izvadiš je i onda vidiš da li se isto dešava. Ne može ona biti ta koja "prebaci" potrošnju pored svega ostalog. Mada mogu neispravne svakavih problema praviti. Očisti dobro kontakte od nje i PCI slota, pa je prebaci u drugi slot... Zašto si isključio integrisanu mrežnu?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2014, 19:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2012, 16:44
Postovi: 333
Lokacija: Prijedor
Zato sto mi se pojavljivao problem sa integrisanom prilikom sharing u lan mrezi ,zablokira i nece dok ne uradis disable/enable . Mnogi su imali problem sa istom integrisanom i istom plocom . Rijesenje je da se kupi eksterna i to je to . Birao sam da to bude ASUS jer mi je asus ploca .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2014, 19:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2012, 15:21
Postovi: 102
Jesi li resio to sa freez-om ? Meni se pocelo isto desavati pre par dana , krenuo na forum da trazim savet i naletio na ovo pa da ne otvaram novu temu .
Bez razlike sta radim na kompu (gledanje filma , igrice , internet) , u jednom trenutku se zacuje neki cudan (dosad ga nisam cuo) dvodelni sistemski zvuk iz kucista , nakon otprilike 2 sekunde sve osim misa prestaje da radi nekih 20-30 sekundi . Ne reaguje ni na ctrl-shift-esc , ni na alt-ctrl-delete , slika zamrzne i to je to dok ne prodje oko pola minute . Desava se nekad i po 3-4 puta za sat vremena , nekad prodje i po 10-ak sati da se nista slicno ne desi .
Win 7 64bit , HDD seagate 2TB , AMD FX4100 , ATI Radeon HD 4670 , MSI 970A-G46 , napajanje 520W .

Odradio mi je i taj chekdisk na startup-u pre 2 dana i nista nije nasao , kaze da je sve u redu . Ali i dalje mrzne dosta cesto i pocinje opasno da me zivcira , pogotovo kad me zaledi na CSGO-u u pola runde . HDD je star oko 4 meseca i jos je pod garancijom , sve ostalo je dosta starije .
Mislio sam da je u pitanju pregrijavanje CPU ili neceg drugog , ali instalirao sam HW monitor i po njemu temperature su u granicama normale (max ispod 70 celzijusa - grafika , CPU max oko 60 , maticna do 55) .
Ima li neko kakvu ideju ?

_________________
Even if the gates of the rich are closed, the gates of heaven will never be closed.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2014, 23:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2012, 15:21
Postovi: 102
Evo malopre se restarta u po runde (CSGO) . Samo se odjednom zasareni ekran , zakrca na par sekundi i kraj . Ali nije bilo plavog ekrana na restartu , samo onaj za "start windows normally" ...

_________________
Even if the gates of the rich are closed, the gates of heaven will never be closed.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2014, 00:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Graficka karta, ako se ekran zasarenio vjerovatno ti izbacuje artifakte, pa se to manifestuje u igricama...

Skini FurMark:

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

Pusti ga nek radi par sati, ako se desi isti problem bar znas sta je :)

Ja sam davno imao 4670, nije to neka graficka bas za gaming, ako se preko furmark desi isto, provjeri pastu na kartici i ventilator.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2014, 00:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da li si OC procesor. Puno je tih 60 stepeni. Blizu max safe granice za neke serije. Moguće da obori napone i takt da ga ohladi, pa tada se to blokiranje desi.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2014, 08:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Imao sam isti takav problem i hard disk je u pitanju. Problem je što garancija ne obuhvata takav kvar jer on i dalje radi pa to nije kvar. Sve što možeš da napraviš stavi taj hard disk da ti bude D particija a kupi neki drugi kao sistemski (razmisli o tome da kupiš SSD :D )
I preporuka na kraju, izbjegavajte Seagate.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2014, 09:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
PKT je napisao:
I preporuka na kraju, izbjegavajte Seagate.

Bože me sačuvaj i preporuka. :roll:

@Neverni Toma
Dakle, sve to što napriča mi kaže sljedeće: 520W - čega? Thermaltake-a, Chieftec-a, Corsaira-a, Seasonic-a? Ako je tako, nećemo na to prvo posumnjati. Ali ako se radi o Blueberry-u, Codegen-u, MS Industrial-u, Zito-u i ostaloj jeftinoj bulumenti kod nas, onda definitivno probaj s drugim napajanjem. Pri tom obavezno, ali OBAVEZNO provjeri u kakvom su stanju matična ploča i grafička karta. Na ploči detaljno pogledaj ima li neki kondenzator da se "naduvao" (vrlo, vrlo čest razlog kada sistem ledi "bez vidnog" razloga), a na grafičkoj provjeri istu stvar te pored toga u kakvom je stanju ventilator na njoj.
Ukoliko ti sistem može izdržati toliko bilo bi jako dobro testirati hard disk nekim alatom tipa HD Tune samo da vidiš da li je do njega, za svaki slučaj. Mada disk možeš testirati i na drugom kompu.

@Sehxor
Teško će mu FurMark pomoći. Ako mu i ovako ledi komp, FurMark će da ga ubije mnogo brže.

@danijell
Najvjerovatnije da je OC u pitanju. Kombinacija koju je naveo miriše na one sa pik-a, a tamo su svi ove procesore nabrijavali kako bi to u oglasima bilo vrh-vrhova. A ako je i napajanje produvalo (kao što ja mislim da jeste), onda više nema ni snage da tjera CPU kako treba, samim tim se ovaj dodatno grije.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2014, 09:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
dtb potpisujem, sa tim čim je uvaljivao kartice da je ploča za opjelo, a sledeći mjesec ćemo na 40 dana. Sve u svemu rođeni, komp ti neće dočekat trešanja, ako ne intervenišeš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2014, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Promašio sam drugi njegov post, pročitao samo prvi. Po sadržaju drugog posta nešto je od onogo što je dtb nabrojao ali ne vjerujem da je napajanje prosto iz razloga što bi se računar samo ugasio.
Što se tiče Seagate ostajem pri preporuci.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2014, 12:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dtb_pro je napisao:

@Sehxor
Teško će mu FurMark pomoći. Ako mu i ovako ledi komp, FurMark će da ga ubije mnogo brže.




Da, ali ako kartica izbacuje artifakte onda ce pre nego sto se zagrije do restarta biti artifati :)


@PKT
Neispravno napajanje moze ubiti i HDD i GPU i CPU pre nego sto se restarti krenu manifestovati......


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2014, 12:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2012, 15:21
Postovi: 102
Nista nije overklokovano , CPU je na 3,6 po difoltu . Na grafickoj sam spustio takt za nekih 15-ak % jer je ranije bilo problema sa pregrijavanjem i stavio sam jaci ventilator i novu pastu . Znam da nije gejmerska grafulja ali trenutno love za noviju nema ni na vidiku ...
Napajanje je nazalost "ekonomskih" 520W - Blueberry ...
Kondenzatori na maticnoj naizgled svi uredni , to jest bez deformacija . Probacu jos da istestiram HDD sa tim HD tune ...

Veliko HVALA svima na savjetima !

_________________
Even if the gates of the rich are closed, the gates of heaven will never be closed.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2014, 00:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2012, 15:21
Postovi: 102
Slika

Slika

Prva slika (benchmark) mi ne govori nista jer sa HD tune se nisam do sada koristio , ali koliko vidim po slici error scan-a sa hardom je sve u redu .
Cini mi se da cu probati sa reinstalacijom OS-a , pa da vidim da nije sedmica opet podivljala ...

_________________
Even if the gates of the rich are closed, the gates of heaven will never be closed.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2014, 12:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jesi pokusao i FurMark?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2014, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
grafika se pregrijava i to najvjerojatnije memorijski cipovi na njoj. pokreni neku aplikaciju za posmatranje temperature i prati kako se krece. oko 80 stepeni bi trebala biti sigurna temperatura do koje moze ici

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2014, 20:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2012, 15:21
Postovi: 102
Neverni Toma je napisao:
Mislio sam da je u pitanju pregrijavanje CPU ili neceg drugog , ali instalirao sam HW monitor i po njemu temperature su u granicama normale (max ispod 70 celzijusa - grafika , CPU max oko 60 , maticna do 55) .


Nije do temperature

_________________
Even if the gates of the rich are closed, the gates of heaven will never be closed.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2014, 21:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Prva slika pokazuje par pikova, odnosno velikih usporenja u prvom (radnom dijelu diska) - može biti znak za oprez. Drug aslika ti ne znači ništa, uradio si pogrešno. Mislim ne baš pogrešno, ali čekirao si "quick test", a taj će ti pokazati samo ako imaš baš neki "ubijen" sektor na disku. Pravilno se radi puni test, nakon što pogasiš antivirus tokom skeniranja i diskonektuješ se sa neta (da neki scan ili download ne dovedu do "falš" rezultata) i narano ne prilaziš kompu dok ne završi. Kad završi skeniranje (traje poprilično, ali jbg), klikni na "Speed map" pa ćeš onda u bojama da dobiješ mnogo detaljniji test koji može reći da li ima teških usporenja koja mogu praviti problem.
Naravno, pojavljivanje bilo kakvih artifakata uvijek baca sumnju na grafiku, ali prije svega ako možeš poslušaj me, posudi barem od nekog neko napajanje i testiraj komp sa drugim napajanjem.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2014, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Meni je HDtune na jednom skroz unistenom disku sa bad sektora pola od ukupnog broja sektora na quick scan pokazivao sve zeleno :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs