banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 05:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Jun 2014, 00:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Apr 2014, 19:36
Postovi: 45
Amerikanci sve vise i vise lude za fudbalom.
Utakmicu protiv Portugala je pratilo 24 miliona ljudi, a protiv Njemacke rekordnih 32 miliona ljudi.
Svjedoci smo da je do 1994 fudbal u Americi bio zapostavljen, lijevi sport koji se malo igrao i jos manje pratio. FIFA je tada namjerno dala Amerima da organizuju prvenstvo da bi se igra popularizovala. I to se i desilo. Jaka liga, mnogo omladinskih skola, stvorena okosnica tima, doveden kvalitetan strani trener, mnogo se ulaze u fudbal, postaju sve konkurentniji. Ogroman je put predjen a Amerikanci ce sve vise i vise napredovati. Istorija nas uci.. Amerikanci kada se posvete nekoj vrsti sporta, ostali mogu da zaborave na uspjehe u tom sportu, jer jednostavno, ljudi dominiraju.



Sta ce se desiti ako se Amerikanci jos vise zalude fudbalom, ako pocnu ozbiljno da ga treniraju?

Htijeli priznati ili ne kod njih su pare.. drzava od 320 miliona ljudi.. oni imaju obicaj da prave sou.. utakmica je tu samo jedna od stvari zasto si dosao na stadion.. komercijalizacija svega na stadionu i van njega. Samo ti donesi para i imaces sve na stadionu, to je sve sto se trazi.. pare od gledalaca. :)


Pa onda skontaju da osnuju svoju "ligu sampiona" gdje ce biti jos vise utakmica.. jos vise jakih timova, gdje ce svako vece neko igrati, jos vise borbe, jos veci spektakl.

I tako evropski timovi pocnu slabiti i ta fudbalska moc se polako premjesta iz evrope u ameriku.. svi najbolji igraci idu tamo. A mi se budimo u 3 sata ujutro da bi mogli gledati utakmicu i uzivati u tome..

Ista stvar kao kosarka.. Volim ja pogledati i euroligu i aba ligu i spansku ligu.. ali tek kad ti upalis NBA, skontas da je to jedna skroz druga dimenzija sporta, jedan skroz veci nama nepojmljiv spektakl koji nema veze sa ovim evropskim pokusajem od kosarke..



Koliko je ovaj scenario moguc?
Kakva su vasa predvidjanja u vezi evropskog i americkog fudbala?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 00:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Yeah right. :)

Ne vole bas Ameri fudbal. Ovo je novina trenutno, ali "soccer" nije bas popularan u USA, iako se vijesti u posljednje vrijeme ubise pisuci o njemu. Cak i New York Times i Wall Street Journal ga spominju na front page-u svaki drugi dan.
Danas sam procitao super clanak, bas sam se ismijao.

Citiraj:
America's Favorite National Pastime: Hating Soccer

I've held off on writing about soccer for a decade -- or about the length of the average soccer game -- so as not to offend anyone. But enough is enough. Any growing interest in soccer can only be a sign of the nation's moral decay.

(1) Individual achievement is not a big factor in soccer. In a real sport, players fumble passes, throw bricks and drop fly balls -- all in front of a crowd. When baseball players strike out, they're standing alone at the plate. But there's also individual glory in home runs, touchdowns and slam-dunks.

In soccer, the blame is dispersed and almost no one scores anyway. There are no heroes, no losers, no accountability, and no child's fragile self-esteem is bruised. There's a reason perpetually alarmed women are called "soccer moms," not "football moms."

Do they even have MVPs in soccer? Everyone just runs up and down the field and, every once in a while, a ball accidentally goes in. That's when we're supposed to go wild. I'm already asleep.
...

(8) Soccer is like the metric system, which liberals also adore because it's European. Naturally, the metric system emerged from the French Revolution, during the brief intervals when they weren't committing mass murder by guillotine.

Despite being subjected to Chinese-style brainwashing in the public schools to use centimeters and Celsius, ask any American for the temperature, and he'll say something like "70 degrees." Ask how far Boston is from New York City, he'll say it's about 200 miles.

Liberals get angry and tell us that the metric system is more "rational" than the measurements everyone understands. This is ridiculous. An inch is the width of a man's thumb, a foot the length of his foot, a yard the length of his belt. That's easy to visualize. How do you visualize 147.2 centimeters? :lol:

Citav clanak ovdje:
http://townhall.com/columnists/anncoult ... r-n1855817

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 00:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2014, 14:08
Postovi: 284
Ovih dana u medijima je bilo price o mogucnosti pomjeranja SP Katar 2022 u SAD zbog podmicivanja,korupcije itd

U pincipu se slazem Ameri bi bili sila u fudbalu da ih fudbal interesuje koliko bejzbol,A.fudbal i hokej...

FLASH je napisao:
Danas sam procitao super clanak, bas sam se ismijao.



Ann Coulter



Slika

_________________
Defeating a sandwich, only makes it tastier.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 02:27 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
DangerMouse je napisao:
Ann Coulter

Ako ga citas ironicno (iako nije napisan tako), super je. 8)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 02:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jun 2013, 19:03
Postovi: 475
No ćens!!!
Iako ne bih imao ništa protiv da jedan ovakav sport postane ravnopravan top sportovima u Americi, to nije realno. A i da postane popularan sport u Americi, ne bi postali jaki kao što su sada u košarci. I u košarci se razlika smanjuje.

Ali teško je što ovako očekivati. Football je engleska riječ. A u Americi se sport zove soccer, dok u skoro cijelom ostatku svijeta nogomet (futbal). Oni imaju fotbal a gotovo cijelo vrijeme nose loptu u rukama u tome njihovom futbalu. Prvo moraju naučiti ispravno ga nazivati. Onda možda nešto možemo i očekivati od njih. :D :P

_________________
Potpis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 06:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Čiko je napisao:
No ćens!!!
Iako ne bih imao ništa protiv da jedan ovakav sport postane ravnopravan top sportovima u Americi, to nije realno. A i da postane popularan sport u Americi, ne bi postali jaki kao što su sada u košarci. I u košarci se razlika smanjuje.

Ali teško je što ovako očekivati. Football je engleska riječ. A u Americi se sport zove soccer, dok u skoro cijelom ostatku svijeta nogomet (futbal). Oni imaju fotbal a gotovo cijelo vrijeme nose loptu u rukama u tome njihovom futbalu. Prvo moraju naučiti ispravno ga nazivati. Onda možda nešto možemo i očekivati od njih. :D :P


Možda je to bio problem i kod ovih balkanskih reprezentacija što su ispale već u grupi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 08:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Bitno je malo informacija pokupiti pre nego se krenu lipati gluposti... Prvo procitaj zasto se u USA taj sport zove football, pa onda pisi. Mada ti je citav post obicna glupost i tu je samo da bi nesto napisao


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 08:27 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Fudbal je jako popularan u Usa....kad sam zadnji put čitao,prije par mjeseci,na listi popularnosti je bio na 51.mjestu.

Odmah iza trke pasa.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 08:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Znas kad ce Ameri postati bitan faktor u fudbalu? Nikad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 08:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Verovatno, konam da tamo fudbal upisuju dece koja su manje talentovana za ostale sportove


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 08:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
U evropi je jedan sport dominantan - fudbal. Svi osatali sportovi su jednostavno ostali. U Americi je nekoliko sportova dominantnih i fudbal se nikad neće probiti na prvo mjesto pored njih.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 08:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
pa i ne mora
dovoljno je da bude top 5 sport i svi ostali su ga ugasili

realno, sa nikakvom popularnošću tamo oni na svakom prvenstvu redovno igraju drugu fazu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 08:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Ja više volim pogledati evropski pokušaj od košarke u Evroligi nego utakmicu NBA lige, pogotovo onaj prvi dio. Aj plej of je nešto drugo pa se i da gledati.
U fudbalu mogu da ga dudlaju. Nekada dođu do druge faze i to je to. Da je Gana pametnija iznabadala bi SAD najžešće. Da ne igraju one mutave svoje kvalifikacije pitanje je koliko puta bi igrali na SP.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 09:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Ma to je krajnji domet njihove reprezentacije. U nekim zemljama je fudbal svetinja i ne mogu ameri protiv njih. U ameriki fudbal igraju pederi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 09:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Cikago juce:

Slika

Slika

Slika

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 09:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ovo su slike sa koncerta jelene karleuse na uscu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 09:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
ljudi imaju neki interesantan navijački naboj tamo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 10:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Gledanije od NBA finala.
Jedino su NFL i naravno SB daleko ispred.
Da raste popularnost, raste. I to je dobro.
Pored ovih polusportova poput bejzbola i "ragbija", krajnje je vrijeme bilo da fudbal zauzme svoje mjesto.
A to da ce Ameri postati velesila, ha-ha.
Imaju dobru ekipu, nekoliko kvalitetnih igraca i fino igraju, ali da bi postali velesila (poput Spanije, Njemacke, Brazila...) tre'aju jesti jos dosta.
Ne moze se fudbal igrati i vikati DI-FENS DI-FENS.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 10:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
skypostman je napisao:
Cikago juce:

Slika

Slika

Slika


Big deal sve sami Srbi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2014, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Hertzog je napisao:
Verovatno, konam da tamo fudbal upisuju dece koja su manje talentovana za ostale sportove


Ja sam pročitao skoro da najviše klinaca u USA trenira fudbal (soker :roll: ). Tekst sa početka je gluuup, čuj u fudbalu nema individualnog herojstva. Zato ima u njihovim siledžijskim sportovima, i košarku su počeli pretvarati u siledžijstvo sa svojim ljubljenim Lebronovima i ostalim gomilama steroida.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs