banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 22:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10433 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443 ... 522  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 01 Nov 2018, 11:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Nema mi logike da sad dođe Miškov igrač poslije njegovih pokušaja da nam uvali Kesara...

Vidjećemo...

Ne znam da li bih mogao podnijeti tandem Musli/Gagić još jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 01 Nov 2018, 11:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
enc0re je napisao:
Nema mi logike da sad dođe Miškov igrač poslije njegovih pokušaja da nam uvali Kesara...

Vidjećemo...

Ne znam da li bih mogao podnijeti tandem Musli/Gagić još jednom.


Meni ne ide logika angažovanja klasičnog teškaša na petici, na postojeći roster. Musli i Gagić neće sigurno zajedno u ekipu kod Trinkijerija. Garantovano potonji neće u ekipu uopšte. Trinkijeri voli inteligentne igrače koji koriste prostor, koji imaju raznovrsnu napadačku igru, gdje se za visoke igrače podrazumijeva da igraju i licem prema košu i šutiraju, uglavnom da imaju kompletan napadački repertoar. Iz one najuspejšnije sezone u Bambergu, osnova unutrašnje linije su mu bili Meli, Tajs i Radošević. Svi šutiraju, otvaraju se na popu, igraju licem prema košu i imaju visoke procente za 3, iako visoki igrači... Generalno tadašnja ekipa mu je bila natrpana šuterima. Strelnieks, Miler, Štajger čak i Kozer. Svi su na oko 40 procenata šuta za 3 poena...

Ročesti ima logike, u smislu da je inteligentan plej, skorer i asistent po potrebi. Odličan 2 na 2 igrač kad zatreba. To što bi tanak defanzivac došao u ekipu ionako defanzivno tanku, stavlja upitnik na njegovo eventualno angažovanje.

Uglavnom dugoročan ugovor može da znači da se ne očekuju čuda od ove sezone. Trinkijeri nije trener koji instant stvara uspješan tim. Njemu treba vremena da ukomponuje ekipu, da igrači pohvataju složene napadačke akcije. Opet ako na postojeći roster idu vrhunska pojačanja, to znači da se rezultat traži odmah, a to je put "sljedeće sezone", o kome sam već govorio... Uglavnom za košarku na ovim prostorima, dobro je što je angažovano ovakvo trenersko ime...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 01 Nov 2018, 11:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Roc je odbio Partizan ali mi je opet cudno da ga zele angazovati..

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 01 Nov 2018, 12:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Ročesti ima smisla samo ako se planira otpustiti Pejdž... a Pejdž ima dvogodišnji ugovor tako da od toga nema ništa.

...jedino kad bi se našao klub koji bi preuzeo ugovor...




btw Nenad Čanak preuzeo Lietkabelis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 01 Nov 2018, 15:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Slika


Citiraj:
Andrea Trinkijeri je novi trener Partizana NIS! Prvi stranac u istoriji kluba koji će sa klupe predvoditi crno-bele, potpisao je danas trogodišnji ugovor. Svoj debi na klupi Partizana, Trinkijeri će imati u 6. kolu ABA j.t.d. lige, kada će Parni valjak gostovati u Sremskoj Mitrovici protiv ekipe Mega Bemaksa.

Prvi asistent Andree Trinkijerija biće legendarni košarkaš Partizana NIS, Vlado Šćepanović. Na taj način, Šćepanović će se vratiti u Partizan nakon 2004. godine
Pedesetogodišnji italijanski stručnjak, rođen je u Milanu, a u svojoj dosadašnjoj karijeri radio je u Brose Basketu iz Bamberga, sa kojim je tri puta osvajao titulu prvaka Nemačke, nacionalni kup i Superkup te zemlje. Trinkijeri je radio i u Uniksu iz Kazanja, sa kojim je osvojio Kup Rusije i Kantuu sa kojim je osvojio Superkup Italije. Pored toga, novi trener crno-belih je radio u Grčkoj, Veroliju, Vanoli Basketu i Olimpiji iz Milana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 01 Nov 2018, 15:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Sad malo o kosarci.
Angazovanje Trinkijerija, njegov kvalitet i reputacija, nam govori da u Partizanu zele da naprave nesto. Nedic valjda zeli da preko uspjeha KKa udje u FK (gdje su prave pare, kosarka je samo trosak) i nece zaliti sredstva da postigne cilj. Prvenstveno treba reci da ovo nije trenerova ekipa, i cak mislim da je suprotna od onog sta on voli. Jedan Djordje Gagic nema tu sta da trazi, Jankovic mozda sa nekom prangijaskom ulogom. Trinkijeriju za pocetak treba neka mladja verzija Novice Velickovica.
Otpustanje stranaca je neka realnost i dovodjenje boljih, u jednoj soluciji, a u drugoj mozuda pokusa da napravi od njih igrace za svoj sistem. Na pocetku ocekujem trzaj i dobre rezultate zbog pozitivnog soka, ali u kontinuitetu ne ocekujem neku rapsodiju.
Prvo da vidimo kako ce se snaci protiv Mage i prvenstveno ABA ligaskog "Kavai Leonarda" Mokoke. Veliki ispit za Pejdza svakako. To je ispit i za Gagica koji mora pokusati zaustaviti Gogu, nad kojim opet u napadu nema nikakvu prednost ni u jednom segmentu. Bice zanimljivo.
Ocekujem doselekciju u vise navrata, tesko je naci kvalitetnog igraca i moras ga masno platiti (dobri igraci preko kampova i razvojne lige mogu namaknuti nekih 200.000 dolara, pa da bi se odlucili za evropu moras im ponuditi bar 400. Vidjecemo kako ce se situacija razvijati. Nikad zanimljivija ABA liga ako nista.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 01 Nov 2018, 22:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 21:26
Postovi: 1048
Odakle Trinkijeri govori nas jezik,gdje to naucio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 01 Nov 2018, 22:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Majka Hrvatica a otac porijeklom iz Crne Gore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 02 Nov 2018, 09:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Evo samo i da dodam opservaciju vezano za sadašnji Partizanov roster. Iz perspektive sadašnjeg trenera, npr. tu nema mjesta za Gagića, Veličkovića, Sija, možda i Lendejla. Pejdž može da prođe, ali prije kao rezervni plej, nego prvi. Janković ima ono što Trinkijeri očekuje od igrača u pogledu fizikalija i načina igre. Problem je što vam novi trener voli igrače koji imaju veći košarkaški IQ, što se za dotičnog baš i ne može reći, tako da je i on upitan. Ako Trinkijeri ostane i za iduću sezonu, onda bi kao sigurni mogli da se vode samo Zagorac, Pejdž (on valjda ima dvogodišnji ugovor pa zbog toga), eventualno Marinković i od mlađih vjerovatno Pecarski, čisto jer je vrhunski talenat...

Ostalo će morati da se dopunjava. Ostajem u košarkaškim okvirima, ne pitajući odakle će te pare doći...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 02 Nov 2018, 13:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Ma nije loš ni ovaj tim PArtizana.
Samo uloge redukovati. Noica bi mogao peticu igrati s vremena na vrijeme, ne može on na 4 pratiti brže četvortke.

Nešto se ne sjećam da sam pisoa, ali u egal završnicama Page mora uzimati loptu, neviđena karmu nosi s koledža, gotovo da ne maši kad se lomi utakmica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 02 Nov 2018, 13:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Citiraj:
TRINKIJERI i DRŽAVNI PROJEKAT

Dolazak Trinkijerija uspaničio je, ne znam zašto, deo javnosti, pa se izmislja milionska plata, inace manja od ugovora Samardijskog pre par godina, poteze se čak pitanje rezultata trenera, CV , dozvole trenerske organizacije, do krađe i fasifikovanja dokumentacije od sluzbenika Aerodroma Beograd, sa privatnog leta, placenog privatnim novcem, uz plasiranje na specijalno otvorenom, LAŽNOM tviter nalogu,
Za one koji me besomučno prozivaju da čutim " ko je državno projekt", podsetiću kad na posle15 miliona evra objavljenog duga, dođe Svetislav Pešić, pre toga Šakota i Sagadin, za vreme DS, ili pola miliona za 2 utakmice Divca u KKCZ od SPS,. Ili kada se za Evrokup napravi skuplji tim od rivala koji igra Evroligu, koji tada ostane bez naslovnog sponzora, dodeljene trenazne dvorane, a drugi dobije tri. Kada se i bez prodatog igraca i rezultata deceniju, dobija veći budzet, pa uprkos poraza od Cibone kupi i Evroliga, nakon avio-dolaska Đordija u Beograd.

Uzgred u Evropi se zna zasto su i Pesic i Radonjic napustiii klub i zbog cega i Andrea, nije bio opcija.

Broj stranaca je isti, ali ne i njihova vrednost, bilo onih koji sada igraju, ili su menjani poslednjih godina od Sofoa, Mekela, Kinzija, Šilba, Brauna, do Samardzijskog... Zar jedan drzavni milion jednom klubu, vise vredi, smeta i plaši, nego dva drugom, uz mnogo veće razlike u donacijama i dotacijama što zvanicna APR tabela gore potvrđuje ?
Zar je 15 miliona lakse "vratiti" za par meseci, nego 7 mil. za 4 godine prepoloviti ? Iili posle 13 godina sudskih sporova, otpisati zelenasku kamatu na kamatu od iste banke koja otpise odjednom FKCZ celu, višestruko veću GLAVNICU ?

I sve to bez pominjanja protivpravne zamene imena, statusa, posebno dugova, tri kluba, vođena od istog čoveka, koji je sa još dvojicom , bivših čelnika KKCZ pre 5 godina, vodio grad,. Jel kao opozicionari ?

Oba kluba su drzavna,, Priče o " antidrzavnom elementu" , "Partizanstini," " časovima ljubavi", su bajke, kao i o "Stubu srpstva", monarhistima, mangupariji, opozicijonarima. No, brojke, ugovori, hale i zgrade, pametnima govore dovoljno, od 1945. I komunista, preko SPS, posebno DOS, do danas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 02 Nov 2018, 13:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
More jos clanaka i komentara "vojnika kluba" treba da se ispise da bi se zamaskiralo ovo trpanje u KKP.
Ali ja stvarno ne vidim razlog, maske su pale, nema potrebe, guraj dalje, iskoristi sansu i cao. Sport ne moze funkcionisati bez para, uspjeh ne ide bez ulaganja, i to je jedina istina. Uzivajte dok mozete, stvarajte ekipu, pojacavajte se, probajte osvojiti, samo nemoj te bajke vise, maloumne su.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 02 Nov 2018, 14:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Teško je prihvatiti istinu, jbg...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 02 Nov 2018, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Lakse ces je prihvatiti na ovaj nacin nego da su ti zamalo ugasili klub kao nama :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 02 Nov 2018, 15:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10257
Tegi je manje elokventna verzija duleta vujosevica.
Sta je sustina ovog teksta? Kome on to opravdava dovodjenje trinkijerija za nemale pare sa pricom kako su drugi trosili nekada vise i sl... Koga briga?! Je l' ga mozda to sramota sto srbija gura pare u partizan ili je samo frka sto se vise nece moci pljuvati oni drugi da im pare od vucica i na guzicu ispadaju koliko ih dobijaju?
Uzmi pare, cuti i radi! Dovedi jos dva igraca pa da se imaju dva srpska kluba u finalu aba! Ili je mozda bolest uzela toliko maha da je od ozdravljenja i finansijske stabilizacije partizana vaznije imati municiju za paljbu po kkcz?!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 02 Nov 2018, 15:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Pudlica je pokušavala na milion načina da minira dolazak trenera... reakcija je odatle.


Valjda mu je krivo što za skoro duplo više para nije došao kod njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 02 Nov 2018, 15:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Evo gaaa, dosao Trinki za duplo manje para, iz ljubavi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Da nacnem malo temu, kad vec spominjes Covica. On cuti i ne reaguje na ovu finansijku rapsodiju jer mu je izgleda obecano povecanje sponzorskog ugovora u decembru. uslov je da mnogo ne talasa, a posto je Covic igrac u ovim vodama, on mudro cuti. Mozda zarad nekog poena kod navijaca lane koju, ali nece puno, bar ne do januara.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 02 Nov 2018, 15:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Vjerovatno ponudu nije prihvatio iz istog razloga iz kojeg je Radonjić pobjegao.


A pričano je o plati i na predstavljanju pa ko želi može pogledati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 02 Nov 2018, 15:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10257
enc0re
ko ga je8e, ignorises ga i guras svoje.
ne moze da sprijeci finansiranje partizana(ako je ikada i mogao) i sada mu ostaje da laje... ima on i svojih problema, proslosezonska pusiona u aba i gubitak evrolige su minus i to ogroman... ako je toliko pametan i mocan, trebao je sa tim da se pozabavi...

@skeva, sta uopste covic ima da komentarise rapsodiju u partizanu, kakva god da je!? sta ga boli qrz!
da mu to mozda ne smeta prozivanje vucica i drzave od strane partizana kako ne dobijaju pare? pa neka prozivaju, nije covic portparol vlade srbije a ni vucica da odgovara na to!

covic je muljator, kvaran lik do bola. treba ga ignorisati kada prosipa otrov i zali boze sto takvi uopste imaju pristup klubovima od vardara pa do triglava.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 02 Nov 2018, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Ti ili se pravis nevjest ili ne znas kako funkcionise rivalstvo u Srbiji?

Da da, encore, odbio je Zvezdinu ponudu jer Zvezda nema pare koje nudi, ali opet sa druge strane, pristao je da radi za kikiriki u Partizanu jer pare nisu bitne nego casovi ljubavi :D . Maloumnost na djelu, jos jednom Tegeltija stil :D

Druze, obecane su mu kule i gradovi sa cvrstim garancijama drzave, pristao je na rastuci trogodisnji ugovor sa prosjekom od oko 700-800 hiljada (700 je odbio Cedeviti jer je bio kratkorocni). Obecan mu je budzet koji je zelio, pojacanja koja izabere i to je to.
Da li je to legitimno pravo svakog kluba ako je tako u mogucnosti, jeste. Da li je to nesto lose po kosarku u Srbiji, nije. Da li je to nesto sto treba kriti, ne treba.
Zasto onda maloumni naruceni clanci, koja je poenta? Zasto glumimo, ne kontam? Ne radite nista lose, naguzili se Vucicu i imate para sad, vau, ko se to nije naguzio Vucicu, ne moze bez toga u drzavi Srbiji, kao sto ovdje ne moze bez pusenja kare Miloradu Dodiku. Idemo dalje, samo da se prestane sa ovom debilnom retorikom. Zelim svu srecu Trinkijeriju i da nista ne osvoji :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10433 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443 ... 522  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs