banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 09:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8571 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 429  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 04 Jul 2018, 10:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Boston najsrećniji :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 04 Jul 2018, 10:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12453
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ako bi došao Kemba Walker, uz Lebrona i Leonarda, niko ne bi imao šanse protiv njih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 04 Jul 2018, 10:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12453
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Mislim da je najveći problem slomiti odbranu GSW, koja je maestralna, jer Klay odrađuje prljav posao za Stepha, a ostali su elitni defanzivci... Ako te napadnu Kemba, Leonard i James, nema kalkulacija... Houston je imao sličan recept, do povrede Paula...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Jul 2018, 14:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Nemanja Bjelica će u Filu izgleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Jul 2018, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Боље Јута, ал ни то није лоше. Онда би Шарић могао лагано да се пакује?

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 05 Jul 2018, 15:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Zamjena za Ilyasovu. Da se udara u guzicu ako bude imao njegove minute.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 07 Jul 2018, 14:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.mozzartsport.com/kosarka/ves ... ata/300048


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 07 Jul 2018, 14:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Omg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 10 Jul 2018, 08:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Занимљив текст (http://kosarkaaktuelno.com/index.php/20 ... -lakers-a/) аутор је посветио Лејкерсима и њиховим плановима.

Лејкерси су били ових дана најактвнији, довели су Леброна, Режона Ронда, Ленса Стивенсона, Џавала МекГија, пустили су јако корисног крилног центра Рендла, но продужили су на годину сарадњу са квалитетним беком Колдвел-Поупом, за мању плату, 12 мил.$.

Тренутно имају 13 играча под уговором за 102 мил.$, баш колико је селери-кеп наредне сезоне (ту их доста ремети нереалан уговор Денга, 18 мил.$, којег ће се настојати ослободити), но остаје им још око 22 мил.$ простора до милита на порез на луксуз, и ту ће ако им се укаже прилика довести квалитетног играча за те паре, ту се наравно намеће Ленард који има управо тај уговор (20,1 мил.$) и за којег су већ одавно загризли.
Тренутно се кроз љетну лигу покушавају наметнути три избора са драфта (занимљиво сви Европљани, Нијемци центар Вагнер, јако занимљиви комбо бек Бонга, који због висине може играти и "тројку", те Украјинац Михајљук), врло могуће да са свом тројицом потпишу дебитантске уговоре (неће их нешто оптеретити), и који ће паралелно играти НБА и развојну лигу.

Ако не доведу Ленарда, аутор овог текста закључује
Citiraj:
Los Angeles Lakers-i će definitivno biti plej-of ekipa sa sadašnji sastavom i to vjerovatno među top 4 na prepunom zapadu. Lakers-i su prethodne sezone imali 35 pobjeda, sa 3 rukija i Ingram-om u drugoj sezoni čime su bili 12 pobjeda od plej-ofa. Ingram i ovog ljeta radi kao lud, očekivano je da i Ball, Hart i Kuzma napreduju i na to sve dodali su još najboljeg igrača današnjice LeBron James-a i 3 borbena veterana sa tonom iskustva.

Lakers-i ako ne dovedu Kawhi Leonard-a tokom ljeta defintivno neće biti konkurent za titulu ali će iskoristiti sezonu da testiraju svoju taktiku okruživanja LeBron-a sa drugačijim igračima a još važnije iskoristiće ju da unaprijede svoje mlade igrače koji će imati priliku da uče direktno od LeBron-a i Rondo-a. Oni će takođe steći i prijeko potrebno iskustvo u plej-ofu za naredne sezone kada krenu u direktni napad na titulu?
да ће ова сезона бити припрема за наредну када ће кренути у лов на титулу.
Има логике, они ће сезону свакако искористити за напредак перспективних младих играча (Бола, Инграма и Кузме), али и један озбиљан превид. Леброн и није играч који ће се помирити да ова сезона буде припрема за оно што слиједи. Има 34, има 9 великих финала. али и само 3 титуле, наравно само из његове перспективе, и он је увијек гладан титула.
А без Ленарда тешко ће парирати Голден Стејту.

Ту остаје и проблем центра. Они су се помало неочекивано (за мене свакако) одрекли Рендла, и наизглед остаје и празнина и на поз.4, но наум је очигледан, играће са нижом поставом и ту поз. ће покриваи Џејмс и Кузма, који уосталом посједују атлетицизам, и то без пробема могу покрити. Неће то лоше изгледати.
Но остаје проблем на поз.5. Не вјерујем да су МекГија пројектовали као стартног центра у наредној сезони, Немац Вагнер (мало га памтим из јуниорских дана) видјећемо хоће ли уопште потписати уговор.
Ту је још један којег аутор овог текста уопште не помиње (??), Хрват Ивица Зубац. Он је баш искористио период танковања у сезони 2016/17 и имао доста запажених партија, но није му то помогло и у завршеној сезони је био опет "у каналу". Тако да је нејасно да ли "језерџије" на њега уопште рачунају.
Очекивао сам да би Казинс могао завршити у Лејкерсима, аутор текста ту као разлог провлачи његову повреду и када ће бити спреман, но мислим да није то, "рођо" је паклен играч али има и загуљену нарав. А нови баја (Леброн) ће ипак тежити имати око себе играче који неће бити гласни.
Од слободних центара, Капелу нема шансе да доведу, наравно да би жељели (ко не би) али он остаје у Хјустону, Лопеса су се одрекли (аутор овог текста мисли да је грешка, но реално од њега и немају вајде). Тако да је нејасно шта су наумили са том позицијом. Наравно, питаће се и Леброн.

Биће занимљива наредна сезона ен-би-еја, на Западу ће бити крешево, и видјећемо колико могу Лејкерси.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 10 Jul 2018, 09:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Čitam na ESPN-u komentar da je ugovor sa Bjelicom jedan od najboljih ove sezone. Za toliko novca takvog igrača potpisali... Nadam se da će dobiti normalnu minutažu i ulogu, ali i slobodu, pa da i on dobije naredni put bolji ugovor.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 10 Jul 2018, 10:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
danijell je napisao:
Čitam na ESPN-u komentar da je ugovor sa Bjelicom jedan od najboljih ove sezone. Za toliko novca takvog igrača potpisali... Nadam se da će dobiti normalnu minutažu i ulogu, ali i slobodu, pa da i on dobije naredni put bolji ugovor.
Потез Филаделфије баш и није јасан. Они имају дефицит на спољним позицијама, и претрпани су управо на поз.4.
Имају ту Шарића који је одиграо више него добру сезону, Симонс је т6акође природна "четворка", он јесте у завршеној сезони доста времена проводио на поз.плеја, и добро је то радио, и поред чињеноце да нема шута баш добро, но ? је како Фили буду расле амбиције да ли ће остати са том философијом и Симонса гурати на плеју.
Продужили су сарадњу са ветераном Амиром Џонсоном (http://hoopster.hr/philadelphia-76ersi- ... -johnsona/), једногодишњи уговор за 2,4 мил.$, и ту су направили прави посао.
И уговор са Немањом. Ту Фила јесте направила тек прави посао, искористила ситуацију да све франшизе муку муче како се уклопити у селери-кеп, и одличног и супер-корисног играча (барем ми знамо какав је играч Немања), добили за нереално мале паре.
И иако су задња два баш добри уговори, нема логике створити такву гужву на поз.4. Сад иде оно АЛИ.

И даље траје сага са Ленардом, још нико не зна гдје ће. "Мамузе" фаворизују да то буде франшиза на Истоку. Која?

И ту иду нагађања која је овај новинар пренио (http://kosarkaaktuelno.com/index.php/20 ... eonard-om/) и двије најреалније размјене;
Citiraj:
San Antonio želi da dobije najbolji mogući paket za jednog od najboljih igrača lige.
Prema svemu sudeći jedini realni konukrenti sada su Los Angeles Lakers-i koji imaju brdo pikova i mladih igrača ali ne žele da ponude previše jer smatraju da mogu da potpišu Leonard-a kao slobodnog igrača sledećeg ljeta, sledeći su Philadelphia 76ers-i koji takođe posjeduju veliki broj igrača i pikova i navodno su slali ponudu koja uključuje Šarića, Covington-a i pika prve runde, međutim Spurs-i su htjeli više, a Philadelphia nije uzvratila sa boljom ponudom jer nemaju garanciju da če Kawhi ostati nakon ljeta 2019. godine.

Лејкерси јесу у игри, но они ће се тешко одрећи Инграма и Кузме које "мамузе" желе, нема шансе. Знамо Ленардову вриједност, али има још само годину уговора, и није немогуће да Сан Антонио попусти и пристане да добије "само" Ковингтона, Шарића и први избор на драфту.

У том случају отвара се простор за Немању, играо би 30ак минута по мечу и то у франшизи којој ће са Ембидом, Смонсом (и у том случају Ленардом) тек Бостон бити озбиљан конкурент на Истоку.

Прижељкивао сам Јуту као наредну дестинацију за Бјелицу, међутим, можда ни ово не испадне лоше.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 11 Jul 2018, 01:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Једва чекам први меч Немање против Минесоте и надам се да ће им утрпати 45 поена.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 11 Jul 2018, 07:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Након што су са Крисом Полом потписали четверодишњи "максималац" Хјустон се нашао у великом проблему. Сада су већ са уговорима деветорице играча дошли врло близу лимита (123,7 мил.$) након којег се плаћа порез на луксуз.
А остало им је да нађу замјену за Аризу који је потписао за Финикс (једногодишљи уговор 15 мил.$) и наравно за њих од изузетне важности да продуже сарадњу са Капелом.

Вјероватно су већ пикирали неке као замјену за Аризу, Пол би желио видјети Ентонија (http://kosarkaaktuelno.com/index.php/20 ... u-houston/) но ту остаје проблем превисоког Меловог уговора (28 мил.$) а и нисам сигуран да ли је то добро рјешење за "ракете", њима ту треба играч који ће играти рационалније и више оријентисан на одбрану. Ту би могао ускочити Руди Геј који је "изашао из уговора" са Сан Антонијом и који ће играти за скромнији уговор (мањи од 8 мил.$), био би добро рјешење у систему Хјустона, но ту би проблем могао бити што задње двије године муку мучи са повредом.
Такође, покушаће састав попунити провјереним ветеранима који ће пристати играти за "минималац", у децембру прошле године су тако потписали негарантовани уговор (за минималац наравно) са Џералдом Грином и који се показао јако корисним, и којег ће покушати задржати.

Наравно остаје кључно питање. Капела? Тренутно нису ни близу договора (http://kosarkaaktuelno.com/index.php/20 ... g-ugovora/), Хјустон нуди 60 мил.$ за 4 сезоне, Капелин агент траћи идентичан уговор Адамсовом, 100 мил.$ за 4 сезоне.
Та разлика од 10 мил.$ по сезони и не дјелује пуно, но како су већ девело закорачили у зону пореза на луксуз, ту се сваки $ множи са 4, а то већ јесте пуно.
Капела није играч типа Таунса, Ембида, Јокића на којем би екипа могла градити игру, има одређене офензивне лимите (конкретно нема шуа са дистанце, а ни неку креативност), али јесте играч који добро функционише у систему, који ће радити оно што се од њега очекује, а у систему Хјустона перфектно функционише.

Да буде горе по Хјустон, има франшиза који ће радо прихватити захтјеве Капелиног агента, први су ту Лејкерси којима ако пропадне наум да доведу Ленарда, имају таман простора да испуне те захтјеве (рецимо корективни уговор по сезонама 20+25+25+30) и да опет не пребаце лимит након којег се плаћа порез на луксуз.

Хјустон се неће лако одрећи Капеле, превише им је важан.
Вјерујем да ће покушати неком утрапити Рајана Ендерсона, који јесте прије неколико година обећавао, но задње двије године све више губи своју улогу у ротацији Хјустона, а има превисок уговор (41,7 мил.$ за наредне двије године), ако би га се ријешили, Хјустон би добио таман нешто простора, и тада ће вјероватно ући у зону пореза на луксуз, али уштедиће баш огромну пару.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 11 Jul 2018, 08:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12453
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Melo izlazi iz tog nerelanog ugovora i očekuje se da namjesti snake eyes i prihvati neki ugovor kao Cousins, na godinu dana... U tom slučaju bi Houston uspio da ga ugrabi i produži ugovor sa Capelom... I pored toga, mislim da nemaju šanse da skinu GSW... Leonard i dalje miruje, SA nije u poziciji da puno zahjteva jer će otići na kraju godine, tako da moraju prihvatiti bilo kakav realan trade... Sve ekipe koje su koliko toliko konkurentne su zakucale Cap, tako da slobodni agenti mogu da biraju keš ili da se pomire sa činjenicom da su slobodni u pogrešno vrijeme... James je jedini pametno iskoristio prostor u LA, ostali su svi za siću potpisali nove ugovore... Nakon ove sezone se očekuje i kraj GSW, jer Klay i Green postaju slobodni, sa vjerovatno 3 prstena na rukama i željom da konačno naplate svoj kvalitet, a GSW neće imati prostor da ih isplati, jer Curry i Durant uzimaju 70mil prostora, a ni Cousins neće htjeti produžiti bez bar 30mil...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 12 Jul 2018, 02:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Не бих желио да се повуку "непоражени", со то спеак, тј. да се тим распадне као Чикаго након одласка Џордана. Надам се да ће неко да их жвајзне сљедеће сезоне.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 12 Jul 2018, 08:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16740
Голден Стејт свакако чека распад након овог тима. Али мислим да ће узети још 2-3 титуле, чак сам мишљења да хоће да запријети буслима, и оних 6 титула, а сад колико је то реално...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 13 Jul 2018, 07:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12453
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Adrian Wojnarowski je napisao:
Denver has agreed to send Kenneth Faried, Darrell Arthur, a 2019 protected first-round pick and a future second round pick to Nets for Isaiah Whitehead, league sources tell ESPN. Salary dump for Denver.


Nakon oslobođenog prostora, potpisali IT-a na godinu dana... Nekako bi mi bilo draže da su se riješili Milsapa, a da je Manimal ostao... Milsap samo smeta Jokiću, a prima 30miliona...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 13 Jul 2018, 08:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ajzea kod Jokića


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 13 Jul 2018, 09:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Денвер је у свом науму успио (https://www.b92.net/sport/kosarka/nba.p ... id=1418531), ријешили су се играча који имају високе уговоре (Фарида и Артура) и који су готово изгубили улогу у њиховој ротацији.
Утрапили су их Нетсима, + избор прве и друге рунде на драфту (заправо само друге, јер је овај из прве рунде "заштићени избор", а Денвер неће бити међу 12 најгорих екипа наредне сезоне), добили за узврат Ајзеју Вајтхеда којег су одмах отпустили.

Ту је нова аквизиција Ајзеја Томас. Паклен омалени плеј али здрав. Са повредом леђа која га мучи, и која ће играча тих димензија (176 цм) баш лимитирати, није то онај играч из Бостона. Ипак, потписао је за ветерански минималац (што ти је живот, да је здрав, готово сигурно би потписао максимални уговр, а сада због здравственог стања иде на минималац), ту је Денвер добро прошао, не кошта их пуно, а могли би добити пуно. Вреди ризика. А и тако, биће резервна опција Марију, и реално у каквом год да је стању, требао би бити боље рјешење од Девина Хериса из завршене сезоне.

Остаје им да ријеше замјену у ротацији за Чендлера. Сада са овим "измјенама и допунама", имају под уговором 11 играча које ће кеширати у наредној сезони 113 мил.$, нису далеко од зоне (123,7 мил.$) пореза на луксуз.
И на драфту су ризиковали, као 14.избор су узели Мајкла Портера, играча који је дуго котирао међу првих 5, чак му се предвиђала и 2.поз., но на прегледима му је откривена иста повреда као код Томаса, доњи дио леђа. Опасан потенцијал, могли би ту профитирати, ако би га оспособили, имају комплетиран састав, но могао би пропустити читаву сезону, и Денвер ће морати ту потражити рјешење.

То баш и неће бити лако. Када би се неким лудим размјенама докопали рецимо овог Ковингтона у Филаделфији, но то је реално колико и да доведу Ленарда, значи у домену фантастике. А и немају ту кога би укључили у неку такву размјену.
Мораће ту или наћи неког међу оно мало преосталих слободних агената, или можда потражити рјешење у Европи, кроз љетну лигу се покушава изборити за мјесто и Влатко Чанчар, но за сада није оставио добар дојам.

Како год, Денвер би требао учинити корак напријед на супер јаком, прејаком Западу, тј ући у плеј-оф, нешто фише, рецимо полуфинале Запада већ јако, јако тешко.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NBA
PostPoslato: 13 Jul 2018, 10:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Samo 2 mil. za Tomasa. Pa on je baš dotakao dno :) Em povreda, em očito i nešto drugo. Možda ga prethodna sezona spustila na zemlju. Ako se on "vrati" i Porter bude psreman, jedina slaba karika je trener :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8571 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 429  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs