banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 18:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4193 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 13 Feb 2020, 18:00 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2523
CiganJska.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 14 Feb 2020, 09:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
skeva je napisao:
Zvezda-Buducnost. 5 minuta "ne damo svetinje" 35 minuta jebanje porodice Covicu.

Inace, ne slazem se sa Nitrom, mislim da bi Vucic naredio drugom blizancu da krene za prvim, ukoliko bi jedan od njih krenuo van lige.


Pitanje je to. Vučić je opak populista i učiniće ono što bi mu u tom trenutku donijelo više simaptija među širokim masama. E sad, baza navijača Partizana, koji su vezani za košarku, dosta je veća od Zvezdinih, da se ne lažemo (predanija su košarkaška publika, bez spora).
Da li bi to isto navijačko jezgro, u takvom nekom scenariju, više voljelo/simpatisalo činjenicu da imaju ABA ligu bez Zvezde, u kojoj bi sa sadašnjim stanjem bili prilično dominantni ili bi voljeli da ostvare svoj davnašnji san i istupe iz regionalnog takmičenja. Mislim da je ključni faktor prohodnost u EL. Onog momenta kad Bertomeu saopšti da je ABA ligi ukinuta prohodnost ka EL, odnosno da je komplet takmičenje popunjeno višegodišnjim licencama, ABA liga će izgubiti smisao. Ne sumnjam da će dobiti 2-3 mjesta u EK, kroz koji će jedino moći da se uđe u EL, ali to će za ABA ligaše biti nedostižno.

Partizan ove sezone ima budžet u rangu evroligaša, pa ipak ne može se sa sigurnošću reći da će taj isti EK da osvoji i obezbjedi ulazak u EL naredne godine. To bi praktično značilo, da klubovi tipa Budućnosti, Zvezde, Partizana, Cedevite, koji imaju EL ambicije, moraju da ulažu enormna sredstva, kako bi bili konkurentni za osvajanje tog Evrokupa. Na koji način obezbjediti evroligaški budžet, ako ne igraš najjače takmičenje. Plus što bi u takvoj situaciji, izgubili privilegiju da npr. dovode kvalitetne igrače ispod cijene, zbog ranga takmičenaj koje igraju. Dosta igrača je u proteklim godinama u Zvezdu dolazilo za manji novac nego što realno vrijede, zbog mogućnosti da igraju EL. Štaviše, došlo bi se u situaciju da se preplaćuju igrači manjeg kvaliteta.

ABA liga je u jednom momentu bila izuzetno dobar projekat i podigla je nivo košarke na ovim prostorima. U ovom momentu dostigla je svoj maksimum i teško da može donijeti nešto više od ovoga, ukoliko se nešto ne promijeni u samoj organizaciji.

enc0re je napisao:
Nitro je napisao:
Mene samo zanima kako ovi zagovornici teze o tome da Čović vedri i oblači ABA ligom, objašnjavaju kažnjavanje Crvene Zvezde, ovo posljednje, ali i prethodna, kao i činjenicu da za gnusna skandiranja njegovoj supruzi, i to na utakmicama na kojima Zvezda čak ni ne igra, nikad niko nije kažnjen.




Koja je to utakmica bila?

Partizan - FMP?


Ne razumijem suštinu pitanja. Da li je manje gnusno to što se skandira, ako se dešava na utakmici Zvezda Partizan?

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 14 Feb 2020, 10:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Nije. Samo sam htio reći da nije istina to što si naveo (za ostale utakmice).

Dovoljno je gnusno i što je na samo te dvije.



Vezano za ovo za budžet na nivou evroligaša.... Vi smatrate da KKCZ ima najmanji budžet u EL?

Smatrate li da Partizan ima veći budžet od KKCZ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 14 Feb 2020, 11:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Encore, naveo sam ti vec utakmicu Partizan-Buducnost, a i na ostalim domacinstvima se uvijek odvoji period za Covicevu porodicu (ne vrijedjanje Covica nego spominjanje porodice). Nemoj da se pravis blesav, cuje se na prenosima :)

Nitro, ispravak krivog navoda, Ostoja je rekao da Partizan ima budzet za igrace i strucni stab NA NIVOU TOP 8 EVROLIGASA. Dakle nije rekao neki navijac ili mongoloid Tegeltija, nego predsjednik kluba.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 14 Feb 2020, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Na toj utakmici se čulo samo "sisaj Zvezdo" i to 30sec maksimalno. Mišljenja sam da je i to skandalozno.


Daj mi link vijesti za to top8 budžet :D.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 14 Feb 2020, 14:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
enc0re je napisao:
Na toj utakmici se čulo samo "sisaj Zvezdo" i to 30sec maksimalno. Mišljenja sam da je i to skandalozno.


Daj mi link vijesti za to top8 budžet :D.


To i nije toliko skandalozno. To i vrijeđanje igrača, da čovjek nekako i proguta, jer to je ipak dio navijačkog folklora, koji je teško iskorijeniti. Ono što jeste gnusno, to je svakako besmisleno spominjanje nečijih članova porodice. U to naravno uključujem i pominjanje Novicine žene na posljednjem derbiju. Poenta je da nikad dosad niko nije kažnjen za to, a ponavlja se već sezonama, pogotovo ovo za Vesnu Čović. Zato kažem da je nelogično, da neko priča kako Čović radio šta hoće i kako hoće po ABA ligi, a da nije u stanju da isposluje kazne za orkestrirano i konstantno vrijeđanje sopstvene žene.

Ovo oko budžeta. Ovdje Mijailović govori o budžetu, pred početak sezone.

@skeva
Mislim da ipak griješiš i da je ovdje rekao, da NIJE na nivou top 8 evroligaša, ali da ostalima može da parira. Što svakako ne mijenja suštinu.

Sa druge strane ima i ovaj gdje L'Ekip istražuje. Oni nemaju nikakav razlog da lažu i petljaju, pogotovo ne da lažu u korist Crvene Zvezde...

Evo ima i ovaj link, mada nisam siguran koliko je relevantan, ali se recimo cifre za EL, poklapaju sa ovim od L'Ekipa.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 14 Feb 2020, 14:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Dobro, skeva je samo obrisao 2 slova iz izjave :D.

Ok, nije skandalozno ali je besmislica spominjati neki treći klub na utakmici, bez obzira.

Ovo za vrijeđanje se slažem. S druge strane, mislim da je pretjerano očekivati pozorišnu atmosferu na derbijima i sličnim utakmicama i kažnjavanje klubova za "sisaj Novice", "puši ga Laziću" i sl...
To što se nekad navijanje 90% svodi na to je neki drugi problem.

Ovaj drugi link je, koliko vidim, neki post s foruma. Nerealne su cifre a ne govorim to samo zbog Partizana. Nevjerovatno mi je da neka Bandirma i ovi osrednji francuski klubovi imaju novca koliko piše...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 14 Feb 2020, 15:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Do mene je, rekao je da nije u rangu TOP 8 klubova ali moze da parira ostalima. Izvinjavam se.

Inace bilo kakva uvreda klubu je smijesna, sta ima veze. Cak i igracu, ali nemoj samo porodicu

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 14 Feb 2020, 15:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Do mene je, rekao je da nije u rangu TOP 8 klubova ali moze da parira ostalima. Izvinjavam se.

Inace bilo kakva uvreda klubu je smijesna, sta ima veze. Cak i igracu, ali nemoj samo porodicu

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 02 Mar 2020, 22:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Mogla bi Primorska lako na četvrto mjesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 02 Mar 2020, 22:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Jebote oni imaju bolji medjusobni skor od Mornara :lol: .
Veceras je simpaticno vidjeti kako Javor i ekipa donosi malo cudnije odluke cim Mornar pridje na posjed. dva zaostatka :)
Buducnost ima finu igru u pojedinim momentima utakmice, ali nema sirinu, nema taj ekstra kvalitet, ABA ligu uzima ili Zvezda ili Partizan, dosta su ispred.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 02 Mar 2020, 22:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Nisam stigao gledati, vidio sam samo rezultat. Znači Javor je sudio :D.


Moraće CZ baš da zapne u prvoj dole, da odigra bar tri četvrtine kao prvu sinoć. Od te utakmice će sve zavisiti.

Biće mi drago zbog Primorske ako uspije. Nije im niko davao dvije pobjede nakon onog raspada tima.

A i za Partizan najlakši mogući protivnik :D.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 02 Mar 2020, 23:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Javor se navadio na Bokanove dame noci, ne odlazi iz Podgorice.... :D
Bice cupavo, ali opet sve je na Zvezdi.... Dok vama ako zapadne Primorska, bice to smijurija od polufinala, 2 puta po 20+ :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 09 Mar 2020, 20:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Neće ni Javor pomoći ovog puta.
Pogotovo ako bude prazna hala zbog virusa.

...ako se uzme u obzir forma u poslednjih par utakmica...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 09 Mar 2020, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Ma jok, ako i prodju Zvezdu na neki nacin, Partizan nece

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 09 Mar 2020, 21:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
кад крећу полуфинала?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 09 Mar 2020, 22:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
27.03.
Zvezda izmedju polufinala ima duplo kolo EL. Veselo

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 10 Mar 2020, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Gledajući striktno igrački kadar/kvalitet, teško da bi iko imao šta da traži protiv Zvezde u plej of seriji. E sad. Zgusnut raspored EL/ABA, povrede i manjak treninga, kao i očit manjak volje u ABA, kod nekih u Zvezdinom rosteru i očita prednost koju recimo Partizan ima na klupi, mogli bi da donesu zanimljiv plej of...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 10 Mar 2020, 12:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Što se i očekuje od najskupljeg tima ikada na ovim prostorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 10 Mar 2020, 12:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
I od najskupljeg trenara ikada na ovim prostorima.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4193 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs