banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Apr 2012, 19:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2011, 19:57
Postovi: 258
Ja inace slusam najvise rok i uvek sam se pitala da li je metal i rok stvarno los kako ga ljudi koji ne slusaju smatraju.. i ako je moj odgovor bio ne, opet ponekad prodje to pitanje kroz moju glavu jer prvo moja mama smatra da to nije dobro..
Ovo je jezivo i definitivno mi nije svejedno http://www.youtube.com/watch?v=wyIEwANfvXg (da li ovo moze da napravi covek? Ne..)
Ako vas je zainteresovalo ovo.. mozete pogledati mesto na kojem sam nabasala slucajno jer sam trazila povezanost muzike i licnosti sto nigde ne mogu naci :D
http://www.slideshare.net/galic/to-je-g ... -na-ovjeka (Ako izdvojim ista od ovoga moracu jos nesto i jos nesto.. jer teksta ima ali sve je nekako bitno, uznemirujuce za mene jer je muzika bila veliki deo mog zivota a sad imam neki osecaj da mi se gadi.. i krivo mi je ako je budem morala odbaciti, kako tekst kaze da je ispravno)
Tu cete videti da nije samo rok i metal.. vec pop, rock, heavy metal, new age ..znaci i Rihanna i ostali..
Pre ovoga sam gledala emisiju u kojoj je gostovao Miroljub Petrovic o homoseksualizmu jer nisam znala sta da mislim o takvim ljudima . Imam osecaj da sam uplasena i krivo mi je.. nisam sigurna zasto. Nego da nastavim.. u toj emisiji Miroljub nije samo pricao o toj vrsti bolesti vec i o celoj bolesti drustva, poremecenosti vrednosti.. naravno sve pod uticajem satane (sto jedva mogu da izgovorim u sebi).
Tu sam videla na sta je covek sve spreman i videla koliko sam bila naivna.. onda sam gledala njegovo predavanje o sektama. Neverovatno je da se neko moze moliti satani za unistenje, za patnju.. Onda je mama pocela citati o braku i ja sam sa njom koju je napisao Miroljub.. i tu sam dobila neki osecaj za normalno (inace pre sam mislila da se normalno menja ali sad verujem da mi se svest samo prilagodjavala razmisljanju vecini i zapadu, ciji je to i cilj) jer valjda mnoge normalne stvari nisu normalne. Sve ovo mi ne da mira i nekako mi je previse u kratkom vremenskom periodu.. plasi me i moram sa nekim pricati. Ne verujem da bi me neko od vrsnjaka saslusao i da bi ga interesovalo i verovatno bi pomislili da sam cudak ili sta vec..
Sa mamom ne mogu jer kad sam joj spomenula to sa pesmos od Led Zeppelina celi razgovor sa njom (od 30ak minuta) je bio da mi je ona to govorila..
Potrebno mi je misljenje nekog drugog.. ne samo o muzici vec uopste o svemu sto sam navela (verovatno cu dodati jos toga jer ne mogu da se setim svega u ovih 10 min sto mi tako prolazi kroz glavu kad razmisljam o ovom).

_________________
But when kids start screaming like are they playing? Are they being murdered??? Who knows!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2012, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Može, naravno. Pa vidiš svaki dan koliko zla nam nanose grand i kompanija. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2012, 20:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Bolje rečeno, muzika koju slušamo odaje našu ličnost, nije muzika tek onako prva tema o kojoj pričamo kad upoznajemo nekoga. Kako se mijenjaš ti, tako se mijenja i tvoj muzički ukus.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2012, 21:02 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
filtriras muziku i sam pristup onako kako posmatras pjesme. nekad sam slusao rok pjesme, tu i tamo metal GnR, ako se oni smatraju metalcima.. :lol: pa onda pogledas tako neka predavanja gdje je sve na ovom svijetu zlo osim citanja Biblije..e onda pogledas film The Ledge i shvatis da pogresno citanje Biblije moze da te osakati u glavu gore nego muzika GnR il Bon Jovi..jedan moj dobri kolega davne 98' nije zelio ici u bioskop jer je od malena odgajan da su to sotonska mjesta..u stvari isao je on u kino al samo kad su neka crkvena predavanja..danas momak ide u bioskop jer je shvatio da kino kao zgrada nije lose vec ono sto gledas unutra..ti mozes svoj um hraniti Led Zeppelinom a da ti ne bude nista, dok bi ga upropastio kroz grand shou, janu, maru, canu, stoju..

rijec "nekad sam slusao" danas vise ne vazi iz jednog razloga.slusam je al drugacije se postavljam prema toj vrsti muzike..ne moze mi niko reci GnR November rain je glupa pjesma i otrovna il Civil War..muzicar kroz pjesme salje poruku, kao sto je salje i pisac neke knjige il radnja nekog filma..

ti si sad to sve cula kako ne valja i mozak ti je malo opterecen sta i kako dalje..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2012, 21:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Moze, kako ne moze
Evo cist primjer, iz naseg grada

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NU51eUe7lW0[/youtube]

Citiraj:
Satanizam je snaga, Satanizam je moc
Satanizam je besmrtnost i zivot
Sekta je prijatelj, sekta je klan
Sekta je pobjeda, neunistiva

Zlo je zivot, zlo je sve
Zlo je raj i mrznja
Hriscanstvo je bolest, hriscanstvo je laz
Obmana i velika prevara

Islam je varanje, islam je smijesan
Satanizam je zakon
Bolesni hriscani, bolesni islamisti
Jebo vas vas jebeni bog


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2012, 01:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
zipo je napisao:
Može, naravno. Pa vidiš svaki dan koliko zla nam nanose grand i kompanija. :lol:


Taj rad. :lol:


Kvaka kod ovih i slicnih teorija je ta, da cim povjerujes u jednu, ostale se savrseno uklapaju. A onda mozes da ga duvas...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2012, 07:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Nije mi jasna ova pjesma....s jedne strane veliča nečastivog koji, jelte, dolazi iz hrišćanstva, a u drugom stihu veli hrišćanstvo je laž...
Ako je hrišćansko učenje obmana, onda je i hrišćansko učenje o Sotoni obana?
Ili ja ti nešto ne kontam....

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2012, 09:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Sav rok i metal su smijurija u odnosu na to koliko zla šire razne turbo konkubine kao npr ova:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EISHsufVlww[/youtube]

ili možda ovo

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZE58rQJFJX0[/youtube]
:D

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2012, 09:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Ajd Karleusa, ali sto Mia? :(
Ona je dobra.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2012, 09:26 
Muzika ne moze biti zla, zli mogu biti samo ljudi, a to da muzika ljude navodi na zlo...

Licno nemam ogranicavanju u izboru muzike i slusao sam sve, od mlakog popa devedesetih do death/thrash metala, psy/goa trance-a, dark psy trance...sta valja slusam, sta ne valja ne...tekstovi me nisu nesto lozili previse, vise sama muzika...

Eto kada se magarac sa skoro trideset godina (punim za 3 dana) navucem na cannibal corpse, zadnjih par dana "evisceration plague" mi je obavezna dok vjezbam.

Citiraj:
tu i tamo metal GnR, ako se oni smatraju metalcima.. :lol:

E to mi nikada nije bilo jasno...pitas nafuranu klinku sta slusa, na sta ona kaze metal, a omiljeni bend GnR... :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Apr 2012, 10:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Džontra je napisao:
Nije mi jasna ova pjesma....s jedne strane veliča nečastivog koji, jelte, dolazi iz hrišćanstva, a u drugom stihu veli hrišćanstvo je laž...
Ako je hrišćansko učenje obmana, onda je i hrišćansko učenje o Sotoni obana?
Ili ja ti nešto ne kontam....

Inače oplakah tekst pjesme, al moram ti reć da nemaš pojma.

Satanizam ne vjeruje u đavola bukvalno, već u ideju Lucifera, Satane kao simbola usudiću se reći personifikaciju tamne energije univerzuma.
Satanizam znači slobodu, individualnost... Ne pokloniti se Luciferu, nego postati Lucifer, to je cilj. :lol:
Uglavnom što bi rekao pokemon Jigglypuff: I LOVE YOU SATAN!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3cGEwFIsk0g[/youtube]

Stvarno sam počeo da čitam one slajdove što je ova dobra djevojka okačila al me nakon dva-tri slajda jako da prostite prosralo. Kava ljigava propaganda zločinačke katoličke crkve, molite krunicu za sve metalce... :lol:

tensSa je napisao:
Eto kada se magarac sa skoro trideset godina (punim za 3 dana) navucem na cannibal corpse, zadnjih par dana "evisceration plague" mi je obavezna dok vjezbam.

Meni Slayer - Disciple, dok učim... Pošto ja ne vježbam. A kad me vidi čovjek rekao bi skontaj ovog rokalja Sejo Kalac mu iz ušiju viri...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=foCs3T454tg[/youtube]

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2012, 22:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2011, 11:27
Postovi: 44
pa neki muzicari govore otvoreno o satani kao na primjer Iron Maiden

_________________
לעבן איז ווי אַ ראָולערקאָוסטער און איך פּונקט ריקאַווערד


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2012, 01:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
rdrbl je napisao:
pa neki muzicari govore otvoreno o satani kao na primjer Iron Maiden



Gdje to govore otvoreno? Ili ces dati Number of the beast koju je Harris napisao nakon jednog sna? xD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2012, 08:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Joj ovi što lupaju u prazno, a nemaju pojma o čemu pričaju su mi najdraži. Čuj Iron Maiden. :angry3:
Elem, može muzika biti loša, zla ili šta već ako proizađe iz nekog ko je loš... Ili ako ti u toj istoj muzici vidiš nešto loše... Sve je to stvar pogleda na muziku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2012, 09:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Moglo bi se reći da je loša (zla) svaka muzika koja budi negativne emocije. U svakom slučaju može biti loša (zla), bez obzira na nečije tumačenje.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2012, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Ne može "buđenje negativnih emocija" biti kriterijum za proglašavanje zlim. Onda su, npr. i hrišćanstvo i islam loši, jer bude loše emocije kod nekih ljudi.

Put (duhovnog) odrastanja vodi kroz vrt prihvatanja odgovornosti za naše sopstvene opačine, umjesto vječitog svaljivanja na bogove, druge ljude, muziku, video igre i sl.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2012, 10:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Da konkretizujem, mislim na negativne poruke pjesme koje bude neg. emocije (zovu na rasizam, pokolj, blasfeniju, "nož, žica,..."). Znači može biti zla isto kao što nečije obraćanje nekome može biti maliciozno.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2012, 10:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Ne slušaj ga ni sekunde Hristove, želi da te obmani. Ponekad, kad smo na probi, popketova gitara me tako krvnički ubode u uho nekim nerazgovjetnim a oštrim tonovima da počinjem da vjerujem da su on ili ona(njegova gitara), a možda i oboje, pripadnici mračnih legija. :)
Spoiler:
Došao jedan moj hlaf kod mene u vježbaonicu prije neki dan, pjevao neku stvar od Gotyea, pa reče: "E, a da nemaš kakvu gitaru, da se snimim pa čujem kako zvuči?" Sticajem okolnosti tu se našla ova:
http://www.google.ba/imgres?imgurl=http://www.djteesmag.com/images/flyingv.jpg&imgrefurl=http://www.djteesmag.com/&h=300&w=738&sz=100&tbnid=l2ctQAq0zdp8SM:&tbnh=52&tbnw=129&prev=/search%3Fq%3Dflying%2BV%2Bgif%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=flying+V+gif&docid=vFdaKBzSQj25kM&hl=bs&sa=X&ei=YvWkT4HkEaPd4QSSxKS7CQ&ved=0CGoQ9QEwBQ&dur=796
Pružim mu gitaru, a on će:
"Uh, ja ne mogu ovo da sviram, ja sam hrišćanin... :) Ova gitara je opsjednuta. :) "

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2012, 10:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Maj 2012, 17:46
Postovi: 65
Evo uzmi taj Led zeppelin. Opšte poznata stvar da Jimmy PEJDŽ žešće gotivi Alistera Kroulija,satanistu,džankija,princa tame,kralja okultnog... Jimmy zapravo posjeduje većinu Kroulijevih paintingsa,zapisa i sličnog sranja,znači,jedan od opičenijih kolekcionara je taj Džimi Pejdž.
Drugo,Bič bojs,Beach boys,koliko god to nevino yvučalo,to njihovo ime,oni su zapravo jedni od najzajebanijih. Gotive Charlesa Mansona (moj bratko) i od njega su prepjevali neke pjesme. Cease to exit.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2012, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Hristov je napisao:
Da konkretizujem, mislim na negativne poruke pjesme koje bude neg. emocije (zovu na rasizam, pokolj, blasfeniju, "nož, žica,..."). Znači može biti zla isto kao što nečije obraćanje nekome može biti maliciozno.


Pa to stoji, ali u opštem smislu, i može se reći za skoro svaki oblik obraćanja, istupanja ili komunikacije u određenoj mjeri.

A priča oko Cepelina, Iglsa i ostalih je milion puta prežvakana. To što je Pejdž simpatisao Kroulija (koji ionako nije bio satanista) u vrijeme kad je new age pokret bio u naponu snage, i kad je interesovanje za okultno bilo moda, pogotovo među umjetnicima, ne govori ništa osim toga što jeste. Ista stvar je oko Bič Bojsa i Mensona, lik je pisao pjesme prije no je zapamćen kao jedan od najvećih zlotvora Amerike, družio se likom iz Bojsa, svidjele im se neke njegove pjesme i ljudi snimili. Uau, veliki satanizam i misterija.

Meni je lično draži hrišćanski koncept Satane, nego Boga (jer prvi potiče duhovni razvoj, dok ga drugi sputava), pa me to ne čini satanistom.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs