banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Omnibusi redom...
PostPoslato: 01 Jan 2013, 15:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Meni veoma zanimljiva forma. Vise kratkih filmova koji se veoooma suptilno dodiruju.

Pa da krenemo...

Kako je propao R'n'R
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yUoPuqPqqhQ[/youtube]

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 01 Jan 2013, 15:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
NOC NA ZEMLJI
Ako ima neko da nije ovo gledao-evo prilike!


Prvi dio
http://www.dailymotion.com/video/xuk7kw ... OLthnfVqz4

Drugi dio
http://www.dailymotion.com/video/xuk7m9 ... OLuxXfVqz4

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 02 Jan 2013, 17:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
PARIZ, VOLIM TE (2006)

Citiraj:
Pariz, volim te je šarmantni omnibus posvećen najrazličitijim oblicima i vrstama ljubavi, ali i raznolikosti četvrti glavnog francuskog grada...

Na njemu je radilo čak dvadeset reditelja, od kojih je svako režirao po jednu (za njega karakterističnu) priču..

http://filmovi.infopult.net/online-film ... taime-2006

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 24 Jan 2013, 23:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
BURE BARUTA

Slika
http://www.imdb.com/title/tt0169145

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 25 Jan 2013, 02:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kad porastem, bicu Kengur.

Tu mi se najvise svidio dio sa Sergejem Trifunovicem.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 25 Jan 2013, 09:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Fiki, kiksas.



Optimisti (2006)


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 14 Jan 2014, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
New York, volim te...
Slika

Dobre price, neke bolje - neke losije, neke bih skratila samo za kraj. :) Sve u svemu, treba pogledati.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 14 Jan 2014, 17:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Coffee and Cigarettes (Jim Jarmusch, 2003.)

Slika

Genijalno i .

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 14 Jan 2014, 17:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Gledala, ne znam kako se ne sjetih postaviti- dosad. Preporuka. Mogucnost identifikacije sa scenama-visoka.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 14 Jan 2014, 17:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Svi su dobri (osim Optimista, nije mi se svidio). Moj favorit je Noc na zemlji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 14 Jan 2014, 17:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
Slika

Slika

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 14 Jan 2014, 18:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Snjesko, ne mogu da pronadjem ovaj l'etat du monde ni online niti torrent. Ako znas, pomozi.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 15 Jan 2014, 21:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Pogledala Japan!
Ne vidim potrebu za onolikim karikaturisanjem stvari. U drugoj prici mi je na momente bilo sve do te mjere nepodnosljivo da sam zmirila ili gledala toliko suzenih ociju da su mi trepavice pravile ugodnu smetnju. Ja bih u toj prici voljela vidjeti sljedeci kraj: Cudoviste iz kanalizacije se iz svog podzemnog kanalizacionog carstva penje do svoje kancelarije i sjeda u svoju direktorsku/ gradonacelnicku fotelju. Tako nesto...
Treca prica mi je sjela.
Ili ja samo nemam pojma o Japanu?!


Pogledala New Yors stories
Prve dvije price totalno blijede, pateticne, bez pravog sadrzaja. Samo Vudi Alenova (treca) je bila vrijedna za pogledati.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 16 Jan 2014, 10:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Kad spominjemo omnibuse, tesko je preskociti "Paket Aranzman". Iako je jedan od dijelova teski plagijat (Red Rock West), film kao cjelina ostavlja solidan utisak. Dobro, gledao sam ga prije 15 godina, pa mozda idealizujem ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 18 Jan 2014, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Kako je propao RnR i Paket anranzman su sjajni pokazatelji vremena u kojem su, svaki za sebe, nastali.
I jedan i drugi se kroz neke obicne price bave drustvenim ambijentom u kojem se te price desavaju. Kako je propao RnR je neuporedivo humoristicniji i ima vise duha. Cak i kada se dotice nazadnih drustvenih pojava. Zato mi je drazi.
Paket aranzman mozda nije losiji film. On samo nije imao mnogo da pruzi, kao ni vrijeme u kojem je nastao. U tom smislu je upravo dobar, kroz ambijentalnu sumornost i rezigniranost svog vremena, i na kraju svake price uvijek sa nekim pozitivnim nagovjestajem. Svi glavni likovi, gitaristi, su na kraju morali dozivjeti preobrazaj. Preobrazaj je jedino sto ih je moglo spasiti.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 20 Jan 2014, 08:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Sta radis veceras , iz 1988, ovo mi je najomiljenije prica i scena, nazalost oba glumca su danas pokojni...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nLB3lMqv5Ac[/youtube]

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 21 Jul 2014, 14:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
The House That Dripped Blood (1971)

Amicus-ov jedan od mnogih omnibusa. Sastoji se od cetiri price koje su povezane (ne bas vjesto) jednom ukletom kucom. Prva prica je najjednostavnija i najbolja, sljedece dvije su dosta naivne, a cetvrta je jednostavno losa (osim jednog smijesnog momenta u kojem glavni junak govori da mu je jedini pravi Drakula Bela Lugosi, dok "onaj kasnije" ne valja :) )...

Ocjena 6/10


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 03 Dec 2014, 17:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Da li znate neki road trip omnibus, dakle vise kratkih filmova kojima je zajednicko to sto se sve desava tokom puta?
U jednoj prici se neka zena sasvim u toku puta predaje uzivanjima u seksu (muza je, mislim, ostavila kod kuce) da bi se ispostavilo pred kraj da je smrtno bolesna i da ima jos par mjeseci zivota, u drugom se ljudi naduvaju u autu pa ih tako "opijene", kao, napadnu mravi... vjerovatno ima jos neka prica, ali ne sjecam se bas najbolje...
Mozda je americki, mozda spanski...ne znam...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 03 Dec 2014, 18:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
my favorites: Radovan, Milunka, Mica 'Shaft' i det. Kok Nikol

Edit:

skitnica je napisao:
Da li znate neki road trip omnibus, dakle vise kratkih filmova kojima je zajednicko to sto se sve desava tokom puta?


tj. eventi sa ladnjacom, pandurem-motoristom, u vozu i pored pruge gornavedenog muvija :iconbiggrin:

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Omnibusi redom...
PostPoslato: 28 Dec 2014, 23:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pasja ljubav, meksički film
AMORES PERROS

Godina proizvodnje: 2000.
Spoiler:
Slika


Citiraj:
Drama s elementima trilera. Ciudad de México. Bježeći pred progoniteljima i spašavajući svog teško ranjenog psa Cofija, Octavio (G. G. Bernal) skrivi prometnu nesreću u kojoj strada manekenka Valeria (G. Toledo). Danima prije nesreće, neprestano u besparici, Octavio se zaljubi u Susanu (V. Bauche), suprugu svoga brata kriminalca Ramira (M. Pérez). Želeći pobjeći sa Susanom, Octavio odluči prijaviti Cofija na ilegalne borbe pasa i tako zaraditi novac. Zanosna manekenka Valeria zvijezda je reklamnih kampanja i miljenica medija. Njezin je ljubavnik uspješni poslovni čovjek Daniel (Á. Guerrero) koji je zbog Valerije spreman napustiti suprugu i djecu. Bivši revolucionar, a sadašnji beskućnik i plaćeni ubojica El Chivo (E. Echevarría) živi okružen voljenim psima. Očajnički želeći uspostaviti kontakt s otuđenom kćerkom, El Chivo prihvati novi posao - ubojstvo...

Dramu s elementima trilera "Pasja ljubav" režirao je 2000. debitant - Alejandro González Iñárritu, danas svjetska redateljska zvijezda (21 gram, Babel, Biutiful). Daroviti redatelj ima vjernog suradnika u scenaristu Guillermu Arriagi (2005. nagrađen za najbolji scenarij na Međunarodnom filmskom festivalu u Cannesu za film "Tri pogreba Melquiadesa Estrade"). Pritom je "Pasja ljubav" obojici bila odskočna daska. Spoj Arriagine mozaične priče s nekoliko narativnih odvojaka i Iñárrituovog prepletanja dokumentarističkog ugođaja i visokoestetizirane slike urodili su pravim filmskim doživljajem, bogatim i zbivanjima i emocijama. Film prati sudbine nekoliko likova različitih životnih okolnosti koje će spojiti prometna nesreća i zajednička ljubav prema psima. U prvoj priči Octavio i Susana zapleće se sudbina mladića zaljubljenog u bratovu suprugu; u sljedećoj Daniel i Valeria u središtu je sredovječni poslovni čovjek očaran atraktivnom manekenkom; u posljednjem dijelu El Chivo i Maru glavni je junak pustinjak okružen čoporom pasa koji zarađuje kao plaćeni ubojica. Sve tri priče imaju zajedničku točku u fabuli što redateljsko-scenarističkom dvojcu služi za ekstenziju događaja u svim smjerovima. U prošlost, sadašnjost i pretpostavljenu budućnost. Ta narativna mreža postupno razotkriva sve detalje života glavnih junaka i junakinja, pa gledatelj ima osjećaj kao da prati slaganje kakvog mozaika. Kamera snimatelja Rodriga Prieta, te atmosferična glazba skladatelja Gustava Santaolalle upotpunjuju izvrstan dojam o filmu, dok su prave bravure ostvarili glumci: E. Echevarría (I tvoju mamu također, Umri drugi dan), Á. Guerrero (El Anzuelo), V. Bauche (De la calle, Un Embrujo), G. Toledo (Mararia, Nudos) te G. G. Bernal (Motociklistički dnevnici, Zločin oca Amara, Loš odgoj). Film je dobio među ostalim nagradu kritike u Cannesu, nagradu za najbolji meksički film Zlatni Ariel, zatim priznanja na festivalima u Chicagu, Montrealu, Edinburghu, Havani, Tokiju i São Paolu, kao i nominacije za Oscara i Zlatni globus u kategoriji najboljeg filma na neengleskom jeziku.

Trajanje: 147 min.
Uloge: Emilio Echevarría, Gael García Bernal, Goya Toledo, Álvaro Guerrero, Vanessa Bauche, Jorge Salinas, Marco Pérez, Rodrigo Murray, Humberto Busto, Gerardo Campbell, Rosa María Bianchi, Dunia Saldívar, Adriana Barraza, Lourdes Echevarría
Scenarij: Guillermo Arriaga Jordán
Redatelj: Alejandro González Iñárritu
Žanr: drama


Mehiko dušom i tijelom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs