banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 04:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12822 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543 ... 642  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jun 2018, 17:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Ja gledao prvo poluvrijeme. Ali nakon 2/18 za tri poena Gruzije, nisam mogao više :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2018, 18:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
rondo je napisao:
Hahahaha koja smo košarkaška sila jbt...Kad Bobi šara trice ovim gruzijcima...realno ova ekipa bi mogla na nekom Ep pa i Sp da se bori za prvo mjesto a gdje bi nam tek bio kraj da dočekamo jednom da svi budu na okupu...fale ovdje još Teo, Bogdan, Nedovic, Jović, Guduric, Jokara, Kuzmic, Raduljica...a plus smo iz ove kombinovane ekipe dobili razigranog Todorovica koji se sprda na ovim kvalifikacijama.


Просто квалитет.

То се видјело и на прошлом ЕП. Без седморице кошаркаша, сребро. Чак је и злато било близу.

У овим квалификацијама добили смо Тодоровића, можда и Јеловца. Прије свега озбиљније Милутинова.
Грузија није кантурина. Одиграли су доста слабо.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2018, 18:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Jul 2013, 18:19
Postovi: 59
Da Jelovac bi mogao svoje mjesto naći u ekipi na nekom većem takmičenju, pogotovo jer smo u poslednje vrijeme kuburuli na poziciji krilnog centra ili četvorke, a danas je igrao u paru sa Bobijem dosta vremena, a momak ima mekanu ruku za svoju konstituciju, kad je god sam moze pogoditi za 3 i širiti odbrane...na toj poziciji imamo još Lucica koji je više ipak krilo, tu je i Mačvan a i Simonovic je nekad igrao 4 kad su svi na toj poziciji bili povredjeni. Gruzijci uospte nemaju lošu ekipu koliko smo ih naderali danas...ima tu igrača koji igraju dosta godina na najvišem nivou.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2018, 18:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Честитке "орловима" на одличној партији, и убједљивој побједи.
Грузини нису наивна екипа, задњих година су имали и добрих резултата, рецимо клепили су "коцкасте" на ЕП 2015-е на њиховом паркету +13, несрећно изгубили на том ЕП у елиминационој фази од каснијих вицешампиона Литванаца, а прошле године су и нас добили у припремној утакмици.
Њихов проблем је што имају мали број употребљивих играча за овај ниво, играју увијек са суженом ротацијом, са 7, максимално 8 играча у ротацији, а у овом мечу су били лишени својих најбољих беков Маркоишвилија и врло неугодног Амера Диксона.
Овај амерички плеј МекФејден који је замијенио Диксона није ни близу тај квалитет, и наши су то знали искористити. Истина, Грузини и даље имају јако квалитетну унутрашњу линију Шенгелија (вјерватно најбољи високи европски играч у транзицији) и Шермадини, но слабе вајде када немате подршку споља.

Наши су меч преломили одбраном, константним притиском на спољну линију и већ на полувремену меч је отишао на наш млин. Ово је иначе био јако важан, можда и најважнији меч квалификација за СП. Грузини су реално били најопсанији противник у борби за то неко 3.мјесто које води на СП. Написах 3.мјесто, у најјачем саставу наши јесу испред Њемачке и у најмању руку равноправни веома јакој Грчкој, међутим како ћемо читаве квалификације (осим можда четвртог "прозора") бити лишени помоћи 20ак понајбољих играча (ни Грци ни Њемци неће имати ни близу толико одсустава), ове двије селекције су ту у бољој ситуацији, и ту је важно бити у прве 3 (неважно који) које иду на СП.
Сада имамо 4-1, Грузија 1-4, у међусобном скору имамо 2-0, Израел и вјероватно Естонија (или можда Велика Британија, видјећемо) не би требали угрозити наше, тако да је ситуација више него добра.

У овом мечу сви наши играчи су одиграли добро, дали допринос побједи. Поред важне побједе добили смо и Дејана Тодоровића. Мркоњићанину је требала оваква партија, доказао се у најдражем дресу, сада ће играти опуштеније, без притиска, квалитет има, и ова сјајна партија биће му подстрек за још боље мечеве у дресу Србије.
Други којег треба поменути је Васа Мицић. Када добијете овакав меч, прво ћете рећи, који су ови падобранци који играју са нама, но и против таквих ваља остварити предност, и ту је улога плеја најважнија, он је тај који даје ритам екипи. А Васа је одиграо на врхунском нивоу, све је радио, и имао чак 5 "украдених" лопти. Наравно, и сви остали су дали допринос и одиграли одлично.

Сада нас чека дуел са Њемачком. И у тај дуел можемо ући растерећено, овом побједом смо већ у сасвим доброј сизуацији у новоформираној групи Л.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2018, 18:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Малац ког су увели пар минута пред крај ми се баш допао. Кажу да је у развнојном типу Басконие. Могао би он бити један од бисера евро кошарке у будућности.

Што се тиче наше репрезентације, ред је да и Панцерима очитамо буквицу. Биће пуно теже.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 06:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Наше данас очекује важан меч квалификација за СП. Побједом против Грузије наши су дошли у јако добру ситуацију, евентуалном побједом против Њемачке имали би 5-1 и побјегли (вјероватно) чак 3 побједе конкурентима за то 3.мјесто, па можемо рећи готово и извјесно већ сада обезбиједили пласман на СП.

Међутим, биће тешко данас, претешко. Противник, Њемачка је изузетно јака, они су у свом најбољем саставу. Недостаје им тек Тајс, међутим на тој позицији су прејаки, Бартел, Клебер, Тајман, баш прејаки, како ту имамо тек Јеловца (и Симон ће морати добро повући као "лажна четворка"), имаћемо ту грдних проблема.
И на центру су Њемци баш јаки, Војтман (како га шпански спикер изговара, мислим да је на њемачком Фохтман) и Цирбес раде све оно што треба у рекету, изузетно захвални и корисни играчи. Ми ту имамо Милутинова у којег се можемо поуздати, Гагић ипак није тај квалитет, са Бобијем не знамо колико може бити од користи, против Грузина су наши у 3/4 и 4/4 покушали да га уиграју, но и даље је ? колико се у овом мечу можемо на њега ослонити.
На позицији ниског крила су такође изузетно јаки, атипично крило и јако неугодни одлични Бенцинг са својих 208 цм, те Гифај, они ће сваку прилику, сваки отворени шут искористити и поентирати.
Нешто слабији дио њемачке селекције бјеше бековска линија. Бјеше, но сада им се прикључио овај чиграсти Шредер (или Шрудер) који се никад не умара. Играће чврсто и агресивно у одбрани.

Јака је Њемачка, гледајући овај "прозор" квалификација, тренутни квалитет екипа у овим саставима (значи у ова 4 дана), ова Њемачка је уз Француску понајбоља европска селекција од свих 32 које учествују у квалификацијама.

И овај састав Њемачке је реално јачи и то доста од овог састава наших. Па готово на свим позицијама су у предности, да је вечерас на располагању Недовић, ту би на поз.2 наши требали остварити предност, међутим Немања ће и овај меч (http://www.kss.rs/srbija-docekuje-nemac ... m-spens-u/) пропустити због повреде. Овом момку су повреде ноћна мора.

Да су наши у понајбољем саставу, или да су макар ту неки од толиких одсутних, било би то и другачије, но сада, ту смо гдје смо, ми смо одсуствима (из оправданих разлога) ослабљени, стравично ослабљени, Њемци нису, и они долазе у свом понајбољем саставу, и фаворити су у овом мечу.

Добро је да се игра ван Београда, у Новом Саду, све улазнице у СПЕНС-у су наравно плануле, биће одличан амбијент, и сјајна подршка нашима, надајмо се да ће наши кошаркаши на крилима публике одиграти надахнуто, изнад својих могућности и изненадити фаворита у овом мечу. Но реално, биће јако тешко.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 07:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10242
Posto je dobio ugovor zivota, da li to znaci da ce Jokic sada biti redovan na okupljanima reprezentacije?!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 08:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16740
Па био би ред :D

Јел има шансе да кроосане не гледамо на сп? Или је ипак боље да их ми традиционално кући пошаљемо.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 10:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Prošli su u drugi krug,(kao i Holanđani i Italijani) grupa im se ukršta sa Litvanijom, Mađarskom i Poljskom, a prolazi 3 od 6 iz grupe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 10:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Da FIBA organizuje Ligu šampiona njima bi Real, Juventus... igrali od prvog pretkola :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 10:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10242
shakal je napisao:
Prošli su u drugi krug,(kao i Holanđani i Italijani) grupa im se ukršta sa Litvanijom, Mađarskom i Poljskom, a prolazi 3 od 6 iz grupe.


I prenose se bodovi!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 10:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ne galami, zaboravio sam na to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 10:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10242
Ne galamim :D miran sam k'o bubica :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 18:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Одраћемо Нијемце.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 20:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Harvester je napisao:
Одраћемо Нијемце.

Prijo kako cemo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 21:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Васо и Пено су нас коштали... из пораза се може и научити.
Ко жели.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 21:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Када за коју годину видимо резултат, неки ће рећи, па добро, +7 за Нијемце, дјелује као сигурна побједа. Но у овом мечу "орлови" су само минут прије краја водили +5, имали меч у својим рукама, и онда је неспортска Јеловца поприлично допринијела да меч оде у корист Нијемаца, који за том минуту праве 12-0, од којих 8 са пенала.

Но добро, кошарка је то, такве ствари се дешавају. Наши су добро одиграли овај меч. Због силних одсустава играли су са суженом ротацијом, са само 8 играча у ротацији (Нијемци су користили свих 12), али и поред тога нису енергетски пали. Наши су остварили и доминацју у рекету, Милутинов и Марјановић су одиграли одличну партију, но пад концентрације, доста промашених пенала, Нијемци су на другој страни погађали тројке у високом % (12-25), и ушло се у неизвјесну завршницу, гдје су наши ипак несрећно изгубили.
Васа Мицић је остварио дабл-дабл, 12 узастопних промашаја (шут 0-12) и 10 асистенције. Шалим се.

Идемо даље. Сада нам слиједе ривали у групи Л. Грчка (6-0), Израел (3-3) и Естонија (2-4). Значи, Израел нам је конкурент за то 3.мјесто, имамо једну побједу више. У септембру када се игра четврти "прозор" ћемо бити у јачем саставу, али за пети и шести "прозор" опет ћемо бити лишени помоћи 20ак понајбољих играча. Како се и очекивало, биће ово квалификације у којима нас чека доста искушења.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 22:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Ако се ми као сребрни са олимпијаде и свјецког и европског првенства не квалификујемо, ФИБА идиотчине би морале да се замисле око својих правила.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 22:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10242
Harvester je napisao:
Ако се ми као сребрни са олимпијаде и свјецког и европског првенства не квалификујемо, ФИБА идиотчине би морале да се замисле око својих правила.


nije FIBA kriva sto nam u ovom prozoru opet nisu igrali odredjeni igraci (a mogli su).

evo sta selektor kaze, i potpuno je u pravu!

Citiraj:
Više ne vidim razloga da neko kaže 'NE', ugovori su potpisani, letovanja će biti odrađenja, glava će biti odmorna, povrede su sanirane... To nije obaveza, ali mnogi od njih imaju sigurno želju da daju više za ovaj dres. Bez obzira koja imena imamo, više volim da ih vidim u redu ispred mene, nego iza mene na klupi".


znaci, vise izgovora nema. gospodo, dajte malo guzice jer do sada to sto ste odigrali za srbiju je zanemarivo. tu prvenstveno mislim na ovog od 140 miliona.

ako iskuliraju i sledeci prozor, zgadice mi se kao i one 2 koze sto nisu htjele da igraju FED cup za srbiju pa se pojavile pred olimpijske igre i uzele mjesto u Riju teniserkama koje su non stop igrale za srbiju.

ako ne budu igrali, primjera radi, jokic, bjelica, bogdan... ko god iz razloga, tipa, mora da radi na tijelu, bori se za ugovor, umor itd itd itd... nema veze, ali da ne racunaju na pozive vise.
neka idu oni koji su izborili zavrsni turnir a ovi da prestanu da seru kako im je cast da igraju za reprezentaciju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2018, 23:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23475
Pa poziciji petice nam je bila najmanji problem danas. I za ostatak kvalifikacija. M&M su ih pojeli. Škripi nama na nižim pozicijama. Da je barem Jović bio tu.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12822 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 537, 538, 539, 540, 541, 542, 543 ... 642  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs