banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2819 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 141  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Apr 2013, 19:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Wizz Air uvodi i liniju Tuzla - Geteborg za 58,60 KM
http://www.klix.ba/biznis/privreda/wizz ... /130419034


Sad iz Tuzle imate 3 linije. 3 puta manji grad od BL nas uveliko sisa. Imaju oni prejaku dijasporu u Svedskoj, to sve stoji (100 000 ljudi ima sigurno gore). Sad imaju 3 linije.



Meni nije jasno jesmo mi u tolikoj dubiozi da se ne mozemo sastaviti 2-3 postene linije, recimo Bec, Frankfurt, Cirih.. bilo sta, neuporedivo lakse bi bilo mnogima, meni prvome. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2013, 19:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
chils je napisao:
ne dajemo nista pare od preleta su nase
a pare od kontrole dijele zg i bg geografski nama ni ne dolaze
a pare od preleta su fine believe me ;)



Dobro je da mi nista ne placamo,znaci mi ne gubimo.Cool

Al nekako mi to cudno, znaci kod nas na potoku piju vodu ali mi ne mozemo izmjerit kolko popiju vec to drugi radi pa naplati nasu vodu.
Eto spasise nas Zagreb i Beograd sramote da nema ko naplati.

A mi mi smo dobri kazes, mi naplatimo stajanje u redu.
A za nasu vodu jel dobijemo sta od ovog sto mjeri i naplacuje ili nema smisla trazit. :-?

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2013, 19:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
nisam te bas pohvatao bracika
ali u sustini mi nemamo opremu da vrsimo kontrolu leta na tim visinama a ni para za kupovinu istih plus ko bi se dogovorio gdje bi sjediste bilo i kome bi pare isle
lakse ovako da damo drugima da rade ono sto mi ne umijemo i gotova stvar

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2013, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
WrDa je napisao:
Meni nije jasno jesmo mi u tolikoj dubiozi da se ne mozemo sastaviti 2-3 postene linije, recimo Bec, Frankfurt, Cirih.. bilo sta, neuporedivo lakse bi bilo mnogima, meni prvome. :)


Nije stvar dubioze nego monopola a generalno gledajuci, jesmo mi Srbi cigani i nismo naucili da putujemo kao gospoda nego bi i kamion natovarili da kako mozemo :D Ovima iz Beca se i ne isplati nesto letiti avionom, ja prva ne bih. Izmedju 3h avionom ili 5h autom bih uvijek izabrala ovu drugu opciju. Da ima let iz Ffm, prva bih letila svako malo u BL, ali nema :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2013, 19:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Da, ali niko ne moze reci da recimo ljeti linija sa Svedskom ne bi bila isplativa. Znaci seljaci, lopovi i neznalice.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2013, 19:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Naravno da bi se isplatila. Pa Ryanair ne leti tokom citave godine za Rijeku, Pulu i Zadar nego od Maja do Oktobra i tako bi se moglo napraviti i za BL, i sigurna sam da bi uspjeli napuniti vise letova sed a kamo li da ponude mogucnost makar jednog leta u sedmici ali nije to u Dodikovom interesu i njegovih pijuna. I sve dok su oni na vlasti mi cemo biti supak nazovi drzava.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2013, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
chils je napisao:
nisam te bas pohvatao bracika
ali u sustini mi nemamo opremu da vrsimo kontrolu leta na tim visinama a ni para za kupovinu istih plus ko bi se dogovorio gdje bi sjediste bilo i kome bi pare isle
lakse ovako da damo drugima da rade ono sto mi ne umijemo i gotova stvar


Ups, sad iz te perspective je slika puno jasnija pretpostavljam i Zagreb i Beograd se sigurno zestoko ljute sto oni to uzimaju od nas. :lol: :lol:
Mora biti stalno prebacuju i govore eto samo da se vi mozete nekako dogovorit pa da nas rasteretite tih para.
:lol:
Al bolje zbog mira u kuci vasoj da mi to stukamo do daljnjeg, jel. :wink:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 00:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
_зока je napisao:
A svi znamo da je za pozitivno poslovanje neke firme dovoljno da ona radi uspješno samo tri mjeseca godišnje....

:roll:
dakle,
to za turisticke destinacije samo jedan od prijedloga i on bi funkcionisao.
ono drugo sto si pitao koliko ih ljetuje - ne znam tacno koliko ih ljetuje, ali ih jedan odredjen procenat manje odluci ici na takva putovanja zbog dodatnog visesatnog cimanja (i kostanja) preko BG-a i na kraju presudi "ma ajmo u HR/CG".

Ti 3oka, si svakako prototip poslovnog razmisljanja prosjecnog stanovnika RS, nesto slicno kao kad su tamo 2000e u Telekomu trebali da prosire kapacitet jer se povecala potraznja za mobilnim telefonima (tj. karticama/pretplatnickim brojevima).
I onda su "mudre glave" u Telekomu skontale da ce, vjerovao ili ne, biti dovoljno 50.000 novih brojeva da se podmire potrebe... Zamisli te procjene?
Svi znamo sta se desilo - famozni redovi cekanja na kartice, i tih 50.000 novih brojeva plane za 7 dana....
Sta je poenta, kako ici u neki biznis ako u startu kontas da neces imati neki veliki posao (50.000 brojeva na preko milion stanovnika RS nije nista drugo nego pretpostavka da posao nece biti velik)...
Tako i sa aerodromom, sasvim je jasno da ljudi tamo kontaju "ma ko ce avionom putovati u tursku, egipat, maldive, madagaskar, kubu, ameriku, itd itd iz RS?"...
Najbolje je sjediti, imati 3 leta godisnje i podnositi projekte VLADI ili nekoj drugoj instituciji da refundira ostatak troskova...

Dakle, moze se, i u ostatku godine, samo treba osmisliti, treba RADITI...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 07:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Dok je većina stanovništva nezaposlena, a više od pola zaposlenih radi za cifru od cca 400 maraka bespotrebno je uopšte pričati o banjalučkom aerodromu kao putničkom, a priliku da ga pretvorimo u kargo aerodrom nakon što Hrvatska uđe u EU smo već propustili i prigrabio ju je tuzlanski aerodrom. O mom osjećaju za posao....jbg dečko, ja već deceniju radim u privredi, kod privatnika. Sigurno imam bolji osjećaj za "poslovno razmišljanje" od tebe, nastavnika i budžetskog korisnika. Ako ništa, imam bolji uvid u potrošačku moć naših sugrađana :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 12:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
To sto sam ja rekao da sam nastavnik i sto ti mislis da je to jedina stvar kojom se bavim u zivotu opet govori o tvom poimanju posla... Opet se svodis na prosjecnu crtu sto se tice... svega.

Bilo kako bilo, svaka musterija ima svog kupca i tako bi bilo i sa aerodromom da on iole radi kako treba, tj. da se u upravi nalaze sposobni i inventivni ljudi. To vrijedi za svu nasu privredu. No komunizam je ocigledno ostavio i ostavice traga jos decenijama dok ljudi ne skontaju da treba istinski raditi da bi se nesto realno postiglo.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
_зока je napisao:
Ako ništa, imam bolji uvid u potrošačku moć naših sugrađana :wink:

Nekako nisam siguran da ovo pije vode.
Da ne trazim taj post parafraziracu Boru kad ti je rekao "3oka, covjek koji zivi medju knjigama, a ne zna pravopis"...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 13:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zaboravio sam da si ti najpametniji. Kako glupo sa moje strane.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 14:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
I onda su "mudre glave" u Telekomu skontale da ce, vjerovao ili ne, biti dovoljno 50.000 novih brojeva da se podmire potrebe... Zamisli te procjene?

Bravo genije =D> porediti prodaju magle za skupu cifru i pri tom imati 100% monopol na davanje usluga Telekoma sa aerodromom je isto kao porediti nabudženog Juga sa najnovijim Subaru Imprezom :lol: Jesi ti svjestan koliki su troškovi opsluživanja aerodroma da bi on funkcionisao za redovnu upotrebu?? Šta misliš što je najskuplji rod u vojsci avijacija? Dobar si profesor ne'a šta :-?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Čuj aerodrom u Bl :roll:
Pa nemate ni željeznicu, nemate ni čestitu autobusku stanicu, a priča se o aerodromu. Niti u BL ko dolazi, niti iz BL ko putuje pa da je potreban aerodrom, msm kokuzluk žešći nema se para ni za "smiljić trans", a ne avion. Taj aerodrom bi trebalo zatvoriti i pustiti balavurdij da organizuje autoutrke na 402 metra...

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 14:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ajde...a vi ste htjeli da pravite aerodrom u onoj vukojebini od Sokoca :confused2: BL ima aerodrom odkad-ikad samo nema pametne ljude da ga vode....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 16:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
To je bila ideja da se sarajevski aerodrom pravi na platou Romanije, jer je u onoj kotlini gdje je sada najčešće gusta magla, a plato Romanije ima idealne uslove za aerodrom.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 16:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Plato Romanije ima preduslove za mnogo šta....Stočarstvo recimo...Kakvi samo volovi tamo rastu...Čudo jedno.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 16:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Slažem se stoka bez rogova :lol: uostalom kakve veze ima magla sa tim? Pa radar navodi avione za sletanje i uzletanje nije ovo vrijeme dvokrilaca i signalizacije petrolejkom :roll: A plato Romanije, pogotovo Han Mulj i Kalinovik imaju idealne klimatske pogodnosti pogotovo zimi :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 16:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ne diraj mi u Han Pijesak!

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2013, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Pa ako nema veze magla, zašto onda stalno slušamo da je neki aerodrom zatvoren zbog guste magle?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2819 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 141  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs