banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 02:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 393 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Mislim da je red da se otvori ova tema. Ove godine su u izuzetnoj teskoj grupi osvojili 6 bodova, ocigledno je da je njihov fudbal u ekspanziji, sto reprezentativni, sto klupski (Differdange 03 je u kvalifikacijama za LE izbacio Holandski Utrecht), i samo je pitanje vremena kad ce napraviti veci iskorak. Sto se tice ovih kvalifikacija, cak su vodili i protiv Portugala, i na kraju su izgubili 2:1, a to je puno bolji rezultat nego sto su neke reprezentacije sa ovih prostora ostvarile protiv Portugala. Sta mislite, hoce li Luksemburg uspjeti da se kvalifikuje na sledece Evropsko prvenstvo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ekipa sa najvise potencijala (medju ovim malim drzavicama).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:08 
Ima nade naravno... ;)


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
I zaboravio sam pomenuti, najveca zvijezda reprezentacija je Aurélien Joachim koji igra u RKC Waalwijk koji trenutno drze odlicno sedamnaesto mjesto u Holandskom prvenstvu. Postigao je pet golova za reprezentaciju Luksemburga. U sledecim kvalifikacijama ocekujem da pokaze sav svoj raskosni talenat, i bude medju najefikasnijim igracima u kvalifikacijama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
ako mene pitate, plasman na iduci euro uopste nije upitan...
oni u svojoj repki trenutno imaju 4 internacionalca: defanzivca kris filipsa (momak igra za mec, obecava, tek mu je 19 godina)
pa onda sjajni kreativac mario mutsch, koji trenutno brani boje st gallen-a, pa mladi veznjak gerson koji igra u norkopingu (23 godine, ove sezone 25 nastupa - 4 gola) i na kraju meni licno najdrazi joachim koji je u rkc waalwijk-u, ove sezone 9 meceva 3 gola, 2 asistencije, 27 godina...

ako ovome dodamo i momke iz njihove lige, koja iz godine u godinu dobija na kvalitetu, prostim sabiranjem 1+1= luksemburg na euru...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
A Luksemburg je nedavno uzeo Litvaniju ako niste znali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Vidim nisam jedini koji je primjetio njihov potencijal, drago mi je.
Treba pomenuti da su ove godine pobjedili i Litvaniju u prijateljskoj utakmici, a poznato je kakva je fudbalska velesila Litvanija.
Naravno, jedan gol je postigao i Joachim koji je samo potvrdio svoj kvalitet, nije lako dati gol Litvaniji koja ima jednu od najboljih, ako ne i najbolju odbranu u Evropi.
Jedno je sigurno, svi ce htjeti da izbjegnu Luksemburg u sledecim kvalifikacijama.

Edit: Sada sam vidio da je i kolegal Shakal prokomentarisao istorijsku pobjedu Lusemburga nad Litvanijom. Vidim da nas ima jos koji prate mladu i talentovanu ekipu Luksemburga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Moj omiljeni igrac ove selekcije je Antonio Luisi, momak ima samo 19 godina i neosporan talenat koji pokazuje u fudbalskom klubu Differdange 03 , jednom od najboljih klubova lige. Mislim da ce u roku od nekoliko godina biti prava bomba u Evropskim okvirima.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Je l' se za njega pricalo da vuce korijene s ovih prostora?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Da, baba mu je cuvala ovce sa Djurom Pucarom starim, e sad, Djuro nikad nije priznao to dijete...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
jebo li vas konj bolesne,bjez spavati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
ma vi ste amateri... ja se sjecam utakmice, cini mi se da su bile kvalifikacije za svjetsko 2010...
to se zbilo 10 septembra 2008...
bila je kisa na stadionu u cirihu, gdje je maleni luksemburg izasao na megdan velikoj svajcarskoj...
lopta je uglavnom bila na sredini terena, ni tamo ni ovamo i onda odjednom bum, brz prodor po lijevoj strani, precizno centriranje na prostor oko peterca, nalet strasera i GOL, 1:0 za luksemburg... meni srce k'o rusija...
onda svicarska prelazi u ofanzivu i teska srca moram priznati da se igrala viktorija pred golom luksemburga... momci su se junacki borili, da ne kazem krljali do 43-e minute kada je enkufo jednim preciznim udarcem sa sesnaesterca uspio da matira zouberta, semafor je pokazao 1:1... drugo poluvrijeme
pa to je bio novi luksemburg, sve je prstalo kao da igra argentina a ne luksemburg... svajcarska se uz dosta srece branila do 87-e minute kada ruse hofmana na lijevoj strani, nekih 25 metara od gola... brzo izvodjenje slobodnjaka, lopta na leveka i GOL 1:2 stoji na semaforu!
bilo je jos par dobrih prilika za luksemburg ali su imali srca pa nisu htjeli toliko da ponize mocnu svajcarsku...

btw i sad mi je srce zakucalo snazno kao i tog kisnog dana...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Пуши к***ц
Ко те ј**е
може Луксембург и без тебе
Пјанић Миралеме, Пјанић Миралеме!

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
skeva je napisao:
Moj omiljeni igrac ove selekcije je Antonio Luisi, momak ima samo 19 godina i neosporan talenat koji pokazuje u fudbalskom klubu Differdange 03 , jednom od najboljih klubova lige. Mislim da ce u roku od nekoliko godina biti prava bomba u Evropskim okvirima.


Slazem se. Prosle sezone se nekoliko vrhunskih klubova raspitivalo za njega (medju kojim je bila i Barselona), ali on zeli da dodje do Lige Sampiona sa Differdangeaom pa tek onda da se promjeni ekipu, ispravno razmisljanja ako pitate mene. Gledao sam par utakmica u kojim je on igrao i onakva lucidnost se vise ne vidja, za par godina ce sigurno biti jedan od najboljih igraca u Evropi.
A mislim da je njegova baba igrala lastisa sa Fahretom Jahic.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Braneee je napisao:
ma vi ste amateri... ja se sjecam utakmice, cini mi se da su bile kvalifikacije za svjetsko 2010...
to se zbilo 10 septembra 2008...
bila je kisa na stadionu u cirihu, gdje je maleni luksemburg izasao na megdan velikoj svajcarskoj...
lopta je uglavnom bila na sredini terena, ni tamo ni ovamo i onda odjednom bum, brz prodor po lijevoj strani, precizno centriranje na prostor oko peterca, nalet strasera i GOL, 1:0 za luksemburg... meni srce k'o rusija...
onda svicarska prelazi u ofanzivu i teska srca moram priznati da se igrala viktorija pred golom luksemburga... momci su se junacki borili, da ne kazem krljali do 43-e minute kada je enkufo jednim preciznim udarcem sa sesnaesterca uspio da matira zouberta, semafor je pokazao 1:1... drugo poluvrijeme
pa to je bio novi luksemburg, sve je prstalo kao da igra argentina a ne luksemburg... svajcarska se uz dosta srece branila do 87-e minute kada ruse hofmana na lijevoj strani, nekih 25 metara od gola... brzo izvodjenje slobodnjaka, lopta na leveka i GOL 1:2 stoji na semaforu!
bilo je jos par dobrih prilika za luksemburg ali su imali srca pa nisu htjeli toliko da ponize mocnu svajcarsku...

btw i sad mi je srce zakucalo snazno kao i tog kisnog dana...



Sjecam se te utakmice, kao da je juce bila! Mogao je to Luksembrug dosta ranije i lakse da rijesi, ali to ti je neiskustvo i mladost. Prepali su se nakon sto su poveli protiv velesile kao sto je Svajcarska. Igrali su u grcu prvo poluvrijeme, ali nakon sto su otisli na odmor i skontali da su bolji i da mogu pobjediti u drugom poluvremenu su izasli skroz rastereceno i pokazali kako se igra fudbal, to drugo poluvrijeme je vjerovatno najboljih 45 minuta fudbala sto sam gledao. Zbog takvih utakmica fudbal i jeste najpopularniji sport na svijetu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Ne treba zaboraviti nadolazeću silu evropskog fudbala. Nakon 75 poraza u 76 utakmica, San Marino će napokon dobiti novog selektora nakon što je Giampaolo Mazza napustio klupu reprezentacije.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
kad vec skeva pomenu luisi-a red je da se spomene da je u junu ove godine postigao gol za U21 protiv slovacke...
desnom nogom, u 53-oj minuti... to je bio prvi gol luksemburga u kvalifikacijama... momku je tad vrtoglavo porasla cijena...
samo da mu to ne udari u glavu :/

@danijel
nemoj ovde spamati, otvori sebi temu... takva velesila je sigurno zasluzuje na nasem forumu...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Svaka cast San Marinu, ali ovo je tema o Luksemburgu.
Treba pomenuti u pobjedu na Slovackom. Posto je bila prijateljska utakmica u pitanju selektor Holtz je izveo kombinovan sastav, da pruzi priliku i mladjim igracima. Oni su se nosili ravnopravno sa Slovackom koja je prije samo godinu dana igrala na SP u Juznoj Africi, i onda su spletom nesretnih okolnosti primili gol u 56-toj minuti. Nakon primljenog gola Holtz se uozbiljio i uveo rasnog strijelca Alvesa Da Motu, koji je za dvadeset minuta postigao dva gola i obezbjedio jos jednu pobjedu za Luksemburg.
I dalje mislim da je najslabiji dio ekipi bas selektor Holtz, on jednostavno nije dorastao reprezentaciji kao sto je Luksemburg, uz malo boljeg trenera oni redovno igrali na Svjetskim i Evropskim prevenstvima. Ocigledno je da imaju ogroman igracki potencijal, samo je potreban neko da ih usmjeri.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 00:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Dobro, samo sam vidio paralelu zbog koje je selektor izgubio povjerenje 30000 navijača. San Marino > SAO Marino > SAO Paulo. Neću više OT.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2013, 01:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
zerocool je napisao:
Braneee je napisao:
ma vi ste amateri... ja se sjecam utakmice, cini mi se da su bile kvalifikacije za svjetsko 2010...
to se zbilo 10 septembra 2008...
bila je kisa na stadionu u cirihu, gdje je maleni luksemburg izasao na megdan velikoj svajcarskoj...
lopta je uglavnom bila na sredini terena, ni tamo ni ovamo i onda odjednom bum, brz prodor po lijevoj strani, precizno centriranje na prostor oko peterca, nalet strasera i GOL, 1:0 za luksemburg... meni srce k'o rusija...
onda svicarska prelazi u ofanzivu i teska srca moram priznati da se igrala viktorija pred golom luksemburga... momci su se junacki borili, da ne kazem krljali do 43-e minute kada je enkufo jednim preciznim udarcem sa sesnaesterca uspio da matira zouberta, semafor je pokazao 1:1... drugo poluvrijeme
pa to je bio novi luksemburg, sve je prstalo kao da igra argentina a ne luksemburg... svajcarska se uz dosta srece branila do 87-e minute kada ruse hofmana na lijevoj strani, nekih 25 metara od gola... brzo izvodjenje slobodnjaka, lopta na leveka i GOL 1:2 stoji na semaforu!
bilo je jos par dobrih prilika za luksemburg ali su imali srca pa nisu htjeli toliko da ponize mocnu svajcarsku...

btw i sad mi je srce zakucalo snazno kao i tog kisnog dana...





Sjecam se te utakmice, kao da je juce bila! Mogao je to Luksembrug dosta ranije i lakse da rijesi, ali to ti je neiskustvo i mladost. Prepali su se nakon sto su poveli protiv velesile kao sto je Svajcarska. Igrali su u grcu prvo poluvrijeme, ali nakon sto su otisli na odmor i skontali da su bolji i da mogu pobjediti u drugom poluvremenu su izasli skroz rastereceno i pokazali kako se igra fudbal, to drugo poluvrijeme je vjerovatno najboljih 45 minuta fudbala sto sam gledao. Zbog takvih utakmica fudbal i jeste najpopularniji sport na svijetu.


Treba jos spomenuti nesviran crveni karton za Svicarsku u 64. minuti kad je Steve von Bergen neoprezno startovao na tada mledjahnim osamnaestogodisnjakom, a sada vec iskusnim inetrnacinalcem Lars Krogh Gersonom na dvedesetak metara od gola Jonathana Jouberta. Da je tad sudija posegao za kartonom vjerovatno bi se desio pravi potop reprezentacije Svajcarske, jos bi se o tom price pricale.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 393 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs