banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 18:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
eviane, Tita ti, koliko znaš ljudi da imaju 5 televizora? Uostalom, koliko ima 3 televizora?

Sada jeste, bar u teoriji, bolje uvesti Eltu.
A šta ako Elta uvede kartice zbog paketa? Trebaće svakome risiver ili tv koji ih može primati + po kartica za svaki tv/risiver, a sumnjam da će Elta ih džabe dijeliti (risivere i kartice).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 18:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Pose*em se na Eltu.
I otkud ti znas da m:tel nelegalno pusta Arene? Sto ne prijavis to ako si siguran.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 18:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
evian8765 je napisao:
Govoriti da je eltina digitala losijeg kvailteta od iptv po telefonskom kablu to je potpuno smijesno, obrnuto je i to se moze lako utvrditi.


Prijatelju, lijepo je to što se boriš za svoju firmu i cijenim to. Ali potrebno je imati i dozu objektivnosti i spremnosti na kritike da bi te neko ovdje ozbiljno poslušao. Ja lično sam se nadao da će mi kroz naselje proći Elta da se prebacim na vas, ali nije. Znači nisam protiv vas, već naprotiv. Ali dozvoli:

1. Ne brini se ti za m:tel. Niko njima ništa neće što oni nešto rade "nelegalno". Oni nisu legalno ni prodani/kupljeni, legalno nemaju pravo na svaku paricu telefona koje koriste samo za sebe jer svako je svoju paricu svojim novcem plaćao, legalno nemaju oni pravo da exluzivno ubiru RTV taksu (ne ubiru oni, ali preko njih ide, što znači da beru jedan dio) i mnogo toga još. Ali takva nam je država, stoga se ti za m:tel ne brini.
2. Vi imate "dogovor" sa Arenom. Dogovor nije isto što i ugovor. Dogovor se prekine za tren oka, ugovor ne. Dogovor nije garancija.
3. Kolaju priče da ne plaćate redovno/nikako ne plaćate određenim kućama prikazivanje njihovih kanala. Priče su priče, ali gdje ima vatre.
4. Tokom preseljenja u novi objekat, internet vam je bio u onoj stvari. Još uvijek postoji dosta vaših korisnika koji se žale da je vaš internet loš/lošiji od konkurencije. Manje priče, više rada pa ćete izbjeći pljuvačine.
5. Možeš ti hvaliti svoju digitalu koliko hoćeš (dobra je, gledao sam kod buraza), ali mnogo više vaših korisnika se žali na kablovsku nego na m:tel-ov IPTV. To je činjenica na terenu. Otiđi nekome u stan pa objasni mu to što si gore otkucao na tastaturi.

Pozdrav mojim dobrim kolegama u Elti i želja da im posao krene sve bolje i bolje. Sve navedeno je samo prijateljski pokušaj da vam skrenem pažnju na greške kako biste se popravili.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 18:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2009, 19:48
Postovi: 362
Lokacija: Banja Luka
ma @Evian mozda i radi kod njih :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 18:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Jun 2011, 13:37
Postovi: 15
Ташко je napisao:
Pose*em se na Eltu.
I otkud ti znas da m:tel nelegalno pusta Arene? Sto ne prijavis to ako si siguran.


Neka prijavi neko Eltu ako zna da pusta nelegalno arene. Ako ih pusta elta onda ih i mtel :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 18:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Jao logike, na nivou Mastera Cobre.
Ja nisam rekao da Elta pusta nelegalno. Nego si ti rekao da mtel pusta Arene "van zakona".
Pa sam te ja pitao zasto ih ne prijavis.
A ti meni odgovoris:

"Neka prijavi neko Eltu ako zna da pusta nelegalno arene. Ako ih pusta elta onda ih i mtel "

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 18:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Jun 2011, 13:37
Postovi: 15
dtb_pro je napisao:
evian8765 je napisao:
Govoriti da je eltina digitala losijeg kvailteta od iptv po telefonskom kablu to je potpuno smijesno, obrnuto je i to se moze lako utvrditi.


Prijatelju, lijepo je to što se boriš za svoju firmu i cijenim to. Ali potrebno je imati i dozu objektivnosti i spremnosti na kritike da bi te neko ovdje ozbiljno poslušao. Ja lično sam se nadao da će mi kroz naselje proći Elta da se prebacim na vas, ali nije. Znači nisam protiv vas, već naprotiv. Ali dozvoli:

1. Ne brini se ti za m:tel. Niko njima ništa neće što oni nešto rade "nelegalno". Oni nisu legalno ni prodani/kupljeni, legalno nemaju pravo na svaku paricu telefona koje koriste samo za sebe jer svako je svoju paricu svojim novcem plaćao, legalno nemaju oni pravo da exluzivno ubiru RTV taksu (ne ubiru oni, ali preko njih ide, što znači da beru jedan dio) i mnogo toga još. Ali takva nam je država, stoga se ti za m:tel ne brini.
2. Vi imate "dogovor" sa Arenom. Dogovor nije isto što i ugovor. Dogovor se prekine za tren oka, ugovor ne. Dogovor nije garancija.
3. Kolaju priče da ne plaćate redovno/nikako ne plaćate određenim kućama prikazivanje njihovih kanala. Priče su priče, ali gdje ima vatre.
4. Tokom preseljenja u novi objekat, internet vam je bio u onoj stvari. Još uvijek postoji dosta vaših korisnika koji se žale da je vaš internet loš/lošiji od konkurencije. Manje priče, više rada pa ćete izbjeći pljuvačine.
5. Možeš ti hvaliti svoju digitalu koliko hoćeš (dobra je, gledao sam kod buraza), ali mnogo više vaših korisnika se žali na kablovsku nego na m:tel-ov IPTV. To je činjenica na terenu. Otiđi nekome u stan pa objasni mu to što si gore otkucao na tastaturi.

Pozdrav mojim dobrim kolegama u Elti i želja da im posao krene sve bolje i bolje. Sve navedeno je samo prijateljski pokušaj da vam skrenem pažnju na greške kako biste se popravili.


E ovako. Ugovor isto tako postoji, dogovor je bio o tome da budu arene besplatne :wink:
Ako mislis na sport klub, tu tvrde da ne vrse legalnu distribuciju kanala. Ali brzo je sport klub odustao jer elta ima ugovor sa sport klubom koji je objavljena sajtu.
Naravno da ce biti veci procenat nezadovoljih korisika kod elte jer elta i ima 10 puta vise korisnika nego mtel.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 18:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Jun 2011, 13:37
Postovi: 15
Ташко je napisao:
Jao logike, na nivou Mastera Cobre.
Ja nisam rekao da Elta pusta nelegalno. Nego si ti rekao da mtel pusta Arene "van zakona".
Pa sam te ja pitao zasto ih ne prijavis.
A ti meni odgovoris:

"Neka prijavi neko Eltu ako zna da pusta nelegalno arene. Ako ih pusta elta onda ih i mtel "


Moj odgovor je bio vezan na odgovor wizzy_ bl koji je rekao da elta pusta nelegalno arene. Zato sam napisao ako ih elta onda ih i mtel. A u stvarnosti i elta i mtel imaju ugovor :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 18:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
http://www.tvarenasport.com/formular.html

Zašto tu vidim logo od m:tela, a ne vidim logo ol Elte? ;)

A po pitanji HD kanala... OK, HD kanali idu u H.264 (i moraju; niko ne emituje HD sa MPEG-2), ali kod njih i SD kanali idu u tom kodeku... kad ste toliko orijentisani kvaliteti, zašto nemate sve u MPEG-4, a ne u MPEG-2???

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 18:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Jun 2011, 13:37
Postovi: 15
<Enter_name> je napisao:
http://www.tvarenasport.com/formular.html

Zašto tu vidim logo od m:tela, a ne vidim logo ol Elte? ;)

A po pitanji HD kanala... OK, HD kanali idu u H.264 (i moraju; niko ne emituje HD sa MPEG-2), ali kod njih i SD kanali idu u tom kodeku... kad ste toliko orijentisani kvaliteti, zašto nemate sve u MPEG-4, a ne u MPEG-2???


Zato jer ovi iz RS koji su gore naplacuju svojim korisnicima arene, a to je mtel i radio do sada tako i svi koji su sajtu. A inace jos nekoliko kablovskih operatera ima u ponudi arene i nemaju logo na sajtu. Kad bude i elta naplacivala arene nekad tada ce biti njen logo tamo. A zato kako vidim non stop idu reklame o areni sport na elti tv i elti hd :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 19:06 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Nisi me baš nešto ubjedio...

Slika

Isto tako, i m:tel i BLIC.NET trenutno puštaju besplatno Arenasport kanale (ovi drugi čak u HD-u), a ipak se navode na sajtu... kako to objašnjavaš?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 19:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Jun 2011, 13:37
Postovi: 15
<Enter_name> je napisao:
Nisi me baš nešto ubjedio...

Slika

Isto tako, i m:tel i BLIC.NET trenutno puštaju besplatno Arenasport kanale (ovi drugi čak u HD-u), a ipak se navode na sajtu... kako to objašnjavaš?


TRENUTNO pustaju besplatno. Elta vec cijelo vrijeme. Zato jer mtel i blic od pocetka naplacivale su arene a sada imaju besplatno jer je postignut isti dog da puste besplatno zbog reklame arene. A inace lako mozes provjeriti, pisi na arenu tv i pitaj dali elta legalno emituje arene. Moze? Javi odgovor :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 19:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Jun 2011, 13:37
Postovi: 15
Evo jedan primer. Hs kablovska. Imaju beslatne arene a nemaih na sajtu.

http://hs-hkb.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 19:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Druže, ne borim se ja da pobijem tvoje tvrdnje koliko se ti boriš iz petnih žila da prikažeš Eltu (u kojoj najvjerovatnije radiš, inače ne vidim razloga zašto bi ovo radio) kao superiornog kablovskog/internet/telekom operatera (što je, naravno, vrlo daleko od istine); ja samo iznosim činjenice koje zapažam kao obični korisnik. Isto tako, ovdje ne piše da su Arenasport programi besplatni kod HS-a...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
ljudi moji...ne mogu previse tipkati ovako preko telefona,na godisnjem odmoru...uglavnom,ako ce arena biti besplatna STALNO na elti..to je pohvalno,...za nelegalne arene sam cuo po gradu/forumima!za kvalitetu slike i dalje stojim,da iptv ima bolju sliku nego elta,bar na mom panasonic plazma prijemniku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 22:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
i da se razumemo...nisam protiv elte,kao svaki ekonomista radujem se trzisnoj konkurenciji!medjutim,ovakvim stavom,meni kao potencijalnom korisniku(koji trazi bolje-jeftinije) dizes zivac...ovakvim izlaganjem, sto mene inace nervira,iako ce to neki nazvati marketingom...jednostavno ne postizes cilj,bar ne na ovakvim mestima,gde su citaoci uglavnom upoznati sa materijom! nisi iznio neistine ,ali si ih upakovao tako da mi je muka..cinjenica jeste da elta ima telefoniju(zaboravio si napisati unutar njihove mreze) itd !zelim elti puno srece u buducnosti,ali i dalje tvrdim da mtel ima bolju uslugu kad je net/tv/telefonija u pitanju...mozda nisu jeftiniji,ali cu uvek malo vise platiti za kvalitet..pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 23:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
Мене само занима када ће Елта и Анекс постати конкуренција једни другима на пољима кабловске телевизије и кабловског интернета... ?

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 27 Jun 2011, 23:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Nikad, a možda ni tad (nažalost) :(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 28 Jun 2011, 00:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
evian8765 je napisao:
Evo jedan primer. Hs kablovska. Imaju beslatne arene a nemaih na sajtu.

http://hs-hkb.ba/

nije tacno.
kod njih se arene placaju.Evo sa njihovog sajta:
Spoiler:
Slika
Slika

Osnovni paket 13,5 maraka,a osnovni paket sa arenama 2,3 i 4 je 23,5 maraka.
Prostom racunicom,cena paketa arena sport iznosi 10 maraka.

kiovva je napisao:
Мене само занима када ће Елта и Анекс постати конкуренција једни другима на пољима кабловске телевизије и кабловског интернета... ?

<Enter_name> je napisao:
Nikad, a možda ni tad (nažalost) :(

Da mozemo birati izmedju vise operatera situacija bi mozda bila bolja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISP ponude
PostPoslato: 28 Jun 2011, 19:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Jun 2011, 13:37
Postovi: 15
anoniman je napisao:
evian8765 je napisao:
Evo jedan primer. Hs kablovska. Imaju beslatne arene a nemaih na sajtu.

http://hs-hkb.ba/

nije tacno.
kod njih se arene placaju.Evo sa njihovog sajta:
Spoiler:
Slika
Slika

Osnovni paket 13,5 maraka,a osnovni paket sa arenama 2,3 i 4 je 23,5 maraka.
Prostom racunicom,cena paketa arena sport iznosi 10 maraka.

kiovva je napisao:
Мене само занима када ће Елта и Анекс постати конкуренција једни другима на пољима кабловске телевизије и кабловског интернета... ?

<Enter_name> je napisao:
Nikad, a možda ni tad (nažalost) :(

Da mozemo birati izmedju vise operatera situacija bi mozda bila bolja.



http://hs-hkb.ba/index.php?option=com_c ... t&catid=38

Evo besplatnih arena na hs. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs