banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Blizanci
PostPoslato: 25 Apr 2013, 14:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Švedske bliznakinje poludele u isto vreme

Prva bizarna priča dolazi iz Švedske! Bliznakinje Ursula i Sabina Eriksson su živele sasvim normalne živote, nikada nisu imale psihičke probleme ili neprilagođeno ponašanje.

A onda, jednog dana Ursula je doletela iz Amerike u Irsku kako bi posetila sestru. Obe su ušle u autobus za London. To je bilo malo čudno pošto nikome nisu ni rekle da za svoj put. U autobusu su počele da se ponašaju recimo kao naši huligani čiji fudbalski tim je upravo izgubio. Vozač ih je izbacio. A onda su nastavile pešaka po sred auto puta, bez iakkve bojazni od automobila. U jednom trenutku su slučajno naleteli na policajce koji su snimali emisiju o snagama reda za BBC. Dok je bežala od policije Ursula je direktno naletela na kamion. Sekundu kasnije i Sabina je uspela da se oslobodi pa i nju udara auto.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xFS8p198Plo[/youtube]

Ali ni to nije bio kraj ludila.

I pored toga što je uradio auto, Sabina uspeva da se pridigne i napada policajce. Šestorica su je jedva savladali. Ursula je vrištala i verovatno bi uradila isto samo da joj obe noge nisu bile polomljene ispod kamiona. Onda se Sabina smirila pa su je pustili sutradan iz policijske stanice. Velika greška! Nekoliko sati kasnije ubila je slučajnog prolaznika koji joj je iz najbolje namere ponudio smeštaj. A onda se bacila sa mosta. I preživela. Pa je osuđena na pet godina zatvora. Samo? Pa advokati su prilično lako dokazali da je skroz luda.

Ni jedna nije imala alkohol ili narkotike u krvi. Psihijatri kažu da je verovatno jadna od njih imala trenutak ludila, a da je druga podlegla utisku sestre zbog snažne veze bliznakinja. Od tada se ponašaju sasvim normalno!


Još bizarnih blizanaca

Blizanci su stvarno bizarni. Čak i kada se ne oblače isto i jedni drugima ne dopunjuju rečenice! Pazite ovu priču. James Edward Lewis se oženio Lindom, razveo se i oženio Betty. Sa njom je dobio sina Jamesa ALana. Lewis je usvojen kao beba, a kada je napunio 30 pronašao je svog brata blizanca Jamesa Arthura Springera od koga je bio razdvojen celog života. I otkrio da i on ima ženu Lindu, od koje se razveo, ponovo se oženio sa Berry i dobio sina Jamesa Allana.

Priča je otkrivena 1979. godine, a psiholog Thomas Bouchard je ustanovio da postoji još sličnosti između dvojice braće. Obojica su kao deca imali psa po imenu Toy, obojica su voleli matematiku, ali ne i engleski jezik. Obojica su se bavili pravom, a hobi im je stolarija. Obojica su imali glavobolje u isto doba dana. Fino a?


U zatvor i rat umesto brata

Pre tačno deset godina, odnosno 1993. godine policija je uhapsila Ronalda Andersona zbog napada na svoju ženu. Jedini problem sa kojim su se suočili je što je Ronald Anderson već bio uhapšen zbog istog dela predhodnog dana. Kada su proverili, bio je u zatvoru. A onda su otkrili da Ronald ima blizanca Donalda koji ima naviku da služi zatvorske kazne umesto svog brata.

Donald je tako odlsužio četiri kazne za Ronalda. Kaže da je to uradio zato što voli brata, a i bilo mu je ok u zatvoru. Sve je počelo sedamdesetih kada se Ronald prijavio za vojsku. A onda je u poslednjem trenutku shvatio da mu se baš i ne ide da ratuje u Koreji. Pa je Ronald uskočio i fino se proveo.

Ali sve im je palo u vodu kada je Ronald napravio previše krivičnih dela, čak i za dva brata blizanca.


Blizanci, deca, žene...

Već ste skapirali da blizanci vole da rade stvari zajedno i na isti način. Ali ova priča prevazilazi vašu maštu!

Braća Craig i Mark Sanders su se verili istog dana, venčali istog dana, na istom venčanju i smestili u identične kuće. I to sa dve identične sestre bliznakinje. I oba para su dobila četvoro dece, odnosno po dvoje blizanaca. Istih dana.



Ćutljive bliznakinje

Bliznakinje Jennifer i June Gibbons su osamdesetih proglašene lude i poslate u poznati zatvor zbog zločina koji su zajedno počinile. Ali ni pre toga nisu bile baš pojam normalnosti! Zvali su ih ćutljive bliznakinje pošto su razgovarale samo i isključivo međusobno. A i tada su koristile svoj tajni jezik kako ih ostali ne bi razumeli. Umesto da se igraju kao i druga deca imale su svoje male rituale. Recimo koja će ustati prva, koja će udahnuti prva ili ko će probuditi onu drugu.

Uglavnom su bile nerazdvojne ali su se često i mrzele pa čak i pokušale da ubiju jedna drugu. Jennifer je davila June kablom od radija, a June je jednom bacila Jennifer sa mosta. A kada su počele da kradu, roditelji su primetili da možda nešto nije ok sa njihovim ćerkama. Kada je trebalo da izađu iz psihijatrijske bolnice rekle su novinarki Marjorie Wallace da su se dogovorile da će samo jedna izaći živa. "Ja ću umreti, tako smo odlučile", objasnila je Jennifer.

Stvar je u tome da su nekako shvatile da nikada neće moći da žive normalan život dok imaju jedna drugu. I kada su prebačene u odeljenje sa manjim obezbeđenjem Jennifer je umrla od problema sa srcem, ali njena smrt nikada nije sasvim objašnjena. June je brzo postala normalna i živi miran porodični život.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blizanci
PostPoslato: 25 Apr 2013, 14:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
Meni su blizanci divna jedna pojava, voljela bih imati bliznadi :)

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blizanci
PostPoslato: 25 Apr 2013, 14:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zanimljiva je ta neka tajna veza izmedju blizanaca.

viewtopic.php?f=74&t=58831

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blizanci
PostPoslato: 25 Apr 2013, 14:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
blaf77 je napisao:
Ali ova braca nisu (bili) blizanci.


:p


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blizanci
PostPoslato: 25 Apr 2013, 14:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Vidi fikreta sto reklamira svoje propale teme :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blizanci
PostPoslato: 28 Jul 2013, 09:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Sad naletjeh na ovu temu pa se sjetih priče od prije nekoliko dana.
Jedna osoba priča o svojoj propaloj vezi sa blizankinjama. Upravo tako, sa obje. Iako je njegova namjera bila biti sa sa jednom, gdje god je bila ta jedna bila je i druga, samo nije u krevetu. U društvu uvijek obje, kad pita jednu za nešto neki dogovar one se dogovaraju i daju zajednički odgovor itd.

Blizanci i jesu pomalo bizarna pojava, ali u smislu kad među njima postoji neka drugačija veza nego što je običaj među ostalom braćom i sestrama.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blizanci
PostPoslato: 28 Jul 2013, 09:53 
Citiraj:
samo nije u krevetu.

Nisam Frojd, ali mislim da je u ovome greska... :D :D :D :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Blizanci
PostPoslato: 28 Jul 2013, 10:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ja sam to i pitala :lol: kaže da ga je iritirala užasno pa sve i da se ponudila on ne bi :roll: :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Blizanci
PostPoslato: 17 Apr 2015, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Balkanski fenomen - Bužim grad blizanaca
Petak 17. Apr 2015 21:11
Bužim, grad od 20 hiljada stanovnika u Bosni i Hercegovini može se pohvaliti velikim brojem blizanaca, kojih ima više od 200.

Slika

Bužim, manje naseljeno mesto na krajnjem severozapadu Bosne i Hercegovine ponosan je grad blizanaca, jednojajčanih, dvojajčanih, istopolnih i različitih polova. Samo u četiri ratne godine, na području ove opšine je rođen 21 par blizanaca.

Slika

- U ratu smo dobili blizance i ja sam krenuo kod jednog prijatelja da pozajmim kolica za blizance. Kada sam došao do njega rekao je da je već pozajmio drugom. Otišao sam kod tog drugog čoveka da zatražim kolica, a on mi je rekao da ih je i on pozajmio nekome trećem. Dok sam došao do kolica, došao sam i do zaključka da Bužim ima veliki broj blizanaca - kaže novinar i umetnik Nedžib Vučelj, koji je i sam otac blizanaca.

Nakon toga Vučelj je zatražio statističke podatke i došao do podatka da je tokom rata u BiH, na području opšine Bužim rođen 21 par blizanaca. Prema tim statistikama, Bužim je grad sa najviše blizanaca u regionu.

Slika

- Ja sam čak došao na ideju da se Bužim zove grad blizanaca kao što je Karlovac grad dece. Zanimljivo je da skoro svaki razred ima po jedan, pa i dva para blizanaca - nastavlja Vučelj svoju priču.

Ipak, kako Vučelj kaže, medicinski je dokazano da je taj fenomen vezan za žene, a ne za muškarce.

- Poznajem dosta ljudi koji nisu iz Bužima, oženjeni su iz Bužima, a imaju blizance. Još uvek je popularan trend da žene iz Bužima rađaju blizance - istakao je Vučelj.

Slika

U BiH, ali i svetu, uobičajno je da se za novu godinu čeka rođenje prvog deteta, muškog ili ženskog, a na području ove opštine se iščekuju blizanci.

- Još uvek se na ovom području rađaju blizanci, iako, istina, rađa se mnogo manje dece jer omladina odlazi u inostranstvo. Možda se sada negde po Evropi rađaju bužimski blizanci - dodao je Vučelj.

Slika

Pedagog u osnovnoj školi „Bužim“ Emina Vučelj je, govoreći o tome kako je raditi u školi u kojoj ima veliki broj blizanaca, kazala da se još navikava na takve situacije.

- Blizanci ne zloupotrebljavaju tu neku svoju, da kažem, drugačiju poziciju u razredu i nema situacija da se učenici predstavljaju imenom brata, što je ranije bio slučaj. Blizanci su ranije znali da se našale na taj način. Oni su svi jako dobri - kazala je Emina.

Slika

Ona se prisetila i vremena kada je ona bila učenik ove škole, rekavši da je tada svako odeljenje imalo najmanje jedan par blizanaca.

- Sada je taj broj smanjen, ali u svakoj smeni imamo po tri ili četiri para blizanaca - istakla je Emina.

Izvor: Blic

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs