banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 342 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Apr 2010, 13:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Европа се уједињује, границе нестају, но истовремено на изборима у појединим земљама Европске уније (ЕУ) све веће успехе бележе десне оријентисане народњачке партије, констатују коментатори. Екстремна десница је ушла у мађарски парламент, на регионалним изборима у Француској добро је прошао Национални фронт Жан-Марија Лепена, у Италији јача Северна лига, у Холандији Партија слободе антиисламисте Герта Вилдерса. У чему је тајна успеха деснице у Европи, питају се коментатори наводећи да је десница у успону како у некадашњем западном, тако и у бившем источном блоку, да им је заједничка тачка истицање националног, али да се у испољавању непријатељства према свему страном међусобно разликују и понегде "за длаку" од ставова екстремне деснице која отворено заговара непријатељство. Лидер Фидеса Виктор Орбан однео убедљиву победу На пример, на недавно одржаним изборима у Мађарској победио је Савез демократске омладине (Фидес) који је наклоњен стереотипима непријатељства према Европи и странцима, као и странка екстремне деснице Јобик, која је, такође, забележила успех и ушла у парламент, навео је немачки државни радио "Дојче веле". Исти стереотипови су утицали и на изборне успехе десничарских странака: Северна лига у Италији, Партије слободе у Холандији, Националног фронта у Француској ...
"И десни екстремисти и популисти имају проблема кад је у питању Европа. Они се против ње боре, они не желе наднационалну политичку творевину као што је ЕУ. Они желе Европу националних домовина, желе задржати идентитете појединих земаља. Апсурд је тај да су десни екстремисти покушали да се уједине у један посланички клуб у ЕП, што им није успело јер су им међусобне разлике једноставно превелике", рекао је Капуст за "Дојче веле".

У Италији је нешто другачија ситуација. Док мање и неетаблиране екстремистичке странке врло брзо нестају с политичке сцене, често у вртлогу разних финансијских и корупцијских афера, дотле већим и умеренијим народним странкама успева да без проблема преброде све скандале, за шта је пример управо италијански премијер Силвио Берлускони који је, урпкос очекивањима, опстао на недавним изборима. "Берлусконијева странка је, у ствари, лоше прошла на изборима. Нису победили његови противници него његови партнери попут Северне лиге.

Успех холандског десничарски оријентисаног политичара Вилдерса, коментатори виде у његовом ставу против дизања џамија широм Европе, у чему има истомишљенике у Немачкој и у Швајцарској, где су грађани на референдуму гласали против џамија. "Успон екстремне деснице позива на опрез, али нема разлога за панику", сматра Мајкл Барли, аутор књиге "Трећи рајх: нова историја" који сматра да данас живимо у другачијем свету у којем се десне странке другачије организују него у време 30-их и израстања нацизма и фашизма из покрета народњака у Хитлеровој Немачкој и Мусолинијевој Италији.

Прерано је давати прогнозе да ли ће десничарске партије које су добро прошле на изборима у Европи оставити било какав историјски траг и да ли ће представљати претњу умереној политици у читавој Европи, сматра Барли, наглашавајући да је "истина да су партије десног центра добро прошле" , али и да су се "где год су претходних година дошле на власт, показале као жалосно неспособне и беживотне, и нису поновиле успех". Он, ипак, сматра да партије деснице знају да еволуирају, док левица игра на карту страха од фашизма и из тога црпе нову снагу.

Да ли овај пораст десничарских партија у ствари говори да је Европа мјесто где се не може градити наднационална "држава"?
Многи економски аналитичари прогнозирају распад ЕУ јер велике и богате државе не желе да за собом вуку мале и сиромашне..
Да ли ово значи да Европа не жели странце, исламисте и џамије у њој?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2010, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Успеси десничарских странака у Европи су пре свега продукт лоше политике левице односно тзв социјалдемократских странака које буквално претерују са мултиетничности, мултикултуром и сличним будалештинама. Они буквално терају људе да гласају за десницу. Ако, само тако.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2010, 14:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2006, 14:55
Postovi: 79
Lokacija: Rosulje
Odlican post i vrlo relevantan za nas. Tesko je reci sta ce se desiti.Sta je sigurno nastavice se priliv stranaca u Evropu to niko ne moze vishe zaustaviti, tako da je vrlo moguce da nazalost desne stranke josh dobiju na snazi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2010, 14:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Silvio Dante je napisao:
Успеси десничарских странака у Европи су пре свега продукт лоше политике левице односно тзв социјалдемократских странака које буквално претерују са мултиетничности, мултикултуром и сличним будалештинама. Они буквално терају људе да гласају за десницу. Ако, само тако.

Upravo sam ovo hteo napisati kada sam procitao naslov teme... Jednostavno losa politika je dovela do toga, povrh svega u svetu traje velika ekonomska kriza, a kako je levica na vlasti, tako su oni odgovorni za ovo stanje, a sve to dovodi do povecane podrske desnicarskim strankama...

@Clear...
I dobijace desnicari na snazi jer je ova politika suplja, a ako desnicari preuzmu vlast u nekim vodecim zemljama EU, lako moze doci do raspada te zajednice... Ekstreman primer ali lako moguc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2010, 15:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Mar 2008, 15:42
Postovi: 1369
Lokacija: Republika Srpska
Silvio Dante je napisao:
Успеси десничарских странака у Европи су пре свега продукт лоше политике левице односно тзв социјалдемократских странака које буквално претерују са мултиетничности, мултикултуром и сличним будалештинама. Они буквално терају људе да гласају за десницу. Ако, само тако.
=D>

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JzvLxu-a ... re=related
NEKO U ŠEŠIRU NEKO NA PEHARU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2010, 17:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Hertzog je napisao:
Ekstreman primer ali lako moguc

Po meni vrlo moguć,samo ja ne vidim toliku krivicu u "multietničnosti" koliko u lošoj ekonomskoj situaciji.U vrijeme krize uvijek isplivaju desno orjentisane stranke koje nude rješenja "preko noći" u vidu protjerivanja stranaca,ograničavanju doseljavanja emigranata i sl.Uvijek je lakše okriviti strani faktor nego priznati i svoju krivicu.Uostalom,vijekovima je Evropa iskorištavala zemlje trećeg svijeta.Neka sada one iskorištavaju nju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 14:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
_zoka je napisao:
Hertzog je napisao:
Ekstreman primer ali lako moguc

Po meni vrlo moguć,samo ja ne vidim toliku krivicu u "multietničnosti" koliko u lošoj ekonomskoj situaciji.U vrijeme krize uvijek isplivaju desno orjentisane stranke koje nude rješenja "preko noći" u vidu protjerivanja stranaca,ograničavanju doseljavanja emigranata i sl.Uvijek je lakše okriviti strani faktor nego priznati i svoju krivicu.Uostalom,vijekovima je Evropa iskorištavala zemlje trećeg svijeta.Neka sada one iskorištavaju nju.


Zadnja recenica je i moje misljenje, tj. sami su sebi krivi, kad im je trebalo jeftine radne snage, tad smo im mi i Turci bili dobrodosli, sad kad su se Turci namnozili, sad im smetaju. Ja ih potpuno razumijem i zasto im smetaju, samo sada nemaju nikakve mehanizme da iz zaustave, jer vecina od njih ima drzavljanstvo, u ovom konkretnom slucaju Austrije ili Njemacke.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 15:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ma ja sam konkretno mislio na Afriku i Aziju ali može i Turska...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2010, 22:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
ево десничари побједили и у Шведској..
како рекоше на вијестима, десничарски талас прелази преко Европске Уније..
људи долазе себи :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 07:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
АЛЕКСАНДАР je napisao:
ево десничари побједили и у Шведској..
како рекоше на вијестима, десничарски талас прелази преко Европске Уније..
људи долазе себи :)


Sta su pobijedili? Na vlasti su ostali isti koji su bili i prije, a ovi na koje mislis su tek uspjeli preci prag i uci u parlament. Za njih su glasali neobrazovani i zatupljeni, a protiv kojih se inace ovih dana digla kuka i motika... :lol:

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 07:52 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
To su ovi naši glasali za njih.Nema druge...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 10:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
_zoka je napisao:
To su ovi naši glasali za njih.Nema druge...


:lol: Nemoj reci 2 puta da nisu..... znam lika koji je umjesto za Socijaldemokrate (S), uzeo listice od SverigeDemokrata (SD-nacisti), kaze "jbga slicno, a i stavili "namjerno" jedne kraj drugih".... :lol:

Btw, usli su u vlast u komunama gdje je masa stranaca, tj desila se neuspjela integracija, te Svedi koji zive tu ili u blizini svakodnevno osjete sve lose stvari sa strancima koji su izvan sistema... Takodje u zabitima, gdje je recesija opalila bolje, te traze krivce u strancima....
Kako god, 5%, nije strasno, a mozda i pomogne u poslu oko ovih "neintegrisanih" , jer ce se vecinske stranke sad bolje truditi da i taj problem efektivno rijese, kako bi izbili argumente do sledecih izbora.....

Silvio Dante je napisao:
Успеси десничарских странака у Европи су пре свега продукт лоше политике левице односно тзв социјалдемократских странака које буквално претерују са мултиетничности, мултикултуром и сличним будалештинама. Они буквално терају људе да гласају за десницу. Ако, само тако.


Ne. Multietnicnost i slicne "budalestine" su tekle i prije ove krize, a stranci i njihova "krivica" su tu na isti nacin kao i zidovi prije WWII - dezurni krivci na koje neki hoce da svale sve probleme .

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 10:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Glupo je da sam sebe citiram ali....
_zoka je napisao:
Hertzog je napisao:
Ekstreman primer ali lako moguc

Po meni vrlo moguć,samo ja ne vidim toliku krivicu u "multietničnosti" koliko u lošoj ekonomskoj situaciji.U vrijeme krize uvijek isplivaju desno orjentisane stranke koje nude rješenja "preko noći" u vidu protjerivanja stranaca,ograničavanju doseljavanja emigranata i sl.Uvijek je lakše okriviti strani faktor nego priznati i svoju krivicu.Uostalom,vijekovima je Evropa iskorištavala zemlje trećeg svijeta.Neka sada one iskorištavaju nju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 10:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
ERROR je napisao:
_zoka je napisao:
To su ovi naši glasali za njih.Nema druge...


:lol: Nemoj reci 2 puta da nisu.....

To su oni uradili da si naprave što "domaćiji" ambijent....Nostalgija,jbg....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 10:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Desničari prolaze, jer se ljudi osjećaju otuđenim. Otuđeni smo jedni od drugih, otuđeniji nego ikad. U kolektivnom nesvjesnom (Jung) postoji momenat čopora.. udruživanja.. zajednice.. To povlači momenat kompeticije "Mi protiv njih".. "Naši protiv vaših". Ljudi su željni zajedništva, skupljanja, salijevanja (kao stoka u torove). To se najbolje postiže osvješćenim nacionalizmom.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2010, 11:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Mislim da je sasvim normalno da se pojavljuju ovakve stranke, jer domicilni su vjerovatni počeli da osjećaju nelagodu kako se povećava broj stranaca, pogotovo onih koji imaju visok natalitet i pripadaju zatvorenim zajednicama koje ne žele da se integrišu.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 01:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Citiraj:
Ne. Multietnicnost i slicne "budalestine" su tekle i prije ove krize, a stranci i njihova "krivica" su tu na isti nacin kao i zidovi prije WWII - dezurni krivci na koje neki hoce da svale sve probleme .


Нема шта неко да сваљује проблеме на странце. Странцу у земљама ЕУ јесу проблем. Поготово странци исламске вероисповести. И то поткерпљују све анализе и статистике.
Приде партије социјал-демократске оријентације су изгубиле компас и више не знају где ударају.
Сваки нови избори широм Европе нам то показују (Словачка, Мађарска, Аустрија, Немачка, итд.)

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Fascinantno je da ima toliko tipova koji se još uvijek lože na Mein Kampf.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 17:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nije poenta Mein Kampf, vec stanje u svetu... Levicarske stranke uvek guraju za ravnopravnost svih gradjana, ogromna gradjanska prava svim doseljenicima i onda, kada narod vidi da gubi radna mesta zbog "stranaca" i kada primete da im opada zivotni standard, odmah se priklone desnicarskim partijama jer se one bore za drugacije ciljeve, tj. vise se zalazu za domace stanovnistvo i nemaju bas neku pozitivnu sliku o imigrantima... Tako je svugde, kada god dodju krizna vremena, ljudi se okrenu desnici


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
STRATOKASTEL je napisao:
Fascinantno je da ima toliko tipova koji se još uvijek lože na Mein Kampf.


Нема то никакве везе са мајн кампфом.
Исто као што данашња левица (велики део исте) нема везе са комунизмом.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 342 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs