banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 01:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 972 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 12 Nov 2009, 10:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jerez December test: The line-up


From Tuesday 1 until Wednesday 3 of December, the FIA will be running a test session in Jerez for inexperienced drivers in Formula One cars; with several men already confirmed to drive, we list the candidates so far.

The test at the south-western Spanish track will permit only those drivers who have driven in no more than two Grands Prix to take part. All runners must also hold a full FIA Superlicence.

The line-up so far is as follows:


BMW Sauber

Esteban Gutiérrez (MX) - Formula BMW Europe Champion, 2008
Alexander Rossi (US) - BMW World Finals winner, 2008


Ferrari

Pablo Sanchez-Lopez (MX) - 3rd in Italian Formula 3,
Daniel Zampieri (IT) - Italian Formula 3 Champion
Marco Zipoli (IT) - Italian Formula 3 runner-up


Red Bull

Daniel Ricciardo (AU) - British Formula 3 Champion


Renault

Bertrand Baguette (BE) - World Series by Renault Champion


Toro Rosso

Brendon Hartley (NZ) - Red Bull Junior Team

Mirko Bortolotti (IT) - Red Bull Junior Team


Williams

Nico Hülkenberg (DE) - GP2 Champion and 2010 Williams driver

Andy Soucek (ES) - Formula 2 Champion


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 12 Nov 2009, 10:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Timovi i vozaci za sezonu 2010

McLaren Mercedes
1. Lewis Hamilton
2.

Scuderia Ferrari
1.Fernando Alonso
2. Felipe Massa

Renault F1 Team
1. Robert Kubica
2.

Scuderia Toro Rosso
1.
2.

Red Bull Racing
1. Sebastian Vettel
2. Mark Webber

Williams-Cosworth
1. Rubens Barrichello
2. Nico Hülkenberg

Brawn GP
1.
2.

Campos Meta 1
1. Bruno Senna
2.

Team USF1
1.
2.

Manor Grand Prix
1.
2.

Lotus
1.
2.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 12 Nov 2009, 10:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2009, 21:36
Postovi: 407
Znaci Kimi nije jos u Meclarenu ..?.?

_________________
Bio jednom jedan djecak, koji je zivio u jednoj staroj kuci u sumi.On je svaki dan isao da sakuplja lisce za svoju ovcu Kicu. I tako je on sakupljao i sakupljao, kada je sakupio otisao je na Tahiti da se okupa, jer je smrdijo. Umro je on.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 12 Nov 2009, 10:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kalendar trka za sezonu 2010.

This is the official 2010 F1 calendar:

March 12-14th – Bahrain Grand Prix
March 26-28th – Australian Grand Prix
April 2nd-4th – Malaysian Grand Prix
April 16-18th – Chinese Grand Prix
May 7-9th – Spanish Grand Prix
May 13-16th – Monaco Grand Prix
May 28-30th – Turkish Grand Prix
June 11-13th – Canadian Grand Prix (contract pending)
June 25-27th – European Grand Prix (Valencia)
July 9-11th – British Grand Prix
July 23-25th – German Grand Prix*
July 30th – August 1st – Hungarian Grand Prix
August 27-29th – Belgian Grand Prix
September 10-12th – Italian Grand Prix
September 24-26th – Singapore Grand Prix
October 1-3rd – Japanese Grand Prix**
October 15-17th – Korean Grand Prix
October 29-31st – Abu Dhabi Grand Prix
November 12-14th – Brazilian Grand Prix

*Hockenheim will not hold the German Grand Prix in 2010. The Nürburgring race promoters have said they will if the cost is reduced.

**Fuji will not hold the Japanese Grand Prix in 2010. It remains to be seen whether Suzuka will take its place.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 12 Nov 2009, 10:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nije jos potvrdjeno gde ce i da li ce voziti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 12 Nov 2009, 11:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Mislim da dugmence ostaje u Brown GP

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 12 Nov 2009, 11:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jos nije potvrdjeno, jer trazi da mu se poveca plata na dooosta vecu cifru, a Ros to ne da tako lako, sve zavisi od sponozrskih ugovora i Mercedesa, mada sam i ja ubedjen da ce ostati, nema nekog velikog izbora sa timovima, a u svakom slucaju ostaje u timu sa sampionskim "prstenom" pa makar to bio i rookie


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 13 Nov 2009, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
- Tojota nudi svoj bolid za sledecu sezonu na prodaju nekom od novopridoslih timova:

http://joesaward.wordpress.com/2009/11/ ... ess-in-f1/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 14 Nov 2009, 15:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
F1-HR.com je napisao:
Kao odgovor na kritike iz FIA-e zbog odavanja podataka oko pravnog postupka, Flavio Briatore je uzvratio novim optužbama. FIA-u je optužio da je održavala tajne razgovore prije sastanka na kojem je bivši šef ekipe Renault doživotno izbačen iz Formule 1.

Briatore je rekao kako je FIA održavala tajne pregovore prije saslušanja za kojeg tvrdi da je bio farsa.

Na kritike iz FIA-e, da s njegove strane cure podaci o sudskom postupku, odgovara da on nema što sakrivati i kako dokumenti nisu tajni.

"FIA odbija spomenuti kako je, u skladu s izjavama jednog od potpredsjednika medijima, odluka svjetskog vijeća bila ishod tajnih pregovora neposredno prije saslušanja koje je bilo farsa," stoji u Briatoreovoj izjavi.

Talijan u svojoj izjavi dodaje kako je bivši predsjednik FIA-e, Max Mosley bio "očito zaslijepljen pretjeranom željom za osobnom osvetom."

Da prisjetimo, Briatore je izbačen iz sporta u rujnu ove godine nakon što je otkriveno da je upleten u namještanje utrke u Signapuru 2008. godine.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 16 Nov 2009, 14:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
F1-HR.com je napisao:
Mercedes i McLaren danas su potvrdili kako su produžili svoje 15-godišnje partnerstvo do 2015. godine, usprkos današnjoj objavi da je njemački proizvođač automobila preuzeo Brawn GP i započeo pripreme za natjecanje kao tvornička momčad.

Također, McLaren Group je najavio vraćanje svoje nezavisnosti svoje F1 momčadi kroz otkupljivanje Daimlerovog 40 postotnog udjela u McLaren F1 timu kroz iduće dvije godine. Momčad iz Wokinga planira otkup spomenutog udjela zaključiti do 2011. godine.

Upravitelj McLaren Automotivea i većinski vlasnik McLaren Groupa, Ron Dennis, izjavio je kako je ovo "win-win" situacija za obje strane.


F1-HR.com je napisao:
Mercedes-Benz je danas službeno potvrdio ono što su glasine nagađale već neko vrijeme - preuzimanje većinskog udjela u Brawn GP F1 timu.

Njemački proizvođač automobila kupio je 75.1 postotni udio u momčadi Rossa Brawna, koja će od iduće sezone biti poznata kao Mercedes Grand Prix.

"Mercedes će se iduće godine natjecati u svjetskom prvenstvu Formule 1 kao tvornička momčad," rekao je šef Mercedesa, Dr. Dieter Zetsche. "To je ostvareno kroz akviziciju 75.1% Brawn GP-a - 45.1% je kupio Daimler, a 30% naši partneri Aabar Investments. Preostali udio ostaje u vlasništvu Rossa Brawna, Nicka Frya i ostalih članova. Daimlerovi interesi su ujednačeni, stoga će ovo biti prava Mercedes-Benz momčad."

"Ross Brawn će ostati upravitelj momčadi, čime ćemo zadržati njegovu snagu. Novu Mercedes-Benz grand prix momčad koordinirat će Mercedes Benz Motorsport na čelu s Norbertom Haugom, koji također koordinira Mercedes-Benz High Performance Engines."

Imena vozača njemačke momčadi još nisu otkrivena, ali gotovo je sigurno kako je jedan od vozača biti Nico Rosberg. Budućnost Jensona Buttona još uvijek nije potvrđena. Čini se kako aktualni svjetski prvak Jenson Button ima dvije opcije - ostanak u novom Mercedes-Benzu ili prelazak u McLaren.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 16 Nov 2009, 14:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sledece sezone gledamo Mercedes vs Ferrari jer je MB ili vlasnik tima ili snadbevac motora... moraju na neki nacin da sustignu Ferrari u titulama... Ima da puknu jer su se ko hobotnice rasirili u F1, ako im ne donese uspeh sledeca godina imace veliki finansijski gubitak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 16 Nov 2009, 14:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Kolike su sanse da RB ipak zadrzi Renault motore?

Ove nove ekipe, svi idu sa Cosworthom?

Merc zapeo za precjenjenog Rosberga .. Kad vec hoce Svabu, bolje u Sutila da se zagledaju malo :roll:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 16 Nov 2009, 15:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa nemam pojma, jos mi nije jasna njihova situacija, ako se povuku, hoce li ostati kao dobavaljaci motora i slicno... Mislim da ce zadrzati njihov motor ako oni na bilo koji nacin ostanu u F1, Adrian Newey je insistirao da radi sa Renaultovim motorima kada je dolazio u RB, pa su zato oni i presli na njih (a i zbog bolje ponude), uz to ne znam koje bi motore koristili, verovatno Mercedesove, jer im je opet povoljniji od Ferrarija, a o Cosworthu da ne pricam... Uz to za Mercedes kazu da je najstedljiviji motor sto bi mogla da im bude velika prednost, s obzirom da ce biti zabrana sipanja goriva tokom trke, pa ce u tom slucaju Mercedes moci da ide sa manjom kolicinom goriva nego Ferrari (za sada) sto ce znatno uticati na tezinu (kilogram, kilogram, nije bitno)... Tako da ja mislim da ce za sada ostati na Renaultu, a u slucaju promene da ce i oni izabrati MB


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 16 Nov 2009, 15:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Mene vise interesuje sta ce biti sa Kubicom, ako Renault odluci da se povuce iz sezone '10 ? :roll: Postoji li krajnji datum do kojeg timovi moraju potvrditi ko su vozaci za sledecu sezonu?

I jedno pitanje .. nevezano za sezonu '10 nego uopsteno za F1 .. Postoji li vozac koji je svoju cijelu F1 karijeru proveo vozeci samo za 1 tim? Ako postoji, ko je on?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 16 Nov 2009, 16:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Hamilton :lol: :lol: :lol: :lol: Ima ih verovatno posto imas one koji su vozili par trka ili jednu sezonu. Kroz F1 je prslo milion vozaca, a nisu svi imali uspesnu karijeru i vozili za vise timova
A sto se tice potvrde vozaca, pa to nista ne mora da znaci, oni uvek mogu da promene postavu, kao Ferrari ove sezone, tako da Kubica moze biti "miran" ukoliko Renault napusti F1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 17 Nov 2009, 14:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Glock u Manor GP-u, a Dugmence izgleda u McLaren... dobise oni ono sto su hteli, britansku postavu vozaca

http://www.formula1.com/news/headlines/ ... 10222.html

http://f1.gpupdate.net/en/news/2009/11/ ... h-mclaren/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 18 Nov 2009, 11:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Kimi ce izgleda pauzirati sledece sezonu :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 18 Nov 2009, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma on ako pauzira godinu nece se ni vracat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 18 Nov 2009, 14:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Bavice se 'sportom' koji voli vise od F1 :lol:

Steta .. uradio je Hamiltonov pritisak svoje :roll:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: F1 Sezona 2010
PostPoslato: 18 Nov 2009, 16:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Morali su mu izaci u susret, Kimi je poprilicno nezavistan vozac i njega boli uvo za ostale u timu pa bi bio veliki problem za malog jer bi ga sigurno oduvao na stazi, ovako Hamilton uopste nema konkurencije, dobio je dobrog timskog kolegu koji je zadovoljan jer napokon dolazi u tim vredan njegove reputacije (iz medija) sa pocetka karijere


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 972 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs