banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nibiru
PostPoslato: 12 Avg 2011, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Unbeliever je napisao:
Vader, jesi prešao igru? :)

Nisam :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nibiru
PostPoslato: 12 Avg 2011, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
_zoka je napisao:
Obožavatelj čega? Osuđenog prevaranta? Premaštovitog autora?

ne diraj mi Danikena...uz njega sam odrastao....i vjerovao u sva ona njegova sranja :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nibiru
PostPoslato: 12 Avg 2011, 16:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Hehe, ja takođe :D

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nibiru
PostPoslato: 12 Avg 2011, 18:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
alkibijad je napisao:
_zoka je napisao:
Obožavatelj čega? Osuđenog prevaranta? Premaštovitog autora?

ne diraj mi Danikena...uz njega sam odrastao....i vjerovao u sva ona njegova sranja :lol: :lol: :lol:

Pa i ja...a onda sam polako počeo da koristim mozak i čitam knjige ostalih autora....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nibiru
PostPoslato: 13 Avg 2011, 18:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Danikenove misterije i A.C: Klark su bile knjiga moje mladosti......kad sam shvatio da dzinovi vjerovatno nikad nisu postojali....da su slike vila lazne....bas sam se sjebao :(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nibiru
PostPoslato: 13 Avg 2011, 18:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nepristojno je upoređivati Klarka i Danikena :P

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nibiru
PostPoslato: 07 Okt 2011, 11:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Zanimljiv video, sad sam provjerio u Google Earthu i stvarno je tako


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lFnWyn0lGyI[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nibiru
PostPoslato: 07 Okt 2011, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
koliko je meni poznato google earth je program koji insaliras na komp, zar je tolki problem fino izbrisat tih par "zvjezdica"??? :oops: prije ce bit da je to tako namjerno napravljeno da se malo promovira conspiracy! 8) :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nibiru
PostPoslato: 23 Apr 2016, 00:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Smak sveta koga neće biti

Nibiru

Piše:T.O.
Poznati astrofizičar Karl Sagan je jednom opisao „skeptički pribor za detekciju“ – skup onoga što skeptici koriste da bi istražili svaki novi koncept. U taj pribor spadaju zdravo nepoverenje prema informacijama koje nisu verifikovali nezavisni izvori, kritički pristup idejama umesto iracionalnog prihvatanja ideja samo zato što su intrigantne, i jednostavno objašnjenje umesto zapetljanog i spekulativnog.
Rastuća opsesija planetom Nibiru, za koju teoretičari zavera kažu da dolazi sa periferije našeg solarnog sistema, da će se sudariti sa Zemljom i uništiti čovečanstvo krajem 2012. ili 2011. godine (obe su godine u igri), pokazuje da ogroman broj ljudi prati video klipove na portalu YouTube i posećuje internet stranice sa sličnom tematikom bez „skeptičkog pribora za detekciju“. Ovo je nedavno izjavio dr Dejvid Morison, planetarni astronom zaposlen u Istraživačkom centru Ejms i Institutu za astrobiologiju pri NASA.
Morison procenjuje da na Internetu postoji oko dva miliona vebsajtova na kojima se trenutno diskutuje o potencijalnom sudaru planete Nibiru sa Zemljom. Svakoga dana, na njegov lični mejl u NASA stigne najmanje pet mejlova u kojima se ljudi raspituju za Nibiru.
Bar jednom nedeljno dobijem poruku od mladih osoba (uzrasta do 11 godina) u kojoj mi pišu da su se (on ili ona) razboleli od straha i /ili razmišljaju o samoubistvu zbog navodno predstojećeg smaka sveta“, ogorčeno priča Morison.
A kako je počela ta masovna panika vezana za Nibiru ili Planetu X, za koju astronomi tvrde da uopšte ne postoji?

SUMNJIVO POREKLO
Ideju da će smak sveta izazvati sudar planeta, prva je iznela Nensi Lider 1995. godine. Liderova je tada objavila da preko implanta u mozgu, koji su joj ugradili vanzemaljci iz zvezdanog sistema Zeta Retikuli, može da prima njihove poruke. Na svom vebsajtu ona je tvrdila da je odabrana da čovečanstvo upozori na sudar planeta koji će zbrisati život na Zemlji u maju 2003. godine. Kada se to nije dogodilo, njeni sledbenici su odabrali 2012. godinu kao datum sledećeg kataklizmičnog sudara sa Nibiru, godinu koja se baš lepo poklapa sa drugim proročanstvima o kraju sveta fokusiranim na kraj majanskog kalendara.
Nensi Lider je donosioca smrti zapravo nazvala Planeta X, a kasnije je povezala sa planetom o čijem je postojanju hipotetski pisao Zeharija Sičin u svojoj čuvenoj knjizi Dvanaesta planeta. Prema Sičinu (1920-2010.), drevni Sumeri su pisali o džinovskoj planeti po imenu Nibiru – dvanaestoj planeti u solarnom sitemu, skrivenoj iza drugih planeta (uključujući Pluton), sunca i meseca – koja se duž svoje izdužene orbite svakih 3600 godina zaljulja ka Zemlji. Ljudi su zapravo potekli sa planete Nibiru, i prilikom njenog prethodnog preletanja kolonizovali Zemlju.
Istoričari i lingvisti govore da je Sičin pogrešno preveo drevne tekstove. Sumeri su zaista verovali u kosmologiju gde su postojale planete, ali su mislili da postoji samo pet planeta a ne dvanaest i nisu verovali da su ljudi došli na Zemlju sa mesta po imenu Nibiru. Šta više, astronomi su istakli da je planetarna orbita kakvu Sičin pripisuje Nibiru nemoguća: ni jedno nebesko telo ne može da zadrži stabilnu orbitu koja se zaljulja kroz unutrašni solarni sistem svakih 3600 godina, a ostatak vremena boravi iza Plutona. Takvo telo bi veoma brzo bilo ili usisano u drugu orbitu ili istisnuto sa svoje.
Ipak, Sičinova knjiga je od 1976. kada je objavljeno prvo izdanje do danas prevedena na 25 jezika i prodata u milionskom tiražu širom sveta. Nenis Lider je, za svoju teoriju o sudaru planeta, odmah nakon toga usvojila ime Nibiru umesto Planeta X za donosioca smaka sveta na Zemlji.

NEDOSTAJUĆA PLANETA
Najveća karika koja nedostaje u proročanstvu o smaku sveta svakako je sama Nibiru. Kako nikakva džinovska, odmetnuta planeta nije pronađena u spoljašnjem solarnom sistemu da bi odigrala ulogu Nibiru, neki teoretičari zavera su zaključili da je mala kometa Elenin (koja je u oktobru prošla kraj Zemlje bez incidenata) zapravo misteriozna planeta Nibiru.
“Činjenica je da ti ljudi konstantno menjaju svoju priču”, zaključuje dr Dejvid Morison. “Za neke od njih, Nibiru više nije sumerski bog ili planeta koja bi trebalo da se vrati na Zemlju krajem 2012. Ona je postala krilatica za gotovo svaku kosmičku katastrofu.”
Glasine o kometi Elenin su se početkom ove godine proširile poput požara Internetom. Njeno približavanje Zemlji je proglašeno uzrokom pomeranja Zemljine ose za 3 stepena u februaru, zemljotresa u Čileu, pa onda još većeg pomeranja pola koje je izazvalo martovski zemljotres u Japanu. “Ignorišući tektoniku ploča kao uzrok zemljotresa, ti ljudi tvrde da kometa ima jaki gravitacioni ili elektromagnetni uticaj na našu planetu”, kaže Morison.
Kada su naučnici istakli da je kometa Elenin samo grudva leda širine jedva 4,5km, da uopšte nema magnetno polja i da čak neće proći preblizu Zemlji – uz opasku da zemljotrese izaziva tektonika ploča, a ne komete – počele su da kruže glasine da NASA krije informacije o kometi Elenin.
“Ironično je što neupadljiva priroda ove komete igra glavnu ulogu u nekim teorijama zavere”, zajedljivo dodaje Morison. “Ljudima koji su ubeđeni da kometa zaista izaziva zemljotrese, to je dokaz da Elenin uopšte nije kometa već daleko masivniji i opasniji uljez”. Teoretičari zavere su počeli da se bave idejom da je kometa zapravo prerušena Nibiru – planeta ili čak ogromna zvezda tipa smeđi patuljak.
“U stvari, Elenin je klasična kometa iz udžbenika, sa jasno vidljivom “komom” ili jezgrom i dugačkim repom od leda koji isparava. Da je u pitanju smeđi patuljak ne bi imala komu ili rep, jer gas ne može da pobegne sa objekta koji poseduje znatnu gravitaciju. A da je masivna, videli bismo njen gravitacioni uticaj na orbite planeta, posebno Marsa i Zemlje, ali u ovim orbitama nema nikakvih promena. I konačno, da je Elenin zaista smeđi patuljak, već bi bila primećena tokom brojnih ranijih astronomskih osmatranja, čak i dok je još uvek bila u spoljašnjem solarnom sistemu”, kategoričan je dr Morison.
Činjenicu da se kometa nije kretala ka Zemlji, previdela je većina zagovornika teorija zavere, dok su drugi tvrdili da će se njena putanja promeniti (a nije). Neki vebsajtovi su čak objavili da kometu prati džinovski NLO koji kontroliše njenu orbitu.

IZMEĐU ISTINE I LAŽI
Dejvid Morison nudi nekoliko saveta onima koje zanima astronomija ili su zabinuti zbog potencijalnog planetarnog sudara (do kraja ove ili sledeće godine). “Da tu ima ikakve istine, priča bi već bila objavljena i u brojnim nezavisnim medijima, a ne samo na pojedinim internet sajtovima. Pri tom, nije baš svako ko to objavi na portalu YouTube zaista naučnik ili zaposlen u NASA. Jednostavno, na Internetu ne postoji siguran način da se istina razlikuje od laži.”
Priče o zaveri vezanoj za Nibiru su takve besmislice, smatra Morison, da je teško poverovati koliki odjek imaju. Pošto veliki broj internet sajtova prodaje knjige o Nibiru, video zapise, pa čak i “opremu za preživljavanje smaka sveta”, Morison je uveren da ljudi koji se iza takvog biznisa kriju svojski iskorišćavaju i podstiču strah onih koji nisu u stanju da razluče kredibilne izvore informacija od lažnih bukača. “To je posebno veliki problem kada su u pitanju mladi ljudi. Upravo sam zato neopisivo ljut na neodgovorne pojedince željne zarade, čije su žrtve naša deca!”


http://www.treceoko.novosti.rs/code/nav ... icleId=441

Ovu temu sam preskočio, jer sam mislio da se radi o planeti koju je NASA otkrila, a da je pogodna za život. Pun mi je qrac takvih otkrića, neka oni naprave letjelicu, a ja ću sam sebi naći planetu na kojoj ću stanovati.

Naletih na YT na temi astonomija na novu poplavu o ovoj misterijoznoj planeti, valjda je proletila pored Zemlje u aprilu ili će proletiti u avgustu.

A Google sky zatamnjuje još neka mjesta, a i za to postoje racionalna objašnjenja.

18h 18m 54s, -28 28'

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nibiru
PostPoslato: 03 Jun 2016, 11:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Nov 2011, 07:55
Postovi: 19
Nema šanse da na tako nekoj planeti postoji život jer zbog takve eliptične orbite, temperaturne oscilacije su ogromne. Problem za život bi bio i nedostatak svjetlosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nibiru
PostPoslato: 03 Jun 2016, 11:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Evo riješio čovjek dilemu, zaključajte temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nibiru
PostPoslato: 02 Sep 2016, 01:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
This cylinder seal, VA-243 in the Berlin Near Eastern Museum, shows the sun in the center (!), surrounded by eleven orbiting bodies that include the Moon, Pluto and the yet to be recognized Planet X -- Nibiru.

Slika

Pitati Sumere sta im one tacke znace, nego danas je bila jedna epizoda Na rubu znanosti o tim pradavnim posjetama, ima tu zanimljivih stvari.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs