banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 12 Jul 2014, 17:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Druže ja bih tebe volio upoznati samo da vidim kako izgleda osoba koja prati sve ove "lijeve" sportove, ima li plovne kožice i peraja..

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 12 Jul 2014, 17:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Sta bi s Dalmom?! Nije ni nastupila. Ugasen mi je ton bio, kad sam upalio komentator je izgleda vec rekao sta ja problem.

Glupo je i gledati kad su onakvi talasi i onoliko jak vjetar. Mogu misliti kako je tek veslati.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 12 Jul 2014, 18:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
_зока je napisao:
Druže ja bih tebe volio upoznati samo da vidim kako izgleda osoba koja prati sve ove "lijeve" sportove, ima li plovne kožice i peraja..


:lol: :lol: :lol: Popravio si mi dan, definitivno. Hvala Zoka. :D Za plovne kozice nesto nisam zagledao ovih dana medju nozne prste, ali peraje imam. Imao sam ih cak sa 5 godina. :D

Sale malo, nije zgoreg. Sta ces, jbg, meni se to dopada: vaterpolo, plivanje, veslanje, kajak, skijaski skokovi, bob, hokej na ledu...

Ташко je napisao:
Sta bi s Dalmom?! Nije ni nastupila. Ugasen mi je ton bio, kad sam upalio komentator je izgleda vec rekao sta ja problem.

Glupo je i gledati kad su onakvi talasi i onoliko jak vjetar. Mogu misliti kako je tek veslati.


Dalma navodno nije veslala iz zdravstvenih razloga. To je zvanicno doslo iz Kajakaskog saveza Srbije, mada se slazem sa komentatorom na Eurosportu da ona ipak nije u formi i da se "cuva" za sutrasnje finale na duplo kracoj stazi. Danas i mali Pajic razocarao tek osmim mjesto u K1 na 1000 m. Oko petog, sestog mjesta je bilo - realno.

A o vjetru sam vec govorio. Bilo gdje drugo, takmicenje bi bilo prekinuto, ili cak i odgodjeno. Ovo je naprosto sramota, ali Svabe su Svabe. Vetar u veeelikoj mjeri utice na regularnost ovog Prvenstva. I sto je najcrnje, malo ko se buni. Svi gundjaju, ali na tome ostaje. Jedino sto su Svabe popravile je kvalitet prenosa. I to radikalno.

Vidi se da se Erste ukljucio u produkciju, sada to izgleda profesionalno, za razliku od jucerasnjeg dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 13 Jul 2014, 10:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Idemo.

Citiraj:
11:50 A finale k-1 200m MARKO DRAGOSAVLJEVIĆ
12:48 A finale k-2 200m MOLDOVAN, MOLDOVAN

15:13 A finale k-4 1000m Boltić,Torubarov, Holpert, Terzić
15:42 A finale k-1 500m Marko Tomićević
16:03 A finale k-2 500m N.Moldovan, O.Moldovan,
16:15 A finale k-2 500m S.Boltić, V.Torubarov

17.06 A finale k-1 5000m Kristina Bedeč
18.19 A finale k-1 5000m Marko Tomićević


Eurosport 2 i Das Erste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 13 Jul 2014, 10:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Zlato, zlato :D


Kakav majstor.

Naravno, krenuo po-srpski, ocajno. I onda se vadi, cupaj, grizi, ne daj.

Svaka cast!

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 13 Jul 2014, 10:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Vjetar ebe takmicare. Ocajan start, ali Markan je sjajaaan bio. Kako ga je propeo na kraju. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 13 Jul 2014, 13:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Tviter :wink:

Slika

Markan legenda.

A vec se spremamo za ostatak programa - popodne. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 13 Jul 2014, 19:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Moldovanuse su nas vec navikle na medalje. Ovaj put - bronza.

Slika

Generalno, sjajan rezlutat:

Citiraj:

ZLATO I BRONZA ZA KAJAKAŠE

Zlato i bronza u olimpijskim disciplinama, tri četvrta i tri šesta mesto, učinak je kajakaške reprezentacije Srbije poslednjeg dana šampionata Evrope u nemačkom Brandenburgu.

Marko Dragosavljević najbolji je kajakaš Evrope. Posle prošlogodišnje titule vicešampiona starog kontinenta, Dragosavljević se popeo stepenicu više i i postao najbrži kajakaš evropskog šampionata. Dragosavljević je u A finalu olimpijske discipline nadmašio sebe, ali i aktuelnog olimpijskog prvaka britanca Mekivera i aktuelnog olimpijskog pobendika u disciplini k-2 200m Rusa Postrigaja. As iz Bačke Palanke koji vesla za šabačku Zorku preveslao je nakraću kajakašku deonicu za 35 sekundi, 841 stotinku i ušao u istoriju kao najmlađi šampion Evrope. Dragosavljevićevo prvo seniorsko zlato u disciplini k-1 200m i prvo zlato trećeg takmičarskog dana šampionata Evrope u Nemačkoj za reprezentaciju Srbije.

-O ovome sam sanjao i maštao celog života. San mi se ispunio. Lep je osećaj biti šampion Evrope. Za ovo sam se spremao i ubedio sam sebe da sam najbolji.Sada me 10 godina niko neće skinuti sa trona-u dahu je pričao Dragosavljević.

Sa nepunih 19 godina kajakaš iz Srbije ispunio je svoj san. Dragosavljević je dve nedelje pre prvenstva Evrope imao ozbiljnih zdravstvenih problema. Zbog toga nije trenirao ali mu to nije smetalo da bude najbolji u Brandenburgu. Pozitivan i nasmejan najavio je svoj sledeći cilj.

-Ovde se priča završava i idemo dalje. Cilj je Moskva i svetsko prvenstvo. Napadamo titulu šampiona-prokomentarisao je Dragosavljević.

Sestre Moldovan ono što nisu uspele u sprintu (k-2 200m) kada im je izmakla medalja za desetinu sekunde uspele su na olimpijskoj disciplini k-2 500m kada su se domogle bronzanog odličja.

-Fanstastičan uspeh. Naporan rad i šestonodedeljne pripreme su urodile plodom-presrećna je bila Nikolina Moldovan-

Nikolina i Olivera Moldovan su A finalu discipline k-2 500m preveslale stazu u vremenu od 1 minuta 44 sekunde 565 stotinki zauzevši treće mesto iza posada Mađarske i Poljske.

-Ovo nam je najbolji rezultat u karijeri s obzirom da smo osvojile našu prvu medalju u olimpijskoj disciplini. Pomerili smo granicu i nadamo se da će ovih uspeha biti i ubuduće-kazala je sa osmehom na licu Olivera Moldovan.

Marko Tomićević bio je četvrtoplasirani u A finalu discipline k-1 500m ( i šestoplasirani u k-1 5000m). Identičan rezultat ostvarili su dvosed Boltić, Torubarov u k-2 500m. Četverac u sastavu Boltić, Torubarov, Holpert, Terzić zauzeo je šesto mesto u A finalu discipline k-4 1000m. Kristina Bedeč bila je šestoplasirana u A finalu discipline k-1 5000m.

Milica Starović bila je prvoplasirana u B finalu discipline k-1 200m, dok je dvosed Filipović, Novaković bio drugoplasirani u B finalu discipline k-2 200m.

10 POSADA NA OI U AZERBEJDŽANU

Evropski šampionat u Brandenbrugu bilo je kvalifikaciono takmičenje za odlazak na prve olimpijske igre čiji je organizaotr nadredne godine Azerbejdžan. Kajakaški nacionalni tim ostvario je odlazak u Bakuu u deset disciplina, četiri u ženskoj i šest u muškoj konkureciji. Kajakaši će imati praktično pravo da prijave 17 sporista.


http://www.kajakss.org.rs/page.php?&str ... &model=def


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 07 Avg 2014, 15:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Svjetsko prvenstvo. Domacin Moskva. Nasi puni nada i ocekivanja, nakon fantasticnog uspjeha na Evropskom prvenstvu. Ipak, treba biti realan, ovo je ipak - Svjetsko prvenstvo.

Citiraj:

Marko Dragosavljević sa titulom najbržeg Evropljanina dolazi u Moskvu

Slika
Marko Dragosavljević

ŽELIM TITULU PRVAKA SVETA

Uoči starta planetarnog šampionata Sveta u Moskvi na renoviranom regatnom centru „Krilatskaj“ koji leži na istoimenom jezeru na kome su 1980.godine održane Olimpijske igre, u konkurenciji najavljenih 69 nacija „Orlovi“ će pokušati da nastave seriju uspešnih ovosezonskih rezultata i tradiciju osvajanja medalja na svetskim prvenstvima.

Prvi pik reprezentacije za osvajanje medalje u olimpiskoj disciplini k-1 200m je Marko Dragosavljević koji dolazi u Moskvu sa titulom najbržeg Evropljanina u sprintu.

-Nema velike razlike izmedju Evropskog i Svetskog šampionata. U Moskvi ću imati za konkurenciju dva imena više, mislim na takmičare koji vrede, Kanadjanina De Jonga i Ekvadorca De Cesara. Tako je bar bilo u prošlogodišnjem finalu prvenstva Sveta gde su osim pomenute dvojice finalisti bili sa Evropskog kontinenta-kaže devetnaestogodišnji prvak Evrope Marko Dragosavljević i dodaje-Švedjanin Ostrom je stigao kao prvak Evrope u Nemačku na šampionat Sveta i pobedio. Voleo bih da se isti scenario i tradicija kada je u pitanju da šampion Evrope bude i šampion Sveta ponovi sada i u mom slučaju.

Da li radiš na popravljanju starta?

-Uopšte ne smatram da imam loš start. Jednostavno ceo život tako veslam. Ne spadam u grupu klasičnih sprintera na 200m jer podjednako uspešno veslam i neolimpijsku deonicu od 500m. Prema tome svakako radim na tome. Kada dobro startujem pobedujem, kada ga loše odradim budem 5-6 u trci. Veslam na snagu i izdržljivost. Na tome gradim svoju strategiju i to je bio recept moga uspeha u na EŠ u Brandenburgu gde nisam loše startovao, prosto sam zaostao na početku trke ali imao i dovoljno vremena da u finišu sve to nadoknadim i pobedim.

Za tebe važi deviza „očekuj-neočekivano“! Šta očekivati u Moskvi?

-Pa i nije baš tako-kroz smeh odgovara Dragosavljević-Možda sa strane izgleda ko ne poznaje kajak i ko gleda trke da pobedjujem rivale sa lakoćom. To baš i nije tako. Trudim se svaki put da izveslam najbolje što umem pa kako ispadne. Priznajem da nisam imao pritisak pred nastup na EŠ-u zbog zdravstvenih problema koje sam imao. Prosto niko od mene nije očekivao da mogu do medalje a kamoli titule prvaka Evrope. U tom smislu sam napravio iznenadjenje, ali sada su stvari drugačije. Mislim da me rivali gledaju sa respektom i uvažavanjem i da će svi imati ogroman motiv da me dobiju. S druge strane ja moram da pokažem i dokažem da medalja sa EŠ-a nije slučajnost. Ne krijem da želim da postanem prvak Sveta, ali uostalom videćemo. Sve je moguće-zagonetan je Dragosavljević.

Mladić kome je frizura sa „krestom“ zaštitni znak, jer pred svako veliko takmičenje kosu farba u drugu boju. Zanimalo nas šta sprema za nastup u Rusiji?

-U Brandenburgu je bila plava boja. Za Moskvu sam se odlučio da ofarbam čiroki frizuru u belu. Biće upadljivo i svdija mi se kako mi stoji. Evo upravo mi devojka Dunja završava farbanje. Jedva čekam da vidim kako će ispasti-zaključio je ovaj razgovor Dragosavljević.



http://www.kajakss.org.rs/page.php?&str ... &model=def

Prenosi su na Eurosportu 1 i Eurosportu 2, pocev od sutra, a bila je najava na tv-u i za RTS HD, sto bi bilo sjajno, mada ju nisam nasao na net-u.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 09 Avg 2014, 06:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Moskva. Vrijeme lijepo, staza odlicna. Nasi obezbijedili 6 finala kroz kvalifikacione trke. Dalma bila odlicna, Marko Tomicevic takodje, tu su standardno u finalu i sestre Moldovan, dvojac Torubarov - Tomicevic i nas cetverac Holpert, Simo Boltic, Torubarov, Terzic.

Slika

Po meni do sada najugodnije iznenadjenje je finale Kristine Bedec na 5000 m. Ocekujem naravno, jos i plasman u finale na 200 m - Marka Dragosavljevica.

Evo rasporeda danasnjih trka:

Citiraj:
2014 ICF WORLD CHAMPIONSHIPS
Subota, 9 avgust
Finala
08.19 B finale k-1 1000m Dejan Pajić
08.26 B finale c-1 1000m Strahinja Mladežić
09.52 A finale k-2 1000m Marko Tomićević, Vladimir Torubarov
10.14 A finale k-1 1000m Dalma Ružičić Benedek
Polufinala
12.35 k-1 200m Marko Dragosavljević
13.10 k-1 200m Nikolina Moldovan
13.35 k-2 200m Nebojša Grujić, Marko Novaković
14.10 k-2 200m Nikolina I Olivera Moldovan
Finala
15.00 A finale k-1 5000m Kristina Bedeč
15.30 A finale k-1 5000m Marko Tomićević


Prenosi na Eurosportu 1. Vec od 9.00. Idemo Srbija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 09 Avg 2014, 09:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Bravo, dva finala dvije bronze za Srbiju.

Torubarov i Tomicevic tokom cijele trke, takticki zrelo, iako su to mladi momci. Drzali 5 poziciju, pojacali 250 m pred ciljem i domogli se medalje. Srpski kajak je cekao na medalju u olimpijskoj discipini na SP punih 16 godina, te je ovaj uspjeh mladog srpskog dvojca utoliko veci.

http://www.results.imas-sport.com/imas/ ... d=164#oben

Opet, cini mi se da je Dalma ispustila srebro. Ipak Tamara Csipes nije bolja kajakasica od Dalme, vidi se da Dalma nije bas u najboljoj formi.

http://www.results.imas-sport.com/imas/ ... d=166#oben

Sve u svemu - za sada - sjajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 09 Avg 2014, 09:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ruski dvojac klepi zlato. Ali na sta lice sa onim rozim kapicama, matero.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 09 Avg 2014, 15:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
:D Vala bas. Onako gejevski pomalo. Nego, evo nasih danas. Dvije medalje, dvije bronze. Sutra - udarni dan, prenos pocinje vec u 8. Eurosport 1.

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 09 Avg 2014, 23:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Nedjelja raspored finalnih trka:

Citiraj:

07.40 K-2 500 Nikolina Moldovan, Olivera Moldovan
09.15 K-4 1000 Simo Boltić, Vladimir Torubarov, Ervin Holpert,Dejan Terzić
09.38 K-1 200 Marko Dragosavljević
09.48 K-1 200 Nikolina Moldovan
10.05 K-2 200 Nebojša Grujić, Marko Novaković
10.29 K-2 200 Nikolina Moldovan, Olivera Moldovan



Prenos na Eurosport 1.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 10 Avg 2014, 07:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Sta ovo bi? :D
Jesu se zaletile malo, ali ajd. I srebro je odlicno.
Ja sam pomislio da nisu one u stazi pet, kontam nemoguce je da onako lete.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 10 Avg 2014, 09:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Zlato za Srbiju, bog te mazo...

http://www.results.imas-sport.com/imas/ ... d=212#oben

Slika
Nebojsaaaaaaa i Markooooo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 10 Avg 2014, 10:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
I Nikolina uzela bronzu, sat vremena nakon zajednickog srebra sa sestrom.
Sjajan dan.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 10 Avg 2014, 12:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Odlican nastup srpskih kajakasa. Najbolji ikad. Svaka cast, obradovali su nas, i pokazali da smo u ovom sportu u velikom usponu. 5 medalja na Svjetskom, zaista sjajno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 11 Avg 2014, 06:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Na kraju - 5 medalja. Jedno zlato, jedno srebro i tri bronze. Sjajan uspjeh nasih kajakasa. Dobro idu pripreme za Rio. :wink:
Ovo SP su definitivno obiljezili Neso i Markan i mala Moldovanusa, koja je u samo sat vremena osvojila dvije medalje.

Slika

Slika

E sad slijede ministri, Vlada, predsjednik i...obecanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kajak kanu sport
PostPoslato: 11 Avg 2014, 17:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Malo smijeha nije na odmet...

https://www.youtube.com/watch?v=T133hbOZPmk#t=64


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs