banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 11:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1827 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 92  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Dec 2011, 21:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Ovog vikenda - Lillehammer.

Slika

Na kvalifikacijama najbolji Vegard Sklet. Vidim da se vratio Bjoern Einer Romoeren, bivsi svjetski prvak u ski letovima i aktuelni rekorder Planice. Nije ga bilo u Kuusamu.

Evo i rezultata kvalifikacija u Lillehammeru.

http://live.fisski.com/live3153.htm

Skokovi sutra i prekosutra na Eurosportu 1.
http://tv.sb.eurosport.com/tvschedule.shtml


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 23:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Ко је први у поредку Светјског купа ?
Нисам ове сезоне никако пратио, сутра ћу погледати мало из Лилехамера пренос

Мој омиљени је Мартин Шмит, не знам јел се пензиониса, хоћели скакти ову сезону ? Легенда жива.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 23:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Mislim da on ne skače više, ali nisam 100% siguran. Bar ga nisam vidio na prošlom takmičenju. Satraše Austrijanci. Jedino ko tu može nešto je Aman kad se vrati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 07:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Martin Schmitt sinoc na kvalifikacijama - 25.

Medjutim ima nesto po cemu ce Lillehammer ovog vikenda uci u istoriju - bice na ovoj maloj skakaonici odrzano prvo takmicenje svjetskog kupa u skijaskim skokovima u zenskoj konkurenciji.

Slika

http://www.fis-ski.com/uk/disciplines/s ... page_1804=


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 09:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2011, 15:28
Postovi: 7720
@ drug

Kakav je ovaj Andreas Wank? Nesto se ne sjecam da sam ga ranije vidjao, a danas na Romoerena 2.10 protiv njega pa kontam da namastim. Vidim su juce u kvalifikacijama bili egal.

_________________
Skeva je bio u pravu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 09:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Wank se prosle sezone takmicio u Kontinental kupu. To je ipak tanje takmicenje i ne moze se porediti sa Svjetskim kupom. Bio je treci u generalnom plasmanu sa 750 bodova, 26 manje od Marija Inauera na drugom i 76 od pobjednika Kupa - Slovenca Roka Zime. Bio je porpilicno konstantan u svojim nastupima. Ali, izbjegavaj bilo kakvo kladjenje u kojem se spominje Bjorn Einer Romoeren. Taj covjek je nepredvidiv do bola. Moze da zezne toliko, pa da ga kao prosle godine malo malo izbacuju iz reprezentacije, a moze da zablista i zavrsi na postolju. Ni u norveskom timu nisu nacisto sa njim. 8)

Ja ga cijenim zbog toga sto je 6 godina bio svjetski rekorder. Ipak je on tipicni letac. Planica 2005:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QKh3yB3Du7U[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 09:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2011, 15:28
Postovi: 7720
Ma znam da je sa glavom na Vi i da je za letove, ali ovde mi se bas ucinila prevelika kvota. Hvala na informacijama oprobacu na sitno da mi bude zanimljivije gledati :D

_________________
Skeva je bio u pravu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 10:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3119
Vrijeme se bas ubilo za skokove,kisa,snjeg i vjetar :-? ali moglo bi se prosetati malo i pogledati live ako nebude kakve odgode.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2011, 15:28
Postovi: 7720
Tacno se bolje bez qrca roditi nego bez srece. Romoeren 31. zavrsi 1. seriju i izvisi za 0.5 bodova da udje u drugu, a Wank zavrsi 29 :angry4: Kofler oborio rekord skakaonice, bar mi se cini da je tako rekao komentator.

_________________
Skeva je bio u pravu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2011, 19:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
U pravu si rekord male skakaonice u Lillehammeru:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rc7BxTwA1v8[/youtube]


Sjajan je bio Kofler u Lillehammeru. Dva od dva. Odlicno je otvorio sezonu. Ono sto mozda raduje nakon Lillehammera jesu neka nova imena na postolju,a da nisu pod austrijskom zastavom. :D Prvog dana Freiteg i Stoch , drugog Freund i Bardal. Ono sto se vidjelo na prvu je da je Morgenstern daleko od proslogodisnje forme, Sliri takodje, Ammann skroz slab start, Loitzl je pogotovo van forme.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nLPgTbYtJTk[/youtube]

Ko zna mozda bi ovo, na kraju, ipak mogla biti zanimljiva sezona. Koefler se na pocetku, fino odvojio na vrhu. Evo kako nakon tri takmicenja izgleda prvih 10:

Citiraj:
Rank Name Nation Total
1 Kofler, Andreas At 300
2 Schlierenzauer, Gregor At 170
3 Freitag, Richard De 154
4 Freund, Severin De 123
5 Morgenstern, Thomas At 122
6 Bardal, Anders No 120
7 Koudelka, Roman Cz 117
8 Stoch, Kamil Pl 110
9 Zyla, Piotr Pl 72
10 Koivuranta, Anssi Fi 56


Narednog vikenda - Harrachov.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 19:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Poprilicno cudno takmicenje danas u Harrachovu. Sliri zamalo da prokocka gotovo 19 bodova prednosti iz prve serije i zamalo da mu se ponovi Kuusamo. Na njegovu srecu, ostali austrijanci su danas bili - ne ispod prosjeka, vec tragicni. Morgenstern - 9, Kofler, trenutna zuta majica - 18, Koch - 30. Sivilu su takmicenju u Harrachovu doprinijeli i ostali skakaci iz prvih 10 od prosle godine: Ammann sa sramotno kratkih 112.5 m iz druge serije je bio tek 26. Kamil Stoch - 15. Severin Freund - 10. Sjajna izdanja pruzili su danas mali Freitag, i po dosadasnjim rezulatima on je Nijemac u najboljoj formi, zatim Daiki Ito koji je zavrsio na drugom mjestu i dva austrijanca iz one tzv druge lige - David Zauner, nekadasnji kombinatorac osvojivsi 4. mjesto i Fettner na 11. mjestu. Slovenac Robert Kranjec - jako dobar - 5.

Takmicenje je ipak proteklo u sjeni teskog pada Ceha - Romana Koudelke na zvanicnom treningu.

Slika

Slika

Slika

Sutra u 16.00 timsko takmicenje a u nedjelju oko pola dva je jos jedno takmicenje u pojedinacnoj konkurenciji.

Evo danasnjih rezultata:
http://live.fisski.com/live3089.htm


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 20:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12382
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Шта је са Ларинтом? Јел он и даље повријеђен?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2011, 15:28
Postovi: 7720
Posto je i meni on favorit neki dan sam guglao da vidim sta je reci. Ono sto sam nasao je
Citiraj:
During a training camp in Kuopio he now seriously injured the knee again on Monday.
Clanak je iz avgusta i ne pise vraca li se ove sezone mada ne bi rekao.

_________________
Skeva je bio u pravu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2011, 11:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2011, 15:28
Postovi: 7720
@ drug

Znas li mozda gdje bi mogao naci sastave za danasnje timsko takmicenje? Trazio sam na fis-ski, ali tamo nema ili nisam nasao.

_________________
Skeva je bio u pravu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2011, 13:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Ima startna lista - timska, evo je na ovom linku:

http://www.fis-ski.com/pdf/2012/JP/3090 ... 90SLR1.pdf

Meni je recimo bilo zanimljivo ko ce skakati za Austriju danas, posto su i Koch, i Koefler i Morgenstern juce zabrljali. Ocito je da je Aleksandar Pointner kaznio samo Kocha pa je umjesto njega u tim ubacio Zaunera. Iako je Fettner bio bolji juce od Koflera, njega nije ubacio jer ce ici na to da je juce Kofleru bio los dan. A i Koefler ipak nosi zutu majicu. Cudi me da nema Loitzla, koji je skakao timski u Kuusamu. Istina i Loitzl je van forme, u Kuusamu je bio najslabija karika u timu, pojedinacno je bio tek 18, u Lillehameru je krahirao. Koliko vidim bice tu puno borbe za 4. poziciju u austrijskom timu.

Zanimljivo je i da od ove godine Svajcarci imaju tim, da su i Italijani skupili cetvorku, a da se Francuski tim ipak nije raspao. Jeste da su dometi ova tri tima skromni. Svajcarci i pored Ammanna, su pretanki, Francuzi na celu imaju Chedala koji nije ni blizu proslogodisnje forme, i Italijani gdje je iznenadjenje juce napravio Andrea Morassi a Coloredo je standardno prosjecan, bolje receno ispod prosjeka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2011, 10:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Norvezani na tronu u Harrachovu. Da sam se kladio - pao bih. Ovako lose izdanje Austrijanaca, i u pojedinacnoj i u ekipnoj konkurenciji nije vidjeno godinama. Jako su lose skakali svi, a Zauner se nije pokazao kao dobro rjesenje za Pointnerov tim. Ali kad podbace i Sliri i Koefler, onda je drugo mjesto sinoc bilo neminovno. Toliko su bili losi da ih je dotukla jedna prosjecna Norveska u cijem timu ove godine nema ni Jacobsena ni Johana Remena Evensena. I to sa 40 poena razlike.

http://live.fisski.com/live3090.htm

Slika

Slika

Pobjednici s jedne strane i tuzne austrijske face s druge...

Slika

Slika

Danas u pola 2 - Harrachov pojedinacno...Eurosport 1.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2011, 11:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Tako je Norvezani. 8) Gledao sam malo juce ovo takmicenje. Konacno da i Romoren odradi posao kako zna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2011, 21:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Jos odlicnim drugim mjestom u Lillehammeru je nagovijestio da se od njega mogu ocekivati dobri rezultati ove godine. Sve nevjerne Tome koje su pomislile da je "slucajno" bljesnuo tada, Freitag je demantovao danas, pobijedivsi u Harrachovu. Potpuno zasluzeno. Njemacki trijumf upotpunio Freund na trecem mjestu. Austrijanci i danas blijedi. Ili im Harrachov ne lezi, ili se nesto desava u Pointnerovom timu. Amman konacno dobar, Kranjec - dobar pocetak sezone potvrdio i danas. Svi Norvezani danas podbacili, osim Bardala, izgleda da se sinoc proslavljala ekipna pobjeda. :wink:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zV3YeYf8lqw[/youtube]

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2011, 13:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Danas i sutra - Engelberg.

Slika

Direktno na Eurosport 1.

Pratiti se moze i na linku:

http://live.fisski.com/live3201.htm


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2011, 15:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Svajcarci su dali sve od sebe da u gotovo nemogucim uslovima, gdje snijeg naprosto mete, da obezbijede bar minimum uslova za takmicenje. Svaka im cast na tome, vidjelo se da su pokusavali i sto veci dio takmicenja odrzati na 15. zaletistu, kako bi skokovi koliko toliko bili atraktivni. Na kraju ipak odgovorni su za dubok snijeg na doskocistu zbog kojeg je pao Sliri, ispustivsi prvo mjesto iz prve serije. Bardalu sve cestitke na osvojenom prvom mjestu. Imao je dva sjajna skoka i stiliski dotjerano.

Ako i sutra bude u Engelbergu mecava cisto sumnjam da ce se takmicenje odrzati. :(

Snjezna mecava je toliko smanjila vidljivost da se skakaonica jedva nazire


Prikačeni fajlovi:
vlcsnap-2011-12-17-15h44m40s244.jpg
vlcsnap-2011-12-17-15h44m40s244.jpg [ 15.66 KiB | Pogledano 6449 puta ]
Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1827 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 92  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs