banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Urastanje nokta
PostPoslato: 15 Jun 2010, 17:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Sep 2009, 14:21
Postovi: 173
Pomagajte ljudi....imam problem i to veliki. Urasta mi nokat i to je katastrofa, boli, krvari...Trebao bi to da riješim, da operišem. Znate li nekog dobrog doktora? Koga preporučujete?

Hvala puno unaprijed

_________________
Nikad tuga, nikad stres...pijte samo Kraš Expres


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 15 Jun 2010, 18:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Ma kakvi operacija, cekaj malo....

Moja zena je u trudnoci imala strasnih problema s tim, ovdje joj htjeli operisati, cupati, svasta nesto, vec kad je bila dole, ode doktoru i ovaj joj prepise neke penicilin tablete, valjda od neke infekcije u tijelu, pojma nemam sta, ali ko rukom odneseno bi....majke mi...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 15 Jun 2010, 18:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
narodni recept je suva sljiva na nokat i obradjena sljiva oralno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 15 Jun 2010, 18:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Ma joj, pusti te narodne, tako je moj stric slusajuci narodne od obicnog otkinutog bena dosao do raka koze probavajuci recept od svake babe koju je znao umjesto da na vrijeme ode doktoru. Nije da ne pomazu, ali nije se sa svacim igrati.

Brat mi je imao dosta problema sa urastanjem nokta na noznom palcu. Isao je kod neke stare pedikerke koja je to svima sem njemu uspijevala jednim zahvatom rijesiti. Samo joj se on vracao bezbroj puta, dok na kraju nije otisao da mu iscupaju problematicni dio nokta. Od tada je sve ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 15 Jun 2010, 20:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Sep 2009, 14:21
Postovi: 173
blaf77 je napisao:
Ma joj, pusti te narodne, tako je moj stric slusajuci narodne od obicnog otkinutog bena dosao do raka koze probavajuci recept od svake babe koju je znao umjesto da na vrijeme ode doktoru. Nije da ne pomazu, ali nije se sa svacim igrati.

Brat mi je imao dosta problema sa urastanjem nokta na noznom palcu. Isao je kod neke stare pedikerke koja je to svima sem njemu uspijevala jednim zahvatom rijesiti. Samo joj se on vracao bezbroj puta, dok na kraju nije otisao da mu iscupaju problematicni dio nokta. Od tada je sve ok.


KOd kog doktora je išao? Možeš li nekoge preporučiti?

_________________
Nikad tuga, nikad stres...pijte samo Kraš Expres


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 15 Jun 2010, 21:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ma odeš kod svog porodičnog doktora,on ti da uputnicu ortopedu,a ovaj procjeni je li za operaciju....Ako nije da ti neke antibiotike,ako jeste pošalje te na hirurgiju i za dva sata sve gotovo....Tako sam ja to riješio.....Plus dobiješ bolovanja desetak dana...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 15 Jun 2010, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Ne mogu, to je bilo prije rata... Bar ti za to ne treba (i sumnjam da postoji) neki veliki strucnjak, bar to im je rutina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 15 Jun 2010, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Imala sam isti problem. Hirurg mi je rekao da nokat perem sapunom (doslovno) i čistom četkicom za zube, dok se ne očisti taj gnoj. Majko, kaklo je to boljelo... :crybaby: Nakon što ga tako temeljno operem, da posipam penicilin u prahu. (Dao mi jednu ampulu što se koristi za injekcije. :lol:) Tako svako veče pred spavanje.

Kad je infekcija prošla, pokazao mi kako treba da sječem nokat pravilno. U principu, nokat se pusti da izraste do kraja i ravno se siječe, sa zaobljenim ivicama.

Nikad više nisam imala problema dok znam ljude koji su to čupali pa im se opet vraćalo.

I da, obavezno izbaci svu tijesnu obuću. Ja sam to i fasovala zbog preuskih cipela. Glupo žensko.

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 16 Jun 2010, 00:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
"Operacija" traje 15min, to ti u prijemnoj zavrse za cas posla.
Treba sjeci nokte ravno da se to ne desava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 07 Jul 2010, 17:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Sep 2009, 14:21
Postovi: 173
A koji je doktor dobar? Čuo sam da je najbolji Načelnik Klinike za plastično-rekonstruktivnu hirurgiju i opekotine Kliničkog centra Banjaluka dr Zoran Dimitrijević?????

_________________
Nikad tuga, nikad stres...pijte samo Kraš Expres


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 07 Jul 2010, 17:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Najbolje da načelnik radi čupanje nokta....Visoko rizična operacija....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 07 Jul 2010, 17:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
:notworthy:

Odes kod bilo kjeg doktora i nek te iskasapi. Jbt, zar je stvarno neka velika filozofija odsjeci konad nokta i staviti 2-3 konca...
Da, i ja sam operisao nokat pocetkom Gimnazije i nijedna narodna metoda nije bilo uspjesna. Upala se vukla nekoliko mjeseci.
Jedan jako bitan detalj - nemoj da dozvolis da ti "ciste" mrtvo tkivo bez inekcije (kao, to uopste ne boli...). Mislio sam da ce oci da mi ispadnu :confused3:

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 07 Jul 2010, 20:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
ima jedna tako trivijalna metoda koja pomaze...
znaci prepolovis zreli paradajz i nabijes na prst i ostavis tako par puta da prenoci, rijesis se upale, pustis nokat da izraste pa ga pocnes pravlno sjeci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 07 Jul 2010, 22:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Sep 2009, 14:21
Postovi: 173
mirdza je napisao:
:notworthy:

Odes kod bilo kjeg doktora i nek te iskasapi. Jbt, zar je stvarno neka velika filozofija odsjeci konad nokta i staviti 2-3 konca...


Ma nije to filozofija već ako ne uradi dobro, opet se zna pojaviti, ili ako ti prešiju nokat može se desiti da ti raste jedan ali nekako isprekidano, pa to ni na šta ne liči.... :confused3:

_________________
Nikad tuga, nikad stres...pijte samo Kraš Expres


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 07 Jul 2010, 23:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nokat na ruci ili nozi? Kako tačno urasta? Kako se to medicinski rješava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 08 Jul 2010, 07:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
ako je u noge...

urezes nokat na sredini tako da isjeces kao malo slovo u, dobro isperes alkoholom i zastitis zavojom. nokatce tako zacijeliti i "izvuci" urasle krajeve. u principu tako i ljekar radi.

nijedan nokat se ne sjece uvlaceci noktaricu ili kljesta (za nozne nokte) pod rubove

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 08 Jul 2010, 07:47 
hm.. pokusavam se sjetiti neke tekucine koju sam uzela u apoteci
da li je neka ruska voda ili sam pomjesala...providnaneka tekucina... raspitacu se..
uglavnom, kad mi se to pocelo desavati, stavljala sam obloge od toga i cistila i proslo je... a isto su mi rekli to mora pod noz..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 08 Jul 2010, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ja sam imao problema sa urastanjem nokta na obe noge, na palčevima. Nisam išao doktoru, vukao sam to dugo, bilo je baš nezgodno. A onda sam jednog dana ležeći na krevetu i čitajući Sveto Pismo dobio ideju kako da na lak, jednostavan, brz, bezbolan način sam sebi potpuno riješim taj problem. Tu "tehniku" sam odmah primijenio i veoma sam se prijatno iznenadio kad sam vidio koliko je laka, bezbolna i uspješna. Nije bilo nikakve potrebe za nekim zavojima ni mazanjem. Brzo nakon toga se sve samo od sebe sredilo (pošto palac do tada nije izgledao baš regularno), i ne samo to već se taj problem više nikad nije ponovio. Kasnije sam od nekoga čuo da se za taj problem inače ide doktoru i da on to nešto siječe, kida, i da nije veselo. Na to sam se samo mogao nasmijati, ja sam odlično prošao, hvala Ocu Nebeskom. Sjećam se da sam kasnije nekome objašnjavao odnosno pokušavao da objasnim tu tehniku koju sam koristio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 08 Jul 2010, 15:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
:lol: :lol: :lol:

Bennet je napisao:
ako je u noge...

urezes nokat na sredini tako da isjeces kao malo slovo u, dobro isperes alkoholom i zastitis zavojom. nokatce tako zacijeliti i "izvuci" urasle krajeve. u principu tako i ljekar radi.


Grijesis, ovaj silno grijesis...
Meni su isjecali dio nokta sa strane. Drugim rijecima - nokat mi je "suzen" za nekih 5mm ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urastanje nokta
PostPoslato: 08 Jul 2010, 16:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
I ja sam juče čuo da treba isjeći nokat po sredini,doduše u obliku slova V,i da to bukvalno izvlači strane nokta koji pokušava da se spoji valjda.....To mi ispričao radni kolega koji je svoj problem riješio tako.Ja sam opet za operaciju i to čupanje cijelog nokta.Ako se uradi dobro nemaš problema....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs