banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Maj 2013, 20:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Русија и Босна и Херцеговина (Република Српска и Федерација БиХ) потписале су споразум о
условима узајмних путовања држављана две земље. Документ је потписан у Москви од
стране министара спољних послова Русије и Босне и Херцегоцине, Сергеја Лаврова и Златка
Лагумџије. Документ предвиђа безвизни режим за грађане обе земље, у туристичке сврхе, са
роком до 30 дана.

http://www.vostok.rs/index.php?option=b ... vost=41104

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2013, 17:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Ovaj sporazum o recipročnom putovanju građana Rusije i BiH potpisan je 31. maja u Moskvi, podsjetila je agencija Itar-Tass.

Prema sporazumu, državljani dvije zemlje moći će da bez vize borave na teritoriji druge države 30 dana u okviru ukupnog vremenskog perioda od 60 dana, koji se računa od datuma ulaska.

Za diplomate ostaje na snazi bezvizni režim od 90 dana. Zaposleni u diplomatskim misijama, konzulatima i međunarodnim organizacijama, kao i članovi njihovih porodica, uživat će bezvizni režim tokom cijelog perioda njihovog mandata, saopćilo je rusko Ministarstvo vanjskih poslova, prenosi Tanjug.

U saopćenju se dodaje da će druge kategorije građana, među kojima i oni koji traže posao, morati da nabave vizu.


http://www.klix.ba/vijesti/bih/stupio-n ... /131020017

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2013, 17:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
По мени најјачи коментар, тј. дио коментара. :)

Citiraj:
Vize sa bosanske strane se nisu smjele ukinuti. Rusija je ogromna zemlja, u njoj ima svega i svacega, ako nemamo viza prema njima, njihovi problemi ce postati i nasi problemi.

Који су они пацијенти...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 13:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
Budite vrlo oprezni glede ovog novog viznog režima. Prije nekoliko dana, Austrian Airlines je odbio drugaricu sa BiH pasošom da uđe u avion na bečkom aerodromu jer je imala skenirano pozivno pismo a ne originalno. Naime, donedavno, u Rusiju se moglo ići, navodno, samo sa pozivnim pismom, ali kao što napomenuh, mora biti ovjereno i originalno na papiru. Navodno postoji i neki turistički vaučer kao alternativa pozivnom pismu. Ja bih svima savjetovao, koji putuju u Rusiju, da pažljivo provjere sa ambasadom šta je zapravo potrebno za vizu i da istu završe u Sarajevu ukoliko postoji i mali procenat nedoumice, jer bez obzira na političke dogovore, situacija na terenu zna biti sasvim drugačija a rasprava sa ruskim carinicima nije na istom nivou kao sa EU kolegama.

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 14:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Nema tu ništa navodno, postoji turistički vaučer za putovanje u Rusiju sa kojim nema nikakvih problema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2013, 15:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
Sve to stoji ali ruskim graničarima je nekada nedoumica da li mi možemo samo sa biometrijskim pasošem i turističkim vaučerom ući u Rusiju ili nam je turistički vaučer samo jedan u nizu dokumenata koji je potreban da se izvadi viza u Sarajevu prije polaska. Na moskovskim aerodromima su graničari upućeniji ali na kopnenim graničnim prelazima između bivših SSSR republika i sadašnje Rusije, može se naići na problem. Još jednom svima savjetujem da pažljivo provjere sa ambasadom a ja bih, posebno ako koristim neki manji granični prelaz, ponio odštampani sporazum ili neki dokument na ruskom jeziku koji objašnjava vizni režim da se ne cimam sa njima.

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2013, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Koji moj traze ikakvo pismo?
Ako je bez viza, onda znaci bez viza, bez pisma, bez poziva, bez garancije.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2013, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Ma ne traže, potreban samo taj turistički vaučer.
Na samom sajtu ruske ambasade pište da je potreban samo vaučer, tako da ne znam šta bi ti mogli drugo reći da ih nazoveš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2013, 19:48 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Ovi naši bezvizni ugovori su mi sumnjivi. Tako je bilo po svim medijima da smo potpisali i međusobni bezvizni sporazum i sa Brazilom, kad ono, malo sutra, u ambasadi nikad čuli za to (i to par mjeseci nakon navodnog stupanja na snagu).

P. S. Kakav je ovo naziv teme? Nije moglo jednostavno "Državljani BiH"?

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2013, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Forty Two je napisao:
Ma ne traže, potreban samo taj turistički vaučer.
Na samom sajtu ruske ambasade pište da je potreban samo vaučer, tako da ne znam šta bi ti mogli drugo reći da ih nazoveš.

Sta je turisticki vaucer? Potvrda o rezervaciji,ili?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2013, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Pa tako nešto, samo mora biti izdat od ruske turističke agencije, odnosno naše agencije koja je kooperant neke ruske agencije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2013, 22:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
P. S. Kakav je ovo naziv teme? Nije moglo jednostavno "Državljani BiH"?


Vidis ko je postavio temu
Suludo je i ocekivati nesto normalno da pise

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2013, 11:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
Turistički vaučer se može dobiti i online, kad se izgugla vide se koje agencija ih daju, nije generalno komplikovan proces i košto oko 40 evra koliko sam skontao.
Što se tiče međudržavnih viznih sporazuma, nekad nije do naših vlasti već i do države koja liberalizuje ili limitira vizni režim. Nekad zavisi i od same ambasade. Zlatno pravilo je svakako: izvadi vizu prije nego što kreneš ako imaš imalo sumnje.

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2013, 13:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
FLASH je napisao:
Ovi naši bezvizni ugovori su mi sumnjivi. Tako je bilo po svim medijima da smo potpisali i međusobni bezvizni sporazum i sa Brazilom, kad ono, malo sutra, u ambasadi nikad čuli za to (i to par mjeseci nakon navodnog stupanja na snagu).

P. S. Kakav je ovo naziv teme? Nije moglo jednostavno "Državljani BiH"?

Вјероватно зато што се држављанство БиХ изводи из ентитетских. :) Рек'о Дејтон.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2013, 17:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da, na popisu se nudilo koje ćeš državljanstvo odabrati, (prije popisa mi je ovo bila nepoznanica).
Hajd nek se nešto dešava, makar i turistički na 30 dana.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2013, 18:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Пошто живим у Руској Федерацији већ 8 година, ајд да се мало надовежем на ову тему.

Безвизни је режим и имате право да боравите овде до 30 дана. Никаква позивна писма (приглашенија на руском језику) или туристички ваучери вам више нису потребни.
Иначе са позивним сте имали право на 90 дана, са ваучером на 30. Наравно ту су и позивна писма од фирми с којима добијате пословну или радну визу на годину дана.

Безвизни режим је ступио на снагу 20.10. а ја путовао 23.10. и имао проблема са имбецилним службеницима аеродрома Никола Тесла у БГ. И за све оне који путују у Москву преко Београда авионом да знају да ће све провјере имати у Београду и да нема шансе да вас послије њихових провјера и имбецилних питања Руси у Москви не пусте.
У мом случају морали су дуго дуго да провјеравају да ли је стварно безвизни режим или сам ја то измислио. Ал најбољи су ми кад приликом уласка авион уз карту траже још једном пасош на увиђај и опет почну с питањима типа "а гдје вам је виза". Ал шта ћеш, морају! Такав је закон.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2013, 22:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Летим ја ономад из'сарај'ва за Тбилиси, каже цариник а имате ли визу? Ја реко', не треба ми. Гледа он 'нако помало зблануто, и док је тамо испровјераво пасош, каже "у праву сте, не треба". Ш'аш... :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2013, 19:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
sinip je napisao:
Летим ја ономад из'сарај'ва за Тбилиси, каже цариник а имате ли визу? Ја реко', не треба ми. Гледа он 'нако помало зблануто, и док је тамо испровјераво пасош, каже "у праву сте, не треба". Ш'аш... :)


Откуд цариник да тражи визу? То је посао пограничне полиције, а први који морају да ти провјере документе су службеници транспортне компаније, или аеродрома. Мене је то увијек доводило до лудила док пре неки дан нисам прочитао руски закон који експлицитно наводи да су они ДУЖНИ да провјере све документе. А ако те не пусте преко гране и врате, вратиће те истом транспортном компанијом, а кад ће она од тебе наплатити велико је питање.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2013, 22:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ма цариник, погранична мурија, исти qрац. :) Из Туркиша нису имали замјерки. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs