old fashion men je napisao:
Ime Makedonija je grčko, a ako bi postojali makedonci oni bi bili Grci i govorili bi grčki, ovi što se danas izjašnjavaju makedoncima su ustvari (ako izuzmemo šiptare i Srbe) Bugari također i jezik kojim govore je bugarski.
Sa starom makedonijom i makedoncima nemaju ništa, osim što je dio teritorije na kojoj danas žive nekad u antičko doba pripadao antičkoj Macedonij, a tad na tim prostorima čak i nije bilo slavena i odakle sad odjednom slavenima (Bugarima) pravo da baštine kulturu i ime antičke Macedonije s kojom nemaju ništa.
Potpuno su u pravu Grci koji im osporavaju ime države i narodnosti, a takožer su jednako u pravu i Bugari koji im osporavaju ime jezika.
Ako ima neki Grk koji danas živi na teritorij nekadašnje Macedonije i ako je njegov materinji jezik grčki, samo takav bi za sebe mogao reći da je makedonac, ostali ili su Bugari, ili Srbi ili šiptari, cigani i ko zna ko sve dole živi.
Лоше познајеш историју и етимологију речи, побратиме.
1.Име македонија није грчко, грчки назив за Македонију је првобитно Ематија (из Илијаде) па Афионија (по маку, пошто је Македонија у то доба била највеће поље мака), а после је преузет назив Македонија од самих античких Македонаца који су тако називали свој народ и државу (опет, етимологија мак са нашим језиком).
2. Сам Александар Велики спомиње "Славни народ" (Словене?) који живе од Балтика до Балкана и који су му чинили главнину војске, тако да, судећи по језику који је сличан илирском и трако-дачанском, а богами и данашњим словенским језицима по очуваним историјским изворима, изузетно је могуће да су тај славни народ били и сами Македонци.
3. Антички Македонци никада нису били део грчког народа, Грци су их још у оно доба мрзели и звали варварима, Демостен је држао опасне говоре против Александровог оца Филипа.
4. Сами Бугари по пореклу нису Словени, већ татарски Белобугари сродни Монголима из средње Азије, који су на овај терен дошли и асимиловали 7 словенских (читај:
српских) племена у Мезији и још Сагудате, Велегезите, Драговите, Озеријате по Македонији и Грчкој, па и дан данас су се сачували наставци -от, -та, -то на именице мушког, женског и средњег рода које данас имаш нпр. у финским језицима са Урала. Једина сличност македонског и бугарског је по тим наставцима + лексици, али је граматика и писмо базирано на Вуковом српском језику
5. Баш та Вукова реформа почетком 19. века (о чему смо имали жестоку расправу на једној другој теми на форуму), деловање бугарских комита и других терористичких "ослободилачких" паравојних формација (ТМОРО, ВМРО) отварање бугарских школа у време Бугарске егзархије (од 28.02.1870. до српског ослобађања Вардарске Македоније, Пиринске Македонце су Бугари потпуно асимиловали, данас их је остало симболичан број (око две хиљаде)) је одвојила српски језик од тадашњег македонског староштокавског дијалекта
6. Нова генетска истраживања су преко хаплогрупе Y-хромозома костију Александра Великог које су нађене у његовој подземној гробници у македонској територији 200 метара од границе са Грчком доказала су да је имао R1а хаплогрупу, типичну за Словене
7. Новија истраживања су показала да је језик античких Македонаца близак словенским
8. Већина словенских племена у Македонији (Озерити, Сагудати, Велегезити, Драговити) су или илирска (западни Балкан и Панонија) или Дако-трачанска, што опет указује на аутохтоност Словена на Балкану, самим тим и Македонаца
9. Нова генетска истраживања су преко хаплогрупе Y-хромозома доказано је да су Македонци генетски најсличнији са Србима и Срби са Македонцима (око 97%)
Тако да нит су Блгари нити Грци, пре ће бити да су Грци и Бугари више Македонци (читај: Срби)