banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Nov 2011, 19:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Bec nije interesantan za teror bilo kakve vrste, kao ni bilo koji svapski grad ili selo? Zamislite nekog da dize genocidne Svabe u zrak u znak odmazde Amerima, Englezima, Jevrejima i slicno? :)
Pariz je pun besposlane stoke svake vrste, kao i Londom. Plus su zvucnija imena za terorizam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 19:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
filozof sa vrbasa je napisao:
Da li se Bečlijama po rođenju ugrađuje neki čip u mozak za pristojno ponašanje i poštenje? Ja sve kontam ako se na Balkanu bacaju bombe na lokale i postavljaju bombe pod auta i puca s vremena na vrijeme, da se to radi i u Beču.



Ne, nego su kazne toliko velike da ti nikakva glupost ne pada na pamet..


Poslije Singapura meni su i Njemacka i Luxemburg prljavi, o Francuskoj i Belgiji da ne pricam.. Kinezi su vecinsko stanovnisto u Singapuru a zna se da, kao nacija, i nisu pretjerano cisti i uredni.. Medjutim, zakon je tako strog i kazne su tako visoke da za 7 dana nisam vidjela komadic papirica na zemlji.. Imas osjecaj da mozes sjesti na pod i jesti..

Ovo je metro stanica ispod aerodroma
Spoiler:
Slika
A ovo neke od kazni :D
Spoiler:
Slika

Po kojim kriterijima je pravljena ova lista?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 20:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Mercer pri ocjenjivanju uzima kriterije kao što su politička i ekonomska stabilnost, kultura, zdravlje i higijenski uslovi, kvalitet obrazovanja i javnih usluga

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 20:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Onda me cudi da je Singapur tek na 25 mjestu, iza jednog Nürnberga.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 20:54 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
ajkula je napisao:
Ne, nego su kazne toliko velike da ti nikakva glupost ne pada na pamet..

I u USA su kazne enormne, pa opet ima svega.

Na autoputu, na primjer, za bacanje smeca su kazne up to $10.000. Pa ti baci... :)

Mada ja sumnjam da je do kazni, vec do same strukture drzave i stanovnistva.
Pa nije ni Banja Luka prljava, ne kontam zasto se ljudi zale...

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Upravo, ni meni Banja Luka nije prljava, dok npr. ja nisam vidio prljaviji grad od Bukurešta, Bože sačuvaj, a naveče kada se smog nakupi ne vidiš prst pred nosom. Ubjedljivo najljepši grad u kojem sam bio (bio sam 2 sata samo, nažalost) je Luksemburg, prelijepo, raj za dušu :)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Poslednji put menjao Daniel. dana 30 Nov 2011, 21:18, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 21:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja sam sa BL zadovoljan, ali sada mi vrag ne da mira, ako je Bliskoistočno Sarajevo na 155. mjestu, ja moram da vidim Beč jer je 155 puta bolji od njega i u komšiluku je. Ja to moram da osjetim. Beč mi nikada nije bio na ličnoj listi must see, ali ja to sada moram da vidim.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2011, 13:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
filozof sa vrbasa je napisao:
Da ne govorimo o kavliteti života, već isključivo o bezbjednosti. Kako jebeni Beč sa 1 700 000 stanovinika može da bude na 5 mjestu, a jebena Banjaluka pretpostavljam na 100 i nekom sa 300 000 stanovnika?

Da li se Bečlijama po rođenju ugrađuje neki čip u mozak za pristojno ponašanje i poštenje? Ja sve kontam ako se na Balkanu bacaju bombe na lokale i postavljaju bombe pod auta i puca s vremena na vrijeme, da se to radi i u Beču.


Ebiga, izglda da se ovdje sa rođenjem dobije neki čip za pristojno ponašanje. Godine rada su to, međutim, ove mlađe generacije su kao i svugdje na svijetu. Njima će jedini čip RFID izgleda u tijelo.

U prodavnici te čovjek od 80 godina persira i ne smara modernim savjetima i pričama:"...u moje vrijeme je.."
Osim toga, ni jedan policajac ovdje nema stomačić kao naš, što bi se reklo - može trčati za tobom do Banjaluke. Ako ga dobije kojim slučajem, to je poslije 20 godina rada i kad pređe u kancelariju.

Nema Boga da ti neko progleda kroz prste za dva boda na faksu (iz jednog predmeta sam imao 19,5 bodova. 20 za prolaz...i nisam prošao).
Recimo, na ispitu iz građevinske fizike (toplotna, zvučna i zaštita od vlage) mi čovjek postavlja prvo pitanje iz toplotne zaštite. Kad sam odgovorio, rekao je: "Gospodine Glavaš, zadovoljan sam vašim stavom i načinom razmišljanja. Vidim da ste poprilično pripremljeni i još mi je draže, jer njemački nije vaš maternji jezik. Zato ćemo i na sledećem pitanju ostati kod toplotne zaštite." Kad sam i ovo odgovorio, pitao je da sam izaberem pitanje iz preostalih oblasti. Dao mi je 10, ustao i čestitao.
Kod nas je slučaj bio drugačiji. Kad sam odgovarao usmeno geologiju pred cjenjenim Dragom Trkuljom, šefčinom seizmičkog zavoda u Banjaluci, poslije prvog pitanja mi je rekao..."Svaka čast, da vidimo sad kako se snalaziš u mineralogiji..." smješkajući se tipa "sad ćemo vidjeti ko ovce šiša." Kad sam i to odgovorio, rekao je:"Momak, vidi se da si učio...ali nije to dovoljno. Ja na tebe gledam kao na sina... zato dođi sledeći put, pa će biti nešto od prolaza." Tek kad sam ga poslao u tri pm pred cjenjenim auditorijem, dao mi je 6 - pored dva od tri perfektno odgovorena pitanja. Nisam mu se svidio radi tada duge kose.

Kada čekaš bus i ako na tabli piše da je tu u 15:26, može samo biti u 15:25.

Ako pri predaji papira za vizu traže 7000 eura na računu, neće te pustiti sa 6999,99. Svaka zgrada ima kućnog majstora, lift da ne radi - ako se kojim slučajem desi može, ali 10ak minuta, dok ne dođe serviser.

Nekad prošle zime sam uzeo lopatu da očistim snijeg ispred ulaza u dom. Žena me htjela izbaciti iz istog, jer ima firma koja je za to plaćena i njihova je uloga da čisti snijeg - pa i tih kvadrat ispred ulaza. Dakle, svako ima svoje, ne petlja se u drugo i nema velike filozofije.

Što se tiče sigurnosti, ovdje se ne misli samo na sigurnost u smislu podmetanja eksploziva pod auta. Iskreno da kažem, od 6 godina u Beču - koliko sam tu - nisam ni jednom čuo da je neko digao auto u zrak. Oko tri ili četiri puta sam čuo petardu. Kada se neko posvađa u kafani, gori zemlja od psovanja, razbijanja čaša, lupanja... ali niko nikoga ne udari. U istom vremenskom periodu svg boravka sam jednom čuo da su se neki Turci izboli noževima. Jedini razlog, zašto je tako, jer se ljudi boje kazne... a tražiće te dok te ne nađu. Recimo, ako ovdje u užoj naseljnoj zoni (max. 30km/h) raspališ novu mašinu 120km/h i policajac te zustavi - oduzimanje vozačke, naplata kazne na licu mjesta i mjesec dana psiho-terapije. Tek poslije njenog uspješnog završetka zamoliš da te puste na ponovno polaganje vozačkog. Pored toga, ni jedno osiiguranje ne želi da ti osigura autić. Pa ostane 30km/h za sva vremena. Kod nas recimo, samo da se prisjetim one žene što je bila omamljena mobilnim telefonom... u Boriku skaši bukvalno dedu i unuka.

Noćni izlazak? Ni blizu kao u nas. Počinje se cugati isto kad i kod nas. Raznosi se isto kad i kod nas. Ali se prestaje prije nego kod nas. Kad se izađe, to je oobično pab, restavracija. U manjim grupama. Obično dragi ljudi, koje nisi duže vidjeo. Popiju se dvije cuge, nešto se pojede, eventualno u neki klub na još jednu cugu i pali kući. Ljeti se obično i ne ide u zavoreno. Mnogo je otvorenih prostora (šetališta u glavnom) na kojim ima bezbroj duša. Zimi na svakom ćošku štand za punč, kuhano vino, čaj i kavu. Bilo da je dan, da je noć. Sa ili bez muziciranja.

Ljudi žive drugačije i imaju drugačije interese. Kreću se, vise po parkovima, rade jogu u istim, trče, treniraju. Kad već mora kafana, to je u radno vrijeme na brzi ručak, jer svaka pored tečnosti nudi i nešto za pregristi. Program se stalno mijenja. Razne ponude, dnevni meniji po pristupačnim cijenama i sl.

Ebiga... ne da mi se više. Ako se i ovo pročita, biće dobro. U suštini, i kod nas će biti ovako! Hoće, sigurno! :D

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2011, 15:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pa zar baš ničega nema istinitog u seriji Inspektor Rex?

Je li barem onaj cuko inteligentan kao što je na TV?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2011, 23:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
hahahahahaaha... nije, dresiran je!

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2011, 00:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
filozof sa vrbasa je napisao:
Da ne govorimo o kavliteti života, već isključivo o bezbjednosti. Kako jebeni Beč sa 1 700 000 stanovinika može da bude na 5 mjestu, a jebena Banjaluka pretpostavljam na 100 i nekom sa 300 000 stanovnika?

Da li se Bečlijama po rođenju ugrađuje neki čip u mozak za pristojno ponašanje i poštenje? Ja sve kontam ako se na Balkanu bacaju bombe na lokale i postavljaju bombe pod auta i puca s vremena na vrijeme, da se to radi i u Beču.

Filozofe, da si se malo makao iz BL,mogao bi pricati o sigurnosti ili kvaliteti zivota. BL jeste sigurnija od SArajeva, ali je Bec za svoju velicinu jako siguran grad, to ti mogu potvrditi svi koji su bili u Becu, ili koji tamo jos jesu.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2011, 14:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja sam znao da negdje na svijetu postoji najbolji grad za život, kao što postoji najgori.

Nisam ni sanjao da je to Beč, OK ono Beč je uvijek bio prestonica kulture, međutim ono vrijeme poslije rata, čuješ razne fukare kako lijepo žive u Beču i to mi je bio automatski signal, ako oni tako dobro mute i tamo znači da to nisu čista posla i da je teren prilagođen njima.

Kao što sam napisao Beč nije bio na mojoj listi must see, mislio sam da je to neki grad u Irskoj koji je najbolji za živjeti.

Eno Bošnjaci i iz Beča i iz Sarajva se slomiše objašnjavajući zašto Beč nije 155 puta bolji od Sarajeva.

Mi Srbi smo veći realisti od njih tako da nema potrebe objašnjavati zašto je Beč xyz puta bolji od BL, ali da sam iznenađen jesam.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2011, 00:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Pravi si čovjek... taman sam htio napisati što te ovaj napada...

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2011, 01:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
filozof sa vrbasa je napisao:
Pa zar baš ničega nema istinitog u seriji Inspektor Rex?

Je li barem onaj cuko inteligentan kao što je na TV?

:lol: :lol: :lol: ti si moj idol!!! ni jedna tema u humoru me nije nasmijala kao ovo sad!!!

hazoous je napisao:
Ebiga... ne da mi se više. Ako se i ovo pročita, biće dobro. U suštini, i kod nas će biti ovako! Hoće, sigurno! :D

procitala. :) a zbog entuzijazma, sad si i ti moj idol, dijelis 1.mjesto sa filozofom. :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2011, 15:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Što da ne... pozdravi kod kuće. Reci ako šta zatreba, nek' se jave... 8)

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2013, 15:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2012, 09:20
Postovi: 241
Lokacija: Banja Luka
Dresden je onako fin grad, ima jako puno kulturnih znamenitosti izgrađene u vrijeme stare Prusije....

_________________
Slika
“Do not compare yourself to others. If you do so, you are insulting yourself.”
“If you want to shine like sun first you have to burn like it.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2016, 02:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Agencije 23.02.2016 16:42 Beč je najbolji grad na svijetu po kvalitetu života, pokazuje nova lista britanske konsultantske kompanije Mercer, na kojoj je od 230 gradova Sarajevo zauzelo 158 mjesto. Među prvih pet gradova po kvalitetu života su i Cirih, Okland, Minhen i Vankuver. U centralnoj i istočnoj Evropi, najbolje je plasiran Prag, na 69. mjestu, dok su od gradova u regionu Ljubljana na 76. i Budimpešta na 77. mjestu. Sa Balkana su među prvih 100 i Atina (87.) i Zagreb na (98.). Bukurešt je na 109., Sofija na 115., Istanbul na 122., Beograd na 141., Sarajevo na 158., a Skoplje na 159. mjestu. Od rangiranih gradova iz regiona najniži kvalitet života ima Tirana na 179. mjestu. I pored nedavnih sigurnosnih problema, socijalnih previranja i zabrinutosti za ekonomiju, evropski gradovi i dalje nude najbolji kvalitet života, navodi Mercer, dodajući da je sigurnost jedan od ključnih činilaca koje multinacionalne kompanije razmatraju kada šalju svoje radnike u inostranstvo, pošto to utiče na ličnu sigurnost, ali i može značajno uticati na troškove naknada. Merser navodi da listu sastavlja kako bi omogućio multinacionalnim kompanijama i poslodavcima da daju adekvatnu naknadu za život u inostranstvu. Za poziciju na listi važni su lična sigurnost zasnovana na unutrašnjoj stabilnosti, podacima o kriminalu, radu sigurnosnih službi i odnosima zemlje s drugima. Luksemburg je prvi na listi kad je riječ o ličnoj sigurnosti, a slijede Bern, Helsinki i Cirih, dok Bagdad i Damask dijele posljednja dva mjesta. U Evropi su poslije Beča, Ciriha i Minhena, najbolje plasirani Diseldorf (šesto mjesto), Frankfurt (sedmo), Ženeva (osmo) i Kopenhagen (deveto). Najlošije plasirani su Kijev (176.), Tirana (179.) i Minsk (190.). Kad je riječ o sigurnosti, više gradova je plasirano znatno niže zbog terorističkih napada ili socijalnih nemira u prethodnim godinama. Najnesigurniji gradovi iz Evrope na listi su Kijev (189.), Sankt Peterburg (197.) i Moskva (206.), mada su ta tri grada generalno bolje plasirana na 176., 174. i 167. mjestu. U dvije Amerike, kanadski gradovi zauzimaju najbolje pozicije Vankuver (5.), Toronto (15.) i Otava (17.). U SAD, prema Merserovoj listi, San Francisko ima najbolji kvalitet života na 28. mjestu, slijede Boston (34.), Honolulu (35.), Čikago (43.) i Njujork (44.). Beograd na 141. mjestu, Sarajevo na 158., a Skoplje na 159. Iz Meksika je najbolje plasiran Monterej (108.) i grad Meksiko (129.), dok su od karipskih gradova najbolje prošli Havana (191.) i Port-op-Prens (227.). Od južnoameričkih gradova najbolji su Montevideo (78.), Buenos Ajres (93.) i Santjago (94.). U azijsko-pacifičkom regionu poslije Singapura najviši kvalitet života ima Kuala Lumpur (86.), Bangkok (129.), Manila (136.) i Džakarta (142.). Na istoku Azije najbolje je plasiran Tokio (44.), Hong Kong (70.), Tajpej (84.), Šangaj (101.) i Peking (118.). Na Bliskom istoku i Africi, nabolje je plasiran Dubai na 75. mjestu, a slijede Abu Dabi (81.) i Port Luis (83.). Prestolnica Centralnoafričkle Republike Bangui i Bagdad su najgori gradovi u regionu i svijetu.



Uglavnom nema bitnijih promjena na listi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 09:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Bečke vlasti su objavile da čak 50% grada otpada na zelene površine koje se sustavno održavaju i povećavaju.

Istodobno, djeca u Beču svake godine posade više od 10.000 stabala. Tako je obiteljska akcija pošumljavanja održana 21.10.2017. godine u 21. bečkom okrugu Leopoldau, a roditeljima i djeci su u sadnji 10.500 drveća i grmlja pomogli gradski službenici. Projekt se provodi još od 1984., a zahvaljujući sadnji novog drveća šumsko područje Beča se svake godine proširi za 20.000 m2. Do sada je posađeno oko 320.000 stabala javora, hrasta, jasena i drugog drveća, čime je stvoreno 64 ha nove šume. Bečki zeleni pojas je još 1905. godine proglašen zaštićenim šumskim područjem, a Grad se od tada sustavno trudi održavati ga i povećavati.

http://mojaokolina.ba/index.php/item/3213-zeleni-bec

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 10:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Ma Bec je bezveze. Ja se vracam u moje rodno selo.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2017, 10:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 19:05
Postovi: 633
Sigurno ima više zasađenih stabala :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs