banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Nov 2011, 18:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
On je precizirao da je u prvih devet mjeseci ove godine zabilježen pad kriminaliteta od 20 odsto u svim oblastima.

"Ono što je veoma pozitivno jeste da je znatno manje krivičnih djela po nepoznatom počiniocu, a povećana je i rasvijetljenost krivičnih djela iz oblasti zloupotrebe opojnih droga i privrednog kriminaliteta", rekao je Arbutina.

On je napomenuo da je u 2010. u odnosu na 2009. godinu evidentiran pad svih izvršnih krivičnih djela za 30 odsto, čime je nastavljen trend opadanja krivičnih djela na području grada.

U ovoj godini zabilježen je i pad maloljetničke delinkvencije, a broj maloljetnih izvršilaca krivičnih djela je za 40 odsto manji u odnosu na prethodni period.

"To su rezultati koji ohrabruju", naglasio je Arbutina.

Načelnik Odjeljenja za društvene djelatnosti Administarstivne službe grada Banjaluka Ljiljana Radovanović podsjetila je da je Banjaluka u maju ove godine proglašena bezbjednom zajednicom i zvanično uvrštena u Međunarodnu mrežu bezbjednih zajednica Svjetske zdravstvene organizacije.

"Osnovna vizija ovog projekta jeste sveopšta sigurnost građana u jednoj lokalnoj sredini, zdrav život, čist grad, smanjenje povreda i sve zadate parametre Grad Banjaluka je ispunio", rekla je ona i istakla da su ovim statusom preuzeli i značajne obaveze koje podrazumijevaju još više rada na obezbjeđenju čiste i zdrave sredine.

Radovanovićeva je rekla da se stanje na području grada kada je riječ o narkomaniji prati tromjesečno i da se preduzimaju mjere prevencije zavisnosti.

Posao izrade akcionog plana za suzbijanje narkomanije povjeren je Udruženju građana "Viktorija", koje s jedino javilo na konkurs. Plan, u čijoj izradi su učestvovali kvalifikovani ljekari i stručna lica, dostavljen je Odjeljenju za društvene djelatnosti, koje će ga proslijediti Skupštini grada na usvajanje.

Na sjednici foruma za bezbjednost grada Banjaluka razmatrane su i informacije o stanju zaštite životne sredine, protivpožarne zaštite, te informacije o narkomaniji, mentalnom zdravlju, nasilju u porodici i maloljetničkoj delinkvenciji.



(SRNA, Bl!n/đk)


Ma teče nam med i mlijeko.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2011, 19:02 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ove statistike iz MUP-a su me uvijek razveseljavale....Znas kako to u praksi izgleda?

Ljubomorni muz ubije zenu,njenog ljubavnika i sebe,a sa druge strane neko ubije Vukelica (ili Ristu Jugovica,Mauzera,nebitno...). Za MUP je to 75% rasvjetljenih ubistava,tj 3 rasvjetljena od 4 :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2011, 23:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Šta kažu, poboljšana bezbjednosna situacija, a kriminalci po gradu još uvijek postavljaju MES.

www.nezavisne.com/novosti/hronika/Ekspl ... 15814.html

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2011, 00:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 00:57
Postovi: 686
BN kaze da je pasat u vlasnistvu izvjesnog dujakovica koji ima kafanu u neposrednoj blizini mjesta dogadjaja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2011, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zclp9Yu1cig[/youtube]

:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Poslednji put menjao filozof sa vrbasa dana 27 Nov 2011, 13:56, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2011, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Fiki, volim tvoj smisao za humor. :D :* <3

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2011, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Trudim se. :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2013, 15:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ova konferencija za novinare okružnog tužioca od prije par dana ne ulijeva povjerenje, lik se dotakao slučaja Vukelić i izjavi glupost kako postoji dosta slučajeva koji ostanu neotkriveni. Ima štos papira visok metar i nešto, ali ništa konkretno.

Tim rječima on nesmotreno diže samopouzdanje naručiocima ubistva i izvršiocima da samo tako nastave.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2013, 09:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Mislim da ovaj skeč savršeno odgovara ovoj temi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9CaouhGV1yE[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2013, 12:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ ... rbasu.html

sa kakvim budalama mi djelimo zivot u ovom gradu, od onog koga je tu bacio, preko ovih sto su ga identifikovali, pa sve do civilne zastite

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2015, 15:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Девет убистава на подручју ЦЈБ Бањалука и даље мистерија
Девет убистава на подручју ЦЈБ Бањалука и даље мистерија11.07.2015 16:02 | Небојша Томашевић
Бањалука - Многи тешки злочини и пљачке који су својом бруталношћу и смјелошћу криминалаца шокирали јавност још су под ознаком "неријешен случај".

Према подацима Високог судског и тужилачког савјета, у домаћим тужилаштвима има око 230.000 неријешених предмета. Мећу њима неколико тешких убистава и пљачки чији починиоци још нису приведени правди. О неким злочинима са ове листе се причало данима, па и годинама. Ипак, временом већина људи потпуно је заборавила да су починиоци ових недјела још на слободи. На подручју бањалучког региона под ознаком "предмет неријешен" води се 121 случај у којима је истрага и даље отворена.

Међу тим случајевима девет је неријешених тешких убистава и неколико разбојништава међу којима је највеће пљачка Рајфајзен банке. Под ознаком "неријешено" у бањалучком региону још се воде убиства: Јасмина Имширевића, Мирјане Ловрић, Ђорђа Милосављевића, Милана Вукелића, Горана Котура, Борке Ожеговић, Рушка Пајића, Ирене Предојевић, Душанке Теодоровић и Милана Тривића.

Замјеник главног тужиоца Окружног бањалучког тужилаштва Сеад Жерић каже да је полиција и тужилаштво на тим предметима провела дане и дане рада и учинила много.

- Нажалост, до данас није било резултата у откривању починилаца. Како вријеме одмиче, све је теже открити овакве случајеве и оно брише доказе. Они се најчешће откривају случајно током истраге у неком другом предмету или ако неко призна или случајним ДНК налазима. Тужилаштво је у свим овим случајевима урадило све што је у његовој моћи - казао је Жерић и додао да ови предмети неће застарјети.

Он је истакао да је застара за тешка убиства 30 година и да се нада да ће они у том року, али много раније бити откривени. Жерић је истакао да бањалучко Окружно тужилаштво и поред ових неријешених случајева, има успјешан и најбољи рад у БиХ.

- Наши тужиоци имају у просјеку нешто више од по три стара неријешена предмета у раду. То је мали број који више не захтијева израду посебног плана рјешавања старих предмета - објаснио је Жерић.

Један од случајева, који је највише узбуркао и најдуже интересовао јавност у РС, је убиство Милана Вукелића. Он је убијен 6. новембра 2007. године у експлозији бомбе која је највјероватније активирана даљинским управљачем док је возио аутомобил "форд фијеста" у бањалучком насељу Старчевица. Тада су са Вукелићем тешко повријеђени Бањалучани Томислав Добрињац и Слава Пепиновић, који су се налазили у Вукелићевом "форду". Милану Вукелићу, прије него што је убијен, више пута је пријећено.

Убиство Ирене Предојевић из Козарске Дубице је једно од најмонструознијих убистава у Српској, а оно још нема судски епилог. Предојевићева је убијена у августу 2005. године, а овај случај шокирао је мјештане Козарске Дубице. Нестала је у ноћи између 6. и 7. августа 2005. године у Козарској Дубици док се враћала кући након ноћног провода с пријатељицама. Њено тијело пронађено је запаљено 8. августа 2005. године на дивљој депонији у селу Божићи, код Козарске Дубице. Убиство Рушка Пајића већ скоро пет година води се као "неријешен случај". Он је пронађен мртав 22. фебруара 2010. године у свом аутомобилу "пежо 405" испред једне викендице у Чокорским пољима код Бањалуке. Убица је у њега испалио 15 хитаца, а коришћено је оружје с пригушивачем.

Неухватљиви Пахуљица
Главобоље полицији изазивају и серијски пљачкаши као што је разбојник Пахуљица. Сумња се да је тај човјек одговоран за више од 23 разбојништва у маркетима, продавницама, апотекама и кладионицама у Бањалуци, Приједору, Прњавору, Дервенти и Лакташима, што га чини својеврсним рекордером. Надимак је добио по извезеној сњежној пахуљици на плетеним рукавицама које је користио у десетак пљачки. Вјерује се да је у пљачкашке походе кренуо крајем 2010. године и још је неухватљив. Иако временом мијења оружје, маске, рукавице, његов стил је увијек исти и по томе препознатљив. У посљедње вријеме се "смирио", тако да је питање да ли ће икад бити откривен.

Униформе
Једна од мистериозних пљачки за полицију је и она из децембра 2004. године када су маскирани разбојници отели 2,04 милиона марака из возила за транспорт новца Рајфајзен банке. Разбојници су били обучени у униформе СФОР-а, а возило су пресрели на путу Бањалука - Кнежево у мјесту Јасенов До. Обезбјеђењу и возачу су запријетили пушкама те отели новац. У овом случају привођено је више особа, али до данас нико није оптужен за то кривично дјело.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2015, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cim su uhapsili inspektore ondah pao kriminal za 20% :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2015, 16:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2015, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4167
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Inače, grad Banjaluka ove godine bilježi neslavan rekord kada su u pitanju saobraćajne nesreće, jer je u prvih pola godine smrtno stradalo 15 lica. Prema nalazima policije, uzroci su uglavnom bile prebrza vožnja, vožnja neprilagođena uslovima puta te vožnja u alkoholisanom stanju.

http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ ... icama.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2015, 17:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Bice da je opet dijaspora kriva.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2015, 22:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Mozes misliti sta hoces ali u ove dane je jako puno divljanja i nepostovanja propisa...vecina sa vozilima stranih tablica.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 06:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Još je nekidan jedan Njemac neku babu ubio autom.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 10:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Bez zajebancije, mi smo stoka, al' su mnogo veca stoka ovi nasi "turisti" koji dodju ovde na odmor. 90% ih srlja po putu jer im se moze i da se malo izduvaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 10:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nedavno na sred magistralnog puta auto stoji, obiđem čudaka, turske table, kasnije me prije fizičkog ostrva pretiče i odmagli! Naiđem do glavne ulice u full špicu zastoj, isto auto pokušava da ide u rikverc, pune obje trake. Juče na istoj najprometnijoj ulici zastoj, lik se okreće na sred ulice i čeka da se raščisti gužva, poprečno stoji na ulici, zagrebačke table. Onomad džipina na sred trotoara na glavnoj ulici, podgoričke table, pandur bio brz i već uzima harač u krvi. Nije mi jasno, ulice jednostavne, nekomplikovane, uske za takve divlje manevre. Domaći znaju da divljaju ali ne prave takve gafove.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2015, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Talija je napisao:
Nedavno na sred magistralnog puta auto stoji, obiđem čudaka, turske table, kasnije me prije fizičkog ostrva pretiče i odmagli! Naiđem do glavne ulice u full špicu zastoj, isto auto pokušava da ide u rikverc, pune obje trake. Juče na istoj najprometnijoj ulici zastoj, lik se okreće na sred ulice i čeka da se raščisti gužva, poprečno stoji na ulici, zagrebačke table. Onomad džipina na sred trotoara na glavnoj ulici, podgoričke table, pandur bio brz i već uzima harač u krvi. Nije mi jasno, ulice jednostavne, nekomplikovane, uske za takve divlje manevre. Domaći znaju da divljaju ali ne prave takve gafove.



Ili je ne znanje ili je tz. saobracajna ne kultura.

Ne znanje nije, a posto kulture nema ni genetske a kamoli saobracajne znaci ostaje kao resenje samo Darvin.
Samo strah se postuje.
A Strah je najuocljivi kad izlazi iz novcanika.

Kako se novcanik susi i uvija ti si sve uplaseniji i obazriviji. Kad se novanik skupi oci ti se razdvoje, tad mogu i da idu nastranu pa moras zabacivat glavu da ih vratis. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs