banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 18:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 766, 767, 768, 769, 770, 771, 772 ... 881  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 03 Avg 2018, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Perperoglu uzeo broj 8.

Nije li broj 8 povučen u čast Rakočevića?

Možda u Divi ili nekom od FMPova, ko će to sve popamtiti :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 03 Avg 2018, 20:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Za kompleksasa jedan kurac .!.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 04 Avg 2018, 08:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Звезда је потписала Перпероглуа (https://www.mozzartsport.com/kosarka/ve ... din/302462) а пи писању Еурохупса и Сенегалца Мухамеда Фајеа (https://www.eurohoops.net/en/eurocup/72 ... to-a-deal/).

Играчи који имају рејтинг али и времешни играчи (Перпероглу 34, Фаје 33) чија каријера је у паду. Перпероглу је захвалан, користан играч, јако рационалан, ради све оно што треба екипи, његову игру не треба гедати кроз статистику. За разилкку од других грчких играча краси га стабилност, константност, он ће увијек одиграти оно што се од њега очекује. Но како написах његова каријера је у паду, питање је и колико енергетски може данас испратити млађе ривале. Звезда би на тој позицији морала бити јака, има (баш као и Стратос) поливалентног Давидовца, надам се и да ће Раданов добити више шанси, ту је наравно и Добрић, и довођењем Грка ови играчи би могли бити запостављени, самим тим и спутани.

Код Фајеа Звезда је добро прошла финансијски, за реално мале паре (150.000 $) добијају доказаног играча. Мало недефинисан што се тиче позиције. Кроз каријеру би углавном играо центра, но добра конституција, покретљив, има добру руку, често потеже тројку и погађа у добрим %, може покрити и "четворку" колико му то већ моторика имајући у виду године данас омогућује. Нисам га пратио уопште задњих пар година, зато Томић јесте, играо је у Грчкој, и Милан зна колико може.
Како написах није скуп, за те паре нису могли довести бољег странца, но сада имају гужву на центру. Цирбес, Ристић, Оџо, сада и Фаје, а ту је и Никола Јовановић чији статус је сада прилично упитан. Додуше, Фаје може покрити и "четворку", али превише брате, Звезда не игра ЕЛ, за ЕК и АБА двојица су више него довољна. Колико год да је добро да имате ширину у саставу, гомилање играче на истој позицији доноси и проблеме, "гуше" једни друге и ту се теже "остваре", а ако их прикујете за клупу, губе и самопоуздање.

Такође, ако је тачно за Фајеа, Звезда већ сада у саставу има чак 6 странаца (Берон, Фелдин, Перпероглу, Цирбес, Оџо и Фаје). У другим земљама имају праксу да ограниче број странаца у екипи. Но то важи само за националне шампионате, за евро купове немају основа по којем би то могли урадити.
Како у Србији имамо јаку базу домаћих играча, одличан рад са млађим узрастима (ЕП У-18 у Летонији то по ко зна који пута потврђује), Звезда има јак рад са млађим категоријама, греота је те младе српске играче спутавати, и свакако ваља порадити да добију добар третман. Звезда (као и Партизан) има императив резултата, Томић је добио одријешене руке али и условљен да мора остварити резултат. Зато ће се (можда) радије ослонити на Грка него истрпити Давидовца и Раданова.

Нешто урадити се мора, а опет проблем је што је национални шампионат (гдје би могли нешто урадити) изгубио на важности, КЛС (ту постоји ограничење на 4) је обесмишљена.
Можда условити српске клубове да у АБА могу имати ограничен број странаца, рецимо 4.
Наравно АБА није национални шампионат, не може КСС уређивати колико ће странаца имати у Хрватској и Словенији, српски клубови би били хендикепирани у односу на рецимо Цедевиту која тренутно има 9 "странаца", но можда ту наћи неку форму (уосталом и Звезда и Партизан су доста овисни од "државних" спонзора, па нека мало имају и обзира за интерес српске кошарке), да таква одлука има и законски оквир.
Сигурно би у случају такве неке одлуке како написах прве године српски клубови били у неповољнијем положају у односу на оне (прије свих Будућност, Цедевита а вјероватно и Олимпија) са већим бројем страних играча, но таква оријентација би се врло брзо итекако исплатила.

Како год, видјећемо кроз сезону да ли су Стратос и Фаје тај квалитет који треба овој Звезди.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 05 Avg 2018, 08:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
http://redstarbelgrade.rs/kleptomanija/


:lol:

Bolest jbt


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 05 Avg 2018, 08:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jedan kurac za kompleksasa koji vise prati i pise o zvezdi nego o partizanu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 05 Avg 2018, 18:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Na stranu tekst koji je paranoja ali Partizan vec treci put pokusava da dovede Jankovica
svaki put sa sve vecom ponudom. Trenutno mu nude 75 000 vise nego sto ima kod nas (a nije isplacen)

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 05 Avg 2018, 18:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Nema mnogo domaćih igrača na tržištu, mora da se otima jbg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 07 Avg 2018, 15:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Vuciceva igracka se ne sali. Poslije Jankovica, napadaju i Dangubica. Minimum 30% veca plata. Sipa se kao u dobra stara vremena....

Pripreme nam pocinju 13og mislim, Stratos je uzeo peticu.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 07 Avg 2018, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Ćoki previše tvrdo drži stolicu u Zvezdi, pa se braća izgleda riješila na drugu strategiju napada. Neka ih. Teških vremena je bilo i biće. Najbitnije u svemu je, izgleda, da skupo prodamo kožu. Nešto u Kosovo fazonu, a znamo da je i Ćoki iz tog filma, na neki način (... u pauzi ubijanja Đinđića i osmišljavanja ostalih zavjera...) ...

Jankoviću - ko te, bre, šiša. Boli me ćošak za tvoj streč 4 potencijal, i što imaš brze noge za četvorku. Da imaš pojma gdje se nalaziš, bio bi zahvalan za svaki minut što si dobio i šansu koju su ti davali uprkos sepetima gluposti koje si znao da istovariš na terenu svako malo. Putuj, igumane... Šta je samo daleko boljih od tebe odlazilo, ili propušteno... Dovoljno si mi igrao po živcima, da bih sad za tobom nešto žali. Uostalom, iz nekog razloga uvijek mi je više ležao Jovanović, valjda je pokazao par puta nešto oko koša, a ja se ložim na old school, šta ću, jače je od mene, volim da sportisti imaju malo i osjećaja...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 07 Avg 2018, 18:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 08 Avg 2018, 08:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Da malo rezimiramo stanje stvari u našem KK...

Prvo Janković. Dečko je ove sezone trebao da nađe neku konstantu. Da je dobar igrač potencijalno - jeste. Ima dobar napadački repertoar, skočnost, odlične kretnje za 211 cm visine, samo što još nije naučio da sve to koristi. Šut dobar, ali nekonstantan. Iz pozicione igre uvijek ide na roling i fintu šuta, fali mu sigurniji finiš pod obručem. pik en rol, nešto nisam zapazi da dobro igra. Iz tranzicije može puno štete da napravi protivniku. Defanzivno - 1 na 1 može dobro da brani igrača. Čvrst je u stavu, teško ga je pomjeriti, ali ako izgubi težište, uvijek je potancijalna 2+1 šteta, jer gubi ravnotežu i kasni sa faulom. Timska odbrana mu je gadan problem. Dugo mu je trebalo da se prilagodi u prošloj sezoni, onda vrijeme da pohvata rotacije u odbrani. Tek u finišu sezone, pokazao je napredak u tom segmentu. za jednog igrača sa takvim fizikalijama i visinom, nedopustivo slabo brani reket. Opet, možda bi to u nekom drugom sistemu, od onog Alimpijevićevog, bolje izgledalo...

Sve u svemu, uz dobar rad, čistu glavu, može da uradi mnogo. Pretpostavljam da iz toga razloga, Zvezda ove godine nije tražila neko jače (i skuplje) ime na 4, nadajući se da će podjelom minutaže između njega i Fajea, dotični imati prostora da se pokaže... E sad, ako on želi jaču platu, i želi da ide u Partizan, široko mu polje. Osim finansijskog ili navijačkog aspekta, ne vidim drugi racionalan razlog da ide u Partizan... Nije da će Zvezda nešto pretjerano izgubiti, gledano iz ugla njegovih trenutnoh mogućnosti i pokazanog u prošloj sezoni, ali bi potencijalno, moglo biti lupanja šakama u glavu, ukoliko razvije svoj potencijal. Mada, nije više ni mlad igrač, treba i to uzeti u obzir...

Ostatak ekipe... Petica je odlično popunjena i tu me ništa ne brine, pogotovo ako se nađe dobar plej, koji će znati da razigra ovaj trojac. Imamo pik en rol centra, sirovu snagu i pravu školovanu peticu.
Četvorka je sad upitna. Faje je očito dobar igrač, ali ima godina, a još nije igrao na najvišem nivou. Teško mi povjerovati da je toliko godina mogao da prođe ispod radara jačih ekipa. Vjerovatno je da ima svoje limite, zbog kojih nije napravio iskorak u karijeri. VJerovatno će poslužiti svrsi. Tu će, ukoliko ode Janković, vjerovatno trebati pojačanje i to zvučnije. Pitanje je i kako Tomić vidi Simanića, koji ove sezone prosto mora da napravi iskorak u karijeri... Da li kao 4 ili kao 3/4, to je na treneru da vidi. Simanić je za mene ogroman upitnik...
Trojka je, mislim, više nego adekvatno popunjena. Perperoglu je top igrač, koji igra u oba pravca i sa njim se zna šta se dobija. Dobrić je pokazao u prošloj sezoni, šta od njega može da se očekuje, ako dodamo Davidovca, koji može na sve 3 spoljne pozicije i Lazića za neke varijante, više nego dobro.
Na dva je već upitno... Opet će dosta zavisiti od toga kako Tomić vidi Berona i koliki je stvarni potencijal Alekse Radanova. Ako se Tomić odluči da mu je Beron potreban na dvojci, trebaće nam dva pleja, ukoliko misli da ga koristi na pleju, onda jedno pojačanje na dva, da li u vidu Nenadića ili nekog kvalitetnijeg, to ćemo da vidimo.
Plej je najbitnija stavka i ako se tu pogodi, ova ekipa ima da bude 30 do 40 odsto jača... Tiodor ili neko drugi vidjećemo...

Tomićeva filozofija polazi od odbrane. Koliko god napadački potentni bili, defanziva će da presudi. To je ono što mi uliva povjerenje...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 08 Avg 2018, 14:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Па највећа непознаница у екипи Звезде је Милан Томић. Он је 10 година (био) помоћник у Олимоијакосу, у клубу који игра ону праву евролигашку, такмичарску кошарку са оријентацијом на чврстој одбрани, и ту је сигурно испекао занат.
Сада стартује као први тренер екипе, он је тај који ће правити селекцију, постављати тактилу, ротирати, и ово је за њрга нови изазов. Заправо, водио је он Олимпијакос, тамо у финишу сезоне 2014-е након што су у Олију раскинули са Барцокасом, мало сам га пратио тада, показао је да не робује шаблонима, прилагођава се ситуацију, дешавањима на паркету, противнику, играо би и са 4 спољна у петорци ("четворку" му је рецимо играо у тим тренуцима Лоџески), но сада је ипак друга ситуација.

Игру Олија баш и неће моћи пресликати јер нема такве играче. Видјећемо каква ће бити оријентација, да ли више на унутрашњој игри или спољној линији, могуће да ће доста играти са нижом поставом, са "лажном четворком" (Перпероглуом или Давидовцем), чим је Милан довео Стратоса и то је један од мотива, да га повремено користи на "четворци".

Што се састава тиче мислим да су све позиције 2-5 комплетирали. Да је по мојим жељама више шансе би добили на спољним позицијама двојица поливалентних младих играча, Алекса Раданов и Стефан Момиров. Алекса можда и добије нешто минута, Стефан неће, он ће у ФМП или остати у Вршцу на посудби.
Остаје ту ова (вјероватно подваљена) прича око Стефана Јанковића, неки зајебант је бацио спин да Стефан размишња да пређе у редове љутог непријатеља и страсти су се распламсале (https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti ... id=1428407), но мислим да ће ту преломити Томић, како види улогу Стефана у новој сезони, да ли је то то што он тражи на тој позицији (наравно Стефан је и под уговором, но и нема смисла задржавати момка ако га тренер не види у својој визији), наравно, навијачи ће сваки расплет на свој начин протумачити.

И наравно поз.плеја. Берон је комбо бек, номинално се чешће води као плеј, међутим прошле године је у свом турском клубу чешће преузимао улогу поентера, више је покривао поз.2, вјерујем да ће и уЗвезди покривати обе позиције, зависно од дешавања на паркету.
Плеја ће Звезда довести, мислим да је то извјесно, некако се ту намеће да ће бити странац, Звезда већ имамо шесторицу странаца у саставу за наредну сезону, и тај плеј би био седми.
Гомилање странаца у било којем српском клубу није добро за српску кошарку, али опет постоји и императив резултата. А у новој сезони биће кудикамо теже него претходних, и Будућност и Цедевита улазе амбициозније у нову сезону, са баш ојачаним саставима, могуће да се и Олимпија појача иако је за сада оријентација на довођењу младих и перспективних играча.
Вјерујем да Звезда има амбицију да се врати у ЕЛ, преведено да освоји АБА, јако тежак задатак.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 10 Avg 2018, 16:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Joe Ragland.

Nek' se u Partizan sipa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 10 Avg 2018, 17:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Je l' i on osmicu uzeo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 10 Avg 2018, 17:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Ne zna se koji je broj, mora Nebojša provjeriti da li ima još neki povučen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 10 Avg 2018, 17:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Mislim da ti to bolje pratiš od njega :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 10 Avg 2018, 17:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Nije teško prebrojati vaše legende.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 10 Avg 2018, 18:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Vjerujem da ih i sanjaš.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 10 Avg 2018, 18:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja sam ubedjen da je on teski ciganin. Nema sanse da neko ovako detaljni prati zvezdu i da vide o njoj pise, nego o partizanu za koji kao navija. Lik gleda utakmice, prati sve vesti, a kada partizan igra ni pre ni posle nijednog posta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 10 Avg 2018, 18:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Звезда је са Регландом (https://basketball.realgm.com/player/Jo ... mary/23516) попунила и ту позицију плеја, и мислим да су комплетирали састав за наредну сезону. Могуће су још неке комбинације са својом филијалом ФМП-ом, које ће играче оставити у ФМП-у на каљењу а које ће прикључити тиму Звезде, али то је то, добро су попуњени на свим позицијама.
Наравно сезона је та која ће показати колико су поједини играчи добра рјешења и да ли је то тај квалитет који треба Звезди.

Регланд је у Европи 6 година, играо је у добрим екипама (https://basketball.realgm.com/player/Jo ... mary/23516), у јаким лигама, играо је и ЕЛ, то су редом добре сезоне, и Звезда је овдје узела доказани квалитет на плеју. Наравно, сезона ће показати да ли је то довољно да Звезда оствари амбиције, а мислим да је примарни циљ АБА лига и повратак у ЕЛ.

На жалост, ово је седми странац у Звезди (Берон, Фелдин, Перпероглу, Цирбес, Оџо, Фаје и сада Регланд), што наговјештвава да ће неки српски млади играчи бити лимитирани минутажом у наредној сезони, то није добро за српску кошарку јер у Звезди имају доста играча који би у будућности могли бити конкурентни и за национални тим, али постоји и императив резултата који Звезда има. Ту се мало шта може.

У сваком случају, Звезда је са Регландом итекако конкурентна Цедевити и Будућности, ове екипе воде и врсни стручњаци, и лично мислим да ће то и одлучити, који стручњак од ове тројице ће вући најбоље потезе крпз сезону и у оним мечевима када се буде одлучивало.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 766, 767, 768, 769, 770, 771, 772 ... 881  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs