banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: PDF politika
PostPoslato: 01 Avg 2010, 02:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
nema me neko vrijeme i dodjem da na politiku postam link i ne mogu da otvorim novu temu. sto je najgore ne mogu ni da odgovaram na druge teme!

sta se desava? citao sam neka "nova" pravila ali nisam skontao zasto ne mogu postat i koliko postova moram napraviti da mogu postat. mozda da dubim na glavi 15min pa probam ponovo?

hvala na odgovorima

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 01 Avg 2010, 07:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Jednostavno zatrazi pristup podforumu. (korisnicki kontrolni panel > korisnicke grupe)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 01 Avg 2010, 07:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
hvala!

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 03 Nov 2010, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Pozdrav,
Da li ja mogu dobiti pristup na politiku ? Poslao sam zahtjev, iako nemam 200 postova.
Nema smisla da spamujem forum samo da bih nagurao na neki broj.

Hvala.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 03 Nov 2010, 13:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ne možeš jer to onda ne bi bilo fer prema onim forumašima koji sučekali da naguraju brojku od 200 postova.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 04 Nov 2010, 00:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
_zoka je napisao:
Ne možeš jer to onda ne bi bilo fer prema onim forumašima koji sučekali da naguraju brojku od 200 postova.


А како су неки могли онда да упадну кад нису имали тај број?

Рецимо онај Којадиновић (који је у принципу био спамер до избора а онда је испарио) или онај лик што је отворио тему о Грцима и Младићу (пошто видим да има само 6 уписа).

Ево, мени се јавио један дечко на пп. Хрват, каже узео би учешће у актуелној теми на политици а не може да пише а било би добро када би и неко из тог народа у дискусији заступао њихове ставове.

А управу је и овај дечко што је рекао да би било глупо да спамује сада само да би стигао до 200 уписа.
Мислим да је најлакше некоме одузети право на писање уколико се покаже да није адекватан.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 04 Nov 2010, 00:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
U par slucajeva je napravljen izuzetak (neko ko je dugo na forumu i koje brisanjem kompletne politike v1 (sa preko 100000 postova) izgubio svoju kvotu za pristup ovom podforumu ili npr u slucaju Pedje Kojovica), a taj sa 6 upisa nije temu otvorio na politici nego na jednom od drugih podforuma pa ju je moderator tog podforuma s obzirom da joj tamo nije bilo mjesto prebacio na politiku.
Kvota od 200 postova daje uslov za prijavljivanje za ucesce u podforumu, ali ga i ne garantuje. Na moderatoru podforuma je da (ne)odobri ucesce.
Taj decko koji se tebi Silvio javio na PP je dobrodosao da diskutuje na ostalim poljima dok ne postane podoban za ucesce na politici. On je mozda taj koji bi korektno diskutovao, ali na njega takvog dolazi sigurno 10 ljudi koji bi na politici napravili najobicniji rsum kao sto je to slucaj bio sa politikom v1. Dakle, sistem kao sistem pisanja po politici ostaje i zasad, jer smatramo da funkcionise, se nece mijenjati.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 04 Nov 2010, 01:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
@_zoka
Jedan od moderatora mi je vec objasnio kako stvari funkcionisu, tako da, hvala na trudu.

@Silvio
Ja nisam nikakav decko, ja sam prije ciko, u petoj deceniji zivota. :)
U svakom slucaju hvala sto se zauzimas za moj cause.

.....
Meni nije nikakav problem da diskutujem o politici na desetinama ostalih foruma, problem je u tome sto je ovaj forum jedini na kojem se moze procitati relevantno misljenje o nekim temama koje mene zanimaju.

Nacin na koji uredjujete forum vjerovatno zavisi o dostupnosti moderatora i njhovom slobodnom vremenu. Nije lako drzati sve na uzdi, ukoliko se zeli drzati civilizovan nivo rasprave medju forumasima. Evo recimo, ja sam registrovan vec dvije godine, i osim nekoliko obrisanih postova mislim da nisam pravio probleme, niti narusio nivo na bilo kojoj temi na kojoj sam ucestvovao.
Posjecenost i kvalitet nekog foruma u velikoj mjeri zavisi od moderacije i odnosa prema korisnicima. Ja sam vec nekih desetak godina clan jednog bosnjackog foruma, koji se zahvaljujuci losoj moderaciji sveo na 1 post dnevno od nekih 300 u prosjeku. Jos uvijek ponekad "navratim" tamo, ali sve rjedje i rjedje, jer o temama koje me zanimaju mogi raspravljati na kvalitetnijem mjestu, sa kvalitetnijim diskutantima.

Ne zelim reci da ovdje moderatori rade lose, do sada nisam stekao takav utisak. I ovo pravilo o 200 postova je, pretpostavljam, smisljeno da bi se moderatorima olaksao posao, i sacuvao nekakav nivo.

Ali moram priznati, "ne bi bilo fer prema ostalima koji su cekali . . . " meni kao starijem ciki zvuci smijesno, ipak je ovo samo forum, nije recimo CIPS pa da nije fer ako neko prodje preko reda. :)
Ne vjerujem da cu vise pisati na ovu temu, osim u slucaju da neko ospori nesto od stvari koje sam rekao.
A traziti pristup na politiku sigurno vise necu ni jednom.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 04 Nov 2010, 01:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
S obzirom na to da si registrovan tek 2 godine i nisi imao uvid u situaciju kakva je na politici bila prije uvodjenja ovog pravila ne moze ti ni biti 100% jasno zasto je ono na snazi.
U jednom momentu je taj podforum aktivno moderisao tim od 8 ljudi i ni tada se nije moglo stati u kraj raznoraznim bljuvotinama koje su se tamo pisale.
Zao mi je sto ovo pravilo nekima ne odgovara, ali ako 'zrtvovanje' par kvalitetnih diskutanata znaci 'mir' i poboljsanje u odnosu na predjasnje stanje - onda ce tako i biti.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 04 Nov 2010, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Roker nisam se ja zauzimao za tebe licno (meni se na pp) javio jedan drugi lik.

Mislim da bi administracija mogla da razmisli o spustanju tog novu sa 200 na npr. 100 upisa. Vec nakon 100 upisa moze da se stekne misljenje o nekome kao diskutantu.
Podrzavam ovo pravilo da se prvo forumas dokaze na neki nacin pa da udje na politiku (mada pitam se za neke od kuda tamo), ali mozda bi trebalo spustiti taj prag upisa.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 04 Nov 2010, 22:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...ko sto corba kaze-pravila, pravila...mislim da je mnogo 200 postova da se utvrdi da li je neko normalan da bi bio na politici...predlazem manje kvote...ako uprska, lako je banovati...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 06 Dec 2010, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Kvota za pristup na podforum Politika v2.0 je smanjena sa 200 na 100 postova.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 07 Dec 2010, 03:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Подлегли сте спољњем притиску :D

Добра је одлука. :)

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 08 Dec 2010, 23:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...nije mi bila namera da pritiskam...mislim da je razumno...meni treba tri-cetiri meseca da napisem toliko...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 31 Maj 2011, 20:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2010, 08:17
Postovi: 1720
Lokacija: Republika Srpska
Zašto ne mogu pristupiti na "politiku" ?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 31 Maj 2011, 20:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Da tema ima 32 stranice shvatio bih zasto to pitas, ali zar jednu stranicu ne mozes procitati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 21 Feb 2013, 16:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Feb 2013, 16:35
Postovi: 2
Tek sam se registrovala i vidim da nemam mogucnost postiranja na PDF Politika. Moze li objasnjenje zbog cega je to tako? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 21 Feb 2013, 17:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Citiraj:
Novi registrovani korisnici na forumu, mogu da zatraže članstvo, tek kada ispune kvotu od 100 postova na forumu. Članstvo u grupi odobrava administracija foruma, na zahtjev korisnika.
http://banjalukaforum.com/viewtopic.php?f=50&t=35985

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 21 Feb 2013, 17:14 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Feb 2013, 16:35
Postovi: 2
_зока je napisao:
Citiraj:
Novi registrovani korisnici na forumu, mogu da zatraže članstvo, tek kada ispune kvotu od 100 postova na forumu. Članstvo u grupi odobrava administracija foruma, na zahtjev korisnika.
http://banjalukaforum.com/viewtopic.php?f=50&t=35985

Hvala lijepo na obrazlozenju.
S obzirom da mene intersuje iskljucivo politika i kako mi nije omogucem pristup na istu, ja nemam sansi da ostvarim kvotu od 100 postova na forumu jer ne zelim da postiram po temama koje me ne interesuju.

U svakom slucaju hvala. Greska je moja. Trebala sam as informisati o pravilniku prije registracije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PDF politika
PostPoslato: 23 Dec 2015, 20:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Када ће ми бити омогућено писање на политици?
Послао сам онај некакав захтјев, па прешао сам и ту магичну бројку постова. Истина још сам поносни националиста, окренут десно и љубитељ лијепог женског деколтеа.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs