banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 00:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 771, 772, 773, 774, 775, 776, 777 ... 881  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Sep 2018, 10:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Nadam se da ces ti biti u pravu ne ja :)

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Sep 2018, 10:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Ti si iz ove perspektive mnogo blize das budes u pravu, ali hajde :D

Jebote, ja sam zaboravio na Davidovca. Eto jos inteligencije na parketu da se Odzo iskoristi kako treba :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Sep 2018, 12:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Јес човјек навалио на Оџа ко да је Дејвис лично :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 16 Sep 2018, 13:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Zapravo vise lici na Seka u evropskoj kosarci. Faje je lazni Dejvis :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 24 Sep 2018, 09:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Pripremne su utakmice, jos se neke stvari nisu posložile ali osvajanje Super kupa će mnogo znaciti ovoj ekipi.
Iako je rano za procjene, jasno se barem kod nas vidi trenerski rukopis.
Tomic insistira na detaljima, zna se plan u igri
Meni licno se svidja odbrana u nekim detaljima.
Iskreno sam mislio da je Regland losiji defanzivac, Beron ce biti odlicno pojacanje za razliku od Feldina ne samo da je suter vec dobro cita igru, u odbrani je OK i moze da posluzi da prenos lopte
Nenadic krenuo odlicno u obra pravca
Jedina mana su FC i Keselj ali bice prostora za sve tokom ABA lige

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 24 Sep 2018, 10:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Zapravo nas nisu nesto ni napadali na nase najslabije karike u odbrani. Renglanda nisu postovali, jedino su malo eksploatisali pop, i tu smo imali problem. Nenadic ima problema u organizaciji, ali to smo i ocekivali. Defanzivno moze mnogo, sjajna brzina u lateralnim kretnjama, a i moze praviti mnogo nize igrace. Opet imamo 3-4 igraca koji mogu cuvati po 3 pozicije. To je veoma vazno jer moramo sakrivati Renglanda i centre. Faje pozitivno iznanadjenje, on je igrac sistema, ako mu se nadje uloga, a polako se nalazi, strasno je koristan, borben, paljevina, a bogami moze i da pogodi :) .
U svakom slucaju, zanimljivija ekipa nego proslogodisnja, nekako ima dusu.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 24 Sep 2018, 10:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Trener znači najviše u košarci... Pored toga ima solidan tim, za napasti sva takmičenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 24 Sep 2018, 11:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Cim ima nekih defanzivnih principa i Lazic pokazuje znake zivota.

Skeva mislio sam na volju Reglanda, ocekivao sam da ce vise da steka u odbrani da se cuva za napad ali cak i kad zapne u bloku , ima volje i zelje da pokusa.
Naravno nece se odmah ni karte neke otkrivati kako kod nas tako i kod drugih ekipa.
I da karakter ekipe je tu
kad na plus 21 dva igraca stranca se bacaju u reklame sve ti je jasno..

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 24 Sep 2018, 11:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Ma kad vidis da skoro svaki napad Rengland staje u defanzivni stav gdje moze rukama dodirnuti parket, znas da zeli da igra odbranu. I onda, kada ti takva klasa od igraca ima taj stav, moras biti jebeni idiot da ne pogines za ekipu (mislim da nase mladje igrace).

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 24 Sep 2018, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
skeva je napisao:
Ma kad vidis da skoro svaki napad Rengland staje u defanzivni stav gdje moze rukama dodirnuti parket, znas da zeli da igra odbranu. I onda, kada ti takva klasa od igraca ima taj stav, moras biti jebeni idiot da ne pogines za ekipu (mislim da nase mladje igrace).


Ne znam jeste li primijetili, u prvoj utakmici, kako je Radanov odigrao u jednoj situaciji mahnitu odbranu u 1-1 situaciji sa igračem Olimpije, na kraju iznudivši loš šut... ne samo znanje, već i želja. I meni se sviđa to što vidim kod ekipe, taj karakter. Faje je isto žešća paljevina i ako i nije vrhunski kvalitet, mnogo toga će nadoknaditi tom željom.

Lijepo je ovo počelo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Sep 2018, 13:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Moji utisci sa Superkupa oko ove nove Zvezde. Prvo i osnovno, imamo trenera koji ima viziju igre, ali i zna da je prenese igračima. Ima autoritet, za razliku od Alimpijevića, koji ga nije imao, pa očito birao pogrešna rješenja, kako da ga nametne... Alimpijević je imao košarkaško znanje, ali nažalost, završio je kao onomad Milivoje Lazić, kad je naslijedio Pešića (ko se sjeća, Kari je insistirao da dotični bude njegov nasljednik, smatrajući ga za vrhunskog znalca kad je košarka u pitanju).
Odbrana je ponovo trademark Zvezde. Ima tu još ispadanja spoljnih igrača, kašnjenja u rotacijama, zapinjanja u blokovima, ali nema promaje u reketu i protivnik mora dobro da se pomuči za otvoren šut. Kao što rekoše ljudi gore, čak i Regland djeluje pristojno u defanzivi, suprotno očekivanjima i reputaciji sa kojom je došao. Beron je isto pristojan defanzivac, dobro prati igrača, mogao bi malo agresivniji da bude na liniji dodavanja, ali i ovako nije rupa.
Imamo mase i pod košem, nema lake šetnje kroz reket i iako mi preuzimanja visokih igrača nisu baš omiljena stvar, moram priznati da sam iznenađen kako npr. Odžo dobro uspijeva da isprati protivničkog beka pri preuzimanju.
Nenadić je baš legao na ovaj roster. Odličan defanzivno, dobar raspon ruku, odlično kretanje u stavu, mada mi je utisak da počesto zapinje u bloku. Sa tim karakteristikima, on bi u Radonjićevom sistemu bio odličan da radi pritisak na protivničkom prenosu lopte. I ovako vjerujem da će Tomić moći da ga iskoristi. Ofanzivno me iznenadio kako je siguran na lopti pri prenosu. Bitna stvar, kad imamo samo jednog pravog pleja u ekipi, ako uzmemo da Čović ipak neće biti stalno rješenje...

Ima još, ali zasad toliko...
Centri pokazali kvalitet, Odžo i dobar napredak, mada mora da radi na boljem otvaranju poslije pika, kako da prepozna prostor i iskoristi ga. Ujedno i pozicioniranje pod košem, uz snagu kojom raspolaže, ne bi smjelo da mu predstavlja problem. Generalno gledano, centri su odradili dobar posao, ali... Moraju bolje da grade skok. Faje može, skočnošću i dugim rukama, da pokupi dosta skokova, ali moraju mu obezbijediti prostor za skok. To bi ujedno bila i jedna od zamjerki. Problemi sa defanzivnim skokom i da se iskontroliše lopta nakon toga. Ako težimo da igramo u tranziciji, a sa ovakvom bekovskom postavom, bila bi grehota to ne činiti, skok mora biti sigurniji i prvi pas poslije skoka puno brži. Da ne dolazimo u situaciju da dva tri igrača petljaju i pokušavaju da iskontrolišu skok, a pas je do beka već morao biti upućen. Dobro tu ima i problema u komunikaciji, s obzirom da je tu osam novih igrača...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Sep 2018, 13:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Doci ce to na svoje, sad svi grabe loptu u strahu da im protivnik ne uzme. U sustini, sezona nam zavisi od tri stvari:
Kako odbraniti pop sa teskim centrima.
Kako sakriti naseg pleja od postovanja.
Kako postaviti ekipu za odbranu teskih cetvorki.
Nema Sengelija na svakom koraku, ali ako zelis da budes konkurentan, moras imati odgovor na sve... Vidjecemo

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Sep 2018, 17:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Omic potpisao za Buducnost. Zaboravih na njega totalno, koliku je prasinu digao dolazak, toliko je nezapazeno prosao njegov odlazak iz kluba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Sep 2018, 18:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Dobar potpis za Buducnost. Samo opet nisu rijesili meso u reketu a znajuci da imaju para koliko zele, neki Parahuski bi im bolje sjeo, ali njihova stvar

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Sep 2018, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jebo te skeva postao si ko oni zadrti grobar koji samo o parama pricaju :lol:

Budzet neogranicen, sipaju pare i sl


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Sep 2018, 19:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Pa iskreno ja bih od tri igraca na radaru
Omic , Vidmar I Artjem uvijek uzeo Alena
dobar za svlacionicu zahvalan
samo i dalje je to tanko za Evroligu a bogami i za nase centre :D
Dovesce oni jos nekog sigurno

Nadam se da ce Dzile nastaviti da disciplinuje Ilica :D

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Sep 2018, 20:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Parakhouski je za klasu iznad ove dvojice po meni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 25 Sep 2018, 20:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
Jebo te skeva postao si ko oni zadrti grobar koji samo o parama pricaju :lol:

Budzet neogranicen, sipaju pare i sl


Ma Bokan je nesto izjavljivao pa sam na to aludirao. Jedino grobari imaju neogranicen budzet :D

I ja mislim da je Parahuski klasa za ovu dvojicu, ali sto se tice sibanja, uvijek bih uzeo Vidmara, on se ubio za ABA boks meceve kad se bude odlucivalo.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 26 Sep 2018, 08:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
skeva je napisao:
Doci ce to na svoje, sad svi grabe loptu u strahu da im protivnik ne uzme. U sustini, sezona nam zavisi od tri stvari:
Kako odbraniti pop sa teskim centrima.
Kako sakriti naseg pleja od postovanja.
Kako postaviti ekipu za odbranu teskih cetvorki.
Nema Sengelija na svakom koraku, ali ako zelis da budes konkurentan, moras imati odgovor na sve... Vidjecemo


Odžo je meni pokazao zavidnu pokretljivost za onu masu i visinu, tako da vjerujem da će on biti jedna od opcija za izlazak na otvaranje visokih igrača. Za postovanje pleja moraće da se radi na kolektivnoj odbrani, da se ide na pravovremena skupljanja i punjenje reketa. Mada kontam da protivnici neće toliko to eksploatisati jer je rizično, uzimajući u obzir masu koju imamo u reketu na petici. Ako se koncentrišu na linije dodavanja i spriječe protivnička utrčavanja, biće obavljena većina posla.

Mada je činjenica da na ovaj roster ipak fali jedna jača četvorka. Faje je skočan i ima duge ruke, ali nema masu, Perperoglu može ukrasti nešto vremena, ali njegov doprinos može biti isključivo napadački, defanzivno neće biti faktor protiv iole ozbiljnije četvorke. Očito je plan da se od Simanića pravi igrač i da mu se da prostor, makar i na uštrb poneke pobjede...

Inače, iako nije tema, čudi me da Džikić nije insistirao na Vidmaru. On voli te rudare, pogotovo pod košem. Budućnost, nastavi li da gomila igrače, ima da se raspadne do decembra. Pogrešno su pristupili selekciji tima, a znajući Džikića, to me jako čudi. Doveli su puno stranaca koji vole loptu, čime će im prošlogodišnji nosioci, Gordić i Ivanović, biti gurnuti u drugi plan. To je potencijalno problem, jer će biti nezadovoljnih u timu, pogtovo što je pomenuti dvojac imao ogromnu slobodu u igri prošle sezone. I komplet pojačanja koja su dovedena, nimalo mi ne liče na igrače koje voli Džikić. Kraft doduše i donekle Omić. Ostali su daleko od onoga što njemu treba za njegov stil košarke... Biće zanimljivo vidjeti može li on da iskontroliše toliku količinu ega u ekipi...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK Crvena Zvezda
PostPoslato: 26 Sep 2018, 08:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Аропо Будућности, ни Ивановић ни Гордић нису квалитет за евролигу, у смислу да урнишу противнике. За АБА лигу су сасвим добри, што су и показали.

Биће ове сезоне нешто занимљивија АБА лига, сад има 4 јаке екипе, које су ту негдје, ЦЗ, Будућност, Партизан и Цедевита, Будућност и ЦЗ су нешто јаче.
Цедевита је по ростеру јака, али не знам, 6 странаца, њихова карма, питање је како ће се то уклопити.
Ови остали су ту да попуне број, нема шансе Морнар да понови прошлу сезону.
Биће ми баш право изненађење ако неко се уплете међу ове 4 екипе.
Испадају Задар или Цибона, ваљда им неће протекције на крају сезоне, да се шири лига, итд...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17601 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 771, 772, 773, 774, 775, 776, 777 ... 881  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs