banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17599 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 767, 768, 769, 770, 771, 772, 773 ... 880  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 11 Avg 2018, 07:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Ne znam kakvo je misljenje navijaca zvezde ovdje, al ja bih recimo Zoranu Paunovicu lagano poceo davati minute. Pratio sam ih sad kad su uzeli zlato na euru, igra mali ko zmaj. Pa kad su Rebicu mogli davati koliko toliko,mogu i njemu

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 11 Avg 2018, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Pa ima Uskoković i Radanov prije njega. Neće ni oni (pogotovo drugi :D) dobiti priliku a kamo li Paunović.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 11 Avg 2018, 14:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Encore, sta bi sa jankovicem na kraju, jeste li ga oteli komsijama ili ste samo bacali bombe?!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 11 Avg 2018, 15:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
I jankovica a i Radanova

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 11 Avg 2018, 15:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
vlakanje je napisao:
Encore, sta bi sa jankovicem na kraju, jeste li ga oteli komsijama ili ste samo bacali bombe?!


Navodno se čeka da dobije čiste papire, predugovor je potpisao. Navodno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 12 Avg 2018, 05:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Фелдин неће наставити у Звезди (https://www.aba-liga.com/news.php?id=40461), прешао је у Хапоел из Јерусалима.
Томић ће, па готово сигурно, то мјесто попунити новим појачањем, највјероватније странцем, Амером. Видјећшемо за кога ће се одлучити.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 12 Avg 2018, 14:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Srećna godišnjica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Avg 2018, 14:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Ситуација око Јанковића се закомпликовала, Стефан се није појавио (https://www.mozzartsport.com/kosarka/ve ... ica/303334) на прозивци. Звезда је покренула дисциплински поступак, но сада су се ствари очигледно пребациле на правни терен, ту ће се тражити расплет ове приче.
Партизан по најавама чека расплет ове приче, видјећемо куда ће пут Стефана одвести, реално тешко у Звезди остаје.

Иначе;
Citiraj:
Na prvoj prozivci novog trenera Milana Tomića, našli su se: Aleksa Radanov, Stratos Perperoglu, Bili Baron, Nemanja Nenadić, Majkl Odžo, Marko Kešelj, Ognjen Dobrić, Dejan Davidovac, Filip Čović, Majk Cirbes, Boriša Simanić, Dušan Ristić i Branko Lazić. Priključivanje Muhameda Fajea i Džoa Reglanda dogovoreno je za sredinu nedelje.
Црвеним и плавим словима сам маркирао играче који тешко да ће се наћи у Звездином саставу током сезоне.
Ту је на прозивци видимо и Марко Кешељ. Међутим он је и у прошлој сезони имао улогу строгог епизодисте, понекад би тек ускочио, и то није онај играч (питање је и колико је посвећен кошарци задњих пар сезона) од прије 7-8 година.
Филип Човић ће тешко остати у саставу, Фића посједује квалитет, он чак може бити примјер играча који је захваљујући посвећености и уз изражене лимите достигао сасвим пристојан ниво, но управо ти лимити га спутавају да испуни захтјеве играња у АБА1 и ЕК. Мада видјећемо, можда Томић види да би повремено могао бити од користи. Лично ми је ту логичнији избор за ту епизодну улогу млађег, бржег и атлетски потентнијег Алексе Ускоковића.
Ненадић и Симанић су ту, ја бих волио да добију шансу, Бориша због млафости, Ненадић као играч који бјеше маргинализован али је захваљујући радној етици достигао сасвим добар ниво, али видјећемо, зависи пуно хоће ли Звезда тражити нову аквизицију и замјену за Фелдина и Јанковића.

У овом тексту се наводи и проблем крилног центра;
Citiraj:
ali bi Zvezda dobila problem jer će na poziciji četiri ostati samo Muhamed Faje, kom bi trebalo da pomaže Boriša Simanić. Osim ako Zvezda ne dovede novog igrača koji će pomagati na toj poziciji.
Међутим, колико сам пратио Томића у оно мечева када би доби шансу, он не робује шаблонима, неће се устручавати да чешће игра са "лажном четворком" и вјерујем да ће Давидовац и Перпероглу по потреби попуњавати ту позицију.

Но видјећемо, Звезда би могла до старта сезона ангажовати још које појачање.


Poslednji put menjao Khal Drogo dana 13 Avg 2018, 15:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Avg 2018, 15:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Како се и најављивало, Никола Јовановић ће наредне сезоне играти (http://www.mozzartsport.com/kosarka/ves ... ntu/303336) у екипи Доломити Тренто.
Како стоји на сајту клуба:
Citiraj:
"Igrač Nikola Jovanović u dogovoru sa klubom i njegovom agencijom, a u cilju obezbeđenja što veće minutaže, biće ustupljen u sezoni 2018-2019 italijanskom košarkaškom klubu Trento, a nakon toga se vraća u Crvenu zvezdu"
Међутим, видјећемо шта ће се издеђавати до сезоне 2019/20, видјећемо и у којем европском купу/лиги ће играти Звезда.

За Јовановића је ово одличан расплет. Јасно је било да доласком Цирбеса, Ристића и Оџа за њега у Звеуди мјеста нема. Прелази у квалитетну екипу, финалиста задњег шампионата Италије, у лигу јачу од АБА, играће и УЛЕБ ЕК (Тренто је у групи са Партизаном), на својо позицији и нема конкуренције, ту је тек италијански ветеран Лехталер који ће имати епизодну улогу, и иако је Тренто читаву завршену сезону играо са ниском поставом и без центра у петорци, могао би, требао би добијати 20-25 минута по мечу. Могла би то за Николу бити сезона афирмације, а друштво ће му правити још један Никола и саиграч из Звезде из прошле сезоне, Радичевић.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Avg 2018, 17:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Možeš li obrazložiti tvrdnju da je Pallacanestro jači od ABA lige?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Avg 2018, 17:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Ne moze :lol: kako ce bolan :D :D
Uporedi rezultate u poslednjim sezonama i plasman prvaka aba i zabarske ligeu euroligi :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Avg 2018, 18:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pogrešno je prepisao.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 14 Avg 2018, 08:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Janković je završio sa Zvezdom vjerovatno. Pitanje je samo, u kom pravcu će ići rasplet. Da li će dobiti čiste papire, na osnovu kašnjenja sa platama ili će Zvezda dobiti na arbitraži, pa insistirati na obeštećenju. U tom slučaju, ne vjerujem baš da je Partizan spreman da se isprsi za obeštećenje. Poslije svega ovoga, suludo bi bilo zadržavati ga u timu, jer bi to bilo loše za svlačionicu, taman da je ne znam kakav doprinos na terenu...

Ima još dosta do početka sezone i pretpostavljam da će Tomić kroz treninge i pripremne utakmice procjenjivati, treba li mu još pojačanja na pozicijama 1 i 4. Za spoljne pozicije ima par otvorenih pitanja. Gdje vidi Davidovca i Berona? Može li Nenadić biti ozbiljna opcija u rotaciji? Pretpostavljam da je osnovna ideja na jedinici da Regland bude prvi plej sa 20+ minuta, a da ostalo pokrivaju Davidovac i Beron, i to zajedno u petorci, kako bi se izbjegli problemi sa prenosom lopte, jer nijedan nije autentičan plej. Meni to nekako izgleda potanko, za čitavu sezonu, ali vidjećemo. Sa druge strane imamo i Uskokovića, koji bi trebao dobiti minute, kao i Radanova, kojem se izgleda još traži prava pozicija.
Na unutrašnjim pozicijama, znamo da je Tomić tražio Tilija. Što će reći, da je insistirao na kvalitetnoj četvorci. Sad kad ostaje bez Jankovića, pitanje je može li Faje biti to što on očekuje. Simaniću predstoji ozbiljan rad i definisanje pozicije. Može on da se profiliše kao neki tweener 3/4, ali ima ozbiljne nedostatke za obe pozicije. Prvo i osnovno, da pokaže više želje i strasti na terenu. Prosto nisam vjerovao kad su mu američki skauti prilikom opisa, kao nedostatak, stavili manjak emocija na parketu...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 14 Avg 2018, 08:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Ako Zvezda dobije na arbitraži, on je završio sa košarkom što se ove sezone tiče. Niko neće platiti 200k+ za njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 14 Avg 2018, 08:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2015, 14:47
Postovi: 241
Zavrsio je i za sledecu jer ima ugovor jos dvije godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 14 Avg 2018, 09:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
teško..

plata nije mala a ugovor je rastući


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 14 Avg 2018, 09:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Видјећемо куда ће пут одвести Јанковића. Без обзира како се на правном терену завршило, он у Звезди (готово сигурно) не остаје. Звезда и ако добије правну битку, мораће смањити обештећење или одустати од њега, реално какве сврхе имати играча у саставу који је незадовољан и који неће играти, а морате испоштовати слово уговора и наредне двије сезоне платити му по уговору.
За те исте паре по сезони могу довести квалитетно рјешење и играча који ће задовољити захтјеве новог тренера. Расплет што прије у интересу је и Звезде и Јанковића.

Но занимљиво је и да ли ће се двојица који су прекомандовани из ФМП-а (https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ica/303395), Немања Ненадић и Бориша Симанић изборити за мјесто у саставу Звезде за наредну сезону.

Лично бих наравно волио. Ненадић као играч који бјеше дуго маргинализован, све до своје 22-е "строги" епизодиста и у клубовима КЛС (https://basketball.realgm.com/player/Ne ... mary/73960) но захваљујући посвећености и радној етици градио је свој пут, у сезони 2016/17 у КК Дунав из Старих Бановаца добрим партијама скренуо пажњу на себе, за награду добио позив и шансу у Звездиној филијали, и ту шансу, посебно у супер лиги Србије искористио, и сада би могао бити награђен уврштавањем у тим Звезде. До Томића је.

Код Симанића ситуација је мало специфична. Он је у млађим категоријама и Звезде и Србије скренуо пажњу на свој потенцијал, али има и хендикепе. Потенцијал је ту, добре предиспозиције, међутим његов највећи проблем је честа анемичност у игри коју су примијетили и навијачи Звезде и ен-би-еј скаути. Та анемичност има своје узроке и ту се мало шта може урадити. Када би од двојице најављиваних "четворки" у том годишту, Симанића и Глишића, могли спојити само добре стране (упрошћено Боришине предиспозиције и Милошеву главу) у једног играча, добили би ен-би-еј потенцијал. Али то је наравно немогуће, имамо двојицу са својим предностима и манама, немамо неисцрпну базу потентних играча као Америка и немамо право одустати од било којег перспективног младог играча, и у те младе играча без обзира на лимите које имају ваља улагати, и учинити све да достигну што већи ниво.
Наравно, Звезда има и императив резултата, нема ту пуно мјеста необавезној кошарци гдје би могли те младе истрпити кроз фазе формирања, и ту ће Томић процијенити да ли је то тај квалитет за ову Звезду. Наравно да бих волио да Бориша добије шансу, он ће се временом уз добар рад развити у доброг играча, но овдје навијачи Звезде не треба да имају превелика очекивања.

Видјећемо да ли ће бити још аквизиција и како ће у коначници изгледати састав Звезде за нову сезону.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 14 Avg 2018, 11:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
O Simaniću... Danas sam se nešto raspisao :D

Simanić je dečko koji sa visinom i atleticizmom kojim raspolaže, nedopustivo slabo finišira pod košem. Bježi od kontakta, bira alibi rješenja, floutere i poluhorog, a u situacijama gdje treba da odigra leđima, situacije rješava u par sekundi, oslobađa se brzim rolingom ili šutira sa poludistance. Napadački se svodi na pomenute stvari, plus ulaz kada osjeti da je brži na prvom koraku od igrača koji ga čuva ili šut za tri poena, koji je užasno nekonstantan.
U odbrani je nedovoljno brz da nogama isprati niže igrače, nedovoljno jak da sačuva više. Zapinje u blokovima, lako ga postuju i slabije četvorke. Doduše ima motoriku i skočnost, tajming za blokadu i skok, što ga čini dobrim zaštitnikom obruča, ali premalo je to da bi bio i prosječan defanzivac. U defanzivnom skoku je prisutan, ali pod uslovm da ima dominantne centre koji će da zagrade prostor i omoguće mu da kupi lopte. U principu, onako kako se razvija, ja vidim novog Borisa Savovića, ili nešto fizički jaču verziju Tadije Dragićevića.

U osnovi gledano, dobar dio stvari polazi iz glave. Nema agresivnost, nije "daj mi loptu" igrač i kad nije u ritmu, nema mentalnu snagu da pronađe izlaz iz kontraritma.
Za dvije godine, od prvih skaut izvještaja, slabo je napredovao, čak i u segmentu fizičke spreme. Ili se u mlađim kategorijama slabo radi ili je on izgubio fokus za košarku i nema sam želje da malo napreduje.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 14 Avg 2018, 13:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Tegeltija kaže da će Janković dobiti raskid ugovora i postati slobodan igrač.

On se nikad ne zalijeće sa ovakvim vijestima tako da je to vjerovatno to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 14 Avg 2018, 13:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Tegla je Woj za sirotinju :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17599 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 767, 768, 769, 770, 771, 772, 773 ... 880  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs