banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 05:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4192 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 23 Apr 2018, 20:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Будућност заслужено освојила титулу.
Партизан заслужено није играо Ф4.
Лига све мање гледљива и популарна.
АБА2 доживила фијаско већ у првој сезони.
О правилима, структури, власништву, кобном утицају на национална такмичења, неком другом приликом, уз жељу, да је ова последња сезона била и стварно последња сезона регионалног кошаркашког такмичења које је изгубило сваки смисао оног дана када је дозвољено да у њој наступају клуб и његов резервни тим.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 23 Apr 2018, 23:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26528
Lokacija: Banja Luka
Sa zakasnjenjem da cestitam Milovim pulenima na tituli. Zaskiljicemo na onu kradju uc trecoj utakmici i reci da je na kraju krajeva sve bilo zasluzeno,. Poklopilo im se i imali su sezonu iz snova. Svaka cast i debelom na odlicnoj selekciji.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 23 Apr 2018, 23:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
navijao sam za zvzedu,kao i vecina,ali zasluzeno su ovi pobjedili...sto rece gordic,ako pobjedis zvezdu pet od sest utakmica,ne moze niko nista prigovorit...zato bi bio apsurd da bartomeu sad ubaci zvezdu umjesto buducnosti....i tako je ova evroliga razvodnjena do bola,to bi bio zadnji ekser u kovceg sporta i obesmislio bi svaku buducu aba..ne bi nakon toga trebala postojat uopste....prvo igokei otese...pa cibona nesto ne ispunjava....pa sad jos i ovo

vaske,jesi dosao na ono moje.....?

koliko je adrenalin,vaznost utakmice,sportski motiv,vazniji od ovog fenseraja evrolige gdje se 30 kola igra za 2 ili 3 mjesta?

jesi vidio da je zvezdi real bio predigra za mornar? :D

i koliko je obicnom gledaocu vaznija bitnost utakmice od svjetala pozornice,gdje je u vecini zadnjih evroligaskih bilo praznih mjesta koliko i punih,a protiv mornara nije igfla mogla past pola sata pred utakmicu?

protiv buducnosti da ne pricam....

ili i dalje tvrdis da sam ja ostao u osamdestim :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 23 Apr 2018, 23:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26528
Lokacija: Banja Luka
Ja sam bukvalno uzivao u svakom od tih 30 kola :D

EL je liga za gospodu, kakva Igokea i Buducnost... ali hajde, nek igraju jednu sezonu :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 23 Apr 2018, 23:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
nemam pojma...mene je ova tenzija,ko ce pobjedit u finalu i ici u evroligu,prvi put podsjetila na one aprile od prije sto godina....kad se za istu stvar,sa jedne strane bore bosna i sibenka sa drazenom.....ili tri puta uzastopno,sale djordjevic,predrag danilovic,vlade divac,zarko paspalj sa jedne strane...a sa druge toni kukoc,zoran sretenovic,dino radja,zan tabak,dusko ivanovic (ovdje je redovno gubila ova prva grupacija,pa mi nije bas sjedalo :lol: :lol: a druga osvajala i tu i evropske titule...cak mislim i tri godine uzastopno,pod raznim imenima,jugoplastika,pop 84,slobodna dalmacija ili kako sve vec.....ali sada,bas sam uzivao u svakom sekundu ovog dvoboja zvezda-buducnost,vratili su me u vrijeme kad je sport bio sport..... i ako sad zbog licence ili nekog qurca otmu to crnogorcima,onda i def taj sport ne pratim vise


nemoj odgovarat na ovo :lol: :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 23 Apr 2018, 23:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26528
Lokacija: Banja Luka
Nisi pratio ni do sada :P

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 23 Apr 2018, 23:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
jesam ovaj put zaista :D ...ne ligu,tu si u pravu,nego zavrsnicu.

.mozda mi je jedino priblizno ovako bilo zanimljivo ono zadnje duletovo,kad je bilo 1-1 pa zvezda uzela obe "u gostima" 2015....ali i to je bilo tek polufinale.....a finale aba nikad dosad mi nije bilo ovako zanimljivo!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 07:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Ja se samo jednog bojim... ako "zajašu" milogorci, nećeš ih skinuti 10 godina.

Ćoki ako uđe u EL na "mala vrata" (a raskukao se po televizijama kako je pokraden više nego Sloba za Kosovom), otjeraće se sam u još veći minus tankujući u tom takmičenju. S druge strane, obezvrijediće ABA i nastaće cirkus.

Kontam da, ako Bokan bude stajao iza svojih stavova, Budućnost sigurno igra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 07:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
to stoji,jer buducnost je vec uspjevala nekoliko godina dominirati i igrati evroligu iz godine u godinu.....nisu joj zvezda i partizan mogli nista onda kad su u buducnosti igrali goran radonjic,dejan milojevic,vlado scepanovic,dejan tomasevic....ne znam je li i tad bio tak famozni bokan koga stalno pominju,al znam da su bas bili masina..doduse,nije zvezda tad na celu imala sposobnog i namazanog tipa kakav je covic

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 08:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
S tačke gledišta navijača Partizana, ne bi mi smetalo da na kraju Zvezda igra EL. Stvarno ne bi. Jedino što bi se narušio legitimitet ABA a to niko ne želi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 08:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16740
Није Бокан тад био.
Човић је намазан и способан, онолико колико држава Србија издвоји новца за Звезду. Односно, лако је газдовати са туђим парама.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 08:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Prednost Budućnosti je što je "jedina" u državi, Milo i država će stati iza. Para imaju, ako "zajašu", teško nama svima.


Biće paklena ABA sledeće sezone. Partizan će biti dosta jači a tu će biti i Olimpija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 08:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Schlager je napisao:
to stoji,jer buducnost je vec uspjevala nekoliko godina dominirati i igrati evroligu iz godine u godinu.....nisu joj zvezda i partizan mogli nista onda kad su u buducnosti igrali goran radonjic,dejan milojevic,vlado scepanovic,dejan tomasevic....ne znam je li i tad bio tak famozni bokan koga stalno pominju,al znam da su bas bili masina..doduse,nije zvezda tad na celu imala sposobnog i namazanog tipa kakav je covic


Bokan je u košarci tek nešto više od 4 godine, dotad se isprofilisao kao "uspješan" biznismen modernog tipa, izašao ispod skuta Mila Đukanovića. Koliko pojma nema o strukturi takmičenja i zahtjevima EL, dovoljno govori njegova izjava da će "Budućnost napraviti najjači tim nikad viđen na ovim prostorima". Očito je već u glavi posložio donacije države, preduzeća bliskih državi i ostalih crnogorskih privrednih giganata, koji će mu ulupati 6-7 miliona u klub, a on pokupovati sve što je dostupno i instant stići do 15ak pobjeda i drugog kruga EL.
Priča je malo komplikovanija od toga. Činjenica da ide u Barselonu da lobira i razgovara sa Bertomeuom, da se "bori za EL, kako je sam rekao, govori da su i sami svjesni da dobar dio uslova za EL vjerovatno ne ispunjavaju.
Definisano je sve u propozicijama takmičenja i u kompletnoj priči, famoznih 1000 sjedeći mjesta manjka, vjerovatno je najmanji problem, mada ni on nije zanemariv.
Nije dovoljno da ti sponzori namaknu određenu sumu novca i da riješiš sve probleme. Tačno je definisana struktura budžeta, koliki smije biti udio državnog kapitala, koliko mora sam klub da ostvari iz sopstvenih prihoda (ulaznice, TV prava, suveniri, dresovi, prodaja igrača...). Tu je i finansijska revizija koju EL sprovodi i to za par sezona unazad, a čisto sumnjam da je u Budućnosti sve transparentno i čisto, po pitanju plaćanja.
Čović sa te strane ima dobar adut u svojim rukama, a to je posložen sistem, organizacija u klubu, dvije dvorane na raspolaganju, organizovan marketing kluba, transparentne finansije, solidnu bazu mladih igrača i što je najvažnije najveće tržište na ovim prostorima. Naravno, ostaje činjenica da EL, nije gadljiva na novac, za koji bi mogla da progleda kroz prste, ali to bi ipak morale biti neke nenormalne sume za košarkaške prilike, kao što je bilo u slučaju Darušafake.

Naravno, ako se zadrži na sportskom aspektu, Budućnost će da igra EL, s obzirom da marketinški potencijal, uopšte ABA lige, predstavlja zanemarljivu stavku i relativno usko tržište. Sa druge strane, postoji tradiciaj i popularnost košarke na ovim prostorima, zbog čega vjerovatno, to jedno kukavno mjesto za ABA već nije otišlo npr. Bajernu ili nekom francuskom predstavniku. Kao što rekoh u jednom marketinškom projektu kakav je EL, ne vjerujem da neki veliki interes može da bude predstavnik države koja ukupno ima 600.000 stanovnika.

enc0re je napisao:
Ja se samo jednog bojim... ako "zajašu" milogorci, nećeš ih skinuti 10 godina.

Ćoki ako uđe u EL na "mala vrata" (a raskukao se po televizijama kako je pokraden više nego Sloba za Kosovom), otjeraće se sam u još veći minus tankujući u tom takmičenju. S druge strane, obezvrijediće ABA i nastaće cirkus.

Kontam da, ako Bokan bude stajao iza svojih stavova, Budućnost sigurno igra.


Možeš li malo pojasniti ovo o obezvrijeđivanju ABA lige? Ako se ne varam zahtjeve EL, u ABA ligi, u pogledu infrstrukture, trenutno može da ispuni bar 5 klubova i to što jedne godine EL ne bi igrao klub koji ne može da dobije licencu, bi obezvrijedilo čitavu ligu? Ovo za tankovanje, ne bih baš da komentarišem previše. Kako je to 11 pobjeda npr. tankovanje i zašto bi to radio neko, ako se u EL svaka pobjeda plaća nekih 40.000 evra. Zašto bi neko ko teško zatvara budžet, kao što to čini Crvena Zvezda, tako olako bacio niz vodu npr. 200ak hiljada evra više u budžetu? Koji je interes za tako nešto?

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 11:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Na stranu sve, ali pitanje koliko je organizaciji kao što je EL cilj da ima u tom društvu ekipu relativno nepoznatu i neatraktivnog protivnika u dvorani od 5000 mjesta, iz male države, marketinški nebitne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 11:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
izgleda da je baš tako kako kažeš...neko mi reče da ni šampion italije ne igra evroligu,nego neki deseti,marketinški zanimljiviji timovi iz italije..ali nisam provjeravao to......vrlo malo ovo sve ima veze sa sportom..

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 11:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16740
Евролига је урадила циркус са А лиценцама, и самим тим затоврила врата већини тимова.
Ту је био крај спортског надметања.
Кошарка је давно уништена у европи.
Остало је све посљедица тога.
А криви су и улеб и фина, подједнако.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 11:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
To je sad sve trla baba lan i kukanje za nekom romantikom prošlih vremena. Ne bih se sekunde iznenadio da Budućnost ne dobije licencu jer su jednostavno takva pravila igre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 11:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12453
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ako ne dobije Budućnost, ne treba ni Zvezda... Svakako nemamo para ni talenta da se nosimo s gigantima... Cijela sezona je pukla zbog tog takmičenja i igranja i po 3 utakmice sedmično...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 12:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Đordija interesuju pare. Crnogorci ih imaju. Cijenim da Bokan ovo neće ispustiti, pogotovo nakon svih ovih prepiranja s Čovićem.

@Nitro,
Jednostavan je odgovor na to. Kakav motiv će imati Budućnost sledeće sezone ako se desi da KKCZ igra EL? Pobjedili su i plasirali se. Imaju pare da ispune uslove.

Dobro, tankovanje je možda pogrešan izraz. Poenta je da se igralo takmičenje bez ambicija, to sam htio da kažem.


Što se tiče neigranja šampiona Italije, A licencu ima Armani.

Osvajač ABA lige je učesnik EL.

Sve je jasno. Koliko god glupo bilo.

Ne mislim da je Budućnost neatraktivan a kamoli "nepoznat" protivnik. Igrala se Euroliga u Podgorici. Ove godine su došli do završnice eurokupa. I prošle sezone su ispali od kasnije šampiona ako se ne varam. Ne kažem da ni kod njih neće opasti interesovanje za EL kad na polovini takmičenja skontaju da nemaju šanse za dalje kao što je bilo sa KKCZ ove godine. Koliko gledalaca su imali zadnjih 8-10 utakmica u prosjeku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 24 Apr 2018, 12:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26528
Lokacija: Banja Luka
Buducnost ce imati maksimum 5-6 pobjeda u EL, i otpasce poslije prvih deset kola kada budu imali neki skor 1-9. Zvezda je imala kao neke sanse 25 kola. Uopsteno, igranje EL Buducnosti ide u korist nasim klubovima, ne mogu oni izdurati onakav ritam... ili ce se sramotiti u EL ili ce usrati ABA, nesto ce se desiti.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4192 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs