banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Apr 2013, 19:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2010, 21:45
Postovi: 483
Zanima me da li je moguce imati jedan blic.net email podesen u outlook-u na vise racunara? Na jednom sam podesio i sve radi, na drugom podesim, i mogu samo primati poruke, ali ne mogu slati. Podesavanja su u potpunosti ista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 19:35 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Da bi mogao slati mailove, moraš biti na njihovom internetu, tj. da pristupaš SMTP serveru s njihove adrese...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 19:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2010, 21:45
Postovi: 483
Kao sto sam i rekao, na jednom racunaru sam podesio i incoming pop3.blic.net i outgoing smtp.blic.net server, i sve normalno radi. Na drugom racunaru ne radi, a podesavanja su ista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 19:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Baci drugi računar. Očigledno je da ne radi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 19:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Moze, imao sam tako, samo ne znam kako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zasto koristis blicov mail pored miliona online email providera, nikad ne bi koristio nesto od njih pogotovo kakva je ovo drzava ne bi me cudilo da ti neki ljudi citaju mail ono cisto iz dosade ili nekih nepoznatih razloga :), ili da im se server crasha pa da onda samo kazu "ooops" ajmo ispocetka :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 19:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Ti to o stabilnosti Blicovog servera iz iskustva ili...?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 20:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Jeste da je jako teško smoći snage pa AIV-a ozbiljno shvatiti, ali hajde da probamo...
AIV-e, dakle ovako:

Iako su ti podešavanja ista, ne mora to raditi kako treba. Naime, na ovim našim prostorima gdje su nam već poznati provajderi i gdje se default postavke pop3 servera i smtp servera suštinski ne mijenjaju, nije teško podesiti mail u nekom od programa namijenjenim za to na kućnom računaru.

Ali to ne znači da su navedeni serveri uvijek isti. POP3 server je dolazni server pošte i on je uvijek pop3 server provajdera kod kojeg imamo mail. U konkretnom slučaju ako koristimo blicov e-mail, pop3 server će biti pop3.blic.net.

S druge strane, smtp server je odlazni server i u našim prilikama bez promjene portova, taj smtp server će skoro uvijek biti smtp server provajdera čije internet usluge koristimo, odnosno provajdera preko kojeg obezbijeđujemo pristup internetu.

E sad, ako pretpostavimo da u konkretnom slučaju prvi računar koristi i blicov mail i blicov internet, onda će i smtp biti smtp.blic.net. Međutim drugi računar je možda na drugoj lokaciji gdje ti i dalje želiš da primaš blicovu poštu, ali možda internet nije preko blica, već preko nekog drugog. Pa ako je to recimo m:tel, onda se za smtp server unosi smtp.teol.net, bez obzira što se radi o blicovom e-mailu. Pored toga, neki od provajdera i za jedan i za drugi server koristi generalisan pristup sa mail.provajder.net

I na kraju, potrebno je u takvim situacijama otići da dodatna podešavanja:
Spoiler:
Slika

i tamo čekirati opciju da na serveru ostaje kopija poruka barem nekoliko dana jer u protivnom će jedan računar povući novopristigle poruke i skinuti ih sa servera pa ih neće biti na drugom računaru.

Eto... Da ne kaže kako ga stalno provociramo i ignorišemo. :-P

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 20:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2010, 21:45
Postovi: 483
Hvala dtb_pro, sada mi je sve jasno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 23:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
<Enter_name> je napisao:
Ti to o stabilnosti Blicovog servera iz iskustva ili...?


Ne, nikad nisam koristio smtp ili imo mail na blicu, ali pretpostavljam da je tako :) Kad u mtelu svaki levat i tehnicar cita sms (a ovo iz licnog iskustva znam, npr vara ga djevojka ili slicno jer znam jednog takvog) onda sta pretpostaviti za ostale servise? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2013, 06:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Sehxor je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Ti to o stabilnosti Blicovog servera iz iskustva ili...?


Ne, nikad nisam koristio smtp ili imo mail na blicu, ali pretpostavljam da je tako :) Kad u mtelu svaki levat i tehnicar cita sms (a ovo iz licnog iskustva znam, npr vara ga djevojka ili slicno jer znam jednog takvog) onda sta pretpostaviti za ostale servise? :)

Kad bi to neko radio u Blicu dobio bi otkaz u roku od odmah, jer to nije kompanija gdje se mijenja struktura u zavisnosti od rezultata izbora niti rade ljudi kojima je tetak sredio posao, a ne znaju sta je "bridge mode" ili ti spusti slusalicu kada mu kazes da ti su ti kabl i mrezna u redu jer si pristupio ruteru zato sto od "problem je kod tebe, restartuj racunar" ne zna dalje... Cast izuzecima, dosada naisao na dvoje sa kojima sam mogao pricati (imam njihov TRIO), a troje su mi poklapali slusalicu dok je njih cetiri ili pet bilo u nekom momentu iskreno pa reklo da u stvari "ne zna o tome nista" pa su me bar pokusali povezati sa nekim ko zna sta uopste njihovi uredjaji rade.... Posebna je prica dobiti nekoga da ti objasni KAKO rade da bi nesto mogao uraditi ili popraviti... (Ovo je iz mog iskustva)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2020, 12:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mnogo sam aljkav kod brisanja email bilo koje vrste i tako ulogujem se ja poslije 100 godina na blicov email, a tamo sanduče skoro prazno, neko ili nešto je obrisalo moje emailove.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs