banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1828 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 92  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Jan 2012, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Може ли мени неко објаснити шта је фора код телемарка ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2012, 16:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
mandrak je napisao:
od kada je uvedeno ovo oduzimanje i dodavanje bodova?

steta za koflera,da je samo malo bolji skok imao u prvoj seriji lagano bi bio prvi


Mislim da je od prošle godine, ali nisam siguran. Znam da me od ove baš počelo nervirati. :D
Vjerovatno Drug zna, pa očekujem da javi. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2012, 16:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2329
http://en.wikipedia.org/wiki/Ski_jumping
Citiraj:
In January 2010, a new scoring system was introduced to compensate for variable outdoor conditions. Aerodynamics and take-off speed are important variables that determine the value of a jump, and if weather conditions change during a competition, the conditions will not be equal for everyone and thus unfair. The jumper will now receive or lose points if the inrun length is adjusted. An advanced calculation also determines plus/minus points for the actual wind conditions at the time of the jump. These points are added or withdrawn from the original scores from the jump itself.

Citiraj:
The landing requires the skiers to touch the ground in the Telemark landing style. This involves the jumper landing with one foot in front of the other, mimicking the style of the Norwegian inventors of Telemark skiing. Failure to comply with this regulation will lead to the deduction of style marks (points).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2012, 18:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Za mene je Ito danas pobjedio, sve ostalo je gola namjestaljka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2012, 18:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
giometar je napisao:
Za mene je Ito danas pobjedio, sve ostalo je gola namjestaljka.


Potpisujem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2012, 17:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Nema sumnje da su Ita zakinuli, oko toga cu se sloziti sa ostalim forumasima, ali sto jest - jest telemarka nije bilo. Kada se vise puta pogleda skok vidi se dobro da je doskok bio jako los.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Mj5CTbXHbWI[/youtube]

Ocjene za stil samim tim se radikalno smanjuju. Gotovo sve sudije na svijetu kaznjavaju skakace za nedostatak telemarka u doskoku. E sad pitanje je da li je i kada sve uopste moguce u outrun zoni i izvesti telemark. Sudije bi trebale razmotriti mogucnost da skakaca koji preleti tako daleko - sto bi se reklo na sami kraj doskocista, gotovo u ravni dio skakaonice da ne kaznjavaju tako radikalno skakaca sa oduzimanjem bodova jer je upitno da li je u tim uslovima uopste i moguce izvesti telemark. Vratim se dvije godine unazad i pogledam skok Simona Ammana kada je postavljao rekord skakaonice - vidjecete - telemarka - nema.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=op2WRrd5hOk[/youtube]

I na licu Simona Ammanna razocarenje - kad je vidio ocjene za stil. Mislim dati 17, hm.

Znaci, obojica na istoj skakaonici su kaznjeni losim ocjenama - 2-3 boda u minus zavisno od sudije, cak Ammann po mom misljenju je vise kaznjen - covjek je pobogu postavio rekord skakaonice.

Trebalo bi, ali ko zna da li ce to ikada biti moguce, da sudije same procjene kada je izuzetno tesko izvesti telemark pri tim "skokovima u publiku" pa da budu blaze prema skakacima, bar onima koji postavljaju rekord skakaonice.

Na zalost po Ita, skok pobjednika ovogodisnjih kvalifikacija u GPC ne ide u prilog mojoj tezi jer je Kranjec na 141,5 - ipak izveo telemark.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GRPySZF62zc[/youtube]

Sve ostalo je bilo ok, meni je sumnjivije bilo to sto je Sliri ipak dobio Koflera. Ipak milionce franaka je milionce franaka. :)

Edit. Ovo oko vjetra i telemarka je objasnio Forty Two, tako da... Nista, cekamo Innsbruck.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2012, 18:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Nije bilo telemarka, to je jasno i bodovi za stil nisu upitni. Mene su samo iznervirala ova bodovanja za vjetar. Tu mi je bilo sumnjivo da se baš tako vjetar promjeni samo kad je skakao Kofler, pa da on dobije finih bodova u plusu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2012, 20:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Pazi, to je itekako moguce. Planinski vjetrovi se mijenjaju iz trena u tren a kompjuterska operma je izuzetno napredovala, i u stanju je da zabiljezi sve pokrete vjetra. Vece manipulacije su moguce bas kod stila, tj umjetnickog utiska skoka, pa kod izbora odijela koja skakaci koriste, vezova, duzine skija, itd.

Evo i parova duelista za sutrasnje takmicenje u Innsbrucku:

Citiraj:
Jakub Janda (CZE) - Denis Kornilov (RUS)
Stephan Hocke (GER) - Yuta Watase (JPN)
Kenneth Gangnes (NOR) - Bjoern-Einar Romoeren (NOR)
Janne Happonen (FIN) - Lukas Hlava (CZE)
Daiki Ito (JPN) - Richard Freitag (GER)

Michael Hayböck (AUT) - Anton Kalinitschenko (RUS)
Jurij Tepes (SLO) - Wolfgang Loitzl (AUT)
Mitja Meznar (SLO) - Martin Koch (AUT)
Vegard Haukoe Sklett (NOR) - Anssi Koivuranta (FIN)
David Unterberger (AUT) - Maciej Kot (POL)

Jan Matura (CZE) - Jernej Damjan (SLO)
Taku Takeuchi (JPN) - Noriaki Kasai (JPN)
Stefan Hula (POL) - Simon Ammann (SUI)
Mackenzie Boyd-Clowes (KAN) - Peter Prevc (SLO)
Dimitri Vassiliev (RUS) - Michael Neumayer (GER)

Kenshiro Ito (JPN) - David Zauner (AUT)
Matti Hautamaeki (FIN) - Thomas Morgenstern (AUT)
Sebastian Colloredo (ITA) - Robert Kranjec (SLO)
Atle Pedersen Roensen (NOR) - Rune Velta (NOR)
Lukas Müller (AUT) - Roman Koudelka (CZE)

Johan Remen Evensen (NOR) - Anders Bardal (NOR)
Andrea Morassi (ITA) - Gregor Schlierenzauer (AUT)
Junshiro Kobayashi (JPN) - Severin Freund (GER)
Manuel Fettner (AUT) - Maximilian Mechler (GER)
Andreas Kofler (AUT) - Kamil Stoch (POL)



Parovi su bas bili nenaklonjeni Norvezanima. Kakva losa sreca. Cak tri para - jedan na drugog timskog kolegu.

Kad smo kod Norvezana, evo i Hildea na presici:

Slika

Za njega je ova sezona, na zalost, zavrsena. Slomljen je osmi prsljen, ali je nervni sistem nedirnut, na srecu. Oporavak ce potrajati. U norveskom timu sada imaju problem, Bardal jedini skace u dobroj formi, tu su promjenjivi Sklett i Velta, Romoeren je uvijek bio nepredvidiv, a Evensen ove sezone nije dobar sam sa sobom. Vijest koja raduje Norvezane je da se od 7 februara, najvjerovatnije u tim vraca Jacobsen. On bi trebao nastupiti na skakaonici u Trondhajmu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2012, 02:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Shvatam ja šta ti pričaš, ali me iznerviralo sve to. Vjerovatno ima i do toga što ne volim Austrijance nikako. :D
Jest udesilo Hildea.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2012, 23:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Vjerovatno ima i toga. :wink:

Danas Kofler ipak - zasluzeno do pobjede. Sjajan skok u drugoj seriji potopio je sve Slirijeve nade, a ja vec skovao teoriju zavjere kako mu se kuva milionce franaka, i to svajcarskih. Gubitnik dana je Stoch. Onako lose skociti u drugoj seriji, pa pobjeda mu je bila na tacni. Pogotovo nakon loseg Slirijevog skoka. A ni vec, cini se prokleti, Ito nije daleko od titule gubitnika dana. Zanimljiv komentar po pitanju ove price vezane za vjetar nadjoh sada na youtubu, odmah ispod klipa skoka Kamila Stocha u drugoj seriji uz niz pogrdnih izraza za Waltera Hofera i Mirana Tepesa...

http://www.youtube.com/watch?v=mQ7mWBiJjz0

Da citiram
Citiraj:
Warunki poszczególnych skoczków / Uslovi za skakace - pojedinacno:
Kofler - 0.55 m/s pod narty / vjetar pod skije
Schlieri - 0.28 m/s pod narty / vjetar pod skije
Stoch - 0.87 w plecy / vjetar u ledja
Ito - 1,79 w plecy / vjetar u ledja


Pogledao sam dobro reprizu. Ito je skakao u uslovima gdje vjetar na svim kontrolnim tackama nije bio ispod 3 m/s dok je Kofler, imao sljedece uslove - da ne kazem idealne...

Slika

Erazmo, jos neki dan si mi instalirao crv sumnje, ali danas je bilo bas vidljivo. Ne bi Ito skocio u drugoj seriji tako slabo, tek 91,5 m, da vjetar nije bio uzasno nepovoljan. Drasticno je ostecen. Kao i Stoch. Prva serija 132,5 druga 108 m. Ipak ja ne krivim Hofera i Tepesa. Zasto su, kada su vec imali graficki prikaz stanja na monitoru, i vidjeli katastrofalno lose uslove sto se tice vjetra, njihovi treneri mahnuli zastavicom ka dole?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 00:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Šta da ti kažem. :D
Ito i Štok skočiše otprilike kao da prvi put skaču, a ustvari Ita pogodio takav vjetar da je dobio 15, nešto bodova u plusu, ali naravno to mu nije ništa značilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 10:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Можда сте већ помињали,ал нема везе, Адам Малиш (човјек ког сам обожавао уз Шмита и Ханавалда,те Мијахиру) вози овогодишњи рели Дакар, у четвртој етапи заузео 38. мјесто. :)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2012, 17:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Ode Kofler, tako da će Šliri izgleda uzeti, ako baš dobro ne podbaci u drugoj seriji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2012, 22:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Turneja 4 skakaonice je vec odavno za nama, a sutra pocinje prvi letacki ovosezonski spektakl. Prva od 4 letaonice ove godine - po tradiciji - Kulm.

Slika

Tehnicke karakteristke letaonice i rekord:

Citiraj:
Hill Size: 200.0
Point-K: 185.0
World Cup Hill Record: 215.5m Schlierenzauer, Gregor
on 2009-01-10
Height of takeoff: 4.0m
Gradient at takeoff: 10.75°
Gradient at landing area: 35.0°
Year of construction: 1985
Spectator capacity: 20000


Vec sutra u podne su kvalifikacije. Takmicenja su na rasporedu u subotu i nedjelju od 13.45.
Direktni prenosi kvalifikacija i takmicenja na Eurosportu 1.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 20:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Zbog losih vremenskih prilika, kao i juce, i danas u Kulmu sve otkazano - i trening i kvalifkacije i takmicenje. :(

Nova satnica:

Citiraj:
New schedule for January 15th:
9:45 am CET: Training
10:45 am CET: Competition (1 round only)
14:00 pm CET: Competition


Daj Boze pa da bar bude trening i bar jedna runda jednog takmicenja, s obzirom na vremenske uslove koji vladaju tamo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VaOmXLqU0fI[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2011, 15:28
Postovi: 7720
Drug jesam dobro shvatio da se sutra nadoknadjuje danasnje takmicenje sa jednom serijom pa u 14:00 planirano takmicenje za nedelju u dve serije?

_________________
Skeva je bio u pravu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 21:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Da. Prvo takmicenje ce pokusati nadoknaditi vec nakon treninga, tj u 10.45. i to sa samo jednom serijom. U 14.00 trebalo da bude odrzano drugo takicenje - sa obje serije. Ali sudeci po vremenskim prilikama, kao sto rekoh, daj Boze, da vidmo bar jedno takmicenje. Ipak su to prvi letovi ove godine. Ako i sutra otkazu, nema letova do Oberstdorfa, a to je tek - 18. februar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2012, 10:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Trening jutros ipak odrzan. Ski letovi preko neta:

http://live.fisski.com/live3074.htm

http://live.berkutschi.com/worldcup/3074

Prenos na Eurosport 1.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2012, 20:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Cim su letovi - odmah druga prica. Prvo Kranjec pa potom Bardal. Dva takmicenja i nema Austrijanaca na vrhu. Jeste da je Sliri bio najboji u drugom takmicenju danas, ali bila bi prava lakrdija da je ziri dozvolio da onako ulijepljen selotejpom i spajan klamericom skoci i da to prodje bez diskvalifikacije. :lol:

Scena za umiranje od smijeha. I to u zemlji Austriji da se desi takav peh da pukne slic na odijelu...zemlji koja ulaze ogromne svote u razvoj ovog sporta i koja je u njemu dominantna vec dugi niz godina.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PWUFZFh_xk4[/youtube]

Kranjec ostavio sjajan utisak danas. Sjajan let i zasluzena pobjeda jutros.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0Lrt_1wRWhA[/youtube]

http://live.fisski.com/live3074.htm

Ipak lik dana je ponovo Daiki Ito. Srpski komentator na Eurosportu: Na zaletistu je Daiki Ito, sto znaci da ce nakon njegovog leta, ono ponovo biti skraceno.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CAdalEWVxdE[/youtube]

Jos samo da ga nauce da upotrebljava telemark pri doskoku i u japanskoj reprezentaciji sreci nece biti kraja. Do tada ce ga samo zamrziti sudije jer cim ga vide gore na mostu prorade motorole a Hoferu se najezi kosa na glavi. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 10:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Kamil Stoch pomeo konkurenciju na domacem terenu. Kakva ubjedljiva pobjeda u Zakopanama. Vratio se u formu i Freitag, odlicni Slovenci: Prevc cetvrti, Kranjec peti, Tepes osmi, Damjan 11. Ne pamtim kad su bili tako dobri.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ux_sqC0bwOg[/youtube]

Danas na rasporedu drugo takmicenje u Zakopanama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1828 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 92  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs