banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Mar 2013, 23:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
ti kazi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2013, 09:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
ihtus je napisao:
ti kazi


Draže bi mi bilo da čujem od tebe jer čitajući sigurno imaš svoj stav po tom pitanju.
Pozdravljam.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2013, 11:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
ihtus je napisao:
Bog poznaje svoje

mir tebi. upravo tako. pozna Bog svoje i da svaki koji prizivlje ime Gospodnje odstupi ot nepravednosti.
takođe stoji da je crkva stup i tvđa tvrđava istine.
a istine je Isus. a on je Reč. a Bog je Reč tj. Bog je Duh.
upravo zato Bog kaže da ovce slušaju njegov glas i on ih poznaje po imence. svaku do jedne. upravo zato moramo biti sinovi Božji a ne sinovi crkve. kome sebe dajemo onoga smo. da bi bili sinovi moramo doći kroz Sina kroz ime da bi smo Imenom Isus primili oprost greha. samo tako nakon smo usinovlejni možemo vikati aba oče,tj. možemo biti nakon pada ponovo novo stvorenje očišćeni od pređašnjih greha za stan Božji uDuhu,mjer smo mi hram telo naše je hram svetoga Duha i nismo svoji,skupo smo plaćeni i ko pokvari taj hram pokvariće njega Bog. tako je pisano i tako neka bude,amen! brate ,požuri ka Hristu ako bilo što fali ovome,moli. možda sam skoro rekao negde svedočanstvo devojke koja je više godina pratila što govorim i skoro je kao krštena u trojstvo napokon rekla pred Bogom,Bože, je li ovo istina ,to za ime spašenja,je li taj čovek govori tvoje ili svoje. i onda je došla i rekla mi,dobila sam jasan san vrlo precizan i kratak,na pokazanoj metalnoj ploči i ako je na čas bilo nejasno naglo je počelo da isijava pisano i pročitala je jasnu misao:Isus je ime...ko god moli dobiće,ali ako moli sa iskrenim srcem vere.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2013, 20:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
eto ja sam prisao Hristu, vjerujem da je Isus Hrist jedini put spasenja.Primio sam Svetoga Duha. sto se tice krstenja za mene je to manje vazno pitanje, onako kako razumijem.Da li u Oca, Sina i Svetog duha ili u samo Sina, stvarno mi nije vazno.Imamo mat.28.
Ja ne znam sta je sin crkve, znam sta je dijete Bozije.A djeca zajedno cine crkvu.Iskreno nemam namjeru da se treci put krstim.Zelio bih da privedemo kraju polako ovaj razgovor.Pozdrav tebi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2013, 20:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
lavić je napisao:
ihtus je napisao:
ti kazi


Draže bi mi bilo da čujem od tebe jer čitajući sigurno imaš svoj stav po tom pitanju.
Pozdravljam.

ipak cu prepustiti tebi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2013, 19:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Izgleda da sam preskočio taj čas kad se to gradivo radilo ili zaboravio....Bog zna,možda ima više merila šta ti misliš? Ti reče da Bog poznaje svoje pa bi bilo dobro da pomogneš da vidim koji su to Njegovo i po čemu ih poznaje sem ljubavi?

Pozdravljam.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2013, 08:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
ne znam


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2013, 11:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
ihtus je napisao:
eto ja sam prisao Hristu, vjerujem da je Isus Hrist jedini put spasenja.Primio sam Svetoga Duha. sto se tice krstenja za mene je to manje vazno pitanje, onako kako razumijem.Da li u Oca, Sina i Svetog duha ili u samo Sina, stvarno mi nije vazno.Imamo mat.28.
Ja ne znam sta je sin crkve, znam sta je dijete Bozije.A djeca zajedno cine crkvu.Iskreno nemam namjeru da se treci put krstim.Zelio bih da privedemo kraju polako ovaj razgovor.Pozdrav tebi

hm. .čuj stvari nisu ni pokrenute ka svom cilju tj. Božjem carstrvu,a ti olako svoju dušu stavljas na neku vrstu nebitnog,može riba ,a može i mačka u đžaku.problem je iskren sam repa tebi što mnogi pa ni ti nemate mateja 28. dobro bi bilo da ga imate kako je Duh Božjito zapovedno doneo u delima apostola. matej 28 je došao najpre a potom je Iasus uynoseć se rekao učenicima da najpre idu u gornju sobu da čekasju silu obećanu od Boga pre nego krenu biti svedoci,jer je rekao da kad dođe duh Božji na njih sa visiner(krštenje Duhom) da će onda sve ono što im je govorio,on Duh Božji(kad dođe) podučiti tome da razumeju. tako ako ti gledaš na mateja 28 i zatvoriš Bibliju a ne odeš videti u delima apostola što je to Duh Božjipodučio oko mateja 28, onda ćešpromešaiti vrata neba jer samo su ejdna vrata jedno krštenje,jedan Bog,jedna vera,Bog je uvek u jednom.a Duh Božji je doneo istinu krštenje u ime Gospoda Isusa Hrista. to je matej 28. Bog se otkriva u imenu.
što se tičekrštenja Duhom,tu je potrebno duboko ispitivanje.jer kada je sami Gospod došao na jordan morao je imati očito pomazanje(čak i on) kao i svi starozavetni sveštenici ulje pomazanja,stim da je Isus pomazans vetim Duhom jer niko od sveštenika ili proroka nije mogao biti u govorenju Reči,ako ne bi najpre imao pomazanje. mir tebi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2013, 18:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Mani me teologije, ti si se uhvatio teologije.Meni je matej 28 jasan:
19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetog Duha.
Bog se otkrio u Isusu Hristu, spasenje se prima vjerom u Isusa, nanovo radja se Duhom Svetim.Krstenje je simbolika, nije nikakva sveta tajna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2013, 19:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
ihtus je napisao:
Mani me teologije, ti si se uhvatio teologije.Meni je matej 28 jasan:
19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetog Duha.
Bog se otkrio u Isusu Hristu, spasenje se prima vjerom u Isusa, nanovo radja se Duhom Svetim.Krstenje je simbolika, nije nikakva sveta tajna.


Hm,...roditi VODOM.
Jovan podronitelj je krštavao za oproštenje greha a ako je simbol onda im gresi ostaju.
U ime Jehošue bi takođe bilo simbolika....ali piše RODI VODOM.
Ako se čovek zvanično pred svedocima nečeg odrekne ili nešto prihvati važi li to kao neki pokazatelj ima li validnost?
Čovek obeća desetak i neda kome je slagao ili kome se zavetovao-obećao...sme li odustati?
Gospod daje nalog idite i naučite i KRSTITE, to je ljudima zapovest a oni ne mogu Duhom roditi jer to duh obavlja već vodom krstiti i time je novorođen vodom, dakle ljudski deo je urađen koji ne može biti simbol. Mnogi ne žele održati se u tom pravcu i samim tim gaze datu reč i obećanje.

Na žalost mnogi i krštenje Duhom smatraju simbolom i nastavljaju istim putem ne pazeći na glas iznutra žaloste onog u sebi koji želi da ih rodi i da dosegnu plod.

Pozdravljam.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2013, 21:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
znaci je krstenje ipak sveta tajna?Jovan je propovjedao pokajte se....prvo je pokajanje i vjera, a onda krstenje.Recimo ja sam se krstio poslije obracenja okolo 3 god.Znaci li da te tri godine nisam bio nanovo rodjen?A svakako je Bozija zapovjest.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2013, 10:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
ihtus je napisao:
znaci je krstenje ipak sveta tajna?Jovan je propovjedao pokajte se....prvo je pokajanje i vjera, a onda krstenje.Recimo ja sam se krstio poslije obracenja okolo 3 god.Znaci li da te tri godine nisam bio nanovo rodjen?A svakako je Bozija zapovjest.

lavić je dobro doneo,ti dobro misliš ili rezo uješ ali ne izvršavaš,ne što si prek čovek možda ili protivnik istine već ti se gleda što ne dohvataš Duhom Bođjim.Isus je rekao farisejima,do sada greh nije bio na vama,jer niste znali,ali od sada kada znate greh ostaje na vama!
to je to. dakle ti dobro kažeš prvo je kazano pokajte se. ako se neko ne kaje petar sam kaže samo krštenje nema nikaku vrednost ako se ne kajemo,tj. ne damo obećanje dobre savesti da nećemo više grešiti. sam jovan je krstio(što jasno govori koliko je pokajanje bitno) na pokajanje,da veruju onoga koji ima doći. dakle pokajanje da verujemo na onoga koji ima doći tj. koji je za nas već bio tu Isusa Hrista. sada krštenje za oproštenje greha je u ime Gospoda Isusa Hrista. jer samo tim imenom se prima oprost greha. pokajanje dolazi da bi mogli verovati na zapovest krštenja u onoga koji je došao tj. u Isusa.to je zapovest. kornilije kada se krštava piše ,i zapovedi im da se krste u ime Gospoda Isusa. pavle sreće 12.učenika jovana krstitelja i ako su imali krštenje jovanovo oni ponovo moraju biti poronjeni u jedino krštenje (jedno krštenje,jedan Bog jedna vera,efescima posl.) u ime Isusa. to je što smo mi obavezni činiti. jer je Isus nsam stoga kršten u jordanu da bi nama dao primer. a sam jovan kaže dalje jasno da jedini vlast davati krštavati Duhom ima Isus. a on je rekao kako,idite i čekajte(molili su 10.dana) i u gornjoj sobi na pedesetnici Duh Božji je došao. to ne možed ati čovek. tako da svako ko umisli da je moguće sam sebe ubediti u to krštenje ili da mu to možedati vera u crkveno propovedanje ma kako bilo ispravno,ako unutar nije kazano da mole i čakeaju na onoga koji ima vlast davati Isusa onda na žalost promašićemo sve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2013, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
ihtus je napisao:
znaci je krstenje ipak sveta tajna?Jovan je propovjedao pokajte se....prvo je pokajanje i vjera, a onda krstenje.Recimo ja sam se krstio poslije obracenja okolo 3 god.Znaci li da te tri godine nisam bio nanovo rodjen?A svakako je Bozija zapovjest.


Bracika,prva tajna koja nas vernike interesuje je tajna da se ON javi U TELU to navešćuju proroci a Jovan i Pavle potvrđuju. Znajući da je bila tajna sakrivena od onih koji imaju oči i uši a ne vide niti čuju otvoreno je i danas jednima a drugima nije. Kome je to otvoreno taj uzima drugu tajnu krštenja u onoga što se U TELU JAVI. Inače ništa to nije tajna za onog ko zna a ko nezna jeste.

Jeste prvo pokajanje ali kad čovek pozna kako se spasava on prvo grabi stenu spasa a onda na njoj ostavlja svoju nevolju i zlo. Mnoge crkve i danas greše u tome i traže svetce da im dođu u crkvu umesto da ih puste k steni de se razbiju na njoj i puste da Duh Sveti vodi tu osobu. Naravno tu je i reč pisana o nekim normama koje se poznanjem prihvataju kao poslušnost. Može čovek biti kršten a da nije još čist i može biti kršten Duhom a otići od Boga. Po onom kako vidim iz reči je primarno doći Bogu takav kakav si sa svim slabostima a On će obaviti delo na i u nama.

Nanovo rođenje nije kao krštenje. Krštenje je trenutno a rođenje je proces oblikovanja i to Pavle opisuje na više mesta kako SVAKI DAN umire sebi-svom telu i počinje život po Duhu Svetog dok telo ne dođe u pokornost-bude nadvladano. To čovek ne može postići sam već to čini Duh Sveti u nama kad god mu dozvolimo.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2013, 21:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
amen. lavić je ne malo puta kao dvosekli mač ovde. bojte se Boga. dani su izbrojani i kraj im je blizu. ne koristite prazne reči i forumske nedoslednosti. strah Gospodnji i molitva neka vas dovedu ka Hristu. ostavite crkvare ,doktore,magistre,primite od Duha Božjega. ne budite uspavani,ni nemlačni,ni oslonjeni na potrebe i kukavice da jedete ako treba i korenje,da čekate na Božje obećanje kao ilija na karmilu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2013, 23:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
nanovo rodjene je i trenutno i proces.zavisi kako gledas i na sta mislis.Kao i spasenje.Ili jesi ili nisi, Boziji.Ko ima zalog Duha on je nanovo rodjen, tj. ima novo srce, novi je stvor u Hristu.Naravno tu je i posvecenje kao proces.I sve primamo po milosti kao dar.Po sili svetoga Duha, zato je nanovo rodjenje nadprirodna stvar.Dobra djela su rezultat nanovog rodjenja tj.spasenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2013, 00:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
ihtus je napisao:
Mani me teologije, ti si se uhvatio teologije.Meni je matej 28 jasan:
19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetog Duha.
.

ja sam krsten, i valjda u mat.28 jasno pise.Sta tu ima da se tumaci.Mani se manipulacija, tipa "pozuri Hristu" itd.Malo malo se pojavi neko ko kaze "nije tako vec ovako, i da bi se spasili pustite sve to nego ajte ovim puten jer tako kaze Biblija.I ako niste na ovom putu, onda ste na putu nekom krivom, pod nekim drugim duhom".E pa ja znam koji je Duh u meni, a iskren da budem tvoj nastup mi je sektaski.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2013, 15:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
ihtus je napisao:
ihtus je napisao:
Mani me teologije, ti si se uhvatio teologije.Meni je matej 28 jasan:
19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetog Duha.
.

ja sam krsten, i valjda u mat.28 jasno pise.Sta tu ima da se tumaci.Mani se manipulacija, tipa "pozuri Hristu" itd.Malo malo se pojavi neko ko kaze "nije tako vec ovako, i da bi se spasili pustite sve to nego ajte ovim puten jer tako kaze Biblija.I ako niste na ovom putu, onda ste na putu nekom krivom, pod nekim drugim duhom".E pa ja znam koji je Duh u meni, a iskren da budem tvoj nastup mi je sektaski.

onaj ko kaže učiniću a ode i ne učini dali je učinio priča Isus. ko je poslušan kaže Gospod. onaj koji je rekao učiniću pa ne učini,ili onaj ko kaže neću,a onda se predomisli pa potom učini? dakle ti kažeš kršten sam izvršio sam,kako? apostoli su slika kako je izvrtšen matej 28. Duh sveti je onda sektaš jedan,zar ne? Isus kaže citat matej 28. onda kaže apostolima,nemojte ići iz jerusalima,nego čekajte na obećanje sa visine,kad dođe on Duh Božji on će vas podučiti i napomenuti svemu što sam vas učio! sada sveti duh kada je došao na pedesetnicu on donosi učenje mateja 28 i kaže.u ime Gospdoa Isusa hrista. dakle apostoli,sveti Duh ,ja i svi slični su sektaši?! samo su dva puta jedan ka nebu drugi ka propasti. dali ovo govorim ja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2013, 16:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
pa da li je Isus rekao jedno, a Duh Sveti drugo?Sektaski je vaditi stihove iz konteksta, pa manipulisati drugima, i osudjivati druge.Ja nisam rekao da si sektas, nego da je taj nacin sektaski.Jedan je put a to je vjera u Hrista, pokajanje i posvecenje.Pojavio se covjek na livadi ispred cudne propovjedaonice, i opleti po svima redom.Moj zivot i spasenje koje mi je Bog miloscu dao, i svjedocanstvo Svekog Duha u meni i u mnogoj drugoj braci, je jace od manipulacija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2013, 17:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2013, 00:45
Postovi: 27
ihtus je napisao:
pa da li je Isus rekao jedno, a Duh Sveti drugo?Sektaski je vaditi stihove iz konteksta, pa manipulisati drugima, i osudjivati druge.Ja nisam rekao da si sektas, nego da je taj nacin sektaski.Jedan je put a to je vjera u Hrista, pokajanje i posvecenje.Pojavio se covjek na livadi ispred cudne propovjedaonice, i opleti po svima redom.Moj zivot i spasenje koje mi je Bog miloscu dao, i svjedocanstvo Svekog Duha u meni i u mnogoj drugoj braci, je jace od manipulacija.

Duh sveti je tačno rekao ono što je Isus kazao,apsolutno jedno. svako ko odbaci svedočanstvo svetoga duha u delima apostola optužuje istog Duha da je lažan duh. Isus je apostolima jasno rekaod a će poslati tumača onog što je on učio. savršenog tumača. ako on nije bio potreban zašto je sveti duih u opšte onda poslat? da bi mi svojom slobodnom inspiracijom tumačili Pismo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2013, 17:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
ihtus je napisao:
nanovo rodjene je i trenutno i proces.zavisi kako gledas i na sta mislis.Kao i spasenje.Ili jesi ili nisi, Boziji.Ko ima zalog Duha on je nanovo rodjen, tj. ima novo srce, novi je stvor u Hristu.Naravno tu je i posvecenje kao proces.I sve primamo po milosti kao dar.Po sili svetoga Duha, zato je nanovo rodjenje nadprirodna stvar.Dobra djela su rezultat nanovog rodjenja tj.spasenja.


Trenutno i proces....?
Možda grešim ali reći ću kako razumem a ti brate proveri.
Priznanje Isusa Hrista stvara uslov da po tom priznanju te službe otkupa primimo Duha onog koji je mogao stići tek kad se služba tela završila i ko ima tog Duha Hristovog taj je Njegov. Duh svedoči za delo tela i osvedočava o grehu i sudu kako nebi odbacili veru.
Došavši Duh daje dar koji kome hoće i taj dar služi za izgradnju zajednice vernih znači služi za službu osim glasolalije koja služi za izgradnju te osobe.
Taj Duh menja našeg duha tako što usaglašava jednu volju i dobijamo druge želje i htenja.
Od tad smo u sukobu sa telom i ta borba traje do konačnog nadvladavanja tela i tek tad smo nanovo rođeni što znači cela osoba.
A dok traje borba mi smo iznutra rođeni unutrašnji čovek duh sa dušom.
Čovek može imati nutrinu dobru ali telo može želeti da čini nešto što nije po volji duha i takva osoba jeste krštena Duhom i ima dar ali još greši jer telo hoće telesno.
Novo rođen kao celina je u skladu sa Duhom Svetim i tad smo na cilju jer u punini vlada duh Hristov i ponaša se i telo kao što bi Hrist.

Piše da smo DUŽNI i živote polagati za braću, to može samo NANOVO ROĐENA OSOBA jer bi to Hrist uvek učinio tako i mi jer mi ne samo da Duh Hristov imamo već i novinu stvorenja kao celinu Božjeg stvorenja.To znači da nije samo Duh i Duša u skladu sa Duhom Svetim već i TELO. Pavle opisuje tu borbu sa telom a znamo da je primio Duha Svetog i to piše posle dosta godina kako se bori.
Da nebih sad vadio gomilu citata verujem da ti je to poznato jer je ovo tema koju uglavnom sve crkve isto uče.

Svako dobro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs