banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 05:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10424 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430 ... 522  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 10 Jul 2018, 17:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Aleksej Nikolić i zvanično. Ugovor na 3 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 10 Jul 2018, 18:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
За боље се пара нема.
Добродошао Алексеј.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 10 Jul 2018, 19:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Za rezervnog pleja bolji ni ne treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 11 Jul 2018, 08:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Marcus Paige zvanično. Ugovor na 2 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 11 Jul 2018, 15:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Партизан је добро кренуо, већ у јулу су попунили најважнију позицију плеја. Сезона ће показати да ли је то то.

Маркус Пејџ (год.93.- 183 цм) има и ен-би-еј искуство, но он тешко да је скупа аквизиција, имао је у Шарлоту "двосмјерни" уговор и званично је зарадио прошле сезоне 50.000 $.
Играо је само у Америци, провео све 4 године на унив. Сј.Каролина те задње двије сезоне у развојној лиги (https://basketball.realgm.com/player/Ma ... mary/24262), ових 5 мечева у Шарлоту ниси вриједни помена.
Славу је стекао у великом финалу НЦАА када је на самом крају погодио немогућу тројку (https://www.youtube.com/watch?v=azkcc_Ry_-w) у моменту када је био ван баланса, а Един Авдић је пао у транс.

Тако, добар шутер јесте, судећи по статистици у развојној лиги, не тежи толико испуцавању, добра је и рубрика "украдене" лопте, но сама развојна лига и није добро мјерило, ту се ипак игра необавезна кошарка, често са јединим циљем "болдовања" статистичких рзбрика. Видјећемо колико ће бити користан Партизану.
Ако ништа, Партизан се неће пуно истрошити, Пејџу је мотив преко Партизана се афирмисати и прије свега кроз евро-куп скренути пажњу на себе богатијим европским клубовима.
Тако, видјећемо, вјерујем да су у Партизану добро Пејџа "скенирали", но опет сезона је та која ће показати да ли је то тај квалитет.

Други плеј, Алексеј Николић је другачији профил од Пејџа, његову игру краси рационалност, има добар шут, и за тројку, али ријетко се одлучује, често и не гледа ка кошу, доста сличан Немањи Гордићу који је играо у Партизану. Но он не остварује напредак који се очекивао, напротив, задњу сезону је стагнирао, сада више није ни толико млад (год.95.), схватио је да би се у њемачкој лиги, у којој је и иначе превише тога Америма подређено, стагнација наставила, и овдје је мотив да каријеру врати на прави колосијек.

Прошле године сам био прилично незадовољан што су и Звезда и Партизан најважнију позицију плеја попунили са оба Амера. То мало када добро донесе. Сада је у Партизану један плеј који припада овој школи кошарке, ово поимање кошарке. Било би боље да је тај српски, тј домаћи играч, но сада је овако. Са плејмејкерима је увијек осјетљиво, треба времена да се формирају, да ментално сазрију, ваља их и истрпити у том формирању, а беспарица узима свој данак.
Можда се ту мали Аранитовић наметне, он је често у јуниорима Звезде играо на поз.плеја, преорјентисао се на "двојку", но и вријеме класичних бекова шутера је прошло, сада се траже комбо бекови и тимови све чешће форсирају поставе са два комбо бека на паркету.

Партизан је већ урадио прави, али баш прави потез довођењем Загорца. Ни он није скуп, након очајне епизоде у Севиљи, његов агент иначе препознатљив по зализаној коси, је вјерујем смањио захтјеве. Уосталом, он ће у сезони 2018/19 зарадити 1,38 мил.$ од Мемфиса, тако да је зарада ту у другом плану, и ту је основни мотив спасити каријеру, и оправдати потенцијал који је у млађим данима наговјестио.
Важно је да је Раде поливалентан играч, може квалитетно одиграти споља, сам себи искреирати шут, но због висине и атлетицизма код Чанка ће повремено играти и "четворку".

Могла би ово бити добра сезона за Партизан.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 16 Jul 2018, 14:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
https://www.youtube.com/watch?v=3u_RVrYiRCk&feature=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 19 Jul 2018, 12:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Brice Johnson je malo nerealna priča ko god da je pustio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 19 Jul 2018, 12:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Реалност није брига на коју се обазиремо. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 24 Jul 2018, 17:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Citiraj:
Partizan je takođe jedan od zainteresovanih klubova. Nikola Lončar, sportski direktor crno-belih, je sa mnom u kontaktu i dosta smo pričali. Oni imaju veliku želju da je dođem, ali da budem iskren imam opcije u Španiji, već dugo vremena sam tamo i ostanak mi je prva opcija. Ali, nikad se ne zna".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 24 Jul 2018, 17:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Енкоре могао си нам рећи ко је у питању, овако ваља нагађати..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 24 Jul 2018, 18:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4867
Lokacija: Tu preko puta
O Todorovicu

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 24 Jul 2018, 19:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Никац од Ровина je napisao:
Енкоре могао си нам рећи ко је у питању, овако ваља нагађати..


:lol: nisam skontao da ne piše nigdje u tekstu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 24 Jul 2018, 22:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Тодоровић би био сјајно појачање, али бојим се да није реално.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 25 Jul 2018, 05:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Pregovara se i sa Fenerom navodno oko Jordana Minčeva...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 25 Jul 2018, 09:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
enc0re je napisao:
Milan Minić, pomoćnik selektora Đorđevića, biće novi član stručnog štaba KK Partizan.


Zvanično, Milan Minić potpisao dvogodišnji ugovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 25 Jul 2018, 10:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Ангажовање Милана Минића (https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti ... id=1422914) је прави потез.
И питању је исузетан стрчњак који зна знање. Вјероватно му нешто фали да би био први тренер тима, но његов дио је скаутинг, и ту је нашој националној селекцији (иако је званично дкаут Горан Топић, но он је оперивни радник, онај који то све предано прикупља, Милан је тај који ће детектовати шта треба) дао огроман допринос у успјесима, можда и најзаслућнији за успјехе наше националне селекције задње 4 године.
Погледам ја све битне утакмиџе наше селекције, и то како су нашо поставили игру, и како су уочили сваку слабост ривала рецимо у мечу на СП 2014-е против Грчке, или у полуфиналу ОИ против Аустралије је посао одрађен врло, врло близу перфекције.
И ту заслуге има онај који је то скаутирао, примијетио оне ситнице гдје се може остварити предност, и чија улога ће увијек послије успјеха проћи незапажено. Минић ће бити од велике користи Партизану.

За Минчева нисам сигуран колико је тачно. У младе играче ваља улагати, па и ако имају страно спортско држављанство, Партизан је имао добрих искустава са младим и неафирмисаним страним играчима (Весели, Бертанс, Ловерњ) и ту је профитирао, имао је и погрешних процјена (неки Грк, Словак), што се тиче младог Бугарина, скептик сам.
Мало сам га пратио док је играо у Вршцу (2016/17) и МЗТ-у у завршеној сезони, одређени потенцијал постоји, међутим и примјетна је стагнација у овој сезони, и на завршеном европском првенству У-20 Б дивизије није доминирао у тој конкуренцији, а морао би, прилично скромне партије.
Рецимо, Партизан се олако одрекао свог јуниора, дјетета своје школе (Глишића) који показује доста више (и показао је више на ЕП У-20 А дивизије) од вршњака за којег су наводно загријани. У реду, нису иста позиција, могуће су процјенили да Милошев плафон није тај који задовољава њихове амбиције, постоје наравно одређени хендикепи, међутим овдје једноставно таква оријентације није разумна и није објашњива, посебно што Милош има и српско спортско држављанство.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 25 Jul 2018, 10:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Kada se oko Miloša odlučivalo, nije ni bilo u klubu nekoga ko bi mogao bilo šta procjeniti, nažalost.

Kada bi okupili ovaj sastav ove godine, to bi bilo sjajno...

Paige, Nikolić, Tadić
Marinković, Aranitović, Todorović
Zagorac, Sy, Pažin
Veličković, Gavrilović, Tanasković
Pecarski, Johnson
Gagić, Haas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 25 Jul 2018, 18:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4844
Miha Andic potpisao za njemacki Getingen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 26 Jul 2018, 07:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KK PARTIZAN
PostPoslato: 28 Jul 2018, 14:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15024
Jock Landale će biti pojačanje KK Partizan na centru.

Radi se o studentu Saint Mary's univerziteta. Bio je član druge najbolje petorke prošle sezone i najbolji igrač zapadne konferencije (godinu ranije je to bio Nigel Williams-Goss).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10424 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430 ... 522  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs