banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Apr 2012, 13:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
boa je napisao:
mislim da je veca mudrost uciti ga da bude sretan bez icega.

Spoiler:
Slika

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 15:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
joj patetike...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Whatanoob nije uvijek tako. Znači u Švedskoj ima mizeran broj dobrih ljudi jer se ne kupaju tako, ok žive i imaju novca.

Materijalno stanje u nekim slučajevima može biti predispozicija ali ne i presudno.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Danny ^_^ je napisao:
Whatanoob nije uvijek tako. Znači u Švedskoj ima mizeran broj dobrih ljudi jer se ne kupaju tako, ok žive i imaju novca.

Materijalno stanje u nekim slučajevima može biti predispozicija ali ne i presudno.



Dite nisi me razumija. Ja san sa onin postem samo postavija pitanje boa-i, da li misli onako nešta.
Nisam tu izrazio svoj stav.

U suštini mislim: Budaletinama je džaba šta god, velike su šanse da odgoje budaletinu. Normalnim ljudima je dovoljno i malo (mislim materijalnog) da odgoje normalno čeljade.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 17:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Нема већег дара од дјетета. То није фраза то је реалност. Пут социјализације је кључан у животу сваког човјека,самим тиме и дјетета. Родитељ сам мора покушати што рационалније васпитавати дијете, едукација је мајка,батина је из раја изашла. Синтезом ове двије ствари у некој скромној варијанти и дијете ће бити васпитано. Нипошто дјетету не треба попуштати или насједати на плач истог. Кључна ствар је заправо дисциплина и тотална улога надређеног,дијете не смије бити ваш надређени. Наравно да огромну количину љубави му требате подарити,количину времена и количину креативности,јер дјеца којима је то фалило су у каснијој доби углавном повучена и ћутљива,а донекле и тужна.

До 2 године нипошто дијете шамарати,пуштати му да плачом добија неке ствари,нипошто навикавати га да су пелене једино средство гдје ће вршит нужде,није џабе тута измишљена.

До 3 године нипошто дјетету покушават објаснити разлику између нас и њих (Срба и комшија), нипошто дијете пуштат да гледа грандове,голдове,бнове! Апсолутно дијете учити да је прање зуба фантастичан релаксациони елемент живота, строго забранити конзумирање маковњача, лизала, жвака,негро бомбона због свих евентуалних посљедица.

До 4 године објаснити дјечаку или дјевојчици колико је ружно рећи НЕ,колико је у гостима ружно имати главну улогу у виду просипања,тражења и галаме. Истовремено повести рачуна и о томе шта малишани обувају,да не би било касније курјих очију и равних стопала. Такође објаснити дјетету значај одласка код зубара и значај адекватне дозе рационалности приликом љубљења са старим лицима,нарочито око узимања чаша из којих пију стара лица.

До 5. године, уз све наведено, нипошто дијете замарати причом о томе да се мора јести ово или оно,већ једноставно не куповати оно што није здраво за развој дјетета. Обавезно дијете одвести на викенд негдје у природу код дједа и баке и да буде 2-3 дана без родитеља,ту се кали и биће свјесније,самим тиме и лакше ће поднијети могуће одсуство родитеља у футуру.

До 6. године нипошто дјетету будит лажну наду како је школовање света тајна и како ће искључиво школовањем рјешит све своје проблеме.Наравно тиме се не жели створит ефекат антипатичности према учитељици и другарима,нити књижици,већ створити доза оправдања кад се након 12 година школе упита шта је добио/ла.

До 7. године нипошто дјетету допуштати да оно буде приоритет свих ситуација,једино које је битно итд итд. Такође нипошто због њега у тучи два вршњака улазити у сукоб са другим дјететом,јер штете од таквих приступа родитеља су огромне,дијете с једне стране добија на сигурности,с друге стране никад од њега борца не само на улици већ и у животу.Много ће лакше животне изазове ставити уколико сам рјеши своје проблеме,макар они били и мизерни.

До 10. године апсолутно забранити малишану или цурици да има приступ сонију,компјутеру,нипошто куповати мобилне телефоне или скупе одјевне ствари. Апсолутно му говорити и постепено га уводити у причу,како све има своју цијену,да цијена не чини човјека,али да оно што посједује итекако мора цијенити, да се не шири колико широк није и да кроз живот гази крупним корацима,рационално, увијек тежи ка највишим могућим и реалним циљевима,нипошто да мисли на искључиво краткотрајне планове.

До 14. године упознати дијете о основама неких других одлука и односа, најнормалније му објаснити све о изазовима и захтјевима који су пред њим у периоду адолесценције и нипошто и ни на који начин му рећи - биће све то добро, само полако. Дакако ће вас дијете боље схватити ако му отворено и директно кажете - све што желиш можеш остварити уколико то стварно желиш! Дајете му елан али и мотив да заиста вјерује у оно што жели. Наравно кроз сав период говорити малишану да су ствари попут дрога,цигарета, криминала, ствари које дају мало а узимају много!

До 17. године апсолутно не утицати на дјететово опредјељење када је школа у питању,па макар и сами били доста против његовог опредјељења да се оно нпр бави пекарством,једноставно кључна ствар и кључна посљедица среће вашег дјетета је у томе да воли оно што ради а не да ради оно што воли.

Најкраће, НЕ СМИЈЕ РОДИТЕЉ БИТИ ТОЛИКО СЕБИЧАН ДА УПРАВЉА ЖИВОТОМ ДЈЕТЕТА,ЈЕР НЕМА НИЈЕДНО ПРАВО НА ТО!

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 17:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Whotanoob je napisao:
Danny ^_^ je napisao:
Whatanoob nije uvijek tako. Znači u Švedskoj ima mizeran broj dobrih ljudi jer se ne kupaju tako, ok žive i imaju novca.

Materijalno stanje u nekim slučajevima može biti predispozicija ali ne i presudno.



Dite nisi me razumija. Ja san sa onin postem samo postavija pitanje boa-i, da li misli onako nešta.
Nisam tu izrazio svoj stav.

U suštini mislim: Budaletinama je džaba šta god, velike su šanse da odgoje budaletinu. Normalnim ljudima je dovoljno i malo (mislim materijalnog) da odgoje normalno čeljade.


Znam, samo sam komentarisao sliku, ne tvoje mišljenje. Sa drugim dijelom se slažem.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 19:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Hohooo, drinin vuce, ti ga bas preCera!
Pa, nije dijete excel tabela, pa da tako pristupas problemu.

Ja se za sad drzim 'osluskivanja' svog djeteta. Mala je jos, pa to jos uvijek pali. Vidjecemo poslije. Inace ne volim kad su djeca razmazena.
Idealnog recepta nema, sve je od covjeka do covjeka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 19:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
прасице а гдје сам то претјерао? Аргументуј. :)

Слажем се да је генерализација лоша,због тога нека правила које свом дјетету планирам дават,нисам ни написао,јер буде одступања.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Kad vidim ko i kako pise o roditeljstvu dodje mi da si pucam u koljeno :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 20:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
а шта као и предрасуде постоје о родитељима? Или се неки родитељи на овом форуму етикетирају,не контам?

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
@ajkula...ja predlazem drugu metu.

whotanoob je napisao par pametnih. Danasnji roditelji jesu prezastitnicki nastrojeni...al kao sto rece, ajd nemoj biti. Trudim se da svoju klinku ucim kako da bude sto vise samostalna,...da sama rjesava svoje konflikte sa drugom djecom...naravno, pricam sa njom o tom, objasnim joj koje ponasanje je bilo pogresno, kako se sledeci put postaviti u slicnoj situaciji,..

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 20:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pazi, evo ovde oko mene u naselju bas ima tovar djecurlije.

Ne znam na sta ce ispasti, ali djeca koja su citav dan prepustena sama sebi na volju ce trebati voz srece da imaju kvalitetan zivot kada odrastu.

Zalosno je reci. Ali opet ponavljam da nismo svi isti. Pa ni djeca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 21:11 
Citiraj:
naravno, pricam sa njom o tom, objasnim joj koje ponasanje je bilo pogresno, kako se sledeci put postaviti u slicnoj situaciji,..


Ovo je dobar potez...samo treba djete dobro uputiti, da ne bude bas ni previse kao idiot u drustvu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 21:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xijb41LUQlY[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2012, 21:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2011, 23:57
Postovi: 670
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fzR5IH7malU[/youtube]

Prejako :D

_________________
Who said nights were for sleep?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2012, 22:36 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
kad skontas da dijete nisi napravio da bi se ozenio il sacuvao brak..kad skontas da ga nisi napravio kako bi ti donjelo casu vodu, izbacilo smece il da ti trkne u ducan po cigare, pravdajuci se da s tim postupcima od njega zelis napraviti covjeka..kad skontas da dijete nisi napravio da bi ga poredio sa komsijskom djecom..kad skontas da dijete nisi napravio da bi ispunilo tvoje propustene zivotne prilike..kad skontas da dijete ne sluzi kao boks vreca jer nemas petlju odbrusiti svome nadredjenom na poslu..itd..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2012, 14:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
не знам гдје да ово ставим па ћу овдје. сад сам гледао супер документарац на РТС-у. генијалан је :)

ко има прилику нека погледа:
http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/% ... 0%B5+.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2012, 00:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Slika
Slika

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2015, 19:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Socijalno-edukativni centar iz Banjaluke pokreće besplatnu obuku “Mala škola roditeljstva” uz podršku Ministarstva porodice, omladine i sporta Republike Srpske.

Obukom će roditelji i staratelji saznati i dobiti prave savjete kako da budu što bolji u ovom, najvažnijem zadatku u životu, saopštio je Socijalni-edukativni centar.

Na pitanja roditelja i staratelja odgovaraće doktor psiholoških nauka Nada Letić i specijalista pedijatar Stojanka Malešević.

Tokom obuke razgovaraće se o najčešćim akutnim stanjima u dječijem dobu i kako savladati izazove roditeljstva u predškolskom uzrastu, kao i o mnogim drugim interesantnim temama.

Zainteresovani se na obuku mogu prijaviti još danas u prostorijama Centra, Mladena Stojanovića 6 ili putem interneta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2019, 15:09 
Citiraj:

ROVINJ - Četvorogodišnja devojčica, koju je rovinjska Hitna pomoć u četvrtak primila bez svijesti, još uvijek je u teškom stanju i nalazi se u riječkoj bolnici, prenosi Hina.

Navodi se da su iz istarske policije saopštili da su ljekarsku prijavu o tom događaju primili u petak oko 15.00 sati.

Hina nezvanično saznaje da je djetetu teško ugroženo zdravlje nakon što je duže vrijeme provelo u automobilu na visokim temperaturama i da je najvjerojatnije dehidriralo.

Devojčica je hitno prevezena prvo u Opštu bolnicu u Puli, a potom na dalje liječenje u riječku bolnicu.

"Policijski službenici utvrđuju sve okolnosti događaja kako bi se utvrdilo je li na štetu djeteta počinjeno krivično djelo povrede detetovih prava", rekla je portparolka istarske policije Nataša Vitasović.

Navodi se da su roditelji u bolnici uz djevojčicu.


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs