banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1531 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 77  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 21 Maj 2018, 21:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Serija derbija ove godine ce biti najsmjesnija u poslednjih 6-7 godina. Plac...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 21 Maj 2018, 21:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Kad to kreće? i oćel biti kake tuče navijača?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 21 Maj 2018, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Khal Drogo je napisao:
Никац од Ровина je napisao:
Фино си анализирао неке ствари, али не бих се сложио да ће Партизан без проблема проћи даље.
Што се тиче дуела Борца и Динамика, несрећа би била да измишљени клуб прође даље.

Па дао сам неко моје мишљење, предвиђање. По завршетку 1/4Ф ћемо видјети колико бјеше ваљано.
Што се тиче ово "измишљени", у овом времену беспарице, гдје клубови једва преживљавају, и када је српска кошарка изложена ударцима, сваки спортски колектива, имао традицију или био скоро формиран (и ја имам више симпатија према Борцу), заслужује поштовање.
И није ми право када коментатори/форумаши који воле спорт, којима је очигледно стало до српске кошарке, прихвате тај један подваљени дискурс оних који роваре против српске кошарке. .
Наравно ја нити могу, нити имам право, било коме натурати како ће видјети неке ствари.


I ja sam mišljenja da je bolje da postoji jedna Mega gdje će igrači imati sve potrebne uslove za razvoj, pa makar bila i strogo komercijalni klub, nego da neki Jokić bude najatraktivniji igrač Borca i uz 2 flaše kole dnevno tavori tu do 35. i kraja karijere. Forsira se neka priča o "centrima", a pitanje je ima li pola tih centara para i za dresove... ABA 1, ABA 2, ostalo amaterizovati. I onako je kvalitet igrača amaterski, ne vidim šta bi se izgubilo. Nema tu koncentracije kvaliteta (još manje - novca) za veliki broj profesionalnih klubova.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 21 Maj 2018, 21:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Zvezda primila manje od 700 koševa, je li to što se Periša vratio pa kad ti uputi jedan simpatičan pogled, nema labavo :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 24 Maj 2018, 21:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Након узвратних мечева 1/4Ф фаворити су оправдали очекивања. Ватре је било по очекивању у серији Борца и Динамика, и ту ћемо гледати мајсторицу.
Борац је пуно више показао у регуларном дијелу СЛ, но већ се у првом мечу видјело да ће ту бити неизвјесности. Реално, имају квалитетнији састав, попуњени су на свим позицијама, и споља и у рекету, но присутан је пад форме. То се посебно огледа у шуту, тројке су шутирали у оба меча грозно, а шут је од времена Киће и Мишовића заштитни знак Чачана.
На другој страни, код Динамика у реваншу ваља поменути надахнутог Андреју Стевановића. Сада нас чека мајсторица, предност Чачанима због домаћег паркета, но могло би бити неизвјесно.

У серији Звезде и Вршца лаган пролаз Звезде, 2-0. Вршац је пред СЛ остао без најбољих играча, Глишића, Симеуновића и Кутлешића, очигледно су одрадили СЛ без било каквих амбиција, и 1/4Ф је максимум за ову екипу.
Једино вриједно помена је да су С.Ђорђевић, Момиров (код Вршца) и Раданов (код Звезде) добили значајнију минутажу, много им значе ове минуте у плеј-офу, и то је добит за српску кошарку.

Партизан очекивано 2-0. Ипак, у реваншу подмлађена Мега је пружила добар отпор, повели у 1/4 +12, водили готово читаво полувријеме, Јарамаз, Мушиди и Битадзе надахнути, но за овај Партизан једноставно немају ширине.

Златибор је страдао у првом мечу против јако квалитетног ФМП-а, али у другом мечу су пружили снажан отпор.
Играли су са пуно жара, направили у 4/4 преокрет, повели 4 минута пре краја 81:75, но и играли су само са 7 играча у ротацији, против оваквог ФМП-а то неће ићи, понестало им је свјежине и ФМП прави експресно 13:0. И то би било то.
Чајетинцима све честитке за ову сезону.
Овај ФМП је јако занимљива екипа, остали су пред СЛ без Ф.Човића и младог и надареног Раданова, двојице изузетно важних играча, међутим не дјелује то слабије, напротив, боље изгледају. Легитимни кандидати за титулу.

Први полуфинални пар знамо, Звезда-Партизан, очекивати је доста узбуђења. ФМП чека противника. Квалитет кошарке је свакако пуно бољи него ли је било очекивати имајући у виду и промјене (прије свега везане за попуну АБА) и да је КЛС поприлично обесмишљена, а очекивати је и занимљиве мечеве до краја плеј-офа.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 06:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Taman sam htio reći kako sam vidio gotivan potez "nekog" Momirova, pod košem odigrao leđima i o tablu, onako fino, mekano, preko jednog od naših... Reko' šteta što momak možda nikad neće dobiti pravu šansu... i sad čitam da je 1999. godište i Zvezdin igrač na pozajmici :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 09:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Kad su mečevi 1/2 finala?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 09:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Ponedeljak u 18h stoji na sajtu KK Partizan. Tegeltija kaže da je moguće pomjeranje na 21h.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 12:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Bgm, velike su sanse da cz odigra isposnicku sezonu?! Suzdrzavanje od trofeja, lako moguce.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 13:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Не подцјењујте моћ ванкошаркашких ствари.

Углавном, српска клупска кошарка је у озбиљном паду. А то сам најављивао прије 3 године (кад сам банован због других ствари) и кад су неки тај мој став исмијавали.
Ко не види. Талената немамо. Крштеног центра нисмо створили 5 година.
И оно што буде талентоване дјеце изгуби се по позајмицама.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Никац од Ровина je napisao:
Ко не види. Талената немамо. Крштеног центра нисмо створили 5 година.


Ne, osim jednog koji je već prva zvijezda NBA ekipe i jednog koji će uskoro tamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 14:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Говорим о класичној петици.

Марјановића не рачунам у озбиљне играче, а то се видјело у финалу ЕБ-а. ;)

Податак да је ФМП играо најбољу кошарку у овом КЛС-у довољно говори гдје смо...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 14:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Klasicne petice su prevazidjene! Igraci kao sto je bio divac i sl vise ne postoje. Neka ti khal to objasni, al' ako ikako moze preko pp... Nemoj da khal smrdi i na ovoj temi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Никац од Ровина je napisao:
Говорим о класичној петици.

Марјановића не рачунам у озбиљне играче, а то се видјело у финалу ЕБ-а. ;)

Податак да је ФМП играо најбољу кошарку у овом КЛС-у довољно говори гдје смо...



Ko je spominjao Marjanovića?

Mislio sam, očigledno, na Jokića i Milutinova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 14:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Извини, Николицу сам заборавио. ;)
Видјећемо какву ће каријеру направити. Важније од свега, видјећемо хоће ли се и одазивати позивима селектора.

Уосталом и Никола није изданак домаће клупске кошарке задње три године, тај процес је започет прије шест, колико ме памћење служи.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 15:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Никац од Ровина je napisao:
Углавном, српска клупска кошарка је у озбиљном паду.
Талената немамо. Крштеног центра нисмо створили 5 година.
И оно што буде талентоване дјеце изгуби се по позајмицама.

Па то јесте генерално тачно, српска клупска кошарка јесте у константном паду већ дуже времена, задњих 7-8 година је то више примјетно.
Разлога је више. Основни беспарица. Такође и све већа медијска запостављеност, самим тим је и теже обезбједити спонзоре, огребати се о локалне заједнице. Све то је повезано. Шира је тема, већ сам на спортским форумима имао расправе о овој теми.

Но, чињеница је да клубови једва егзистирају, преживљавају, они афирмисанији играчи имају отворене уговоре, на прву понуду иду ка другим дестинацијама, задњих година све више путем мађарске, словачке, румуњске, па и македонске лиге, ако се докопају неке од оних јачих и боље плаћених добро и јест. Прилично суморно.

Таленте имамо које имамо. Ту је важно од тих клинаца који наговјесте потенцијал у кадетским данима направити врсне играче, у сваког ваља пуно уложити, истрајно радити, истрпити фазе у сазријевању, и немамо права одустати од било којег клинца који покаже неки потенцијал.

Оно што је добро, још увијек је одличан рад у млађим узрастима, постоји систем и што се тиче националних млађих селекција и што се тиче клубова (на жалост и ту неки који су имали одчичан рад са млађим категоријама све теже егзистирају), постоји лига У-17 и У-19 (исправна оријентација што се игра У-19 а не У-18), у коју се прилично улаже.
И то даје резултате, добри су резултати на континенталним такмичењима млађих категорија, ту је и овај глупи формат по којем се играју та такмичења (ови борократе из ФИБА-е су комплетни идиоти) и који не даје увијек реалну слику, но добри су резултати. Видјећемо како ће ове године ићи на ЕП У-16, У-18 и У-20 те СП У-17. Има јако занимљивох клинаца, посебно у годишту 2000. и 2001.

Оно што није добро, имамо стална роварења менаџера који сплеткаре и манипулипу клинцима, покушавају остварити утицај на селекторе или врше опструкције (ЕП У-18 2013 и ЕП У-16 2015), такође када ти клинци прелазе из јуниорске у сениорску кошарку клубови (опет та беспарица) нису у стању обезбиједити им третман који њихов таленат и посвећеност кошарци заслужују, зато често премлади одлазе у бијели свијет и у правилу стагнирају или нестану.

Што се поз.центра тиче, опет, имамо те које имамо. Углавном, сви данас формирани српски центри су постали бољи играчи (рецимо Кузмићу су савјетовали да кошарка није спорт за њега) него ли је то у јуниорским данима обећавало, немамо се права ту жалити. Сада има неких у годиштима 2000-2002 који обећавају, ваља радити са њима.

Како год, широка тема, беспарица влада, чињеница, но што се тиче српске кошарке уопштено, за сада није то лоше. Како ће бити у будућности, имајући у виду ту беспарицу, и није јасно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 15:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2521
Нова Варош je napisao:
Kad to kreće? i oćel biti kake tuče navijača?
Ako ne budu mogli sa ciganima, ovi nasi ce se pobosti izmedju sebe

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Maj 2018, 19:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Борац задњи полуфиналиста плеј-офа. У мајсторици побједа против Динамика 85:77 (http://www.fibalivestats.com/u/KLSRS/879426/bs.html)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 28 Maj 2018, 19:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kada se igra finale?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 28 Maj 2018, 19:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Након повреде Вање Маринковића било је за очекивати патњу од организације и игре. Андрић, Шалић и Чакаревић су за Прву лигу Републике Српске, одавно.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1531 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 77  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs