banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Okt 2010, 14:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Ne moze 4ka na 3g?

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2010, 15:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Moze, ali nema pola funkcija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2010, 09:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Zasto? Zbog sporosti 3ga?

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2010, 10:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa ne podrzava neke opcije, multitasking i slicno... Pre svega zbog malog RAM-a. 3g ima (ako se ne varam) 128MB rama i ne znam koju brzinu procesora, 3Gs 256MB rama i 600MHz procesor, a i4 512MB RAM i 1GHz procesor... Ja ako ne iskljucim neke opcije zna mi ponekada prijaviti da telefon radi na malo memorije i ga moram restartovati, ali samo udjem u multitasking i iskljucim neke programe...

Kada je izasao iOS 4 pisalo je koje stvari ne rade na 3G...

Hoces kupiti od mene 3Gs :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2010, 15:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nokia C5-03 sa Ovi maps servisom

Kompanija Nokia je predstavila C5-03 smart telefon koji, pored Ovi servisa, donosi pogodnosti Wi-Fi podrške i brzog povezivanja.

Nokia C5-03 je stilizovani smart telefon sa ekranom osetljivim na dodir, a biće dostupan u nekoliko boja. Telefon dolazi sa preinstaliranim besplatnim Ovi maps servisom i glasovnom navigacijom koja pokriva gotovo 80 zemalja.

Najnovija verzija Ovi Maps aplikacije (dostupna preko Nokia Beta Labs) uključuje i informacije o javnom transportu kao i opcije koje korisnicima omogućuju da saznaju koje lokacije imaju najviše pozitivnih koemntara na Facebooku ili Ren Ren mreži.

"Novi Nokia C5-03 smart telefon donosi pogodnosti Ovi servisa koje uključuju navigaciju, e-mail, muziku i još mnogo toga po veoma prihvatljivoj ceni. To su one mogućnosti koje će voleti svi korisnici, bez obzira na starosnu i demografsku grupu kojoj pripadaju," kazao je Džo Harlou, šef odeljenja za smart telefone kompanije Nokia.

"Ovaj uređaj izgleda odlično i donosi praktične pogodnosti kako tinejdžerima koji vole muziku i socijalno umrežavanje, tako i starijim korisnicima koji žele da koriste i druge aplikacije."


Sa Symbian platformom, osnovni ekran ovog telefona se lako može podešavati kako bi se omogućio brz pristup kontaktima, e-mail nalogu ili raznim drugim aplikacijama iz bogate palete aplikacija dostupnih preko Ovi Store servisa.

Korisnici Nokia C5-03 smart telefona mogu i lako, preko Ovi Mail servisa, podesiti besplatni e-mail nalog koji obezbeđuje kompanija Nokia, ali i druge naloge kao što su Yahoo Mail ili Windows Live Hotmail.

Očekuje se da će Nokia C5-03 biti dostupna u četvrtom kvartalu 2010. godine po osnovnoj ceni od 170 EUR bez taksi i poreza.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2010, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Hertzog je napisao:
Pa ne podrzava neke opcije, multitasking i slicno... Pre svega zbog malog RAM-a. 3g ima (ako se ne varam) 128MB rama i ne znam koju brzinu procesora, 3Gs 256MB rama i 600MHz procesor, a i4 512MB RAM i 1GHz procesor... Ja ako ne iskljucim neke opcije zna mi ponekada prijaviti da telefon radi na malo memorije i ga moram restartovati, ali samo udjem u multitasking i iskljucim neke programe...

Kada je izasao iOS 4 pisalo je koje stvari ne rade na 3G...

Hoces kupiti od mene 3Gs :D



Necu. Imam buraza u usa :D

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2010, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... otage.html


Prejako!!! Lik zakacio iPhone za meteroloski balon, pustio ga da snima... Al ce Apple da ga nagradi za ovu reklamu, prvi iPhone u svemiru :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2010, 10:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Beli iPhone 4 stiže sa prolećem


Kompanija "Epl" (Apple) je objavila da još jednom odlaže lansiranja na tržište telefona iPhone 4 u beloj boji, koji bi u prodaji trebalo da se pojavi, kako je najavljeno u San Francisku, tek tokom proleća iduće godine.

iPhone 4 se na tržištu pojavio u junu, a model u beloj boji je bio najavljen za mesec jul. Međutim, to se nije dogodilo, a iz "Epla" su prvo rekli da će beli iPhone stići krajem 2010, zatim početkom 2011, a sada tek na proleće.

"Žao nam je što smo opet razočarali naše klijente", kaže portparolka "Epla" Trudi Miler, ali ne daje i objašnjenje zašto je opet došlo do odlaganja.

Kompanija je samo navela da je uređaj u beloj boji komplikovaniji za izradu nego što se prvobitno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2010, 19:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Jul 2009, 21:45
Postovi: 551
Seru.... Jes problem promjeniti okvir u bijelo... Samo pišu da bi imali razloga da bude skuplji od običnog....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2010, 22:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Navodno, kako sam cuo, problem je sto taj kineski dobavljac delova, ne moze da uskladi boju oklopa i "Home" dugmeta, a valjda ovi iz Apple perfekcionisti pa zele da to bude tip-top


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2010, 11:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Nakon višestrukih odlaganja, Sony Ericsson XPERIA X10, X10 mini i X10 mini pro dobijaju update Androida na verziju 2.1 (Éclair) u nedelju naveče...

XPERIA Software Update

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2010, 14:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d09yWG2fSBg[/youtube]

:D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2010, 17:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Elektronski mediji širom Evrope javljaju da su mnogi vlasniciiPhonea danas zakasnili na posao, jer budilnik na njihovom telefonu nije automatski "provalio" da je sat prešao u režim zimskog računanja vremena. Naime, iako se sat telefona automatski podešava, unapred podešeni alrami, zbog greške u softveru, to ne mogu da "isprate". Apple, naime, još uvek nije ispravio ovaj bag, iako je pre mesec dana izazvao slične probleme u Australiji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 12:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Android u ozbiljnim problemima

Mobilni OS Android svakim danom povećava svoj tržišni udijel i sve više programera ga hvali, no to bi moglo prestati nakon izvješća tvrtke Coverity koja se bavi informatičkom zaštitom. Središnji dio sustava, tzv. krenel, je navodno pun bugova, a njih 88 predstavljaju veliku opasnost koja bi se mogla iskoristiti za izvlačenje i iskorištavanje korisnikovih osobnih podataka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 22:54 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Android koristi Linux kernel, tako da bi ovo značilo da svaka Linux distribucija ima ove propuste što naravno nije tačno (poznavajući dinamiku rješavanja ovakvih problema kod Linuxa). Ako i postoje u verziji koja se upotrebljava, apdejt na noviju verziju rješava problem...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2010, 18:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Symbian pod kontrolom Nokie od aprila 2011.


Finska Nokia je saopštila da će od aprila 2011. godine preuzeti kontrolu nad razvojem operativnog sistema za mobilne telefone Symbian, koji je dosad bio besplatan.

Finska kompanija je precizirala da će Symbian Foundation koja okuplja više kompanija iz tog sektora, od aprila sledeće godine biti zadužena samo za upravljanje licencnim pravima na taj softver.

Symbian, platforma koju pre svega koristi Nokia, i dalje je korisnički program na prvom mestu u svetu, sa tržišnim udelom od 37 odsto u trećem tromesečju ove godine.

Dominaciju ovog OS su, međutim, u velikoj meri tokom poslednje dve godine ugrozio Android platforme kompanije Google koje su u trećem tromesečju ove godine dostigle tržišni udeo od 17 odsto, i Apple platforme, objavio je istraživački kabinet Canalys sa sedištem u Velikoj Britaniji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2010, 08:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2005, 18:04
Postovi: 597
Lokacija: BL
Hertzog je napisao:
Android u ozbiljnim problemima

Mobilni OS Android svakim danom povećava svoj tržišni udijel i sve više programera ga hvali, no to bi moglo prestati nakon izvješća tvrtke Coverity koja se bavi informatičkom zaštitom. Središnji dio sustava, tzv. krenel, je navodno pun bugova, a njih 88 predstavljaju veliku opasnost koja bi se mogla iskoristiti za izvlačenje i iskorištavanje korisnikovih osobnih podataka.


<Enter_name> je napisao:
Android koristi Linux kernel, tako da bi ovo značilo da svaka Linux distribucija ima ove propuste što naravno nije tačno (poznavajući dinamiku rješavanja ovakvih problema kod Linuxa). Ako i postoje u verziji koja se upotrebljava, apdejt na noviju verziju rješava problem...


Mislim da je ovdje riječ o nekom kontra-marketingu... recimo, neka kompanija (da ne prozivamo) plati neku pristojnu svotu časopisu da objavi vijest da je kernel Androida pun bugova...

_________________
Life would be much easier if I had the source code!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2010, 14:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Feb 2010, 14:31
Postovi: 62
AlexM je napisao:
A perverzije od Mozilla-nog telefona.


sve je to tako dok je Concept, cim on izadje bice ko i ostali telefoni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2010, 19:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Sony Ericsson XPERIA X12 (codename ANZU)

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2010, 18:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Pokušaj br. 2: Google Nexus S

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1563 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs