banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 15:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 770, 771, 772, 773, 774, 775, 776 ... 881  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Sep 2018, 08:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Ide za duplo manje novca u klub sa manje takmičarskih ambicija i u većim dugovima. Pri tom će da tuži Zvezdu za mobing zbog toga što su ga Pero i Laza kao maltretirali... Pa on je prsotina teška ili je teška grobarčina. E sad, obzirom da mu je dat enormno velik ugovor bez prave osnove, pogotovo uvida u taj sporan karakter, nek' ide, a ovo Zvezdi treba da bude jedan dobar nauk... Mada ako ima osnove za arbitražu na višim instancama, svakako treba istrajati. Ne zbog igrača, već principa...

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Sep 2018, 08:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Храбар потез Партизана у сваком случају.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Sep 2018, 08:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Nitro je napisao:
Ide za duplo manje novca u klub sa manje takmičarskih ambicija i u većim dugovima. Pri tom će da tuži Zvezdu za mobing zbog toga što su ga Pero i Laza kao maltretirali... Pa on je prsotina teška ili je teška grobarčina. E sad, obzirom da mu je dat enormno velik ugovor bez prave osnove, pogotovo uvida u taj sporan karakter, nek' ide, a ovo Zvezdi treba da bude jedan dobar nauk... Mada ako ima osnove za arbitražu na višim instancama, svakako treba istrajati. Ne zbog igrača, već principa...

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk


Na osnovu čega ova izjava? Jesi gledao bilanse? Daj link.


Poslednji put menjao enc0re dana 13 Sep 2018, 08:31, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Sep 2018, 08:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
enc0re je napisao:
Nitro je napisao:
Ide za duplo manje novca u klub sa manje takmičarskih ambicija i u većim dugovima. Pri tom će da tuži Zvezdu za mobing zbog toga što su ga Pero i Laza kao maltretirali... Pa on je prsotina teška ili je teška grobarčina. E sad, obzirom da mu je dat enormno velik ugovor bez prave osnove, pogotovo uvida u taj sporan karakter, nek' ide, a ovo Zvezdi treba da bude jedan dobar nauk... Mada ako ima osnove za arbitražu na višim instancama, svakako treba istrajati. Ne zbog igrača, već principa...

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk


Na osnovu čega ova izjava? Jesi gledao bilanse? Daj link.
Koja izjava?

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Sep 2018, 08:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Boldirao sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Sep 2018, 08:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Aha... Pa ja slijepo vjerujem časnim predsjednicima klubova Ostoji i Nebojši. Naš kaže da Zvezda ne duguje ništa, vaš je javno saopštio da je dug sad 3,8 miliona evra... :) Al' nebitna je ta stavka u mom postu. Čak i da izbacimo taj dio o dugu, ostaje ono o duplo manjoj plati i klubu sa manje takmičarskih ambicija. Plastičnije rečeno, ko bi pri zdravoj pameti, išao u slabiju firmu za duplo manju platu?

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Sep 2018, 09:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Aha, dobro. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Sep 2018, 09:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Nitro je napisao:
Plastičnije rečeno, ko bi pri zdravoj pameti, išao u slabiju firmu za duplo manju platu?



Svako ko ne razmišlja kratkoročno. Nije sve u plati nego i u perspektivi, mogućnosti napredovanja....

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Sep 2018, 10:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Zadnjih par godina baš se vidi kako napreduju igrači u Partizanu. Osim ako ne misli šta poslije penzije :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Sep 2018, 11:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Eto, kod Canka ce napredovati :D .

Zvezda inace duguje blizu milion, da ne bude da smo na nekoj nuli :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 13 Sep 2018, 17:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
_зока je napisao:
Nitro je napisao:
Plastičnije rečeno, ko bi pri zdravoj pameti, išao u slabiju firmu za duplo manju platu?



Svako ko ne razmišlja kratkoročno. Nije sve u plati nego i u perspektivi, mogućnosti napredovanja....

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Koliko dugoročno on sa 25 godina može da računa. I da je tako, nešto mi se ne čini da je Partizan unazad 2-3 godine razvio brdo talentovanih igrača. Marinković nazaduje, Aranitović stagnira. Tu je Pecarski koji bi trebao da bude zlatna koka i da dobije šansu. Lendejl bi isto morao da ima prostora. Šta u takvoj situaciji može da očekuje Janković? Opet mi je logičnije da odabere Zvezdu, gdje je imao veću platu i projektovano mjesto startne četvorke za narednu sezonu. I borbu za trofeje u svim takmičnjima, potencijalno i nastup u EL iduće sezone... Mislim, bezveze se raszvezala priča o dečku koji iza sebe ima 10ak dobrih utakmica u profi karijeri. Prije bih rekao da je ekipa u KK Partizan prepoznala šansu da otme igrača Zvezdi, iskoristila je i izvojevala svojevrsnu pobjedu van terena. Ništa čudno i neobično...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 14 Sep 2018, 14:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Citiraj:
Janković je krajem jula 2017. potpisao ugovor na 3 godine sa KKCZ U ugovoru stoji da ako klub u roku od 30 dana od predviđenih datuma ne izvrši isplatu, igrač ima pravo na sve dospele iznose za sve 3 godine u skladu sa ugovorom. U tom slučaju, ako igrač ili agent podnesu klubu pismeni zahtev, Jankoviću će biti dozvoljen bezuslovni odlazak u statusu slobodnog igrača, uz obavezu kluba da mu u roku od 72 sata izda ispisnicu.
Njegov agent i ako nije morao, upozorio je 18.juna KKCZ, da će raskinuti ugovor, ako ne plati celokupan dug i prema igraču i agenciji, do 23.juna, jer je izvršenje obaveze kasnilo od mesecne nakade dospele 25.februara 2018.
KKCZ je 19.juna odgovorila da ima usmeni dogovor o pomeranju plaćanja, što je istog dana, Janković demantovao u pisanoj formi, ostavivši novi rok od 7 dana za isplatu shodno ugovoru.
Igrač i agent 16.jula, 141 dan kasnije od ugovorom dozvoljenih 30, pisanim putem raskidaju ugovor u skladu sa njegovim odredbama.
KKCZ 18. i 19. jula, izmiruje obaveze prema Jankoviću za prethodnu sezonu, nedavno i agenciji "BDA sports menagment", ali umesto da po Registricionom pravilniku KSS, na šta je bila dužna, obavesti savez da je igrač raskinuo ugovor, pokreće diciplinski postupak protiv Jankovića zbog nedolaska na početak priprema, uz novčane kazne 22. I 30. avgusta i ako je on 16.jula obavestio klub o raskidu.
Podrazumevajući da ugovor igrača i kluba, za koji je propisana pisana forma i overa kod javnog beležnika, te da aneks mora poštovati istu formu, igrač se obratio komisiji za Takmicenje KSS, sa zahtevom da se utvrdi da je ugovor raskinut krivicom KK Crvena zvezda.
11. septembra, posle druge rasprave pred komisijom, doneta je odluka da se ugovor smatra raskinutim, kada je dopisom Jankovića. 16.jula, KKCZ obaveštena. Komisija KSS ne raskida ugovor, već samo utvrdjuje da li se ugovor smatra raskinutim ili ne. Odluka je pisano zavedena u sredu u registar KSS, pa ju je punomoćnik igrača, istog dana preuzeo i dostavio Jankoviću.Rok za žalbu arbitraži Olimpijskog komiteta Srbije je 8 dana.

FIBA ima ingerencije (ode li Janković van Srbije), ako igrač prelazi iz jedne države u drugu, a ne unutar iste. Tada reguliše, Registracioni pravilnik saveza, koji kaže , da kada su fiksno određeni datumi placanja, za raskid nije porebno ni upozorenje, koje su agent i igrač podneli.

Šta sledi ... ?
Pravna procedura ne ide u prilog Jankoviću, jer u roku od osam dana KK Crvena zvezda može da podnese žalbu arbitrazi Olimpijskog komiteta Srbije, čija odluka po žalbi postaje pravosnazna. Ako ne bude žalbe 8 dana nakon odluke KSS, ona postaje pravosnažna. Igrač do odluke arbitraže Olimpijskog komiteta Srbije, nema pravo nastupa za bilo koji drugi klub i tako ostvaruje svoje osnovno pravo, na rad, ali u periodu eventualne žalbe, Crvena zvezda mora izmirivati pun iznos naknade igraču koji je ugovoren.

Međutim to nije sve.
Prilikom arbitražnog postupka KSS, Crvena zvezda je dostavila u savez ugovor od radu od 1.10.2017. na kome se nalazi potpis Stefana Jankovića, koji je izjavio da taj ugovor nije ni video, ni potpisao, što je arbitrazi prikazano sa ostalim njegovim potpisima ugovora i drugih dokumenata.
Zbog odluke igrača da posle obraćanja javnosti, ne komunicira sa medijma dok proces traje, nismo mogli da proverimo informaciju o pokretanju krivične prijave zbog falsifikovanja potpisa, ali i tužbe za naknadu štete pomenute u pisanoj izjavi. Naime tužba BAT se odnosi na naknadu predviđenu ugovorom kada dodje do raskida krivicom kluba, do perooda njegovog isteka, dakle i za sezone 2018/19 i 2019/20.
Tako bi teorijski Zvezda mogla platiti oko pola miliona evra, sa zateznim kamatama i troškovima. Ipak po praksi BAT, igrač i agencija dobiju pravo na razliku od ugovorenih primanja u novom klubu, ukoliko budu manja od onih u prethodnom.
Ostaje da se vidi, da li će Zvezda uložiti žalbu arbitraži OKS i produžiti spor sa igračem, ili će prihvati odluku nadležnog organa KSS, okončati slucaj, možda i izbeći krivičnu prijavu koju Janković najavljuje i uz raskid i plaćanje punog ugovora za još dve godine koliko je bio ugovoren.

IG @vladantegeltija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 14 Sep 2018, 17:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Rat u interesu klubova
Tegi gura jednu, neki drugi novinari drugu stranu
a u sustini niko nema pravu sliku sta se tu stvarno desava...

Ono sto je jasno da je KK CZ zakasnio sa uplatom, ali i da to nije bio razlog za njegov prelazak.
Sta jeste pokazace se veoma brzo.

Inace, Milan Tomic na prvu djeluje kao OK lik, koji je posvecen pravljenu dobre atmosfee u timu. Borisa ce po njemu dobiti pravu sansu, bas ga bodri i vidjecemo na sto ce to izaci jer vise ne moze da kaze da nema trenera koji mu nece dati sansu. Radi sa njim i nakon treninga , bas ga hrabri.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Sep 2018, 00:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Odgledah snimak utakmice protiv Niznjeg... Vidi se da smo u fazi uigravanja, lopta ne ide tecno, akcije i kretnje se jos uce.... Pokusavamo braniti pik zoniranjem, nije to lose toliko, posebno kod Odza. Inace on mi je kandidat broj 1 za eksploziju, postoji dobra sansa da postane nezaustavljiv kada protok lopte bude tecniji. Faje jos trazi svoju ulogu, bice koristan. Vidim da trener dosta forsira Simanica, izgleda da momku to godi, igra sa dosta vise samopouzdanja. Rengland je klasa, dok Baron jos trazi formu.
E sad, nadam se da nije zlocin da kazem da smo prelomili utakmicu sa Covicem u igri, i da je to solidno izgledalo. Stvarno polako mijenjam misljenje, mozda bi mogao da bude koristan kao neka treca opcija na 1, u nekim utakmicama da promijeni ritam. Igra zrelo i racionalno... sta znam....
Ristic sa druge strane ne izgleda najbolje, trebace mu vremena, ali potencijal je veliki, to stoji.

Jos Nenadic i Cirbes i da se borimo sa svima.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Sep 2018, 09:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Сваки пут кад скева помене фићу човића у позитивном контексту преврне се 25 000 људи у гробу.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Sep 2018, 09:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
A jebiga, ne mogu da budem nerealan samo zato sto je tatin sin. Cinjenica je da je ofanzivno bio dobar. E sad, defanzivno nije niti ce ikad biti, fali mu i visine i konstitucije. U svakom slucaju, ima u ovoj ekipi materijala-

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Sep 2018, 09:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Baron je meni bio OK
nije isporucio poene, ali se vidi da nije indijanac
nekoliko puta je zavrtio pik, podijelio asistencije saigracu u boljoj poziciji
Kad ga krene sut (a hoce) otvorice jos neke opcije

Nama ce problem da pravi 4 jer su Faje i Borisa defanzivno tanki i imace problema protiv protivnika koji igraju ledjima.
Takodje Rile je bio los u piku, dok je Ojo i dalje u fazi napretka

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Sep 2018, 09:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Vrlo je bitno da Odzo nauci da se snagom odmah pokusa pozicionirati u reketu i prvim sekundama napada, i da mu spustaju prije nego se pomoc protivnicke ekipe moze organizovati, to je kos ili faul u 99% situacija. Tek ako se cuvar uspije izboriti da se pozicionira ispred Odza, onda treba zavrtiti pik. Sto se tice cetvorki, veoma mali broj moze igrati kvalitetno ledjima, a takvi su uglavnom u EL. Sa druge strane, i Faje i Simanic mogu pogadjati za 3 u visokim procentima, to izbacuje teske protivnicke cetvorke iz igre. Bukvalno nam cetvorke stalno idu u pop, jednostavno cemo tako igrati. Sto se Berona tice, nisam rekao da je bio los, samo da trazi formu, on je defanzivno dobar, pogodice suteve, ali nema jos kristalisanu ulogu. Jedva cekam da vidim mozemo li od Nenadica napraviti neku verziju Jovica.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Sep 2018, 10:09 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Ne mozemo
Ali bice on 2/1 sigurno

Faje je ok timski igrac, ali je nekonstantan u sutu za tri

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Sep 2018, 10:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Defanzivno mozemo, odlican potencijal. Ofanzivno mozda, ako bude bilo malo kreativnosti u njemu.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 770, 771, 772, 773, 774, 775, 776 ... 881  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs