banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Jun 2012, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Imali smo i mi u svom sastavu muslimanski bataljon Mesa Selimovic pa nije bilo cudno.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
E tu smo ispali šupci jer smo taj bataljon pustili da pucaju na muslimane, trebali smo biti gospoda kao što su austrijanci bili u ww1, npr. dosta Srba u ww1 je bilo u austrijskoj vojsci, ali su ih austrijanci slali isključivo na zapadni front protiv italijana i francuza, nisu ih slali protiv Srba, e tako su i Srbi taj bataljon trebali okrenuti na Hrvate.

Uostalom nema mjesta poređenju tog bataljona i onoga što ja navodim.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 14:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
I jedinice pod komandom generala Vlasova su u sastavu Vermahta ratovali protiv Crvene armije, a u njoj su bili većinom Rusi i Ukrajinci pravoslavci, Čerkezi u sastavu SS su napravili pustoš u potkozarju 44te.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 14:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ma ljudi su lojalni gradjani Rusije,ratuju za svoju zemlju bez obzira sto se drugom bogu mole.A to sto je Gruzija pravoslavna nikakve veze nema.I Abhazija je pravoslavna pa su je gruijci napali ko zna kakvom mrakom i probisvijetima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2012, 12:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Feb 2012, 08:18
Postovi: 18
Doctor Who je napisao:

Побједу у Другом свј. рату су издејствовали првенствено захваљујући великим губицима, Руси су имали преко 20 милиона мртвих.


Оно што још краси менталитет сваке словенске војске јесте одбрамбени рат. Срби, Руси и остали "наши" тешко могу бити поражени када бране своје домове. Тада ће се борити без обзира на све. То је и историја показала. С друге стране, у нападачким ратовима се проведемо као боси по трњу, то објашњава и пораз у Афганистану.
Кратко речено, садашња хомогена руска војска је јача од Црвене армије. То је моје мишљење.


ti to ozbiljno mislis? prvenstveno uzmi u obzir gubitke koje je nanio staljin prije rata i na pocetku rata, crvena armija je stala na noge tek negdje 43-e i od tad imala prilicno jednake gubitke prema nacistima i njihovim saveznicima. uz to moram dodati da staljingrad, lenjingrad i moskva nikad nisu pali, za razliku od berlina koji za nekih par sedmica, ocigledno po tvojoj logici rusi su imali milijarde vojnika a svabe nisu imale dovoljno municije i onda su rusi pobijedili zato sto mogli izdrzati gubitke. holivudska istorija je stvarno nenadhebiva.


istorija je pokazala sta tacno? dijete drago gdje si ti bio 95-e? ocigledno nisi obracao paznju na casovima istorije pa sad ne znas neke stvari iz dalekih 40-ih prosloga vijeka, to mogu nekako i razumijeti, ali, da nisi cuo sta se dogadjalo 95-e to me stvarno zaprepastava. sad brzo na google i pocni sa beogradom 1941-e pa na ovamo...........


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2012, 12:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Feb 2012, 08:18
Postovi: 18
_зока je napisao:
Teško da se naoružanje sadašnje ruske vojske može nazvati "najmodernijim". U većini slučajeva je zastarjelo. Ruske firme proizvode i modernizuju svoj arsenal ali država nema para da ga uvede u vojsku u nekom bitnom broju.



mozes li nam reci sta znaci "moderno" u kontekstu oruzja i opreme oruzanih snaga?

sve price modernosti su budalestine za malu dijecu, pogledaj kad je zadnji put proizveden novi tenk od strane nato drzava i u kojim kolicinama, isto tako i nova puska, novi avion itd itd (ne mislim na modernizacije). ogromna vecina onog sto posjeduju nato snage potice iz vremena hladnog rata, nato se fakticki prepolovio a narod se pali na price o zastarjelom ruskom oruzje. ko god je imao priliku da se ozbiljnije bavi "vojskom" zna da se novo oruzje ne proizvodi svaki dan vec se staro gura i modernizuje do maksimalnih granica i onda jos malo da bi se zamjenilo novim. primjera radi ak 47 potice iz cetrdesetih godina proslog vijeka, i sad se koriste modernije verzije tog oruzja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2012, 15:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Zoka je u pravu. F-15 je iz 70tih godina ali oprema i sistemi na istom su zadnja riječ tehnike, isto se odnosi na tenkove i brodove, oplata broda je manje bitna ali je vrlo bitno šta nosi i šta ga pogoni, e u TOME Rusi zaostaju. Najveći broj Ruske VVS čini SU-27 i MiG-29 ali je samo mali broj nih modernizovan većina je na nivou od prije 20 godina. Kad su Izraelci MiG-21 nabudžili najmodernijim sistemima praćenja, naoružanja i upravljanja u simuliranom duelu uzeo je glatko F-16 pa sad vidi...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2012, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Dajte ljudi kakva ruska vojska, pa pogledajte klipove iz rata sa čečenijom, pa ko da gledam prvi svjetski rat, ili u najboljem slučaju drugi, a pogledajte snimke iz ratova koje su ameri vodili u isto vrijeme, jebote ko neka naučna fantastika, ono 2045 ratovi na Marsu i to jebote.
Ruska struktura, organizacija i komandni kadar je zastario, to je nesposobna i neefikasna armija iz nekog prošlog svršenog vremena. Nzm jesu li se u zadnjih 5 godina uspjeli nešto reorganizovati, ali bili su totalni raspad sistema i to raspad sistema bez premca.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2012, 18:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Za Čečeniju si 100% u pravu nesposobna komanda i eto katastrofe.....e danas je druga priča Putin je digao rusku armiju eno ti primjer Gruzije, kako su razjurili pijani rezervisti ultra giga mega modernu Rambo armiju po NATO modelu, i to bez jačeg angažovanja avijacije i padobranskih i specijalnih jedinica. Bacali su oružje i bježali da ih ni avijacija nije mogla stići :lol: to je primjer dobre organizacije i komande :evil3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 10:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Feb 2012, 08:18
Postovi: 18
old fashion men je napisao:
Dajte ljudi kakva ruska vojska, pa pogledajte klipove iz rata sa čečenijom, pa ko da gledam prvi svjetski rat, ili u najboljem slučaju drugi, a pogledajte snimke iz ratova koje su ameri vodili u isto vrijeme, jebote ko neka naučna fantastika, ono 2045 ratovi na Marsu i to jebote.
Ruska struktura, organizacija i komandni kadar je zastario, to je nesposobna i neefikasna armija iz nekog prošlog svršenog vremena. Nzm jesu li se u zadnjih 5 godina uspjeli nešto reorganizovati, ali bili su totalni raspad sistema i to raspad sistema bez premca.



:D :D

momak pogledaj klipove iz vijetnama, naucna fantastika dobi tvrd racku. ocigledno nemas pojma o oruzanim snagama i ratovima, pogotvo o ruskoj vojsci nemas blage veze. "nesposobna" 52-a armija medju najslabijim rasturi gruziju ko beba zvecku za par dana, u isto vrijeme ovi super turbo ameri i njihove sponzoruse ga puse od cobana sa rucnim bacacima i kalasnjikovima u afganistanu. lako je ratovati sa irakom kad obezbijedis podrsku lokalnih izdajica u vrhu vlasti, lako je bombardovati srbiju koja se nema cime braniti itd itd, izaci na crtu rusiji je vec druga stvar. hitler je prije barbarose svojim generalima objasnio da treba samo srusiti vrata i truli ostatak ce se sam srusiti, 45-e rusi poravnase berlin za par sedmica.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 10:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Feb 2012, 08:18
Postovi: 18
nepokoreni je napisao:
Zoka je u pravu. F-15 je iz 70tih godina ali oprema i sistemi na istom su zadnja riječ tehnike, isto se odnosi na tenkove i brodove, oplata broda je manje bitna ali je vrlo bitno šta nosi i šta ga pogoni, e u TOME Rusi zaostaju. Najveći broj Ruske VVS čini SU-27 i MiG-29 ali je samo mali broj nih modernizovan većina je na nivou od prije 20 godina. Kad su Izraelci MiG-21 nabudžili najmodernijim sistemima praćenja, naoružanja i upravljanja u simuliranom duelu uzeo je glatko F-16 pa sad vidi...



zadnja rijec tehnike je F 22 koji je (gle cuda) prizemljen za razliku od "onih" iz sedamdesetih i osamdesetih. u ratnom stanju dok se ne dokazes nista ne znaci tehnologija, francuzi su 41-e brojcano i tehnoloski bili jaci od nacista pa ga popusise za par mjeseci. fino se ono igrati i teoretisati dok ne pocnu sa druge strane da sibaju sa "pravom municijom".

u kojim uslovima je mig uzeo F 16? sta mislis zasto izraelci nisu prodali svoje 16e i kupili migove i bacili se na posao? ma ja sta glupi izraelci znaju, njima je samo u pitanju biloski opstanak.......

znas li kako se te igre izvode? to ti je isto kao kad bi kreirao utakmicu borca protiv barcelone u kojoj borac pocinje utakmicu sa 30 - 0 pod uslovom da barcelona moze dati gol samo u neparnim minutama ali golovi mesija, inijeste i xavi-ja se ne racunaju i oni imaju pravo da budu u kontaktu sa loptom ako su u svom sesnastercu. sta mislis ko bi koga glatko uzeo? turske F 4e su glatko dobile indijske SU 27e, mislis li da fantomi koji su prvenstveno namijenjeni za nesto drugo mogu "glatko" dobiti jednog od najboljih lovaca na svijetu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 11:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Rasturena je ruska armija u Avganistanu, na to si zaboravio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 13:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Sve i jedna armija u Afganistanu je rasturena :wink:
Citiraj:
u kojim uslovima je mig uzeo F 16? sta mislis zasto izraelci nisu prodali svoje 16e i kupili migove i bacili se na posao? ma ja sta glupi izraelci znaju, njima je samo u pitanju biloski opstanak.......

Izraelci su budžili i F-16 tj svoj model Kfir :wink: ali su odustali ne zbog neznanja i nemanja para nego zbog politike, iz istog razloga Izrael nije uzeo Mirage kojima su bili oduševljeni - politički pritisak USA. A Izrael je i prvi isprobavao MiG-21 još 60tih:
Slika
Simbolično označen 007 :D
A oni rade buženje i dosta drugih modela ne samo MIG, ali 21kečeva ima ko govana svuda koji još lete pa ti vidi isplati li se :wink: V-V rakete Python su jedne od najboljih u svojoj klasi a Made in Izrael :wink:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 13:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Радо иду Руси у војнике
http://www.glassrpske.com/novosti/svije ... 83161.html

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 13:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Znam ja, ali isto je sa onim ludacima u prasumi, sumnjam da bi ih neko pobedio, tako da to nije argument za americku nemoc :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 13:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Dobili su po šišku i u Somaliji 8)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
crni678 je napisao:
momak pogledaj klipove iz vijetnama, naucna fantastika dobi tvrd racku. ocigledno nemas pojma o oruzanim snagama i ratovima,

Diječko ili ne čitaš ili si ometen u razvoju, znači govorimo o 96-0j ili 2001.oj, a ne 66-oj ili 71-oj.
Što se tiče o mom neimanju pojma o oružanim snagama i ratovima, krenimo redom: iz mene su izvađena dva metka, jedan je prošao kroz mene, a tri gelera su još u meni, vojnu karijeru započeo 90' u JNA kao ročnik i onda preko Hrvatske i Bosne... blablabla dalje nije za foruma, a to dalje vodi do neke 2003, u tom periodu učestovao u 4 rata sa 4 različita neprijatelja i 5 različitih vojnih jedinica

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2012, 01:20 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2007, 13:14
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
nepokoreni je napisao:
Sve i jedna armija u Afganistanu je rasturena :wink:
Citiraj:
u kojim uslovima je mig uzeo F 16? sta mislis zasto izraelci nisu prodali svoje 16e i kupili migove i bacili se na posao? ma ja sta glupi izraelci znaju, njima je samo u pitanju biloski opstanak.......

Izraelci su budžili i F-16 tj svoj model Kfir :wink: ali su odustali ne zbog neznanja i nemanja para nego zbog politike, iz istog razloga Izrael nije uzeo Mirage kojima su bili oduševljeni - politički pritisak USA. A Izrael je i prvi isprobavao MiG-21 još 60tih:
Slika
Simbolično označen 007 :D
A oni rade buženje i dosta drugih modela ne samo MIG, ali 21kečeva ima ko govana svuda koji još lete pa ti vidi isplati li se :wink: V-V rakete Python su jedne od najboljih u svojoj klasi a Made in Izrael :wink:

F 16 je svoju karijeru poceo kao laki dnevni lovac i laki avion za podrsku. Tih prvih godina eksploatacije njegovo najjace naouraznje su bile rakete kratkog dometa slicne sa raketama koje je koristio MiG 21 tih godina. Vec tada MiG 21 je bio prevazidjen u mnogim stvarima posebno u mogucnostima radara, ali ono u cemu je bio odlican je relativno mala potreba za odrzavanjem. U odnosu na slicne avione sa zapada.
Izraelski Kfir je budzevina Mirage 5 aviona i najcesce se mogao vidjati u americkim niskobudzetnim filmovima o avijaciji :D.
Slika Mozda si mislio na Lavi programSlika??
A sto se tice modernizacije imao je i MiG modernizaciju za 21-icu i to vema dobru i po mnogome bolju od elbitove.Slika Mogucnost nosenja R 77 raketa sednjeg dometa, R 73 raketa kratkog dometa i bombarderskog naourzanja. Ta modernizacija jezazivjela na Indijskim migovima http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _mig21.JPG. A bilo je i govora da je i tadasnja JNA razmatrala slican nivo modernizacije no nemili dogadjaji su odradili svoje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2012, 14:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
duf1 je napisao:
Vec tada MiG 21 je bio prevazidjen u mnogim stvarima posebno u mogucnostima radara, ali ono u cemu je bio odlican je relativno mala potreba za odrzavanjem. U odnosu na slicne avione sa zapada.

Mirage je bio naprotiv poznat po jednostavnom održavanju i pouzdanosti i daleko je bio upravljiviji od Mig 21 ali politika i sfera uticaja :roll:
Nije on bio nikad prevaziđen konstantno je unapređivan i nadograđivan:
Citiraj:
MIG-21 F-13:Lovac jednosed prvi koji je masovno proizvodjen,imao je motor Tumansky R-11,i nosio je V-V rakete Vympel K-13,takodje je imao top 30mm.
Proizvodjen je i u Kini.

MIG-21FL:Izvozna verzija proizvodjena od strane Indije.

MIG-21I: testiran sa verzijom krila kakvu imaTU-144.

MIG-21 SPS:Verzija pravljena za Istocnu Nemacku.

MIG-21P:Presretacka verzija naoruzana sa dve V-V rakete.

MIG-21 PF:Jednosed,lovac za sve vremenske uslove opremljen sa RP-21Sapfir radarom,druga verzija koja je masovno proizvodjena.

MIG-21PFM:Unapredjena verzija MIG-21 PFS,sa unapredjenim radrom i motorom.

MIG-21PFS:Verzija sa unapredjenim radarom i motorom.

MIG-21(FishbedG):Eksperimentalna verzija sa mogucnoscu kratkog poletanja i sletanja sa dva motora na obe strane.

MIG-21R:Jednosed izvidjacka verzija MIG-21PFM.

MIG-21RF:Jednosed izvidjacka verzija MIG-21MF.

MIG-21S:Jednosed presretac opremljen sa RP-22 radarom i topom na spoljasnjem kontejneru.

MIG-21SM:Jednosed presretac pogonjen sa Tumansky R-13-300 motorom.

MIG-21 PFV:Presretacka verzija za letove na velikim visinama.

MIG-21M:Izvozna verzija,jednosed pogonjen Tumansky R-13 motorom,proizvodi se u Indiji po licenci.

MIG-21MF-Jednosed opremljen sa RP-22 radarom,pogonjen sa Tumansky R-13-300 motorom.

MIG-21SMT:Jednosed,visenamenski avion sa povecanim kapacitetom goriva i Tumansky R-13 motorom.

MIG-21bis:Jednosed,visenamenski lovac,i avion za podrsku,sa proizvodnjom se pocelo 1977. u Rusiji,a od 1987. u Indiji .
Poseduje Tumansky R-25-300,motor i nosi 2880 litara goriva,takodje moze da koristi exstremni(pun)afterburner skoro 3 minuta povecavajuci potisak sa 7100kgf na 9900kgf.
Kasnije verzije ILS antenom u nosu i unapredjenom avionikom.
MIG-21Lancer R:Unapredjena verzija Rumunskih migova uradjena u Izraelu.
Moze da nosi pametno oruzje kako istocno tako i zapadno,kao i rakete V-V R-60 i R-73 i Python III.Takodje je uradjen LancerB za obuku.
Postoji i Lancer C verzija sa naprednom elektronikom i nisanom na kacigi i sa novim Elta EL/M-2032 radarom.
MIG-21 BisD/MSD:Verzija uradjena 2003. za potrebe Hrvatske sa nekim elementima Lancer standarda,sa mogucnoscu leta jos nekih deset godina.

Plus dvosedi za obuku.


Đavolu malo bilo :)
A taj projekat za JRV je tačan podatak i sad su ga uzeli - Rumuni :wink:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2012, 23:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2007, 13:14
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Od babe djevojku ne mozes napraviti. Tako ni od 21-ice 29-ku. Ono sto je hendikep za 21-icu je malen akcioni radijus, malo ostajanje u vazduhu i na kraju mala kolicina ubs-a. Kao sto sam rekao vec 70-tih godina je debelo prevazidjen ali je opet ostao u upotrebi zbog masovne proizvodnje, nije lako zamijeniti nekoliko hiljada aviona. Njega je MiG 23 sisao u svim sferama, a pogotovo u samoj cinjenici da je mogao koristiti rakete srednjeg dometa, sto 21-ica nije mogla tek do 2000-te kada su pocele ulaziti u upotrebu Indijske verzije.
Ima cuvena recenica Izraelskog pilota koji je testirao 21-icu `just fuel and go`. Izuzetna jednostavnost jer nije trazio nikakve posebne uslove za hangare, na vecini Sovjetskih aerodroma nije bio u hangarima na temperaturama -20c pa je opet letio. A Francuzi tek pojavom Mirage F1 i Mirage 2000 dobijaju veoma respektivne avione sa izrazitim sposobnostima. Naravno i niskim odrzavanjem pogotovo Mirage 2000, zahvaljujuci delta krilima i odlicnim motorom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs