banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 11:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3429 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 172  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Навијачи...
PostPoslato: 01 Okt 2009, 16:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Citiraj:
Zahtev za zabranu okupljanja navijača Partizana, Zvezde i Rada


Republički javni tužilac Slobodan Radovanović podneće danas MUP-u Srbije zahtev za zabranu organizovanog okupljanja, organizovanog odlaska i organizovanog prisustva na fudbalskim utakmicama i ostalim sportskim priredbama navijačima "Partizana", "Crvene Zvezde" i "Rada".

- Što se tiče fudbala, to podrazumeva pražnjenje severa i juga, a za to postoje više nego ozbiljni razlozi, jer sve ono što se desilo ovih dana predstavlja najgori vandalizam - kazao je Radovanović Tanjugu.

- Svako ko je pogledao zahtev za sprovođenje istrage i činjenično-pravni opis onoga što se desilo u centru grada kada je izgubio život Bris Taton, vidi da to prevazilazi najgore moguće divljaštvo - naglasio je Radovanović.

On je kazao da sprema inicijativu koju će podneti Ustavnom sudu Srbije za zabranu i brisanje iz registra određenih navijačkih grupa.

- To nisu navijači, navijači su ljudi koji podržavaju sport iz humanih razloga. Ovo su organizovane kriminalne grupe koji se bave kriminalom, što se vidi iz policijskih izveštaja koje sam pribavio ovih dana i koje ću iskoristiti kao dokazni materijal koji ću podneti Ustvanom sudu kao bi se oni zabranili i brisali iz registra - napomenuo je Radovanović.

On je objasnio da se tu ne radi samo o "grobarima" i "delijama", već je reč o nizu "navijačkih grupa i grupica koje se bave kriminalom, a koriste slobodno vreme da se okupe po gradu i da nekog ubiju ili pretuku".

Tužilac je napomenuo da je protiv njih pokrenut veliki broj krivičnih postupaka i podneto jako mnogo krivičnih prijava u vezi drugih događaj, dok se iz pojedinih dosijea vidi da je masa njih prijavljena za nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i municije.

- Ovih dana ćemo prekontrolisati sve te krivične prijave i videti njihov ishod, da li se po njima postupalo ili su u nekom zapećku - kazao je Radovanović.

On je naveo da je tu reč o "jednostavnim i brzim postupcima" i da će proveriti da li su oni okončani, a ako nisu - zašto nisu, da li za to postoji odgovornost tužilaca i sudija.

- To moze da ukaže da možda postoje intervencije za neke ljude da ne budu procesuirani - zaključio je Radovanović.


=D> =D> =D>

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 17:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2007, 11:36
Postovi: 1658
Јел се мени чини или ти то аплаудираш на овакву вијест?

Људи су пљували по Слоби и његовом режиму, репресија и тако то ал ово шта раде демократе је далеко горе.

Да се разумијемо, лоповима, убицама, дилерима и сл. није мјесто међу навијачима, поготово не да се скривају иза трибине. Њихово гоњење је нешто сасвим друго, а не гоњење читаве трибине, а да не причам гашење навијачког покрета!

Дакле убиства која се дешавају су неприхватљива и за највећу су осуду! Нека се кажњавају најстрожије по закону али прогон одређених друштвених група као што су навијачи је подвалчим, неприхватљиво!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 17:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Да и то по цјену већине, понављам већине "добрих" навијача који ће своје мјесто наћи на западној или источној трибини уколико се југ и сјевер затворе. Нема те силе која ће похапсити и затворити сву ту стоку(наркомани, дилери...).

Наравно то не значи гашење навијачких група или затварање трибина за сва времена, већ као мјеру док се бар не похапсе неке крупне рибе, у шта сумњам. Навијачке групе су нажалост постале кримналне групе.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 17:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Apsolutno se protivim gasenju Juga ili Severa i siguran sam da od toga nema nista.Ja zam za to da se nase dve najvece grupe malo procesljaju tj da se iz njih izbace naromani,ubice,huligani,tapkarosi itd.Necemo sada generalizovati,moje misljenje je da desetak posto ljudi sa Juga ili Severa pripada ovoj grupacije koju sam nabrojao a da su vecina normalni ljudi.

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 17:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jbt eno BBB-ovci po ko zna koji put prave sranja po evropi, i Dinamo se konstantno provlaci, plati novcanu kaznu i to je to. Ne mogu da shvatim dokle ce se nasi klubovi kaznjavati strozije od njih. Mislim da nije prosla utakmica gde su BB-ovci gostovali a da nisu razjebali pola grada :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 19:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Citiraj:
Incidenti u Temišvaru, pesma Grobara i Delija!

Slika

Kako prenose hrvatski mediji, nekoliko sati pre početka utakmice Lige Evrope između Temišvara i zagrebačkog Dinama u rumunskom gradu mogla se čuti pesma Delija i Grobara, a nedugo zatim zabeleženi su i prvi incidenti.

Slika

Ono što se danima najavljivalo zaista se i dogodilo. Iako je je tokom dana na ulicama Temišvara sve izgledalo mirno, ipak je došlo do sukoba srpskih i rumunskih navijača sa jedne i hrvatskih sa druge strane, kojih je oko 600 doputovalo u rumunski deo Banata.

Slika

Na nekoliko punktova u gradu izbili su veći i manji obračuni.

- Bilo je gadno - rekao je jedan stariji navijač Dinama, koji je uspeo da pobegne iz nastale gužve. Nekoliko incidenata dogodilo se i u blizini samog centra grada. Prema prvim izveštajima veliki broj navijača je priveden, dok je jedan deo morao da zatraži lekarsku pomoć zbog povreda zadovijenih u okršajima.


По форумима кружи прича да је убијен један навијач Динама?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 20:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Нека се кажњавају најстрожије по закону али прогон одређених друштвених група као што су навијачи је подвалчим, неприхватљиво!


Kakva lijepa kvalifikacija, samo što bih ja doda da je razbijanje i zabrana tih istih navijačkih grupa, potpuno opravdan čin, ako se utvrdi da nanose štetu društvu ili predstavljaju opasnost po civilizovan svijet... A do sada smo se nebrojeno puta uvjerili da je to tako, prema tome, drastične mjere su potpuno opravdane i čak poželjne. Represija? Navijači su odavno izgubili pravo da legitimno koriste taj izraz u odbrani svojih "prava". Izgubili su ga onog trenutka kada su kao "društvene grupe", dozovolili da njihov esencijalan dio postanu narkomani, kriminalci i ubice i kada su sebe postavili ispred interesa klubova za koje navijaju.

Dakle, ako neka grupacija nanosi štetu društvu, vlast ili društvo, ima svako legitimno pravo da tu grupu, da se stručno izrazim, razj..e. Nije da mi se sviđa to, baš zbog dobrog dijela ljudi koji imaju iskren odnos prema klubu, ali kao što rekoh, postoji granica tolerancije, preko koje se jednostavno više ne može...

VIdim da se predlaže češljanje navijačkih grupa, da se iz njih izbace kriminalci i narkomani. To je kratko govoreći, nemoguća misija. Prvo jer je nešto slično pokušano ("slučaj Uroš Mišić"), pa je opet palamuđeno o represiji, povredi prava i ostalim nebulozama. Drugo, ako bi se hipotetički i odvojio, narodski rečeno, kukolj od žita, ko može da garantuje da se novi društveni izrodi, neće vrlo brzo priključiti toj navijačkoj grupi. Unutar svake od tih grupa, postoji svojevrstan sistem hijerarhije i kontrole, pa je opet dozvoljeno da se na tribinama nalaze i narkomani, i kriminalci i siledžije. Dakle, da bi se na svakoj utakmici nadgledala grupa od par hiljada ljudi, trebao bi bar jedan policajac na trojicu navijača, što je, realno govoreći, neostvarivo.
Ostaje druga opcija i to je to...
Evo posljednjeg primjera iz Engleske. Onaj što je upao na derbi između dva Mančestera, popio kaznu od tri godine ulaska na bilo koji fudbalski teren u Engleskoj. Nije nikog udario ili čak pljunuo, nego je još i popio šaku u glavu od Belamija, a dobio je drastičnu kaznu. Koliku će kaznu da dobije onaj dripac što je u Smederevu uskočio na teren? Da dobije tri godine zabrane ulaska na teren, skočilo bi sve što se navijačem zove, da brani njegovo pravo na navijanje, i da opet trubi o represiji. Ostavite se te priče... U pravnoj državi, jasno je kako sve funkcioniše, a pošto je u Srbiji navijačka samovolja poprilično uzela maha, cijenim da bi jedan Staljin dobro došao...
Dakle, zabrana grupa na određen period, dok se malo ne civilizuju. Represija? I te kako bato, ali će da odradi posao i da ih primiri kao bubice.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 20:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Citiraj:
Piksi: Treba zabraniti Delije i Grobare

Slika

Dragan Stojković, nekadašnji predsednik FS SCG i Crvene zvezde, a sada trener Nagoje, poslednjih dana dao je desetine intervjua francuskim medijima koji su tražili da im objasni kako je moguće da u Beogradu bude ubijen navijač Tuluza Bris Taton (28).

- Šta sam mogao da im kažem osim da sam ogorčen i da se ono što se dogodilo graniči sa ludilom - priča za "Novosti" Piksi iz Tokija gde je sa suprugom Snežanom stigao da bodri Jelenu Janković u polufinalnom meču. - Ne mogu da verujem da se sve to događa u mom Beogradu. Pa, ako više nema bezbednosti i sigurnosti na ulicama, onda je to Kolumbija, a ne Srbija.

Potom Stojković tvrdim glasom konstatuje:

- Trebalo bi ukinuti sve navijačke grupe!

Na pitanje da li pri tom misli i na "delije" i "grobare", Piksi nastavlja:

- I na njih, naravno. Mislim na sve. Zašto moraju da se stvaraju te grupe navijača, neka lepo na utakmicu ide ko kako hoće i s kim hoće i neka navija sportski. Čemu te grupe služe? Zašto bi oni pravili akcije, pitali se za sve...

Očigledno da Dragan Stojković ima neka loša sećanja na vreme kada je bio predsednik kluba sa "Marakane".

- Naravno da imam, dočekali su me kamenicom u kancelariji, zar je to bila dobrodošlica. Gledao sam sa svog prozora, jednom drugom prilikom, kako ti nazovi navijači lome stakla na stadionu, biju se, prete. Ako ti ljudi imaju višak energije neka idu u Avganistan da se bore, a neka puste mirne ljubitelje fudbala da uživaju u ovoj igri.

Piksi tvrdi da nikada nije dilovao sa vođama navijača i da je to razlog zašto ga nisu voleli.

- Nema tu kompromisa, ali, navijači su razmaženi, navikli su na razne privilegije. Ja sam to stopirao i došlo je do kurcšlusa. Nisam hteo da im popuštam, plaćam putovanja, delim ulaznice... Međutim, u klubovima se teško odlučuju da s njima uđu u sukob.

Odmah zatim sledi i objašnjenje:

- Ma, da se ne lažemo, ljudi koji vode klubove se plaše za život, svoju porodicu, za nekretnine, automobile... I zato se i događa sve ovo.

Dragan Stojković zna i rešenje za ovaj problem.

- Država mora sve da reši, niko ne može da bude iznad nje. Država mora da pokaže snagu i moć i stane na put huliganima. Namerno kažem huliganima jer ih treba odvojiti od pravih navijača iza kojih se oni godinama kriju. I zato podržavam 100 odsto, ako to uopšte nekome i nešto znači, sve one koji su krenuli u borbu sa kriminalom i huliganima - zaključio je Dragan Stojković.

NIŠTA NIJE BILO U AFEKTU

Bris Taton je ubijen u centru grada, a Piksi tvrdi:

- Izvinjenja u ovom slučaju ne znače ništa. Jer, ništa nije urađeno slučajno, u afektu. Naprotiv, sve je bilo organizovano, postojala je namera. I zato je to neoprostiv čin i greh. Sve one koji su u tome učestvovali, mora da zaboli, kao što će roditelje mladog Francuza to boleti do kraja života.


Браво!!!

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 21:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2009, 00:25
Postovi: 457
Lokacija: на клупи крај 'Баса
Bice opet :"Tresla se gora,rodio se mis" ... Nista se nece desiti, huligani ce opet divljati! :confused2:

_________________
А ви, како 'те?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 22:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Maj 2008, 07:53
Postovi: 74
Ta zabrana skupljanja navijaca je najveca glupost koju sam cuo u zadnje vrijeme. To samo drotu moze pasti na pamet :lol: Kako to misle izvesti bez da izbije totalni haos?! Neka hapse svakoga ko prekrsi zakon xy i neka ga zestoko kazne... Nekako mi izgledaju totalni nemocni i nesposobni. Kad se samo sjetim one katastrofe na kosarkaskom derbiju kad je pukla ograda... Ili hapsenja onog momka kog kao imaju na video snimku da je zapalio baklju :roll: sto to onda ne rade na svakoj utakmici i sa svakim koji upali baklju. Boze nas sacuvaj ovakve policije! Ne zna se ko je gori, oni ili divljaci sa sipkama i nozevima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 23:20 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
:lol: :lol: :lol:

da objasnim zasto se smjeskam. vidim da je neko poceo pricati o guzvi u Temisvaru..evo ovdje dva klipa.
ovaj drugi mi je smjesan jer na 2:20 upadaju specijalci,i jedan se onako fino prosuo po zemlji, ne zna trcati..dok drugom ispada pistolj i lik kamerman mu dodaje pistolj... :lol:

http://www.net.hr/sport/page/2009/10/01/0524006.html?pos=n0

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 23:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
spavac je napisao:
:lol: :lol: :lol:

da objasnim zasto se smjeskam. vidim da je neko poceo pricati o guzvi u Temisvaru..evo ovdje dva klipa.
ovaj drugi mi je smjesan jer na 2:20 upadaju specijalci,i jedan se onako fino prosuo po zemlji, ne zna trcati..dok drugom ispada pistolj i lik kamerman mu dodaje pistolj... :lol:

http://www.net.hr/sport/page/2009/10/01/0524006.html?pos=n0

Ma glupa je policija, prebalgo je usla u duel 8) 8) 8)
A o onom debilu sto se prosuo i onom sto mu ispade pistolj ne treba ni komentarisati :lol: :lol: :lol:
Dobro mu nije i dzukela pobegla :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2009, 23:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2007, 11:36
Postovi: 1658
Ко што неко каже тресла се гора родио се миш. Ево нпр. Динамо, да ли ће посље екцеса бр. 1951 да буду избачени из европе? Неће, убјеђен сам у то. Ајмо даље, да ли је нормално да се убије човјек конкретно онај несрећни Француз који је дошао више туристички да одгледа меч свог клуба, наравно да није и свакако његове убице заслужују највећу могућу казну. Конкретно њега је напло 15 хулигана, иако је рјеч хулиган преблага, зар су за то криви они који су стојали у реду да уђу на трибину и жељели да из свег срца бодре тај Партизан? Ко њих може да окриви?

Видим хоће да нас "цивилизују" европљани, у реду али гасити одређену друштвену групу у којој је 5% људи "искварено" свакако није по закону тих истих европљана. Да се такво нешто прогура код њих, сва могућа друштва за заштиту људских права би скочила на ноге док се не смијени тај идиот који је то предложио!

Како оно кажу, људска права, сваки појединац има право на бла бла, између осталог и право на удруживање у тзв. невладине организације, разна друштва грађана или сл. зар не?

Ако је Србија правна држава, владавина закона и тако то, зашто не докаже да може провести своја овлаштења у дјело тако што ће судити појединцу а не организацији? Тако би барем требало, опет по закону ових из ЕУ.

Сад већ претјерујем, кад су им ти исти навијачи требали да руше разноразне режиме, нешто се не сјећам да су их тад кривично гонили, а Ви?

Сува политика!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 00:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Zabrana navijackih grupa je teski idiotluk zato sto bi to bio poraz drzave!
A zasto bi bio poraz drzave? Pa zato sto bi to znacilo da ista nije u stanju da utvrdi koje su individue odgovorne za raznorazna krivicna djela. Posto to drzava nije u stanju onda treba sa tim zabranama okupljanja grupa da rijesi problem? Samo idiot moze pomisliti da ce nakon toga nestati problemi. To je guranje problema pod tepih i nista drugo.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 07:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2009, 00:25
Postovi: 457
Lokacija: на клупи крај 'Баса
spavac je napisao:
:lol: :lol: :lol:

da objasnim zasto se smjeskam. vidim da je neko poceo pricati o guzvi u Temisvaru..evo ovdje dva klipa.
ovaj drugi mi je smjesan jer na 2:20 upadaju specijalci,i jedan se onako fino prosuo po zemlji, ne zna trcati..dok drugom ispada pistolj i lik kamerman mu dodaje pistolj... :lol:

http://www.net.hr/sport/page/2009/10/01/0524006.html?pos=n0


ovo se isplati pogledati....
... znaci svaka ti cast za ovaj klip... ahahahahahaahaha :lol: :lol: :lol:

_________________
А ви, како 'те?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 08:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
vb87 je napisao:
Zabrana navijackih grupa je teski idiotluk zato sto bi to bio poraz drzave!
A zasto bi bio poraz drzave? Pa zato sto bi to znacilo da ista nije u stanju da utvrdi koje su individue odgovorne za raznorazna krivicna djela. Posto to drzava nije u stanju onda treba sa tim zabranama okupljanja grupa da rijesi problem? Samo idiot moze pomisliti da ce nakon toga nestati problemi. To je guranje problema pod tepih i nista drugo.

И овиме је све речено...

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 08:02 
AAAAAA hahahahahaha opalakah, ispa leeku utoka.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ajj nisam se odavno ovako ujutru ismijao...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 08:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Maj 2008, 07:53
Postovi: 74
brooka :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 09:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
jbt, covjek kad cita ove sto brane navijace mogo bi vrlo lako da stekne utisak da se tu ustvari radi o udruzenju ljubitelja djela fjodora dostojevskog, koje uzasna drzava koja vrsi represiju hoce da ukine bez razloga...
alo, mi govorimo o grupama koje su krive za najmanje 10 ubistava u posljednjih 10 godina, a o broju drugih incidenata da i ne govorimo. i kakva je to idiotska prica da se radi o izolovanim pojedincima, koji su kukolj u zitu emancipovanih, kulturnih i finih navijaca? e ne radi se o pojedincima! francuza nije pretukla jedna budala koja se tu nasla, nego grupa od 20 ili koliko je vec ljudi koji pripadaju toj 'drustvenoj grupi'. incidente u mostaru nije napravio jedan covjek, neko kompletna grupa navijaca koja je tamo otisla. uvijek se radi o kompletnoj grupi. i nikad se nije nasao niko iz te grupe koji ce da to osudi, nego se uvijek nadje vagon njih koji ce da pricaju "ma to je slucajno, to su pojedinci, mi kao grupa smo divni i krasni".

@gocias : ti uopste nemas pojma o cemu pricas. naravno da je po zakonu ukinuti grupu koja pravi toliko sranja. kao sto sam vec rekao, uopste se ne odaje utisak da se tu radi o 'manjem dijelu' grupe, a i ako se radi, pa sta? je li neko iz te cuvene grupe uradio nesto da osudi ili sprijeci sve to sto se desilo? naravno da nije.

@vb87 : pa jesmo li vidjeli vec jedan slucaj kad je drzava pokusala da problem rijesi isticanjem individualne krivice? hint : uros misic. i sta je sa tim bilo? nadiglo se pola srbije da place i kuka kako se tu radi o represiji nad svim navijacima srbije. dakle, osude pojedinca zbog incidenta zbog kojeg bi u bilo kojoj normalnoj drzavi bio presretan sto je dobio samo 10 godina zatvora, i svi se dignu da ga brane. pa o cemu onda pricamo? o kakvoj individualnoj odgovornosti, ako se svaki pokusaj utvrdjivanja iste kod navijaca shvata kao represija nad citavom grupom?

lijepo je vidjeti da su se gospoda navijaci makar malo utrtali, ali od ovog svega, naravno, nece biti nista. malo ce se dici galama, mozda jos sedmicu ili dvije, i to je to. poslije toga ce sve da se nastavi po starom. da bi drzavi doslo iz dupeta u glavu, morace neko sa strane da intervenise. recimo, tako sto ce stopirati bilo kakve pregovore za pristup EU dok se ne rascisti kriminal i nasilje, pa se gospoda na vlasti zabrinu da ce zbog toga izgubiti sljedece izbore i krenu u ciscenje. a to se nece moci zavrsiti sa jednim ili dva hapsenja...

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 10:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Milanko Djeric je napisao:
alo, mi govorimo o grupama koje su krive za najmanje 10 ubistava u posljednjih 10 godina

Није група крива за убиство већ појединац.
Јесу Нијемци геноцидан народ због геноцида над Јеврејима или су за то криви појединци из тог народа?
Јесу Хрвати убили стотине хиљада људи у Јасеновцу или појединци из тог народа?

Дакле, за чин конкретног кривичног дјела крив је појединац.
Група којој тај појединац припада је крива ако заговара ствари супротне закону (ако на примјер заговара расизам или отворено позива на убиства). Ту већ можемо да причамо о нечему конкретном (о отвореним позивима на убиство педера који су се чули са Југа ЈНА, о отвореним позивима да се убије Шиптар или Хрват на Звездином Северу, о елементима фашистичке идеологије међу Форсима). То јесте проблем и против тога треба држава да се бори и законима и забранама.
Али рећи да је навијачка група крива за убиство је бесмислено.

Citiraj:
i kakva je to idiotska prica da se radi o izolovanim pojedincima, koji su kukolj u zitu emancipovanih, kulturnih i finih navijaca? e ne radi se o pojedincima!

По тој логици треба забранити Српску православну цркву. Зашто? Па поједини попови су оптужени за педофилију, поједини попови за финансијске малверзације, а други опет због употребе силе против наркомана. Да ли се СПЦ оградила од прича о лоповлуцима и педофилији у њеним редовима?

По тој логици треба забранити политичке стране. Зашто? Колико су пута појединци из разних политичких странака лагали, украли? А је ли се икада нека политичка странка оградила од тих ствари (иако сви заговарају поштење и честитост)?

По тој логици треба забранити удружење доктора медицине у РС. Зашто? Колико пута су појединци љекари примили мито? Колико пута својим лошим радом унесрећили људе или угасили нечији живот? Иако заговарају етику и поштен рад, никада нису јавно осудили појединце који су чинили криминална дјела.

И тако могу до сутра наводити примјере...

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3429 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 172  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs