banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 05:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
Jel primjetite vi kolko se omladine drogira u ovom gradu....? a vi i chim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 02:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2001, 01:00
Postovi: 31
Lokacija: banja luka
dobro wratch nemoj sad da pretjerujes...ustvari sta je za tebe drogiranje...to sto "omladina" uzme dzoint ponekad ili neke tablete to je nista...to je danas "moderno" tako da mislim o tome kao prolaznoj stvari...mozda ce 1% da predje na teske droge...a niko se nikada ne bi upitao zasto...ali se zato automatski aktivira stereotip:on je los covjek,ne zasluzuje da zivi...posebnu paznju zasluzuju price tipa nemoj ni slucajno da se druzis s narkomanom jer ces i ti postati isti kao i on...to zavisi iskljucivo od jedinke...
p.s.
nisam nikad probao drogu...imao sam prilike...laka droga tj. marihuana...

_________________
keep on rockin' in the free world...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 12:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Jako puno omladine pa i onih preko 30 god se drogira. Ni ja nisam bas vjerovala u sve to dok s enisma uvjerila svojim ocima..koliko je to ucestala pojava..
Danas ne mozes uci u apoteku i bar 2 osobe u redu pitaju "imate li insulinski pribor" ?A da ne pricam o tome koliko se kozumiraju Trodoni i drugi lijekovi sa halucinogenim dejstvom...
AKo sto ja mozda kupikm orbit i tic tac..tako i oni..:smile:) na zalost to je realnost. A nigdje kod nas ne postoji specijalizova ustanova za lijecenje narkomanije..pa to je uzas..
Valjda ce se neko sjetiti i poradi na tom pitanju...pozdrav.:smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 23:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2001, 01:00
Postovi: 31
Lokacija: banja luka
rosy ja stvarno postujem tvoje izjave ali mislim da malo grijesis...slucajni prolaznik bi pomislio da se u banja luci nalazi bar 50%od ukupnog broja narkomana u svijetu...idem nakratko off-topic ali poucno je...sta se meni desilo jednom...trebao sam da skinem gumene ruchice sa upravljaca bicikla...kada se to radi najbolje je iglom ubrizgati vodu izmedju gume i metala...vrlo lako se skida poslije takvog "tretmana"...i otisao sam da kupim igle(ljudi iz servisa su me upozorili da ce biti "frke")...ubio sam se objasnjavajuci namrgodjenoj pametnici zasto mi trebaju igle...sreca pa su mi ruke bile otkrivene tako da se dobro nagledala...upadljivo...ali to ne znaci previse...
zasto se odmah pomisli da nekome igle trebaju za drogiranje...ne kazem da treba da se pomisli ce taj neko da petlja oko bicikla sa iglama ali moze da se pomisli na eto kako si i sama navela inzulin...sta ako neko prima inekcije kod kuce...ne zelim da ovo ispadne kao da ja tebe ucim ali preuvelicala si...a jos kada dodamo narkomane kojima ne trebaju igle odeeee konacna cifra u p.m....
p.s.
sada ste nesto naucili o biciklima i zato sto prije trk u apoteku,uzmite igle i bod...ovaj skidajte ruchice sa vasih bicikla...:smile:

_________________
keep on rockin' in the free world...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 23:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
disidentt.. stanje je gore nego mislis
Ja nisam u kontaktu sa takvim ljudima niti se krecem na takvim mjestima, ali koliko vidim to je neizbjezno. Uvijek ima ljudi cije su face takve da se ne bi moglo reci da su pijani. A sto se tice "pribora" pa uglavnom se zna ko kupuje i u koje doba dana pribor, a ne kad se pojavi tip u 02 nocu, sav se trese i objasnjava da mu treba pribor za insulin ??.
o tome Rosy prica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 23:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2001, 01:00
Postovi: 31
Lokacija: banja luka
jel rosy radi u apoteci?...

_________________
keep on rockin' in the free world...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 23:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 18.01.2002. 23:23, dissident je napisao:
jel rosy radi u apoteci?...
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Ne, ali ima kontakata sa farmaceutima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2002, 00:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2001, 01:00
Postovi: 31
Lokacija: banja luka
:))))))...nevermind...

_________________
keep on rockin' in the free world...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2002, 00:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
:smile:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2002, 00:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2001, 01:00
Postovi: 31
Lokacija: banja luka
yeah...

_________________
keep on rockin' in the free world...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2002, 10:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Ne znam koliko se ljudi drogira u Banjaluci ali zato znam sta se desava u S. Sarajevu. Mnogo ljudi duva travu ali to nije ozbiljno. Trava je samo zezanje i ljudi napucavaju tu stvar. Na teskim drogama nije puno ljudi...

Jedna od stvari koje me zesce nerviraju je tzv. borba protiv narkomanije. Protiv narkomanije zele da se bore oni koji nemaju blage veze sta to znaci i kako to izgleda. Samim tim ta borba nema nikakve sanse za uspjeh. Drogiranje nije uzrok vec posljedica sranja u kome se covjek nalazi ! Znaci, nijedan zadovoljan i uravnotezen covjek se nece drogirati... Problem se ne rjesava od posljedica vec od uzroka. Zato je glupo pokusavati narkomaniju suzbiti zakonom i glupom pricom o tome kako droga ubija. To je samo zamlacivanje - narkomana boli kurac za Sutra, njemu je samo vazno da Danas manje boli... Druga bitna stvar koja me nervira je odnos obicnog covjeka prema narkomanu. Narkoman se izjednacava sa kriminalcem. Jos i gore - preziru ih. To je odvratno. Ja se krecem u tim krugovima i poznajem takve ljude. Mnogi od njih su daleko pametniji, obrazovaniji i bolji od onih koji ih preziru... Ali, jebi ga...

Negdje '93, kao klinac sam sa par jarana poceo da duvam sintelan. To su bile ratne godine i nije se nista drugo moglo nabaviti. Duvali smo u napustenoj katolickoj crkvi, bila je savrseno mjesto za to, tamo niko nije ulazio. Ljudi su pricali da smo satanisti i da tamo obavljamo neke religiozne obrede :smile:. '94 smo pili apaurine, bensedine, dijazepane i slicne stvari. Zaljevali smo ih pivom, vinom ili onom odvratnom praskastom rakijom iz Subotice... Poslije rata stigla je trava i jace droge. O tome cu drugom prilikom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2002, 18:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Nov 2001, 01:00
Postovi: 15
Hari, slazem se sa vecinom ovoga sto si napisao mada su mi neke stvari nejasne. Prvo, kako mislis da bi se trebalo boriti protiv narkomanije ? Drugo, kakva su tvoja iskustva sa drogama ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2002, 20:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slažem se Hari da narkomanija nije uzrok nego posljedica stanja u društvu kao i psiho-duhovnog stanja pojedinaca i da samim tim treba rješavati uzrok. Inače mnogo takvih stvari u svijetu ima gdje se pokušava riješiti posljedica ali ljudi ne vide da to ne vodi ničemu i da ako hoće uspjeh moraju da se okome na uzrok a ne na posljedicu. Npr. amerikanci su galamili na one teroriste što im razvališe NYC a neće da uvide da je onaj terorizam samo posljedica američkog zla.

Ali pored ovoga činjenica je da se neki ljudi drogiraju a neki ne, neki koji su imali veće iskušenje i "razloge" da se krenu narkomanskim vodama to nisu uradili a neki koji su imali znatno manje iskušenje jesu postali narkomani. Hoću reće da veliki dio odgovornosti za narkomaniju otpada i na pojedince i da ne treba skidati odgovornost sa pojedinaca-narkomana na društvo koje jeste odgovorno ali dobar dio odgovornosti pada i na pojedince. Ovo treba imati u vidu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jan 2002, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
varanje je da je trava zezanje... kao i alkohol. ali to je deo svakodnevice i zato mislimo tako...
marihuana ostecuje mozdane celije tako da mozda u pocetku ne bude posledica... neko ce reci to je kao duvan ili alkohol, mozda i jeste ali mnogo opsanije i jace... sta da kazem jos... i da, smrdi do bola :grin: .
Tablete+alkohol... lose, vrlo vrlo lose :sad:...

bolje najedite se cevapa i luka... i popijte neko pivce...


Medolino

_________________
Comme si j'n'existais pas
Elle est passée à côté de moi
Sans un regard, Reine de Sabbat
J'ai dit, Aicha, prends, tout est pour toi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2002, 10:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2001, 01:00
Postovi: 275
Lokacija: RS West Europe
Medolino,

slazem se s tobom. Poznajem neke ljude, koji puse travu, ali mene nikad nije minula zelja za tim, a bilo je i teskih trenutaka u zivotu, mnogo tragedija...
Ipak, ljubav i podrska porodice, razgovori sa bliskim osobama, zajednicko rjesavanje problema su u svakom slucaju zdraviji i efikasniji od bjegstva od realnog zivota u svijet droge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2002, 14:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
I svijet droge moze da bude vrlo realan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jan 2002, 16:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2001, 01:00
Postovi: 275
Lokacija: RS West Europe
Da, Hari, moze biti za onog ko je konzumira, ali sta se dogadja kad izostane sljedeca tura iz finansijskog ili nekog drugog razloga? Kako onda izgleda taj realitet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2002, 02:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2001, 01:00
Postovi: 31
Lokacija: banja luka
sta je fizicka bol u poredjenju sa psihickom............mala maca............

_________________
keep on rockin' in the free world...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jan 2002, 08:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 21.01.2002. 14:31, Hari_Haler je napisao:
I svijet droge moze da bude vrlo realan...
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
Da na pocetku ... kad je ti svijet pun problema i gubis kontrolu i bjezis i na kraju
kad te zatrpavaju
2 realne cinjenice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2002, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Nisu narkomani samo "nesrecni i napaceni".Znam momke koji su zivjeli bolje od vrcine,imali skoro sve sto zele,nisu imali porodicnih tragedija al' su htjeli biti neke face,*urcili su se,trava,pa tablete,pa su poceli da se pucaju po nosu,pa igla...E,kad su prohtjevi i potrebe porasli pocelo je da fali para,oni su postali nervozni...Prvo su uzimali lovu od lokalnih klinaca koji su ih se bojali(bili su agresivni,a svi su znali sta rade,jer se desavalo da smrcu u sred punog kafica-samo da bi dokazali da su oni kao neke face).Kad im je i to bilo malo poceli su presretati komsije sa kretenskim recenicama:imas 5 KM treba mi za gorivo,starci mi nisu tu imate li cenera treba mi za lijek,itd.Sad vec kradu,obijaju stanove,sacekuju zrtve i mlate ih da bi ih odzeparili,kradu stvari iz kuce...i sto je najzalosnije oni i dalje misle da su face.A ne shvataju da su jadni i bijedni kosturi.Ja zalim njihove komsije i djecu iz kraja koji moraju da strahuju od idiota,a narkomane sazaljevam,ne mrzim ih,znam da je to bolest,ali oni su je sami izabrali.Mislim da vecinu narkomana u narkomaniju nije natjerala "muka",vec glupost i zelja da budu "posebni".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs