banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 529, 530, 531, 532, 533, 534, 535 ... 642  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Nov 2017, 21:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2017, 17:52
Postovi: 404
Tesko u skorijoj buducnosti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 16:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Schlager je napisao:
napicu se ako kojim slucajem dozivim da se ovaj uleb ugasi :(


A ja da ako se FIBA ugasi :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 16:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
?

zamisli da se u fudbalu pojavi neki uleb..pa od evropskih i svjetskih prvenstava napravi sprdnju sa takmicenjenjima rezervnih timova :( ...ja sam na ovom zadnjem evrobasketu samo polufinale rusija-srbija pogledao ...a prosjek gledalaca u dvoranama je bio manje od 1000 kad ne igra turska :(....
pa da ne pusta fudbalere ni za kvalifikacije,nece da pomjeri termin lige sampiona i sl?..i da kvalifikacije igraju neki miki maus igraci..bas sam juce citao izjave milosavljevica iz malage,i jos nekih nasih igraca,kako bi igrali ali ne znaju kakve ih sankcije ocekuju :angry4: ..zato sam i napisao ono sinoc,pod utiskom tog intervjua
pa i u ligi sampiona napravi neke visegodisnje A licence,ovo,ono..

jel se zezas?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 17:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Ne zeza se.

Pričaće drugu priču za dvije godine :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 17:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
da pojasnim,uleb ne da igracima da igraju kvalifikacije...ali ne brani eurobasket..medjutim,toliko ih samelje sa ovih 30 kola samo u prvoj fazi evrolige,pa uz to jos i aba liga,vidis da igraci po tri utakmice nedeljno igraju....zato mislim da se slabije i odazivaju tako satrani nego prije pojave uleba dok se igralo duplo manje utakmica tokom sezone...treba i tijelo da se regenerise

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 18:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2017, 17:52
Postovi: 404
FIBA se skroz srozala,od nekada najmocnije organizacije u kosarci do toga da je gotovo nemocna pred jednom privatnom kompanijom tj ULEB-om. Raskol traje 15-ak godina i na gubitku je bukvalno evropska kosarka.
Sve ide ka tome da EL bude zatvorena samo za najbogatije klubove,sto je totalno suprotno od evropske kosarkaske tradicije i doskorasnjeg sistema. Nakon rata u klupskoj kosarci,sada su na red dosle reprezentacije. Cini se da ULEBu sada niko ne moze nista ali ja mislim da nisu vise tako superiorni jer polako gube uticaj najvise zbog toga sto nisu ispunili obecanja koja su davali klubovima oko love,tv prava i slicno...Djordi se pokazao kao skrtac i ako FIBA nadje nacin da poveca novcane fondove za svoja takmicenja bice svasta u buducnosti.
Niko normalnog razmisljanja ne moze biti na strani ULEB osim ako nije navijac nekoliko najmocnijih evropskih klubova,finansijski...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 18:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Schlager je napisao:
?

zamisli da se u fudbalu pojavi neki uleb..pa od evropskih i svjetskih prvenstava napravi sprdnju sa takmicenjenjima rezervnih timova :( ...ja sam na ovom zadnjem evrobasketu samo polufinale rusija-srbija pogledao ...a prosjek gledalaca u dvoranama je bio manje od 1000 kad ne igra turska :(....
pa da ne pusta fudbalere ni za kvalifikacije,nece da pomjeri termin lige sampiona i sl?..i da kvalifikacije igraju neki miki maus igraci..bas sam juce citao izjave milosavljevica iz malage,i jos nekih nasih igraca,kako bi igrali ali ne znaju kakve ih sankcije ocekuju :angry4: ..zato sam i napisao ono sinoc,pod utiskom tog intervjua
pa i u ligi sampiona napravi neke visegodisnje A licence,ovo,ono..

jel se zezas?


Pa ocekuj to u fudbalu, sad ce se praviti novi format lige sampiona. Ako uefa ne popusti prema klubovima tj, ne napravi jedno ekskluzivno takmicenje bogatim klubovima na nacin da postanu jos bogatiji, klubovi ce napraviti svoj "uleb". Na taj nacin ce sirotinja biti jos vise udaljena od najjacih klubova i kraj...
Posljedica toga je tjeranje inata uefa/fifa kontra te novonastale lige(organizacije), preklapanje termina, kazne savezima... Cirkus :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 18:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Naravno da se ne zezam. FIBA je najveci krivac za ekspanziju ULEBa,
ULEB je samo posledica, FIBA je kancer.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 19:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
izvini,ali meni je ovo nesto sto najgluplje,nesto sto prvi put u zivotu vidim,u bilo kom sportu...ako sam pohvatao sve detalje,zbog ovog odbijanja uleb da pomjeri termine evrolige,sad za srbiju SP u Kini trebaju izboriti jedni igraci ,da bi onda na SP umjesto tih koji su se kvalifikovali na SP, nastupili bolji? :-?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 11 Nov 2017, 19:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 19:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Da.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 19:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Vec rekoh, treba se vratiti u vrijeme kad je FIBA prodala ULEBu neke sitnice, pa analizirati od tog trenutka. Ti samo gledas sta se danas desava.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 19:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2017, 17:52
Postovi: 404
Glavni razlog sukoba je bio taj sto najbogatiji nisu bili zadovoljni svojim djelom kolaca od tv prava. Formirao se uleb,preuzeo stvar u svoje ruke ali koliko vidim i dalje to nije to sto se ocekivalo. Djordi samo dokazuje da mu je jedini cilj sto vece pare,apsolutno ga ne zanima nista vise.
Sada su na udaru reprezentacije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 21:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Obradovic je to fino objasnio.....dok god FIBA ne bude mogla usloviti NBA da puste igrace gubit ce i evropu.... FIFA kad kaze da su kvalifikacije i UEFA i domaca prvenstva prave pauzu a u kosarci nema tako jake globalne organizacije....tj ima, to je NBA ali njih ne zanima organizovanje nicega van sopstvene lige....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 21:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Schlager je napisao:
?


jel se zezas?


Jbg, Zvezda igra EL, đe će se zezati.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 23:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Schlager je napisao:
izvini,ali meni je ovo nesto sto najgluplje,nesto sto prvi put u zivotu vidim,u bilo kom sportu...ako sam pohvatao sve detalje,zbog ovog odbijanja uleb da pomjeri termine evrolige,sad za srbiju SP u Kini trebaju izboriti jedni igraci ,da bi onda na SP umjesto tih koji su se kvalifikovali na SP, nastupili bolji? :-?


sjecas li se unazad 2-3 godine kako je fiba vrsila pritisak na saveze i prijetila suspenzijom sa prvenstva za sve reprezentacije ciji savezi puste svoje klubove u EL pod pokroviteljstvom uleba?!
a sta je bilo i prije toga ne vrijedi ni spominjati... fiba se kockala i dobila qrz...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 23:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
http://mondo.ba/a769926/Sport/Kosarka/V ... olige.html

Izgleda da mu penzija godi.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2017, 23:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Još ako prošire EL, pa bude kao NBA. Za početak istok-zapad, pa kasnije možda i konferencije, divizije... pa da igraš više sa onim bližim. Tek tada će biti FIBA protiv dvije NBA :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 09:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
У овом свему највише испаштају играчи прије свих, а онда и клубови и репрезентације.
Није формат Евролиге проблем, уз евролигу играш још једну лигашку утакмицу своје лиге, дакле двије седмично, некад и три, није то проблем играчима, бар не превелики. Већи је проблем А лиценца, и што је многима ускраћено да играју и трче са најјачим.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 11:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2017, 17:52
Postovi: 404
Citam kako Djordi najavljuje Asvel u EL... Jbt,lik bira ko mu se svidja moze da igra ko ne ispada.Tek sa dodjeljivanjem tih licenci je komedija. Nikakvih kriterijuma ni pravila.

P.S. Nasa legenda i moj idol iz klinackih dana,Zarko Paspalj, doživio je moždani udar u SAD. Ne daj se majstore!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2017, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Асвел држи Паркер, цијеним да је почастио Ђордија. Дикретор клуба је Батум.
Имају шта радити њих двојица кад окаче патике о клин :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 529, 530, 531, 532, 533, 534, 535 ... 642  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs