banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1826 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 92  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 21 Nov 2021, 23:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Eurosport je: Tata, mama i tetka iz Bosanske Krupe za zimske sportove :) Hvala za info. Sutra se gleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 23 Nov 2021, 18:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Redovno ću obavještavati. Bar skokove baš volim. :D

Slika

Slika



Nego evo prvi vikend je bio sjajan. Dva takmičenja dva pobjednika. Istina obojicu smo dobrano upoznali prošle sezone, ali je odlično kada sezona krene ovako. Prvi dan Geiger, drugi dan Granerud, prvi dan Stoch se pomaknuo desetak mjesta nakon prve u drugu, drugi dan Kraft sa nekog petnaestog mjesta pravo na postolje. Snijega kao u priči. Odlično. Rusi nikada bolje nisu odradili posao. Čak su i Slovenci drugog dana blistali. U deset najboljih Zajc, Cene Prevc i Lanišek.
Biće ovo sjajna sezona. Plus Olimpijada je ove zime. Idemo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 26 Nov 2021, 12:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Sprema se za sljedeci vikend
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 26 Nov 2021, 12:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 26 Nov 2021, 18:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Dobro im ide. Pozdrav za Lillehammer. :D

Ipak Ruka je zakon. Otkako pratim skokove radovao sam se takmičenju u Kuusamu. Toliko snijega i takav zimski ambijent je nepšto što svakoga ko voli ovaj sport baš obraduje. Imao sam negdje u arhivi FIS-ovu fotku Simona Ammana gdje se penje poptuno zaleđenim stepenicama, iz 2008 ili devete. Možda se može pronaći da sam ju objavio na nekom od foruma. Fotka je top. Ali i ove zime, Rukatunturi izgleda fantastično. Sve je spremno za praznični decembar.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Kvalifikacije uvjerljivo dobio Ryoyu Kabayashi, odlilčni Huber, koji nikako da se ustali sa dva dobra skoka u dvije serije, Kraft koji takođe skače sa ogromonim oscilacijama, u Tagilu je jedva prošao kvalifikacije, a onda se u drugoj u odnosu na prvu seriju, odličnim skokom pomaknuo za 15 mjesta. U kvalifikacijama odlični Nakamura, Geiger, Hoerl i Timi Zajc. Biće to sutra pravi mali spektakl. Interesantno je da su sezonu sjajno počeli Japanci, Austrijanci i Nijemci a katastrofalno loše Poljaci, Norvežani i Česi. Fince već godinama ne računam. Mogli bi da lete neki treneri. Recimo ponajprije Doležal.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 27 Nov 2021, 22:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Sjajan start nove sezone za Ryoyu Kobayashija. Pa da nije bilo suspenzije drugog dana takmičenja u Nižnjem Tagilu, zbog nepropisnog odijela, Ryoyu bi već imao osjetno vođstvo u Svjetskom kupu. Pogotovo sada nakon Granerudovog 53.mjesta u kvalifikacijama u Ruki i Gajgerovog nešto lošijeg rezultata. Bravo za kamikazu. :)
Slika

Večeras odlični Kraft, Eisenbichler, Lanišek i Pero Prevc koji je između 2 serije "preskočio" 14 mjesta. :) Sutra u 4 popodne, opet Ruka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 28 Nov 2021, 23:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Slika

Bravo Anže. Briljantna pobjeda. Pet puta u karijeri bio je drugi. Sjajno je otvorio i ovu sezonu. A mora se priznati da su Slovenci ovog vikenda odlično skakali. Sjajni su bili i braća Prevc i Timi Zajc i nema nikakve sumnje da im "leži" Ruka. Večerašnje takmičenje ostaće upamćeno po Tantalovim mukama organizatora da drugu seriju ipak privede kraju, i moram biti iskren i reći da mi je nenormalno drago što je Anže sve to psihički na kraju - izdržao. Bravo još jednom. Sjajan početak sezone. Juče Kobayashi, danas Lanišek. U Tagilu Geiger i Granerud. Biće ovo veooma dobra sezona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 01 Dec 2021, 09:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Jutarnji radovi
Slika
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 01 Dec 2021, 19:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Sjajno. Očekujem fotke i sa samog takmičenja. Mi jadni napaćeni korisnici ovog foruma, kojima je životni događaj odlazak na Planicu ili Novogodišnju turneju, svaku živu forumsku fotku sa neke skandinavske skakaonice ili sa takmičenja u Poljskoj doživljavamo kao misaonu imenicu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 01 Dec 2021, 20:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Ma bice,radim ovih pet dana.Da si ovdje evo traze volontera,ove godine slab odziv srednjoskolaca.
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 01 Dec 2021, 21:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ovo jutarnji radovi ili po Suncu kao da su u podne :D
Kada zalazi Sunce?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 01 Dec 2021, 21:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
danijell je napisao:
Ovo jutarnji radovi ili po Suncu kao da su u podne :D
Kada zalazi Sunce?
Slikano oko 9 i 30,a sunce zalazi oko 14.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 02 Dec 2021, 15:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Trenutna situacija prije treninga
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 02 Dec 2021, 20:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Fino ste sredili. Nema šta. Gledaj, ja za života moram doći u Vikersund. Ipak je to trenutno najveća letaonica na svijetu. A odatle do Lillehamera ima samo 150 - 160 km. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 05 Dec 2021, 12:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Takmičenje u Visli je takmičenje iz snova. Prvo, Poljaci su sjajna publika. Tačno se vidjelo da im je nedostajalo sve tokom protekle sezone. Treba organizovati više takmičenja u Visli i Zakopanama. Eto, ne pamtim kada je neko Svjetsko prvenstvo u skokovima organizovano u Visli. Drugo, nevjerovatno timsko takmičenje su nam priredili skakači u Visli. Austrijanci su dobili bukvalno u posljednjoj osmoj grupi. Smjenjivali su se u vođstvu, od te prve pa do osme grupe na prvom mjestu Japanci, Poljaci, Nijemci, Slovenci, Austrijanci i tako u krug.
Prvo: Polajci svi u katastrofalnoj formi. Nisam džaba neki dan rekao da visi Doležal. Drugo, Norvežani, skroz out. Štokl mora hitno poraditi na motivaciji u ekipi, jer imati onakve oscijalcije u dva skoka je više nego nenormalno. Tu mislim i na brku Johanssona, i na Halvora Egnera Graneruda, a pogotovo na Lindvicka, Forfanga i Tandea. Japanci imaju super tim, samo ih treba malo posložiti. Juče je vidno nedostajao Ryoyu Kobayashi, koji ima koronu. Nijemaca nema nigdje i na kraju zamalo da dobiju, a Slovence treba izmlatiti motkom. Ispustiti gotovu pobjedu u zadnjem krugu je - jbn balkanski mentalitet straha od pobjede. Danas je pojedinačno takmičenje, ali nakon svega ostaje zaključak da bi OI mogle biti veooooma zanimljive.


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 05 Dec 2021, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Jebiga kod mene kombinacija,bas sam se napricao sa slovencima,a i ove curice 18 godina al brate imaju srce za skociti. Meni ih bas nesto zao reko nedaj boze da se polomi koja ode zivot u vrazju mater. Malo sam i pricao sa ovim norvezankama (sama djeca)jer sam ove godine bio dezurni bas tu kad dolaze da se presvlace u kontejnerima.
Francuskinja spagu na snjegu pravi ko luda na zagrijavanju


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 05 Dec 2021, 21:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Jedna slika sa proglasenja pobjednica
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 07 Dec 2021, 22:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ta djeca imaju srce ko planina. Jako mladi počnu skakati a ovo je sport koji je, po meni, najzahtjevniji od svih. Kad me ćaća ko malog na Vlašić odveo, sjećam se svoje prve reakcije na skakaonicu. Bilo je wauuu, ovo je jedini sport kojim se nikada ne bih bavio. I tako sam ga zavolio. Ali kao gledalac. :D

Od tada obilazim skakaonice na potezu od Innsbrucka do Rasnova.

Evo jedne sa Planice 2016. :)
Slika

Sada nam valja čekati Klingenthal. Već ovog vikenda. Herlova pobjeda u Visli je dokaz da je ova sezona jedna od najzanimljivijih u zadnjih nekoliko godina. Imamo pet pobjednika, na pet takmičenja iz pet različitih država, a to se duuuuugo nije desilo. Biće zanimljiva ova sezona, jer su ove zime i Olimpijske igre, i ovo što sada gledamo, dobru formu Austrijanaca, Japanaca i Nijemaca može se potpuno okrenuti u korist Norvežana i Poljaka do februara. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 11 Dec 2021, 22:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Slika

Kakva sjajna sezona. 6 takmičenja 6 pobjednika. Večeras bravo za Štefana Krafta. Zasluženo. I realno, uz te neke očekivane uspone i padove, lijepo je kad jedan skakač ovako dugo traje. Kao što je to Kraft. I da, ponovo u Klingenthalu nije dobio Švabo.

Dalje, upravo Švabe, koliko vidim bruse kako dobar tim za OI. Tim u kojem će sigurno biti Geiger, Eisenbiechler, Leyhe, Pius Paschke i Smidt ili Wellinger koji je večeras bljesnuo nako "sto godina" mogao bi napraviti sjajan rezultat na OI. Nevjerovatno je da Norvežani i Poljaci baš loše stoje. Norvežani svi osim Graneruda, koji i sam skače u promljenljivoj formi, Poljaci, svi osim Stocha, za kojeg se isto može reći. Dobar tim za OI prave i Japanci. Biće to zanimljivo. Sutra opet Klingenthal. I da, na žalost, bez publike. Nadajmo se da ćemo publiku ponovo vidjeti u Švajcarskoj narednog vikenda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 18 Dec 2021, 22:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Geiger do druge pobjede u ovoj sezoni, za dlaku. Da je dobio Ryoyu Kobayashi ne bi bilo nimalo nezasluženo. Realno, njih dvojica pokazuju najviše na startu ove sezone. Obojica imaju po dvije pobjede, jako su konstantni, mentalno jaki, imaju puuno iskustva, i prava je šteta što je Ryoyu-a prije samo 15 dana zakačila korona, mada se to na njega izgleda, uopšte bije odrazilo. Večeras sjajan Timi Zajc. Ok, jeste čak bio i vodeći nakon prve serije, ali su razlike od prvog do sedmog mjesta, skroz do Kamila Stocha bile jako male. Dobro je to što Timi, polako ali sigurno, zateže formu. Večeras ni Lanišek nije bio loš. Cene isto, i eto poprilično solidnog slovenačkog tima za OI. ;)
Sutra je Engelberg ponovo. I publika na tribinama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1826 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 92  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs