banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jun 2010, 22:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Ima li ga gdje u Banjaluci, a da se moze reci da je dobar?
Ja znam za onaj iza RK Adria (cini mi se da se zove "016" - to je valjda pozivni broj za Leskovac). Par puta sam tamo jeo gurmansku pljeskavicu i bila je stvarno dobra. Ne znam kakav im je ostatak menija, al' sam cuo dosta pozitivnih komentara vezanih za njih.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 22:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
I ostatak menija im je dobar.Čak odličan.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Moj brat se kune u njih, znači da su dobri. :D Ne znam da još negdje u BL ima nešto slično.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
aaaaaaaaaaa, ocu i ja...
Ima u Capljini, to mi je najblize za Leskovacki rostilj, gurmanska im je dobra, i prave male lepinjice i donesu ti ih vruce... bijela vjesalica isto dobra...
ko o cemu, danas samo pisemo i hrani...
daklem 016...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
"Aca desetka", ulaz na uglu Banskog Dvora. preko puta Langola. Nisam nikad jeo, ali mi je gomila ljudi reklo da je tamo najbolji leskovački roštilj u gradu.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 22:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
U istom ulazu gdje je pekara?

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 23:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Da taj ulaz... Inace svi hvale taj kod Adrie, mislim da osim njega nema nista ni za pomen, a kamo li za pozitivnu kritiku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 23:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
da taj "016" kod Adrie je bas autentican, sto sa hranom, sto sa nevjerovatnom kolicinom muva koje obitavaju svud po lokalu
meni se tu zgadilo pa sam samo kolegi narucivao
nevjerovatno svaki dan je tu bila grupa Kineza koji su se prezderavali (al` bukvalno)
izgleda da im se svidja rostilj :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 23:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
guess who je napisao:
"Aca desetka", ulaz na uglu Banskog Dvora. preko puta Langola. Nisam nikad jeo, ali mi je gomila ljudi reklo da je tamo najbolji leskovački roštilj u gradu.


Za Acu desetku sam i ja cuo (cini mi se da ga je i Vuk_samotnjak spominjao prije nekog vremena na forumu), al' sam totalno zaboravio na njega kada sam otvarao temu :oops:
"016" radi i kucnu dostavu - to im je jos jedna od pozitivnih stvari.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 23:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Citiraj:
Leskovački roštilj na banjolučki način

Srpski užički kajmak, paprike punjene sjeničkim sirom, leskovački ćevapi, ljute papričice i još mnoge druge specijalitete probali su mnogi i uvjerili se u kvalitet i specifičan ukus Acinih ćevapa. Recept svojih ukusnih ćevapa Aleksandar Srdić, zvani "Aca Desetka" vješto čuva, ali nam otkriva ko su mu bili učitelji u pravljenju ćevapa.

"Recept mojih ćavapa je poseban, ali tajna leži u čuvenom leskovačkom roštilju. Veliku zahvalnost dugujem Siniši Milosavljeviću, mesaru iz Leskovca i Vlajki Mitroviću, vlasniku motela "Đep" koji su mi prenijeli svoje znanje. Zahvaljujući njima danas sam već prepoznatljiv u Banjoj Luci. Pored ćevapa, moja žena Dragica i ja pravimo razne vrste srpskih specijaliteta koja potiču iz samog srca Srbije, a posebno spremanje paprika na mnogo načina", rekao je Aca.

Naziv roštiljnice je, kako kaže Aca, nastao po čuvenom roštiljđžiji i ugostitelju iz Beograda "Aci Devetki" kod koga su mnogi omastili brke specifičnim leskovačkim roštiljem.

Nije mi žao što drugi kradu moje ideje nego mi je žao što nemaju svoje.
Nikola Tesla, srpski naučnik (1856-1943)

"Nazvao sam svoju roštiljnicu "Aca Desetka", jer želim da budem prepoznatljiv i izdvojen od velikog niza ugostiteljskih objekata, kao što je to bio "Aca Devetka", a mislim da sam već uspio u tome", kazao je Aca.

U Acinu roštiljnicu svakodnevno dolaze poznata lica, od zlatne generacije rukometaša "Borca", boksera, advokata, doktora, profesora Banjolučkog univerziteta do Vladinih službenika.

"Rukometni Savez hrvatske reprezentacije je uoči prošlogodišnjeg početka priprema reprezentacije za olimpijski turnir u Atini dolazio u roštiljnicu na moje ćevape. S obzirom da im se moj roštilj dopao, nakon povratka iz Atine, gdje su uzeli olimpijsko zlato, ljudi su me zvali da dođem u Crikvenicu da im spremim roštilj na svoj, leskovački način", kaže Aca.

Aca je uspio velikim dijelom ostvariti svoj san. Svojim mamcem, ukusnim roštiljem, okupio je poznata lica na jednom mjestu, u ugodnoj i domaćoj atmosferi svoje roštiljnice.

Na kraju, Aca je skromno rekao da je Banja Luka poznata po tri stvari, a to su Mujini ćevapi, zemljotres koji se desio 1969. i rukometaši "Borca". Želja mu je, kako kaže, da jednog dana Banja Luku pamte i po kvalitetnim i ukusnim "Acinim ćevapima"...


Kad Aca meni i drugu naplati dva tanjira pasulja i dve salate 35km :lol:

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 23:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
KOLIKO!? :o
Pa sta je bilo u tim pasuljima i salatama? :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 23:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
V@nja je napisao:
KOLIKO!? :o
Pa sta je bilo u tim pasuljima i salatama? :lol:


Ma budala ,nisam mu ni platio toliko.Inace Ace ima obicaj naplacivati od oka tako da se pripazite :lol: Ali rostilj je vrh,sto jest,jest 8)

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2010, 23:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
SIJUKS je napisao:

Kad Aca meni i drugu naplati dva tanjira pasulja i dve salate 35km :lol:


Lol
da ste otisli kod Zore (je l` se tako zove ona domaca kuhinja pored Swordfisha?) zena sipa repete dok god mozes da jedes a cijena mizerija :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2010, 00:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
SIJUKS je napisao:
V@nja je napisao:
KOLIKO!? :o
Pa sta je bilo u tim pasuljima i salatama? :lol:


Ma budala ,nisam mu ni platio toliko.Inace Ace ima obicaj naplacivati od oka tako da se pripazite :lol: Ali rostilj je vrh,sto jest,jest 8)


Da, i drug kaže da je njemu tako jednom naplatila od oka neka konobarica što tamo radi :)

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2010, 02:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
nije to bas tako
ja cesto odem kod Ace i evo o cemu se radi
Acina velika porcija je 7 ili 8 KM znaci neka standardna cijena medjutim dmace rakijice u mikro cokanjima i tocena piva su skuplje nego u Zagrebackoj esplanadi tako da svaki put kad moj kum i ja sjednemo na po veliku ceh bude 25-35 KM (po dva aperitiva i po dve pive ) i eto belaja. Znaci ako odete na cevape i kiselo mlijeko cijena ce da bude kao i u svakoj drugoj evabdzinici a da su mu dobri cevapi jesu sto jest jest.

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2010, 08:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Баш хвала на тему!

А коjа jе разлика између лесковачким роштиљем и обичним роштиљем?

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2010, 08:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
V@nja je napisao:
guess who je napisao:
"Aca desetka", ulaz na uglu Banskog Dvora. preko puta Langola. Nisam nikad jeo, ali mi je gomila ljudi reklo da je tamo najbolji leskovački roštilj u gradu.


Za Acu desetku sam i ja cuo (cini mi se da ga je i Vuk_samotnjak spominjao prije nekog vremena na forumu), al' sam totalno zaboravio na njega kada sam otvarao temu :oops:
"016" radi i kucnu dostavu - to im je jos jedna od pozitivnih stvari.


"016" je odličan! Evo i ja ću da se zakunem u njih! Rade kućnu dostavu to jeste istina ali su užasno spori, dok ti donesu hranu pregladniš i više ti nije do jela uopšte. Jedina zamjerka je što su im male porcije, odnosno maleni su oni hamburgeri, a nekome kao što sam ja je najgore kad ti daju nešto što za zub stane... :D

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2010, 08:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Rujo, http://sr.wikipedia.org/sr-el/Лесковачки_роштиљ (zbog cirilice, link ne valja tako da klikanje na njega nece raditi nego se mora kopirati u address bar :?)

Panzer, meni je "016" bukvalno ispod prozora. Opciju da imaju dostavu sam naveo cisto informativno :D
Ne znam kakav je hamburger, ali meni je mala grumanska pljeskavica bila sasvim dovoljna da me zasiti.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2010, 09:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
rujo za nas u BL cevap je sastavljen u "sanzer" po 4 sitna ceva spojena zajedno koje je birvaktile jos davnih 50ih godina proslog vijeka ukalupio i sastavio da ih vise niko ne rastavi Pok. Gosp. Djovani Klaser tadasnji majstor za cevape u hotelu Bosna (Drug Tito je pri svakoj posjeti BL redovno mastrafijo Djovanijeve cevapsonce)

Leskovacki rostilj (ovde se misli na meso koje se nabaci na rostilj ne na samu spravu koja je by the way najbolja ako je radjena u Kosmosu sa rostfrajnim plocama) se uglavnom sastoji od pljeskavica sto obicnih sto gurmanskih tj. punjenih nekad kajmakom nekad sirom i sunkom, vjesalica (komad krmetine) susena i bijela, i ustipci (meso kao za cevape od kojih se prave nesto kao cufte ) u sustini samo obicne i punjene gurmanske pljeskavice i sitni cevapi na komad (u koje se stavlja krmetina za razliku od tradicionalnih banjaluckih )

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2010, 09:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Хвала, схватила сам!

љут, има пуно поврћа и састоји се од чевапа, пљескавице и jош много чега! :)

Slika

Желииим :cry:

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs