banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 18:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4193 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 09:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Caca, ko voli kosarku, ABA liga je jedna od najzanimljivijih liga u Evropi za gledanje, nije dzaba izbacila toliko NBA igraca u poslednje vrijeme.

Mornar
Potencijalni hit od ekipa iz "drugog ranga". Vec su dokazali da znaju iscupati strance iz svakojakih vukojebina, i vjerujem da ce tako biti i ove sezone, ali ovaj put su doveli i dobre domace igrace koji mogu da odigraju dobre role na ovom rangu. Vranjes, Lukovic i Micovic, ce donijeti kvalitet. Kada im dodamo strance Sheperda, Nedhaama i Rossa, bice to ekipa za postovanje. Mornar ima odlican domaci teren, stabilnije finansije i dobru kosarkasku pricu, Dakle svi preduslovi su tu da se napravi iskorak.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 09:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15041
skeva je napisao:
Caca, ko voli kosarku, ABA liga je jedna od najzanimljivijih liga u Evropi za gledanje, nije dzaba izbacila toliko NBA igraca u poslednje vrijeme.


+1

Ja mogu svaku utakmicu gledati. Možda nekad više zbog kladionice i fantasy lige :D. Ne mogu dočekati da počne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 10:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Mega
Za njih je jos rano, ko zna ko ce sve jos stici. Ali opet ce biti zanimljivi. Musidi je na redu za iskorak, NBA prospekt, kao i Cancar koji je uzeo zlato vec sa 20 godina. Mladi Marjanovic je dosao iz Barse, Fundic i Lazic iz KLSa (i jedan i drugi mogu biti ozbiljni ABA igraci), uz Rebica koji ce (koliko god nekom bilo smijesno) imati sigurno nekoliko 20+ utakmica, kao i Bitadzea, Carapica i Miskovica, Mega ima preozbiljnu bazu mladjarije, uostalom kao i svake godine. Nastavljaju ljubicasti da izbacuju NBA igrace, i tako ce i ostati. Iskustvo ce donijeti Samardziski a sirovi kvalitet Ennis, koji je ozbiljan strijelac. Realno je da budu izmedju 5 i 8 mjesta ali Milojevic je pokazao da zna naspanovati ekipu koja ce napredovati kroz ligu.

FMP (2 :D )
Pored Mege, vjerovatno i najzanimljivija ekipa sto se tice mladih igraca. Radanov i Simanic ce dobiti svoju sansu, Uskokovic ulazi u seniorsku kosarku, Rakicevic poslije sezone u Zvezdi, kao i jos neki igraci koji ce otpasti iz Zvezdinog rostera su dobra baza mladih igraca. Tu su Nenadic i Jeremic iz KLSa, kao i bivsi partizanovci Pot i Djumic. Ne znam sta je sa Momirovim, ali mislim da ce i on bitik tu. Roster zatvaraju Covic i dva veoma zanimljiva stranca, zvijerka Ojo i odlicni suter Rowan. Predvidjam im sredinu tabelesa tendencijom prema gornjem dijelu.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2017, 10:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Partizan
Drugaciji koncept u odnosu na prethodnu sezonu. Dosta mladih igraca, sa mogucnosti napredovanja. Dosli su Goss, Tomic, Cakarevic, Stevanovic, Gavrilovic, Wilson... Uz starosjedioce Marinkovica, Andrica, Velickovica, Tanaskovica... cine dobar spoj mladosti i iskustva. Upitnik je iznad strucnog staba i kako ce to sve izgledati. Ako Muta nadje snage i motivacije, ali i dovoljno rasola da na vrijeme razbistri glavu prije utakmica, moze se desiti da Partizan bude veoma dobar. Tradicija i ime bivseg sampiona Evrope im daje tezinu, kao i jak domaci teren. Procjena dometa... plej of, a za nesto vise, moracemo sacekati Mutu.

Igokea
Postujem Bajica i njegov kontinuitet, ali ovo je tanko... Borba za opstanak, a u slucaju da ubodu neka 2 stranca pride, onda mozd asredina tabele.

Mislim da sam obuhvatio sve ekipe iz ovog superkupa

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 10:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15041
Nemaš cibose :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 10:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Hm....
Cibona
Taman pomislis da su se iscupali, a oni promijene sve i rasprodaju kvalitet...jedino ostane Rozic kao inventar, a tu je sada i Zoric.
Stranci su otisli, otisli su i prospekti Slavica i Marineli, koji su po meni trebali uspostaviti neki kontinuitet. Nisu to igraci poput Zizica, ali nisu ni losi. Medjutim dosli su veoma zanimljivi stranci. Prvi je poluhrvat Gilbert, koji je cuda cinio po hrvatskoj ligi, pa onda Hall, i na kraju Cleveland koji je imao neke sjajne pripremne utakmice. Tu su i neki nade, tipa Uljarevica, Mandica, Ljubicica, Popica... ali tanko je ovo za ista vise osim donjeg dijela tabele. Nece ispasti i zbog imena, ali i zbog ocajnih ekipa Zadra i MZTa, ali nece igrati znacajnu ulogu ove sezone.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 11:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Све је то гола вода сем Звезде и Цедевите. Евенутално да Џикић дигне футуру на већи ниво, али опет то је футура. Рођени губитници.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 11:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Kad sam se vec raspisao, evo po meni nekih igraca koji ce obiljeziti sezonu pred nama, prvenstveno mislim na napredak i ulogu u svojim timovima: Ilic, Marinkovic, Radicevic, Musidi, Radanov, Ennis, Musa, Oliver, Lesor, Goss, Z. Nikolic, Ojo.....

Sto se tice ekipa, potencijalna razocarenja: Zadar, MZT, Igokea, Cibona, Olimpija. Potencijalna iznenadjenja Mornar, FMP i Mega. Prvi favorit Zvezda, drugi stepen Cedevita, Buducnost. Treci Partizan.

Caca, to oko gole vode se prica godinama, a NBA pun igaca iz te gola voda lige, pusti kraju prezvakane price.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 11:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Да, а Звезда туче све по 30 разлике, у финалу се нашале са Цедевитом, и тако већ 3 године. И ове ће године ће ЦЗ имати пар јаких утакмица у лиги остало све отаљавање посла. Да је остао Радоњић не би имао нико шансе, овако Цедевита има мале шансе због тог што је питање какав је светиАлимпије тренер.
Лига је смијурија, то што Мишко доводи себи играче да им трасира пут у нба нема везе с јачином лиге. Успут речено, та Мега највише учествује у регуларним™ утакмицама, поготово са екипама гдје је доста припадника "Беобаскета".
Имаш 3 екипе да ваљају, Партизан је далеко испод, колико год били велико име.

Митска прича да је ова лига јака. Има пар занимљивх младих играча и то је то.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Je li Novak ostao u Megi? Sta mislite oce bit nesto od njega u buducnosti?

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 16:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15041
Novak trenutno trenira sa Fenerom. Vjerovatno se vraca u Megu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 16:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Морам рећи да имам новог брата четника, Оџоа 8)
Кад је Един испричао да је "најк" купио посебну машину да само њему прави патике, број 56 заволио сам га ко брата.
Оно је нереална снага, дајем главу да дрво може оборити без сјекире или моторке. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 17:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2017, 17:52
Postovi: 404
Igleda kao zvjer,ne znam zasto vec nije na visem nivou.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 21:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Bianconeri je napisao:
Igleda kao zvjer,ne znam zasto vec nije na visem nivou.


Treba mu takticka obuka. Polako

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 22:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Poslije prvog dana superkupa sve sto sam napisao se ispostavilo manje vise kao tacno. Mornar opasan, dobri stranci, ali ovaj put i domaci igraci. Partizan ako ce ovako igrati, nece se dobro provesti protiv ekipa iz prvog ranga kvaliteta. Nije tesko skontati da ne smijes skupljati sa Micovica, on jedino zna sutnuti. Branjenje pika ispod bloka odlicnom crncu suteru i gatanje hoce li ili nece pogoditi sut je mozda nivo Radnickog, Partizana sigurno nije. Ali Muta je takav... kontace da moze uci u glavu Peri Anticu da ne moze sut pogoditi i slicne budalastine.
Cedevita kvalitetna, ali neuigrana. Njihov glavni iskorak ce biti Musa. Stranci su kvalitetni, domaci igraci iskusni, dobro je to.
Buducnost nisam gledao.
FMP ekipa sa mnogo potencijala. Ocekujem rast kroz ligu i eksploziju prvenstveno Radanova koji visi na ivici, prvi gluposti ali ima sve. Buduci ozbiljni reprezentativac. Odavno nisam vidio jaceg igraca od Odza. Ono je jace od Janga.

Sve u svemu, dobra kosarka na pocetku ove sezone.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4885
Lokacija: Tu preko puta
Đoko Šalić.
:lol:

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 20 Sep 2017, 23:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
To sto je smanjio burek mu nije pomoglo sa kosarkaskim IQom :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 21 Sep 2017, 07:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15041
Nije mu uvijek išao ispod bloka, par puta jednostavno nije mogao proći jer je blok bio dobar.

Drago mi je što su Pecarski i Tadić dobili minute. Čakarević i Gavrilović su ih dobili previše i tu bih tražio razlog poraza. Muta mora da svhati da nije u Dinamiku više.


Nadam se da će Vanja nastaviti ovako da šutira. Andreja je bio dobar takođe, samo mora malo smanjiti gas, ne smije mu se dozvoliti da forsira.

Teško je reći ko ispada iz 12 kad dođu Miller i Aranitović.


Još jednom, fali 4/5 crnac. Obrad odličan kao drugi centar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 21 Sep 2017, 07:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10257
http://sport1.ba/kosarka/video-trener-i ... lavi/95568

Bajic sa "bolan" presao na "bre" :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ABA liga
PostPoslato: 21 Sep 2017, 14:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
A realno sad pretjeruju kao da je Baja jedini trener koji psuje i galami na tajm autu...

Pamtim kad je Steva Karadzic tukao Radmanovica, ali bas ga udario tablom jer je ovaj mahao curi na tribinama :lol:

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4193 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs