banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 01:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 749, 750, 751, 752, 753, 754, 755 ... 881  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Feb 2018, 13:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Brigate BL je napisao:
Ajd procitaj pravila pa opet dodji...


Bio je faul na Dangubiću? :lol:


Ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Feb 2018, 13:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Daj jebeni snimak da vidimo :/

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Feb 2018, 14:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Bio je naravno , obrati paznju na ruke igraca Borca

mozemo svaku situaciju poslednje cetiri minute da analiziramo

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Feb 2018, 14:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Evo ga, 1:45:40. Igrac Borca spustio ruku kao da Hitlera pozdravlja, ali to vjerovatno nije faul kad je neko ostrascen...

https://www.youtube.com/watch?v=FY7V7Yz0HUU

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FY7V7Yz0HUU[/youtube]

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Feb 2018, 19:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Ali mlađani Lesor i orijentacija :roll: Njemu odbrana nije najjasniji dio ove igre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 18 Feb 2018, 22:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Jul 2009, 21:45
Postovi: 551
Da li je realno da veceras Feldin igra cijelu utakmicu, a u ovako ocjnoj formi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 18 Feb 2018, 22:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2009, 20:31
Postovi: 348
Lokacija: BL
markonato je napisao:
Da li je realno da veceras Feldin igra cijelu utakmicu, a u ovako ocjnoj formi?

Svaka čast za komentar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 18 Feb 2018, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
A Dobric presjedi na klupi....usao, dao tricu i to je to....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 18 Feb 2018, 22:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Pobijedi nas Djordje Gagic :lol: :lol: :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 18 Feb 2018, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Gagula kao Hakeem u najboljim danima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 18 Feb 2018, 23:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Nerealno koliko je lose Alimpije vodio mec i koliko nije prepoznao momentum kod pojedinih igraca
instiranje na Feldinu, Bjelici i Rocestiju nam se obilo.
Posebnmo brine kako je ekipa izgledala u mecevima za plasman jer nam slijedi ono najvaznije a mi smo bas losi posebno defanzivno..

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 18 Feb 2018, 23:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
Da se ne lazemo, Zvezda je jos protiv Borca zasluzila da ispadne..
A prvo poluvrijeme vecerasnje utakmice je cist dokaz.
Valjda ce biti najbolji kad bude potrebno u aba i kls.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 19 Feb 2018, 00:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Osnovni problem osim meca protiv Zalgirisa je sto se nasi najiskusniji igraci povuku kad dodje do tvrdog
Veceras Dangubic tri puta gubi loptu jer su nam plejeve prebili na iskakanju a mi nemamo rjesenje za to.

Feldin je sa selekcijom suta pokazao koliki je egoista
Alimpijevic je bukvalno trebao da smanji minutazu i da das sansu Dobricu koji ih je urnisao na proslom derbiju, uvodjenje pere koji nije trenirao dugo ti je jasno koliki je ziheras...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 19 Feb 2018, 01:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Malo mi zao Alimpija, kad je davao izjavu... Glavu gore, idemo dalje, postace ovakvi dueli rutina, ne moze nista preko noci.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 19 Feb 2018, 01:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Mislim da su bolje odigrali onaj pripremni turnir na početku sezone, nego ovo prvo poluvrijeme. Čak kada je Alimpije odložio izmjenu pa ostavio čini mi se Jankovića i Enisa, tada su se i spustili na pet razlike. Ja sam mislio, to je to...
Bolje da nije Enis dobio državljanstvo, pa možda bi Feldin odmarao... :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 19 Feb 2018, 08:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
a jebi ga, tako je kad hoce da igramo ko Golden Stejt...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 19 Feb 2018, 13:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Mislim da su neki pomislili da je all star vikend :) Eno i tamo su neki Vestbruk, Irving, Kari šutali za tri 1/5, 1/6, 3/11... :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 20 Feb 2018, 07:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
https://twitter.com/T0ni99/status/965697608420347905


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 20 Feb 2018, 09:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Pogubio se Alimpijević u finalu i konačno valjda vidio kako izgleda utakmica za trofej. Dobra stvar je što više neće doći u situaciju da mu jedna utakmica odlučuje o trofeju i što iz ovoga može i on mnogo da nauči. Bukvalno, kad premotam film, njemu se zamjeraju iste stvari kao Radonjiću sa početaka. Da ne zna da vodi utakmicu, da zaboravlja igrače na klupi/terenu, da vrši nelogične izmjene, da ne reaguje na vrijeme na serije protivnika i slično. Dakle apsolutno preslikane kritike... Generalno Alimpijević zna košarku, ali mu nedostaje autoritet i iskustvo. Pristup izgradnji autoriteta mu je pogrešan. Grai ga na mlađšim igračima, jer nije u poziciji da napuši i zakuca na klupu Feldina, Ročestija ili Bjelicu, u situacijama kad im ne ide i kad donose loše odluke na terenu... Radonjić je, mislim, prelomnu stvar u pogledu izgradnje autoriteta napravio slanjem Jovića u svlačionicu protiv Reala. Momenat i okolnosti su bile idealne. Da istjeraš prvog pleja i ostaneš da ti Rebić vodi igru u finišu meča protiv Reala. Da li je osjetio trenutak, da li je planirao nešto tako, nemam pojma. Ali znam da je to bio autentičan primjer "demonstracije autoriteta". Tu utakmicu su uspjeli da pobjede i više nije bilo sumnje u autoritet i odluke Dejana Radonjića, koji nije bio nepogrješiv. Ni u izboru taktike, pripreme i vođenja utakmice, izboru igrača, jer je, kao rijetko ko prije njega, kod Čovića, imao luksuz da sam bira pojačanja. Neka od njih su se pokazala kao epski promašaji...
Elem, šta hoću da kažem. Počeci Alimpijevića i Radonjića, na klupi Zvezde, imaju dosta sličnosti. I jedan i drugi imaju osnovnu ideju u glavi. Kod Radonjića je to bila odbrana i odbrana, kod Alimpijevića napad. I jedan i drugi su morali da izgrade tim - i bez obzira na to da je Radonjić imao nemali broj sezona na klupi Budućnosti, prije dolaska - nijedan od njih dvojice, nije imao neko trenersko ime koje bi, samo po sebi, nametnulo autoritet igračkom kadru...

A nikako ne treba zaboraviti ni da je Radonjić, u dva navrata imao debelu naklonost fortune... Počev od onog promašaja Mijatovića u Laktašima, pa do Cibone. Da su se u ta dva navrata, stvari odvijale u drugom smjeru, pitanje je da li bi danas još uvijek govorili o najtrofejnijem treneru u istoriji kluba. Ne želim da umanjim Radonjićev značaj za Zvezdu (volim ga k'o najrođenijeg) već samo skrećem pažnju da je i on imao propusta, poraza, grešaka (i to krupnih), da je sve to, čak i jedan Čović prepoznao kao proces formiranja njega kao trenera. Znači Zvezda je ponovo došla u sličnu situaciju, da sebi napravi trenera, zbog čega ni ovaj poraz od kupu, ne treba doživjeti tragično, jer su to sastvani dijelovi procesa.

Kao što rekoh, Alimpijević zna košarku, i sigurno kao takav nije glup, da uvidi da ne može da igra bez odbrane, koliko god mu tim bio potentan u napadu. E sad, imaš Jankovića koji nema pojma šta je defanzivna rotacija, imaš Lesora kome je bog dao fizikalije, ali ne i mozak za košarku, pa pik iskakanjem brani, tako što iskoči do centra terena, pa zaboravi da se vrati. Imaš Feldina, koji može da igra odbranu, ali često ne želi, jer mu se može, jer je najbolji šuter u ekipi i takvog moraš da istrpiš. Imaš Ročestija, koji je mađioničar sa loptom, za divno čudo, ima i volju da igra odbranu, ali njega limitiraju fizikalije. Imaš i Bjelicu, koji 1 na 1 ne možda da sačuva ni stolicu. Imaš dakle gomilu limita na svakoj poziciji i logično je da odbrana ne može da ti bude oslonac. Na to ide i problem sa sudijskim kriterijumima, jer ako ti pola tima igra čvrsto i u meso, a pola mlako i sa pipkanjem, sudije balansiraju kriterijum i na osnovu toga ulaziš u problem sa faulovima... Dakle osnovna ideja ti mora biti da ekipu uvodiš u napadački ritam na svakom meču... Šta se onda desi u bori zsa trofej... Kao što reče Brigate, ziheraški pristup ti se obije o glavu. Daješ kredit Feldinu, Bjelici, Antiću, jer imaju iskustvo i možda ponajbolji napadački repertoar (ako izuzmemo Ročestija iz ove priče), ali zaboravljaš da su prva dvojica u rupi, pri čemu je kod Bjelice to već trademark (da tokom sezone ima brutalan pad forme, kada ga nema nigdje na duži period), da Feldin nikad neće prepoznati momenat kad treba da prestane sa silovanjem i da će na 15 promašaja, on uzeti i 16. šut bez ustezanja i da Antić, tek izašao iz povrede, na polovini brutalno teške sezone, nije i ne može biti spreman na 40 minuta makljaže sa protivnikom, koji će svoje limite, kao i uvijek, nadoknaditi agresivnošću i brutalnom energijom.
Jbga. Da je poslao Dobrića i Jankovića na teren, imao bi makar opravdanje da im je dao šansu da se oprobaju u ključnim trenucima, da vidi kako reaguju na pritisak moranja u nekom meču. Ovako je išo ziheraški i dobio duplo golo...

Uglavnom, mišljenja sam i dalje, da ima znanja i dovoljno kvalitetan tim, da izgura glavni cilj za ovu sezonu - osvajanje ABA lige.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 20 Feb 2018, 10:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Upravo to je problem sto zna kosarku ali nije imao hrabrosti da iskoci iz sablona. U dosadasnjim mecevima je itekako znao da reaguje na promjene u toku igre (Radonja se recimo na startu gubio i bas imao problema da u toku meca odustane od zamisljenog sablona, kasnije je jednostavno on bio taj koji je diktirao ritam i nametao nas sistem igre)

Od Rocestija se ovo ocekivalo, tokom sezone on uvijek ima taj neki pad februar mart da li je u pitanju umor, manja minutaza ili ne znam sta ili se steka za finis sezone ne znam. Ali preslikano je iz njegovih ranijih klubova. Bjelica svake sezone krene jako i onda uslijedi veliki pad, dok Feldin jednostavno trazi svoj sut na pogresan nacin

Ova ekipa ne moze puno bolje defanzivno jednostavno previse propusta u selekciji ali je problem u finalu protiv Partizana bio ofanzivno. Groblje je dobro rotiralo a mi nismo znali da prepoznamo moment da spustamo na centre. Jednostavno tu dolazi do izražaja IQ da nam visoki igraci ne znaju odigrati kad su u mis mecu. Ali ovo ce im biti dobar nauk sto rece kolega barsmo mi u proslosti znali koliko nam je KUp bio drag :D

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 749, 750, 751, 752, 753, 754, 755 ... 881  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs