banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 10:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22276 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 1114  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Nov 2007, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Ajd malo diskutujte i iznosite svoja misljenja bez prepucavanja.Izgleda da Katanec ode sa mesta selektora Makedonije,sta mislie kakvo bi on resenje bio za nas?

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2007, 20:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Nikakvo, pored Dukica i Mihajlovica.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2007, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Vuk_samotnjak je napisao:
Nikakvo, pored Dukica i Mihajlovica.


Djukic je ugovorom vezan za Partizan a Mihajlovica Terzic nece,kaze da je neozbiljno da pomocni trener bude selektor reprezentacije.

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2007, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Katanec bi bio dobro rješenje. Slovenija je imala svoje najbolje dane kad je on bio selektor, a i Makedonci su imali pozitivan šok na početku kad ih je on preuzeo.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2007, 22:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Ma kakav Katanec pa u Srbiji ima bar tri trenera kalibra Kataneca.

Miha ili Duka

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2007, 00:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2007, 03:39
Postovi: 506
Lokacija: In between dreams
Opet tema o reprezentaciji :roll: dok se Milanko ne ukljuci :lol:

A Katanec, pa kao sto je neko rekao, bolje onda Mihajlovic ili Djukic, ma samo nek je neko mlad, perspektivan, zeljan dokazivanja, kao sto Hrvati imaju Bilica.

_________________
"Don't believe everything you think."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2007, 00:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I ja sam za to da neki mladji strucnjak dodje na mesto trenera. Neko kao Miha, ko je mlad i ima autoritet, a i vecini mladih igraca je uzor :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hm...
PostPoslato: 30 Nov 2007, 03:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Reprezentaciju treba da preuzme star i iskusan trener koji će da nas odvede na SP, a kaljenje mladih trenera nek se obavlja u klubovima. Ajd razumijem što neko predlaže Đukića, čovjek je ipak napravio od Partizana nešto što liči na fudbalsku ekipu, ali MIHAJLOVIĆ??? Ma da, najbolje je da nekom ko nikad samostalno nije vodio nijednu ekipu odmah dati da radi sa reprezentacijom u veoma bitnim kvalifikacijama. Ja glasam za Ivicu Osima, ako se oporavi.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hm...
PostPoslato: 30 Nov 2007, 03:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
I odakle vam to da Miha "ima autoritet"? Ko što ga je Dejo imao?

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2007, 09:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
Miha je prava seljacina.
Ali takav i treba onim nasim umisljenim zvjezdicama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2007, 11:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
sta, opet cemo otvoriti temu za pljuvacinu po reprezentaciji, dok se sotona milanko ne pojavi da ih brani i time "zagadi" temu...

sto se tice trenera, ivica osim bi stvarno bio odlicno rjesenje, no, kolko se sjecam,
on je rekao da ne zeli da vodi ni jednu reprezentaciju iz bivse jugoslavije. a i pitanje
je koliko bi bio sposoban i zeljan da se upusti u nesto tako nakon toga sto je, nadamo se,
prezivio.
a izmedju mihe i kataneca uvijek bi glaso za kataneca. ne vidim koje to miha ima kvalitete koji bi ga preporucili za mjesto selektora. plus sto je prilicno prepotentan kad se o tome govori, kao, tipa "naravno da cu nekad da vodim reprezentaciju srbije. samo, sad bas nisam raspolozen za to, pa kad budem, ja cu vam javit da mi oslobodite mjesto." ko da je murinjo u najmanju ruku.
dakle, od realnih opcija, katanec ili muslin.
ah da, jel neko zna koji je 'poznati' trener decidno izjavio da mu ne pada na pamet da preuzima nasu reprezentaciju? procito sam nesto tako na sportskoj centrali, ali nisu rekli o kome se radi

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2007, 12:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2007, 19:06
Postovi: 336
Lokacija: Sever
Ajd sada al bez vredjanja i prepucavanja tipa moja je glava veca mora da sam pametniji :lol:

Katanec ni u kom slucaju, covek jeste ostvario uspeh sa Slovenijom i za to mu svaka cast ali posle tog uspeha je nekako nestao tako da uz svo duzno postovanje prema uspehu sa Slovenijom, a za taj uspeh mislim da ima zasluge i nacionalni naboj koji je on kao slovenac tada uneo u slovenacku reprezentaciju (igraci Slovenije su tada setite se ginuli na terenu), i nije neko dobro resenje za nas!

Mihajlovic takodje ni u kom slucaju, jer kao sto neko rece covek je vise nego prepotentan a ono sto su on i Mancini uradili sa Interom u zadnje dve sezone je jedno veliko nista jer je konkurencija u Italiji u zadnje dve sezone nikakva plus kog god igraca su pozeleli dobili su, tako da taj njihov uspeh bi mogao sa takvim timom i onakvom konkurencijom ostvariti bilo ko sa ovog foruma, a pored toga i u tom uspehu Miha je ipak samo pomocni trener! Plus kao sto neko rece sve to podseca malo na Dejinu epizodu na klupi!

Djukic od ove trojice najbolje resenje iako je mlad. Znamo da ima uspeha sa mladom selekcijom gde je dobar deo sadasnjih A-reprezentativaca i trenirao tako da bi postojao neki kontinuitet u radu, taj covek je u mladu reprezentaciju pozivao uvek ljude koji su to svojim kvalitetom dokazali, setimo se samo ovog novog igraca Partizana koji je igrao tada u Banatu i bio nepoznat za siru javnost! Najbitnija stvar od svega je da njegove ekipe do sada su uvek imale prepoznatljivu igru i stil sto ovoj nasoj reprezentaciji umnogome nedostaje!

Muslin koga sam prvi ali ne i jedini ja vise puta spomenuo. Trener koji je od svih nabrojanih se mozda i najvise dokazao i pokazao! Sve ekipe koje je vodio igrale su prepoznatljivo i dobro! Po mom subjektivnom misljenju najbolji za posao selektora!

Dujkovic moj drugi pik je covek koji je reprezentaciju Gane doveo na zadnje SP, cime je automatski pokazao da ima kvalitet i da zna voditi reprezentaciju u takmicarskim mecevima, mene je posebno odusevila igra Gane protiv Brzila u osmini finala. Gana je tada bila ravnopravan protivnik citav mec iako se mec zavrsio sa nerealnih 3-0 za Brazil! Veliki minus tom coveku je sto dugo vremena nije radio u Srbiji pa mozda ni ne poznaje dobar deo igrackog kadra, mada opet i on ima net pa je mozda i upucen u sva desavanja!

O ostalim domacim strucanjacima (Kataneca sam ubrojao tu zato sto se o njemu na topicu polemisalo) necu ni da polemisem jer mislim da nemaju ili dovoljno kvaliteta ili dovoljno autoriteta da bi vodili reprezentaciju! Imena (mislim prezimena) Kosanovic, Petrovic, Milutinovic, Tumbakovic, Rajevac i ostali se totalno uklapaju u taj sablon ili nemaju kvaliteta ili su prestari ili nemaju autoriteta u svakom slucaju njih savez ne bi trebao da uzima ni u razmatranje!

Strani strucanjci, koji imaju kvalitet iskustvo i autoritet, mislim da smo svi utvrdili ili ne zele da dodju ili ih mi ne mozemo platiti ili u krajnjem slucaju ne zele ljudi da imaju posla sa banditima iz naseg saveza, a ostali koji bi dosli i za koje imamo pare su iskreno govoreci u najboljem slucaju evropski mediokritet!

Dakle moj izbor bi isao ovako: 1.Muslin, 2. Djukic ili Dujkovic, a 3. pa nekog treceg jednostavno ne vidim na mestu selektora osim ako nije taj prosecni stranac kome ce kao Klementeu trebati 2 godine da skonta nas mentalitet

_________________
To infinity, to infinity and beyond!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2007, 13:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Novi selektor ako ga uopšte bude biće plod kompromisa i trenutno mogućeg. Tako da naše želje nemaju mnogo veze sa realnošću i ne utiču na nikoga. Čuo sam da će Klemente danas da se ispovijedi Terziću, ja sam mislio da će on sam podnijeti ostavku ali čini se da je njemu dobro na tom mjestu dok se tako bori da ga zadrži. To bi bilo najgore rješenje jer ono što je njegova ekipa prikazivala je loše. Nije on najveći krivac, nije im sigurno on rekao da onako igraju ali treba prihvatiti vlastitu odgovornost i odstupiti sa mjesta selektora.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2007, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Lijepo vi to licitirate, ali zaboravljate bitne stvari... Đukić u današnjem Žurnalu lijepo kaže da mu je Partizan na prvom mjestu - dakle ništa od reprezentacije. Muslin, rekoh već, je u nekoliko navrata odbio da uopšte razgovara na tu temu. Možda smo očajni, ali moliti ne treba nikoga. Isti je slučaj i sa Radomirom Antićem. Čovjek koji decidno odbija da uopšte priča na tu temu, svakako ne zaslužuje da se o njemu uopšte polemiše. Ratomir Dujković - čovjek zbog koga ja još uvijek plačem, što Piksi nije bio dalekovidniji i doveo ga u Zvezdu, a tadašnjeg trenera Bajevića prodao Panatinaikosu za milion i nešto eura. Član stručnog štaba Zvezde iz 1991. iza sebe ima karijeru za respekt i dopadljive nastupe sa Ganom na proteklom SP, ali kao i u prethodnim slučajevima, previđa se činjenica da iam ugovor sa kineskom fudbalskom federacijom i garancije da će nakon olimpijske, preuzeti i A selekciju Kine, nakon OI 2008. Kako je cijeli trenerski vijek, proveo po inostranstvu, daleko od našeg saveza, nešto ne vjerujem da sentimentalni i patriotski osjećaj može da prevlada pa da se vrati u Srbiju. Pogtovo što sam ubijeđen da FSS ne može da mu ponudi ni približen uslove, kako za rad, tako i one finansijske od Kineza, koji enormna sredstva ulažu u razvoj sporta...

Dakle poborjani mogu više mogu da se podvedu pod kategoriju "pustih želja" i medijskih razbacivanja sa ono malo respektabilnih trenerskih imena, nego da su stvarno realne opcije...
Kataneca neću ni da komentarišem. Mislim da ničim nije dokazao da bi bio dobro rješenje. Lako je voditi osrednje reprezentacije, koje nemaju velike aspiracije, i gdje svaki ostvaren uspjeh predstavlja kovanje u zvijezde. Voditi reprezentciju koja svak put mora da juriša na jedno od prva dva mjesta, nešto je sasvim drugo.

Nemam blage veze ko bi bio dobar kandidat. Đukić je nakon odličnih nastupa mlade reprezentacije, bio logičan slijed događaja, ali Partizan je bio dalekovidniji. Inače je taj primjer sa Đukićem dokaz, koliko se neplanski radi u FSS. U većini saveza je logično da se mlad i perspektivan trener postavi na mjesto selektora malde reprezentacije, a potom ako pokaže kvalitet i znanje, sa iskustvom koje je tu stekao, postaje dobar kandidat za A tim, makar za stručni štab. Kod nas to naravno nije slučaj, što je samo još jedan pokazatelj, neplanskog i stihijskog rada u Savezu.

Mihajlović varira kao pozitivno rješenje iz nekoliko razloga. Prvi - autoritet je. To je bio na terenu i apsolutno nema razloga da to ne bude i kao trener. Drugi - većina trenera tokom igračke karijere smatrala ga je produženom rukom na terenu. Treće - iskustvo u radu u velikom klubu sa vrhunskim igračima i trenerima. Četvrto - Dejan Stanković koji igra u njegovom Interu. Ako on ne bude u stanju da mu pronađe pravu poziciju i probudi ga iz reprezentativne apatije, teško da će iko moći.

Negativne stvari u vezi sa Mihajlovićem.
- sukob sa Terzićem, koji je pustio duboko korjenje u savezu. Mihajlović je prilično principijelan, da ne kažem tvrdoglav i ako je rekao da neće da bude selektor dok je dotični na čelu Saveza, teško da će od toga išta biti. Čak i da se nekim čudom dogovore, taj animozitet među njima, brzo bi kulminirao.
- neiskustvo. Ključna stvar. Dosad je radio samo kao pomoćni trener u Interu i veliko je pitanje koliko je u stanju da vodi reprezentaciju. Ako se već uzimao u ozbiljno razmatranje, trebalo mu je dati šansu na početku pretohdnih kvalifikacija, koje su ionako protraćene. Treće mjesto u ovoj grupi, mogao je svako da osvoji, a da je Mihajlović to uradio, bar bi stekli uvid u njegove trenerske (ne)mogućnosti. Ovako smo opet na početku.
- kratak fitilj. Da li je to promijenio zaista ne znam, ali činjenica je da je kao igrač pravio tolike gluposti po terenu, da se to graničilo sa zdravim razumom.

Elem. Problem leži u savezu. Sa korumpiranom bratijom koja tamo vedri i oblači, teško da će iko, ko se malo razumije u prilike u domaćem fudbalu, pristati da radi. Tu praktično otpada svaki iole ozbiljniji domaći trener. Stranci su za nas velika kocka. Ne poznaju prilike u našem fudbalu, a treneri poput Hidinka, koji bi mogli da nekom sopstvenom alhemijom kroz utakmice nešto improvizuju, za nas su preskupi. U gadnom smo problemu...

Del Boske i Zenga su ljudi koji su meni prvi pali na pamet. Prvi važi za autoritet i odličnog trenera. Zenga zvuči pomalo suludo, ali ima par stvari koje mu idu u prilog. Prije svega što poznaje priliek u našem fudbalu, a kao drugo, dobar dio reprezentativaca, upravo pod njegovom komandom u Zvezdi je odlično igrao. Janković, Žigić, Stojković, Kovačević.

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2007, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
@nitro

posto mi nemamo vrhunske igrace u timu (imamo nekoliko odlicnih, ali ne i vrhunskih igraca), znaci da igru moramo bazirati na veoma visokoj dozi discipline i teskog rada na terenu, kao sto je djukic radio u mladoj reprezentaciji. sad, jel ti mozes mihu da zamislis kako to usadjuje igracima u glavu, kad sam kao igrac nikad nije bio takav? mogu da zamislim reakciju u glavi krasica, jankovica i ostalih kad im miha pocne da prica o disciplini, a oni se odmah sjete "cekaj, jel to onaj sto je dodo loptu zahovicu na ep2000, kad je ovaj postigo go, pa se onda iznerviro i gurno igrace bez lopte? onaj sto je pljunuo mutua? onaj sto je izvrijedjo vieru na rasnoj osnovi i dobio suspenziju? on ce da mi prica o disciplini!"
da se razumijemo, nemam nista protiv njegova dva posljednja poteza (prema mutuu i vieri), s obzirom kakva su ta dvojica pi..e, ali trener mora da bude primjer igracima. a on, jednostavno, makar ja mislim, to nije. a kratak fitilj sigurno nije promijenio, to mozemo da vidimo i po posljednjim izjavama. malo mi smeta ta arogancija, sto bi on da postavlja rukovodstvo saveza, pa da onda, ako mu se svide, razmisli da li ce da bude trener ili ne.

djukic je potpuno druga stvar. gospodin od glave do pete, smiren, pouzdan (sve dok nije napunio 35godina :)), on je olicenje nekoga ko moze da ima jako pozitivan psiholoski uticaj na igrace.

nisam znao da se muslin tako izrazio o reprezentaciji. antica niko ne treba ni da uzima
u obzir vise ikad. pomalo je dosadno stalno uzimati u razmatranje. rekao je da nece 100 puta, pod raznim rukovodstvima, i tu treba staviti tacku.
ne znam da li del boske figurira kao iole ozbiljna opcija. ako ima ikakve sanse da se on dovede, to bi bilo fantasticno. odlican trener, uspio je da nametne svoj autoritet u realu kada su imali najbolje igrace...

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hm...
PostPoslato: 30 Nov 2007, 16:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Kad smo već kod Del Boskea, šta on uopšte radi trenutno?

Elem, za divno čudo, ovog puta sam saglasan sa Nitrom, pogotovo u vezi sa analizom Mihajlovića, s tim da njegovi pobrojani minusi nadvladavaju pluseve.

A šta kažete na Stiva Meklarena?

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2007, 16:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
ma dobar je stiv vako ko coek, jedino mu ne valja sto je malo los ko trener...
mislim, ne treba nam neko ko ce voditi reprezentaciju tako da gubi od za klasu slabijih reprezentacija, kako to stiv cini, nego upravo suprotno :)

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hm...
PostPoslato: 30 Nov 2007, 16:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Čovječe, pa Stiv je genije. Mislim, nije lako ne proći kvalifikacije, a vodiš ekipu sa Runijem, Lampardom, Ovenom, Kolovima, Terijem i da ne nabrajam dalje. To zahtijeva veoma detaljno tehničko planiranje. Znači sad samo treba da uzme komplement toga što je radio.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hm...
PostPoslato: 30 Nov 2007, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Ma nema boljeg selektora od Tonka Vukušića.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2007, 17:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2003, 02:52
Postovi: 2538
Lokacija: Republika Srpska
u pravu si...da se ne plasiras sa takvim igracima, to je umjetnost. to je nesto sto se ne moze nauciti, covjek mora da se rodi sa tim...

_________________
Zec: NEEEEEEE, RISE!
Ris: Ma ne remse!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22276 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 1114  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs