banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Jan 2012, 18:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Brodolomi nisu ništa novo. Svaki dan se može čuti kako brodovi ilegalnih imigranata potonu, ali luksuzni brod pun kapitalista sa razderotinom dugom 70 m i greškom kapetana to je nešto novo.

Citiraj:
Troje ljudi je poginulo, a još ih je 14 ozlijeđeno u nesreći talijanskog kruzera Costa Concordije s 4200 putnika, među kojima je bilo i 120 Hrvata. Brod se nasukao na pješčani sprud pokraj otoka Giglija u Tirenskom moru u petak navečer.



AP images
AP images
AP images
AP images
U nesreći talijanskog kruzera Costa Concordije, koji se u petak navečer nasukao na pješčani sprud u Tirenskom moru, prema posljednjim podacima poginulo je troje, a ozlijeđeno 14 ljudi, među kojima nekoliko teško. Među stradalima nema hrvatskih državljana, doznaje se u subotu u hrvatskom ministarstvu vanjskih i europskih poslova.

"Prema dosadašnjim informacijama, među stradalima i ozlijeđenima nema hrvatskih državljana. Hrvatsko veleposlanstvo u Rimu i generalni konzulat u Trstu su u kontaktu s nadležnim talijanskim službama, s njihovom službom civilne zaštite", navodi ministarstvo u izjavi za Hinu.

Putnički brod dugačak 290 metara na kojemu je bilo više od 4200 putnika i članova posade nasukao se na pješčani sprud pokraj otoka Giglija u Tirenskom moru.

Talijanski dužnosnici potvrdili su da su u nesreći poginule najmanje tri osobe. O najmanje 70 putnika ili članova posade još uvijek nema nikakvih informacija, rekao je prefekt pokrajine Grosseto, Giuseppe Linardi u subotu poslijepodne. To, međutim, ne znači da su stradali, rekao je Linardi dodajući da se možda nalaze na otoku Giglio u blizini kojeg se dogodila havarija broda.

Tijekom dramatične noćne akcije spašavanja u kojoj su sudjelovali i helikopteri, pronađeni putnici i članovi posade prebačeni su na sigurno. Luksuzni kruzer nasukao se na sprud samo nekoliko stotina metara od otoka Giglije i nagnuo se 20 stupnjeva na stranu, ali obalna straža tvrdi da nema opasnosti od potonuća, prenose talijanski mediji. Uzroci nesreće nisu poznati. Spasilačke službe još pretražuju brod i more u potrazi za drugim mogućim žrtvama.

Talijanski mediji su ranije javljali da je u nesreći poginulo osam osoba.

Stotine putnika s kruzera tijekom poslijepodneva su se okupili u ljetovalištu Porto Santo Stefano iz kojeg su talijanske vlasti organizirale polazak autobusa prema rimskoj zračnoj luci Fiumicino, kako bi se omogućio povratak putnika njihovim kućama.

Hrvatsko ministarstvo vanjskih i europskih poslova potvrdilo je da je u kontaktu s turističkom agencijom "Dolia Travel" u Zagrebu koja je imala najviše hrvatskih putnika na tom brodu.

Direktorica agencije Zrinka Mandić Milković rekla je za Hinu da je njezina agencija imala stotinjak hrvatskih putnika na kruzeru. Tim će osobama generalni konzulat u Trstu izdati putne listove, a agencija je osigurala prijevoz u Hrvatsku onima kojima je to potrebno.

Ostali će se vratiti u aranžmanima drugih agencija preko kojih su išli na krstarenje, doznaje se u ministarstvu.

Do nesreće je došlo u petak u 20 sati, u vrijeme kada su putnici bili na večeri. Na obalu su evakuirani čamcima za spašavanje i na brodovima koji su se našli u blizini. Cijela operacija spašavanja trajala je do 2,30 ujutro u subotu. Istraga o nesreći je u tijeku.

Costa Concordia isplovila je iz Savone na krstarenje Sredozemljem s planiranim zaustavljanjem u Civitavecchiji, Palermu, Cagliariju, Palma de Mallorci, Barceloni i Marseilleu prije povratka u matičnu luku.

Autor: S.M./Hina


Slika

:(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 20:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
filozof sa vrbasa je napisao:
Brodolomi nisu ništa novo. Svaki dan se može čuti kako brodovi ilegalnih imigranata potonu, ali luksuzni brod pun kapitalista sa razderotinom dugom 70 m i greškom kapetana to je nešto novo.

Citiraj:
Troje ljudi je poginulo, a još ih je 14 ozlijeđeno u nesreći talijanskog kruzera Costa Concordije s 4200 putnika, među kojima je bilo i 120 Hrvata. Brod se nasukao na pješčani sprud pokraj otoka Giglija u Tirenskom moru u petak navečer.


Citiraj:
У току првог путовања, Титаник је ударио о ледени брег у недељу, у 23:40 (бродско време), 14. априла 1912. године. Потонуо је два сата и четрдесет минута касније, у 02:20.......У трагедији је смртно страдало преко 1.517 људи


Source: http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%9C%D0%A1_%D0%A2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA

I kako se ovo moze nazvati Titanikom ili sta ja znam... Ne dao Bog da se Titanik desi ponovo, tako da ne treba prizivati nesrecu... Tako da me ovakvi nazivi vijesti nerviraju... Nisi ti kriv, tako su nazvali vijest i na RTRS/BN/ATV i sl...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 21:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Filozof i njegovi naslovi...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Džontra je napisao:
Filozof i njegovi naslovi...


Kao sto rekoh, nije on kriv... Tako su i na dnevnicima govorili :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 23:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da, Arhangel, tako je iz ugla kada porediš broj žrtava.

Titanik je u ono vrijeme bio najluksuzniji broj, kao što je ovaj za koga kažu da je koštao 470 000 000 EVRA. I u jednom i u drugom slučaju kapetani su grdno zabrljali, a prema svjedočenjima preživjelih putnici-kapitalisti su gazili jedni preko drugih spašavajući sopstvene gole živote, baš kao što njihove države gaze druge države trudeći se da izbjegnu neizbježno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2012, 19:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
KAPETAN I POSADA PRVI POBJEGLI S TONUĆEG KRUZERA: Kapetan 'Costa Concordie' uhapšen i optužen za višestruko ubistvo
Nedjelja | 15.01.2012.
Italijanska policija saopštila je danas da je kapetan luksuznog broda "Costa Concordia" Francesco Schettino uhapšen i da je optužen za višestruko ubistvo bez predumišljaja, izazivanje brodske nesreće i napuštanje broda. Više od 40 osoba se vodi nestalim, troje ljudi je mrtvo, a veliki broj je ozlijeđen



Skoro 40 ljudi vodi se nestalo nakon više od 24 časa nakon što se italijanski turistički brod sa više od 4 000 ljudi nasukao i potonuo kod italijanske zapadne obale, pri čemu su poginula najmanje tri osobe a povrijeđeno je 70, javio je Reuters.

Schettino je napustio brod prije iskrcavanja svih putnika. Rano jutros, vatrogasci su u brodskoj kabini pronašli dvoje preživjelih južnokorejskih državljana, nakon što su sa njima uspostavili glasovni kontakt.

Zvaničnik spasilačkih službi ranije je izjavio da su poginuli dvoje francuskih turista i član posade iz Perua. Postoji strahovanje da broj poginulih nije konačan dok ronioci pretražuju unutrašnjost potonulog broda.

"Ne odbacujemo mogućnost novih ljudskih žrtava", rekao je portparol vatrogasne službe Luca Cari. Nije poznato koliko bi ljudi, koji se još vode kao nestali, moglo biti blokirano u brodu.



Kompanija "Costa Crocciere", u čijoj je nadležnosti brod i koja je ogranak firme "Costa Cruizes", saopštila je da je brod išao svojom uobičajenom rutom kada je udario u podvodnu stijenu.

U televizijskom intervjuu, Schttetino je rekao da stijena nije obilježena na pomorskim kartama te oblasti.

Predsjednik "Costa Cruizes" Gianni Ororato rekao je da je kapetan izveo manevar s namjerom da "zaštiti putnike i članove posade ali da je sve zakomplikovano iznenadnim naginjanjem broda".

Još nije poznato kako je brod dugačak 290 metara mogao da se nasuka po mirnom moru i tako blizu obale.

"Costa Concordia" je potonuo na stranu u vodu duboku 15 do 20 metara, dok su palube djelimično potopljene. Sa strane broda vidljiva je velika pukotina.

Lokalni zvaničnici izrazili su zabrinutost zbog mogućeg isticanja goriva, jer su rezervoari puni pošto je brod tek krenuo na krstarenje.

(DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/em)

Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2012, 19:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Italijani su vazda bili poznati po hrabrosti i junaštvu.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2012, 20:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Na snimci nastaloj u mraku, gdje se povremeno vide još uvijek osvijetljeni dijelovi broda, neprestano se čuju povici i vrištanje uplašenih putnika.

- O moj Bože, sad me je stvarno strah - rekao je jedan od putnika.

Sudeći prema glasovima koji se čuju na snimci, konopac koji drži čamac za spašavanje je slomljen zbog čega bi se plovilo moglo prevrnuti.

Podsjetimo, u havariji kruzera Costa Concordija smrtno je stradalo troje ljudi dok se još 17 osoba smatra nestalima. Među putnicima su bila i četiri srpska državljanina, tri makedonska, dva albanska i jedan bosanskohercegovački državljanin.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XsKpQVYfjYg[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
ИТАЛИЈА- КРУЗЕР СЕ НАСУКАО ЗБОГ КОНОБАРА

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=53875

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 17:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Večeras u 20:50 na RTL dokumentarac o pomorskoj nesreći.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2013, 01:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Znači operacija dizanja Koste Konkordie koštaće 800 miliona zelembaća i očekuju da će se brod ispraviti svakog trenutka. Mislio sam da od njega nema ništa, ali ispade da će to biti dobar dokumenatrac na NG. Kako javljaju nisu našli bilo kakva tijela.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2014, 22:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Olupina luksuznog broda "Kosta Konkordija" koji se prije više od dvije i po godine nasukao kod ostrva Điljo kada je nastradalo 32 ljudi počela je svoje posljednje putovanje do luke Đenove.

Crkvena zvona su se čula dok je tegljač izvlačio olupinu nekadašnjeg luksuznog broda dva i po puta većeg od Titanika u pratnji 14 brodova, prenio je AFP.

Zarđala olupina broda teškog 114.500 tona i dugog 290 metara, ležala je na privremenoj podvodnoj platformi koja ju je podupirala od septembra prošle godine, kada je kruzer uspravljen podsjetio je Rojters.

U prošlonedjeljnoj operaciji bez presedana, upumpan je kompresovani vazduh u tankove kako bi se "Konkordija" podigla za dva metra.

Operacija izvlačenja je trebalo da počne prije dva dana ali je pomjerena za danas zbog lošeg vremena.

"Konkordija" će biti vučena brzinom od dve nautičke milje na sat oko 240 kilometara ka sjeveru, do luke Đenove, gdje bi trebalo da stigne u nedjelju, ukoliko vremenski uslovi to dozvole.

Troškovi izvlačenja potonulog broda do sada su procjenjeni na oko 1,5 milijardu evra, uključujući 100 miliona evra za rashodovanje.

"Kad budemo ugledali luku Đenovu, moći ćemo da proglasimo pobjedu", rekao je danas Franko Gabrijeli, načelnik italijanske službe civilne zaštite.

Luksuzni kruzer, dvaput veći od "Titanika", udario je u stijenu kod malog ostrva Điljo u januaru 2012. nakon čega se nasukao i prevrnuo sa 4.229 ljudi iz 70 zemalja.

Protiv kapetana "Koste Konkordije" Frančeska Sketina trenutno se vodi sudski postupak pod optužbama da je izazvao brodolom i napustio brod prije nego što su svi putnici evakuisani.

"Danas je veliki dan za Điljo", rekao je vođa spasilačke ekipe Nik Sloan i da je nešto prije podneva brod krenuo na svoje posljednje putovanje.


Spoiler:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Tolike pare dati na spašavanje brod koji će ptići u staro gvođže, bolje da su novi sagradili.

Malo tužne muzike:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FHG2oizTlpY[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2015, 22:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
"Kapetan kukavica" osuđen na 16 godina zatvora

Tanjug | 11. 02. 2015. - 20:44h izmena vesti 20:48h | Foto: AP | Komentara: 16
Italijanski sud osudio je kapetana potonulog kruzera "Kosta Konkordija" Frančeška Sketina na 16 godina zatvora zbog njegove uloge u brodolomu 2012. u kome su život izgubile 32 osobe.


Sketino je bio komandant broda, hotela na vodi, velikog kao tri fudbalska terena, kada ga je previše blizu primakao obali i udario o stene ostrva Điljo.

Optužen je za višestruko ubistvo, izazivanje brodoloma i napuštanje broda.
Nije, međutim, sigurno da li će otići na izdržavanje zatvorske kazne, pre okončanja dugog žalbenog postupka, koji u Italiji može da traje godinama.

Italijansko tužilaštvo je zatražilo da Sketino bude osuđen na zatvorsku kaznu u trajanju od 26 godina i tri meseca.


Tužilac Marija Navaro je u svom završnom govoru krajem januara istakla da je suđenje pokazalo da je Sketino "razmišljao isključivo samo o sebi" i da se spasao "a da nije pokvasio ni cipele".

Konkordija, dva puta veća od Titanika, kretala se brzinom 16 čvorova, a na njoj se nalazilo 4.229 ljudi iz 70 država, kada je udarila o stene ostva Điljo.

Zaposleni na brodu optužili su kapetana da je skrenuo sa utvrdenog kursa broda za šta nije imao odobrenje.

Sketino, cije je sudenje počelo u julu prošle godine u toskanskom gradu Grosetu, stekao je nadimak "kapetan kukavica" zbog svog ponašanja nakon udara broda o stene.

Samo 29 minuta pošto je naložio putnicima i posadi da se evakuišu, sam kapetan je napustio brod, na kome su se nalazile još stotine ljudi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs