banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10160 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 508  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 15 Dec 2018, 15:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2011, 20:10
Postovi: 2051
Pa sami ste trazili da se igra. Eno trener vam to kaze, a kaze i vas Kralj tako da ne znam gdje boci. Opet, pogledaj koliki je snijeg danas, a koliki juce.
Nesposobna uprava vam maze oci istupanjem i nekim pricama, a vi htjeli juce da se igra.
Pozdrav

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=YIBNb8rrs80
Nikad ne zaboravi ko ti je bio djed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 15 Dec 2018, 15:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Citiraj:
Fudbalski klub Partizan je dana 14. decembra odigrao poslednju prvenstvenu utakmicu jesenjeg dela Super lige Srbije protiv FK Mačva iz Šapca.

Ova utakmica je igrana u izrazito neregularnim vremenskim uslovima i završena rezultatom 0:0.
Međutim, ovom prilikom, FK Partizan želi da, nakon održane Vanredne sednice UO, istakne nekoliko činjeničnih okolnosti koje ukazuju na potpuno odustvo regularnosti i kršenja pozitivnih pravnih propisa FSS prilikom odigravanja ove utakmice:

1. Pre njenog početka, članovi UO FK Partizan su konstatovali odsustvo regularnih uslova usled izrazito nepovoljnih vremenskih uslova (u Beogradu je, u tom momentu, temperatura vazduha bila ispod nule a snežna vejavica je nanoslila smetove na glavnom terenu Partizanovog stadiona).

2. Direktor Super Lige je, u telefonskom razgovoru, obavestio Generalnog direktora FK Partizan, g. Miloša Vazuru, koji je, u ime UO FK Partizan zahtevao da se utakmica prekine, da je njegova procena da se ova utakmica odigra do kraja i da će i SVE PREOSTALE UTAKMICE biti odigrane prema utvrđenom rasporedu.

3. Na poluvremenu utakmice, službeno lice FK Partizan, Dragan Velanac, je obavestio i glavnog sudiju Aleksandra Živkovića iz Niša o zahtevu UO FK Partizan, predsednika UO, Milorada Vučelića i Generalnog direktora, Miloša Vazure, da se, usled dodatno pogoršanih vremenskih uslova, utakmica prekine. Sudija Živković je odbio ovaj zahtev upućujući rukovodstvo FK Partizan da “traktorom nastavi da čisti sneg” i zahtevajući da g. Velanac napusti službene sudijske prostorije.

4. Utakmice koje su na programu danas, 15. decembra, odložene su usled nepovoljnih vremenskih prilika.
FK Partizan želi da istakne da su ovakvim postupanjem grubo prekršene Propozicije takmičenja Super lige Srbije u fudbalu za takmičarsku 2018/19. godinu (u daljem tekstu Propozicije) i to prevashodno u čl. 12. Propozicija u koneksitetu sa čl. 16. istog pravilnika.

U ovom slučaju su i Direktor Super lige i glavni sudija dva puta obaveštavani o nemogućnosti odigravanja utakmice između FK Partizan i FK Mačva iz Šapca.

Čl. 12, st. 3. Propozicija predviđa obavezu prekida utakmice iz opravdanih razloga koji se nisu mogli otkloniti i eksplicitno navodi i nevreme kao razlog prekida. O prekidu, prema istom članu, odlučuje sudija na osnovu svog sudijskog uverenja a sudija Živković iz Niša je doneo odluku da se, i pored opravdanog zahteva FK Partizan, utakmica nastavi i privede kraju.

Sa druge strane, čl. 16. st. 2. Propozicija insistira na tome da se odložena utakmica jesenjeg dela prvenstva mora odigrati do završetka jesenjeg dela, što je u koliziji sa čl.12, st. 2, koji predviđa da se u slučaju izuzetno lošeg vremena ili drugih nepredviđenih okolnosti, utakmica može odložiti a odložena utakmica će se odigrati sutradan odnosno u drugom terminu koji odredi Direktor lige.

Postavlja se pitanje da li su danas odloženim utakmicama za sutrašnji dan već prekršene odredbe čl. 16. Propozicija imajući u vidu da su sve poslednje utakmice jesenjeg dela šampionata bile predviđene za 15. decembar.
Ukoliko se, međutim, staje na stanovište da se i nedelja, 16. decembar, smatra poslednjim danom jesenjeg dela prvenstva, može se uputiti pitanje zašto Direktor lige nije omogućio odlaganje utakmice FK Partizan i FK Mačva iz Šapca za nedelju, 16. decembar 2018. godine, baš kao što je slučaj i sa ostalim poslednjim utakmicama jesenjeg dela prvenstva.

FK Partizan drži da je postupanje Direktora lige neprofesionalno i tendenciozno, oštro suprotstavljeno načelu distrubutivne pravde koje nalaže da se u istim slučajevima mora postupati na isti način. Odlukama koje je doneo direktno je i bitno uticao na regularnost takmičenja.
Ovakva postupanje je samo poslednje u nizu eklatantnih ogrešenja čiji je FK Partizan postao nevoljna sistematska žrtva.

FK Partizan je u potpunosti svestan nepravnog i nepravednog tretmana koji ima u Super ligi Srbije ali je želeo da svojim konstruktivnim pristupom utiče da sila prava nadvlada pravo sile i da zapovest razuma nadvlada brutalnost bezumlja.

Međutim, kada pravno i sportsko nasilje prevlada, kada kako naš narod kaže “dara prevrši meru”, FK Partizan će, u cilju sprečavanja svoje dalje diskriminacije, preduzeti sledeće mere:

1. U skladu sa čl. 58. Pravilnika o takmičenju FK Partizan će, u predviđenom roku, uložiti žalbu na odigranu utakmicu i zahtevati ponovno odigravanje ove utakmice.

2. FK Partizan očekuje i apeluje na FSS da zakaže hitnu vanrednu sednicu i skupštinu predstavnika klubova Zajednice Super lige i Prve lige Srbije kako bi se najzad argumentovano i okviru instutucija sveobuhvatno razgovaralo o aktuelnom stanju u Super ligi Srbije.

3. FK Partizan zadržava pravo da, ukoliko se ovim njegovim zahtevima ne izađe u susret u roku od 48 časova od momenta podnošenja ovih zahteva i žalbe, prekine dalje učešće u Super ligi Srbije i napusti Zajednicu klubova Super lige i Prve lige Srbije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 15 Dec 2018, 15:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2011, 20:10
Postovi: 2051
Trazili prekid na poluvremenu, kad ste ostali sa igracem manje. Ma da...postenje.
Ko vam je kriv sto ste doveli tamo nekog Urosevica, Zdjelara, Miletica, Scekica, Vailentea, Nikolica i ostale polu-igrace, koji ne mogu da vezu dvije pobjede? Zvezda, Zajednica lige, ili vi? Je li vam Zvezda dovela Sumu i platila skoro dva miliona i organizovala predstavljanje istog kao da je dosao Mesi? Najveci krivci sto ste u kanalu ste vi sami, od Vuletica, Vazure, Ilijeva...
Ali sve se vraca u zivotu, pa se i vama vratilo.
Nekada je ovo isto radio onaj Lukic i Vesic dok su vodili Zvezdu. Svi drugi krivci, samo oni posteni i nemocni.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=YIBNb8rrs80
Nikad ne zaboravi ko ti je bio djed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 15 Dec 2018, 15:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Citiraj:
3. FK Partizan zadržava pravo da, ukoliko se ovim njegovim zahtevima ne izađe u susret u roku od 48 časova od momenta podnošenja ovih zahteva i žalbe, prekine dalje učešće u Super ligi Srbije i napusti Zajednicu klubova Super lige i Prve lige Srbije.


Ovo je postalo toliko otrcano i vidjeno milion puta. Svake godine neko prijeti istupanjem, cz, pfc, vojvodina, napredak, cukaricki, nis, spartak... A istupe qrz!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 15 Dec 2018, 16:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Evo iz savez rekli da nema nove utakmice jer je i partizan bio za igranje. Je li to znaci da istupaju iz lige


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 15 Dec 2018, 16:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Jbga, ni cz ne pomaze u ovoj situaciji jer su dogovorili sa cukom da igraju sutra od 15.00. :D a taman pomislili da poentiraju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 15 Dec 2018, 16:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Dajte ovom ubogom klubu 3 boga pa neka ide... U svoju drzavu ili gdje hoce.
Ovo je jadnije od nas pod Lukicem....

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 15 Dec 2018, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2011, 20:10
Postovi: 2051
Ali oni imaju doktora prava u upravi tako da je to sve pravno potkovano
Dajte, neka im se vec sad prepolove bodovi, pa na proljece opet. Mada i tada bi bilo hladno, minus u aprilu, ali opet bi neko drugi bio kriv.


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=YIBNb8rrs80
Nikad ne zaboravi ko ti je bio djed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 15 Dec 2018, 16:18 
OnLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 687
Citiraj:
Trener Partizana Zoran Mirković je izjavio: "Oba kluba su se složila da se igra. Kada smo počeli utakmicu teren nije bio u ovakvom stanju. Tada je i bilo nekih uslova, na kraju nije", rekao je šef stručnog štaba Partizana.

Prvi čovek Mačve Ivica Kralj je izjavio.

"Ispoštovali smo odluku delegata, sudije i domaćina utakmice da se igra. Da je bilo suprotno, Mačva opet ne bi pravila nikakav problem. Jer, uslovi su bili nemogući za fudbal, na terenu je bilo 20 centimetara snega", dodao je Ivica Kralj.


Htjeli da počne utakmica, al' htjeli i da se prekine kad su ostali sa igračem manje, kakvi cirkuzanti. :lol:


skeva je napisao:
Ovo je jadnije od nas pod Lukicem....

Vaistinu, pomjerili su granicu ovim tragikomičnim saopštenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 15 Dec 2018, 17:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2011, 20:10
Postovi: 2051
A ovo im je taj cuveni Vuletic :)


https://youtu.be/8zxFZ43GKf8


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=YIBNb8rrs80
Nikad ne zaboravi ko ti je bio djed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 22 Dec 2018, 11:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Iz partizana rekli da nece istupiti iz lige jer su svi njihovi zahtevi ispunjeni :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 22 Dec 2018, 13:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Kakvi zahtjevi? :/

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 22 Dec 2018, 15:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da ne pada snijeg na njihovim utakmicama.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 22 Dec 2018, 16:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Posteno

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 27 Dec 2018, 15:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
https://www.republika.rs/sport/fudbal/1 ... og-groblja

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 27 Dec 2018, 15:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Mogu i ovoj sezoni još jedan krst pored toga da podignu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 21 Jan 2019, 15:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 21 Jan 2019, 20:21 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Osobito zadovoljstvo :D
Cisto se vracate korijenima 8)

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 21 Jan 2019, 21:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
A ti bi to napisao kako?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FK PARTIZAN
PostPoslato: 21 Jan 2019, 21:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Posebno

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10160 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 508  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs