banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Okt 2009, 15:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2009, 12:55
Postovi: 161
cvox je napisao:
čokolada je napisao:
Eh bas tako , ljudima je najvažnije da kažu da su bili na moru a to što se neki uvale u kredit samo da bi mogli reći da su bili na moru nije važno, sto se tice Neuma ja tamo ne bi otišla ni da mi neko plati a bogami ni u Makarsku isto je, ja sam bila u Istri na moru i moram reci da nisam nikog vidjela iz Bosne sve stranci, Česi, Šveđani, Italijani, Mađari itd i bogami restorani puni na plaži se jedu pize, ima se može se .


ajd ne serendaj zivota ti cokoladice............od Pule pa do Dubrovnika nema gdje nema Bosancerosa na plazama(Makarska revijera je prica za sebe al je zato i najbolja),kad pogledas mi smo im najbrojiniji turisti samo sto to oni nece da kazu.................
Cjene su im napucane do bola,samo sto oni ta tri do cetiri mjeseca cukaju lovu i tad i nabijaju cjene.....sjecam se jednog detalja u Dubrovniku 2000,svaki dan smo sjedili u jednom restoranu i vecerali kad smo dosli jednom a konobari se promjenili ili sta je vec bilo donio menu a cjene duplo vece.Ja ga zovnem i kazem ajd sad fino dovedi gazdu vamo,kad je gazda vidio ko ga zove odma se izvinjava i kaze "ovo je cjenovnik za strance" :lol:
Ozbiljno ti govorim, eto nije da nisam vidjela ni jednog vidjela sam jednu porodicu iz Livna i jednog koji je iz Bosne a živi u Austriji, boga mi ja sam se začudila, doduše ja sam bila u Opatiji možda zato, isto tako najmanje sam čula da se priča hrvatski , svi drugi jezici a najmanje hrvatski, eto tako.

_________________
Moli se pošteni nalazač da vrati izgubljeni novčanik sljedi nagrada!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2009, 16:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Ostrva su skuplja i u drugim zemljama. Cijene po moru jesu prenapucane po manjim prodavnicama,ali ako se u startu ode do Mercatora ili sl.,kupi unaprijed,ispadne puno jeftinije...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2009, 16:55 
Citiraj:
pileca prsa 1 kg 49.99


E sad da uzmemo mene koji svakodnevno ovo konzumiram....


50 kuna je 13.5 KM, a Zivanovic prom prodaje pilece bijelo za 7 km po kilogramu...



Pa vi i dalje mislite da je ista cijena... :cat: :evil3:


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Okt 2009, 18:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Ja nikako da provalim kako misli tu smo s cjenama....hljeb 8 kuna...

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2009, 10:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
E jeste napali na hljeb,jedite ga manje :lol: I ovdje je hljeb skoro 2 e, ali ima i za 1, a ima i kilo za 1e.
A hrana nije ni malo skuplja u HR nego u BL; meso je u BL skuplje nego ovdje, a i vecina uvoznih proizvoda.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2010, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Neumski zlatni fileti

Znate li gdje su najskuplji pileći filet u državi? U Neumu. Provjereno. Provjereno i naplaćeno proteklog vikenda. Jedna porcija pilećih fileta sasvim normalne veličine za jednu osobu košta okruglo 20 konvertibilnih maraka. Restoran pizzeria Turist u Neumu, tako se može pohvaliti ''pristupačnim'' cijenama kojima se mogu ''obradovati'' turisti i putnici prolaznici koji prije nego što naruče nemaju uvida u cijene.

Naime, cjenika kao ni jelovnika nema. Barem ga mi nismo našli na stolu, ispod stola, na stolici … ni kod kuharice, a nismo ga mogli dobiti ni od konobarice koja nas je došla poslužiti.

Razinu ekskluzivnosti drži i Coca Cola s cijenom od 4 KM, dok je kava donekle u skladu s prosjekom ostatka države od marke i pol.

Čisto da napomenemo kako smo nedavno večeru za četiri osobe s pićem u jednom od makarskih restorana (kategorija normalan) platili 220 kuna (oko 57 KM).

Ali, šta je nama. Ne može se Makarska mjeriti s Neumom.


Slika

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2010, 19:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Jest vas Pera odera ja sam prosle sedmice na proputovanju kroz HR platio kafu 3KM i to ni manje ni vise vec na Ravnoj Gori :D

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2010, 20:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
E jebo je ti kad si je tek sada otkrio :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2010, 20:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
The_new_Statesman je napisao:
E jebo je ti kad si je tek sada otkrio :)


Ne stoji ona tamo od juce samo svojoj gluposti dodajem malo cara

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2010, 21:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
@cicak :)

jel to kafa s mljekom :)

ljetos prosao kroz neum... bio je cjenovnik ali belaj kafa je naime 1,00 KM po cjenovniku,

dok je sa mljekom 1,50 KM a sa slagom 2,50 KM :))))) plus kad im izvadis marke da platis kukaju odma i traze kune :S

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2010, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
BoogiE je napisao:
@cicak :)

jel to kafa s mljekom :)

ljetos prosao kroz neum... bio je cjenovnik ali belaj kafa je naime 1,00 KM po cjenovniku,

dok je sa mljekom 1,50 KM a sa slagom 2,50 KM :))))) plus kad im izvadis marke da platis kukaju odma i traze kune :S

jok, obicna. mene slabo noge nose u taj kraj...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 06:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
sta ces se cudit bolan.......pa u Neum nebi otisao da mi djaba daju sve!!!!!!

Oni lokalci nije da su nekulturni vec su jako bezobrazni mamu im jebem javno,hem sam imao duel sa gazdom kafane hem sam morao palit pleske istom doticnom........onaj neum treba pretvorit u jednu veliku luku i sve ono srusit!!!!

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 06:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
filozof sa vrbasa je napisao:
podmiri turiste iz inostranstva.
Salis se.....

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 11:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
cvox je napisao:
sta ces se cudit bolan.......pa u Neum nebi otisao da mi djaba daju sve!!!!!!

Oni lokalci nije da su nekulturni vec su jako bezobrazni mamu im jebem javno,hem sam imao duel sa gazdom kafane hem sam morao palit pleske istom doticnom.......



... a onda brzinom svjetlosti bjezati za Cehu :lol:


Ja cu prva ponijeti pun auto hrane i ako ce zbog mene da propadnu, nek' propadaju :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
ajkula je napisao:
... a onda brzinom svjetlosti bjezati za Cehu :lol:


nisam ja djaba odrastao na Starcevici ajkulo............nema bitke nema rata bez Jasar Arafata :lol:

bej jebe to je bilo 2007 ljeto,gosti,turisti iz Zenice i nas cetvorica u povratku iz Dubrovnika navratili...bili zedni...........troica pili jedan vozio i ovom sto je vozio donjela cedevitu kojoj je rok trajanja istekao 2006 u oktobru,ja je zovnem i onako kulturno koliko sam mogao u stanju tom zamolim da mi donese novu jer je ovoj istekao rok a ona onu ceevitu pa meni po glavi.....da joj jebem krv i mater kad baja izadje iz kafane....za vratom gimnasticar veci od njega,unese mi se u facu,smrdilo mu iz usta ebo ga konj,a ja ko ja zviz jednom pa drugi put da se popravi.......u to skocise ovi ostali i ja vise ruka nisam prljao,samo sam papanke sjebo i to kozne sminkerske :angry4: ..........i tako zavrsi nas/moj susret sa Neumom :cat:
jedino dobro je to sto nismo platili sto smo popili :cat:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2010, 18:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
cicak je napisao:
cuj Neum, prica mi kolega ljetos:
Bio sam jucer u Neumu, na plazi sam se triput od pretis opeko... :lol: :lol: :lol:


hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahhahahahahahaha


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2010, 23:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
cicak je napisao:
BoogiE je napisao:
@cicak :)

jel to kafa s mljekom :)

ljetos prosao kroz neum... bio je cjenovnik ali belaj kafa je naime 1,00 KM po cjenovniku,

dok je sa mljekom 1,50 KM a sa slagom 2,50 KM :))))) plus kad im izvadis marke da platis kukaju odma i traze kune :S

jok, obicna. mene slabo noge nose u taj kraj...


a kru ti jebem... poskupljenja :S

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2013, 18:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
FOTO&VIDEO/ KOZJIM PUTEM PREKO SVITAVE DO BH. JADRANA: Ako ste odlučili da ljetujete u Neumu, evo kakve vas cijene tamo očekuju...
Petak | 26.07.2013.
Iako su cijene generalno mnogo niže nego u Hrvatskoj, smještaj je tek neznatno jeftiniji. Tako ćete studio apartman za dvije osobe, doduše s balkonom i pogledom na more, platiti od 30 do 40 eura za noć

Neum panoramaOtkako je Hrvatska 1. jula ove godine ušla u Evropsku uniju, državljani BiH bez biometrijskog pasoša, osim ako nisu odlučili godišnji odmor provesti na crnogorskom primorju, imali su još jednu 'bližu' opciju - ljetovati u Neumu.

Put do Neuma u međuvremenu se pretvorio u pravu dramu za sve bez odgovarajućeg pasoša. Naime, jedini put je preko Svitave - krivudave 'kozje staze', kako neki opisuju asfaltiran, ali uzak seoski put dug 50-ak kilometara, na kojem se dva automobila teško mogu mimoići i koji nije za one sa slabijim želucem.

svitava nova

U Neumu će vas, pak, usred sezone dočekati poluprazna plaža. Osim vikendom, kada se sve napuni.
Slika
Neum plaža

Više je domaćih, ali ima i stranih turista, a umjesto dalmatinskih pjesama, koje nas dočekaju na hrvatskom primorju, iz neumskih bašti u noćnim satima odjekuje 'sitni vez'.

Domaći turisti uz narodnjake vole zaplesati i kolo, što se najbolje može vidjeti na priloženom snimku:



Cijene su skoro pa iste kao i u Sarajevu - znači nešto više nego u ostatku BiH, ali puno niže nego u Hrvatskoj. Tako ćete kafu u Neumu platiti od 1,5 do 2,5 KM, zavisi od lokacije, Coca-Colu i točeno pivo od pola litra u kafiću su 1,5 KM do dvije, pizza margarita se može pojesti za sedam KM, mala porcija ćevapa je tri, a velika šest KM. Cijene voća i povrća, takođe, vrlo su slične onim u ostatku Bosne i Hercegovine.

Neum plaža

Kad je riječ o rekvizitima za plažu - iznajmljivanje ležaljke i suncobrana je po pet KM po danu.

plaža u NeumuDanas ispred hotela Neum/ Foto: Livestream

Iako su cijene generalno mnogo niže nego u Hrvatskoj, smještaj je tek neznatno jeftiniji. Tako ćete studio apartman za dvije osobe, doduše s balkonom i pogledom na more, platiti od 30 do 40 eura za noć, što nimalo ne čudi budući da je trinaest kilometara bh. obale na Jadranu za mnoge jedina mogućnost da ove godine 'pokvase noge' u moru, to su i vlasnici privatnih apartmana shvatili i odlučili iskoristiti priliku - pa povećali cijene noćenja.

Neum plaža

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2013, 18:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
u neumu kao u kosnici, jedni drugima sjede na glavi, najvise poljaka, haos

http://banjalukain.com/hronika/neum-puc ... a-francuza

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2013, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Zapravo u tekstu pise da je najvise domacih gostiju sad kako je prosao Ramazan, a onda nesto malo stranaca :).

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs