banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Okt 2013, 10:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
ako je BL tek nezatno uvecala broj stanovnika za 20 godina za koga se onda ovoliko izgradila i ko tu zivi? Pitanje se namece samo po sebi i sigurno da ni 2023 nece biti drugacije, a nastavice da se izgradjuje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 10:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Peru se pare filozofe....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 11:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ako je ovo tacno, u vezi broja stanovnika, sada ni nema osonove za podjelu BL na opstine, ali o ujedinjenju sa okolnim opstinama bi se moglo razmisljati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 12:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
I mene to muči.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2014, 13:35 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Saobraćajna infrastruktura mi se nikako ne sviđa, ulice iz šezdesetih kada je u gradu bilo 1000 auta. :-? :-? I ne vidim nekog napretka zadnjih godina, osim kružnog toka na Laušu koji je mnogo olakšao život ljudima tu.

EDIT: zaboravio sam kružni kod gradskog i zaobilaznicu na Paprikovcu, ali to je opet premalo za sve ove godine.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2014, 01:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:13
Postovi: 4804
Šalu na stranu ali Banjaluka se u tom razdoblju razvila možda i ponajviše u svojoj istoriji i da je nastavljen onaj trend rasta Budžeta koji je bio do 2009. prije raznih ekonomskih kriza, poplava, snijegova i požara sada bi možda bio u izgradnji i sportski centar na Banjalučkom.

Elem, evo nekih stvari kojih se ja sjećam - zapadni tranzit je proširen i taj dio zajedno za onim kružnim tokom i ulicom prema Petrićevcu liči sad zaista na nešto. Gužve su bile užasne prije onom skučenom uličicom prema sadašnjem kružnom na Laušu. Izgrađen je i taj kružni na Laušu.
Izgrađen Gradski olimpijski bazen i Akva park (do tad BL ni bazena uljudnog nije imala) i nova saobraćajnica i most na Vrbasu prema tom dijelu grada.
Restaurirana zgrada Gradske uprave, Gospodska ulica, Trg Krajine, Park Petar Kočić, izgrađen Muzički paviljon. Izgrađeno nekoliko spomenika poput onog Banu Milosavljeviću, Jasenovačkim žrtvama, Skulptura Mira. Izgrađen RTV dom, policijski onaj centar u Boriku prema bazenu, zgrada Akademije nauka.
Izgrađen Administrativni centar RS i restaurirana palata Predsjednika. Sređen Kampus i ušminkani neki fakulteti. Niklo čitavo novo naselje u Boriku. Turističko sportska infrastruktura na Vrbasu.
Gradski stadion dograđen i potpuno osposobljen za Evropske utakmice, dvorana Borik renovirana ... Kompletne sabraćajnice u Lazarevu od Trapista do zapadnog tranzita nova i stara gradiška cesta renovirana sa biciklističkim stazama. Ambulante nove se mogu vidjeti po gradu, i parkići, dječija i sportska igrališta poput onih u Ante Jakića, na Kočićevom vijensu i na Bulevaru, proširenih saobraćajnica, novih zgrada institucija i poslovnih subjekata, nekoliko novih fontana po gradu ... Pasarela na Starčevici, Vatrogasni dom u Lazarevu. Rekonstruisan aerodrom. Izgrađen prvi auto-put na ovim prostorima ikada. Rekonstruiše se Kastel i onaj dio koji je sređen sada izgleda stvarno divno. I mnoštvo nekih stvari.
Jednom rrečenicom - Banjaluka je postala Grad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2014, 02:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:13
Postovi: 4804
Od novih velikih vjerskih objekata iz ovog perioda nikli su i Hram Hrista Spasitelja i Ferhadija i desetine manjih objekata raznih konfesija. A koje sve ulice su osvjetljene teško mi je to da se sjetim ali sigurno neko može i tog da se prisjeti, to su desetine kilometara što u gradu što u selu.

Period od 1993 - 2000-ih karakteriše, rat, postratno sivilo Banjaluke, zgrada, ljudi, ratne hipoteke, stradanja, politička previranja, i ona slika Del Pontevoe kada se stropoštila u staroj zgradi Vlade od neki tepih u polumračnom hodniku najbolje nas opisuje kako je to sve bilo otišlo u 3 pm iako nismo bili izloženi direktnim ratnim dejstvima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2014, 08:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Banjaluka se najviše razvila nakon potresa 1969. Od grada čiji se urbani dio završavao kod Kupusišta i Deamedice došla je među tri najveća grada u BiH. Al' tada se i ogromna sila sredstava i ljudi slila ovde.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2014, 13:29 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Borac u srcu je napisao:
Šalu na stranu ali Banjaluka se u tom razdoblju razvila možda i ponajviše u svojoj istoriji i da je nastavljen onaj trend rasta Budžeta koji je bio do 2009. prije raznih ekonomskih kriza, poplava, snijegova i požara sada bi možda bio u izgradnji i sportski centar na Banjalučkom.

Elem, evo nekih stvari kojih se ja sjećam - zapadni tranzit je proširen i taj dio zajedno za onim kružnim tokom i ulicom prema Petrićevcu liči sad zaista na nešto. Gužve su bile užasne prije onom skučenom uličicom prema sadašnjem kružnom na Laušu. Izgrađen je i taj kružni na Laušu.
Izgrađen Gradski olimpijski bazen i Akva park (do tad BL ni bazena uljudnog nije imala) i nova saobraćajnica i most na Vrbasu prema tom dijelu grada.
Restaurirana zgrada Gradske uprave, Gospodska ulica, Trg Krajine, Park Petar Kočić, izgrađen Muzički paviljon. Izgrađeno nekoliko spomenika poput onog Banu Milosavljeviću, Jasenovačkim žrtvama, Skulptura Mira. Izgrađen RTV dom, policijski onaj centar u Boriku prema bazenu, zgrada Akademije nauka.
Izgrađen Administrativni centar RS i restaurirana palata Predsjednika. Sređen Kampus i ušminkani neki fakulteti. Niklo čitavo novo naselje u Boriku. Turističko sportska infrastruktura na Vrbasu.
Gradski stadion dograđen i potpuno osposobljen za Evropske utakmice, dvorana Borik renovirana ... Kompletne sabraćajnice u Lazarevu od Trapista do zapadnog tranzita nova i stara gradiška cesta renovirana sa biciklističkim stazama. Ambulante nove se mogu vidjeti po gradu, i parkići, dječija i sportska igrališta poput onih u Ante Jakića, na Kočićevom vijensu i na Bulevaru, proširenih saobraćajnica, novih zgrada institucija i poslovnih subjekata, nekoliko novih fontana po gradu ... Pasarela na Starčevici, Vatrogasni dom u Lazarevu. Rekonstruisan aerodrom. Izgrađen prvi auto-put na ovim prostorima ikada. Rekonstruiše se Kastel i onaj dio koji je sređen sada izgleda stvarno divno. I mnoštvo nekih stvari.
Jednom rrečenicom - Banjaluka je postala Grad.


Jeste BL postala grad, ali s obzirom na veličinu budžeta to se i očekivalo.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2014, 00:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
Posle ovih najnovijih projekata, Bl posle Beograda definitivno drugi srpski centar na balkanu, neverovatno kakve su slike na skyscraperu, sjajno onaj deo grand trade, vlada, agraminvest.Svetski pocinje da izgleda.

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2014, 09:35 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Vlada i RTRS fantastično izgledaju. Dobro, sigurno je tu neko od političara sebi uzeo "proviziju", ali u svakom slučaju ostaće gradu, neće je Mile natovariti na traktor i odvući u Bakince. :lol:

GOB (bazen) je po evropskim standardima napravljen. Grci, Nijemci, Austrijanci, Izraelci dolaze na pripreme... treba li se još nešto reći za njega?

Ambulante Doma zdravlja su isto dobro renovirane i nove su fino napravljene, to je stvarno dobro urađeno. A Hitna pomoć (objekat+novi saniteti) je odlična... konačno... :) ono gdje je ranije bila je bilo zaista sramotno i ispod svakog nivoa. :evil:


Ali... rupčaga od Hirurgije još uvijek kvari utisak... mada je to u nadležnosti republike, ne grada, pošto pripada KBC-u.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2014, 12:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
_зока je napisao:
Banjaluka se najviše razvila nakon potresa 1969. Od grada čiji se urbani dio završavao kod Kupusišta i Deamedice došla je među tri najveća grada u BiH. Al' tada se i ogromna sila sredstava i ljudi slila ovde.


Banjaluka se najvise razvila nakon 6,januarske diktature koju je zaveo kralj Aleksanadar i podjele kraljevine na banovine,Banjaluka je postala centar Vrbaske banovine.Tad je BL od zaostale Turske kasabe postala gradic.Igradjene su mnoge gradjavine.Ali slazem se da je tokom komunizma BL znacjano rasla,narocito posle 1969.

Nazalost,propustena je prilika da se grad posle ovog zadnjeg rata razvije,kao centar republike Srpske ali nista posebno nije uradjeno,budzet grada se zadnjih 20 godina kretao oko 150 miliona km godisnje,sto je oko 3 milijarde za sve ovo vrijeme,da je samo 30% od ove sume ulozeno u uredjenje grada i saobracajnu infrastrukturu Banjaluka bi danas bila moderan evropski grad.Ovako Banjaluka vise lici na Evropski Detrot,sa rusevinama na svakom cosku,zgradama sa propalim fasadama,ulicama bez trotoara,prepunih rupa,blato svuda,ruiniranim kucama itd itd


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2014, 13:44 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Mislim da za vrijeme SDS-a budžet nije bio ni blizu 150 miliona. :wink:

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2014, 13:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Koliko si imao godina u vreme sds-a


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2014, 13:49 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Dovoljno da sam znao srpski i gledao dnevnik RTRS. :)

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2014, 13:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I aktivno pratio politiku, da ti nisi nas drug Miodrag


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2014, 14:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
sds od rata i nije bio na vlasti u banjaluci,tako da.. :D

a davor šešić kaže da ja banjaluka zadužena 200 miliona maraka....niti znam je li to tačno,niti mi se provjerava,ali ako jeste..strašno :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2014, 14:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa pre par godina se pricalo da je kasa grada prazna, tako da je verovatno tacno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2014, 14:06 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Hertzog je napisao:
I aktivno pratio politiku, da ti nisi nas drug Miodrag


Ne baš aktivno, ali dnevnik i popodnevne vijesti skoro svakodnevno. 8)

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2014, 02:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2011, 21:09
Postovi: 269
Lokacija: Београд
Ma dajte BL jebe kevu kako se izgradila, nema gde igla da padne.Kad zavrse grand i agram dolazim iz begisa da vidim krajisku lepoticu.

_________________
Ко нас не зна, скупо би нас платио - ко нас зна, јефтино нас потплаћује.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs